Hrobař

Hrobař https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/195964/bmid_savannah-hrobar-TDI-195964.jpg 5 407 96

Savannah série

Probudila se v temném, uzavřeném prostoru. Shora k ní tlumeně doléhal krutý smích, přehlušovaný zvukem sypané hlíny. Ke svému zděšení si uvědomila, že je pohřbívána zaživa. Její zoufalý výkřik však slyšel jen sadistický vrah... Novinářka Nikki Gillettová sní o kariéře ve světě velkých zpráv a doufá, že se jí tam podaří proniknout prostřednictvím článku o sériovém vrahovi, kterému dala přezdívku Hrobař. Ve snaze získat co nejvíce informací se pověsí na paty policistovi Pierci Reedovi, který na případu pracuje, ale brzy začne mít podezření, že Pierce před ní něco závažného tají. Pak je nalezena další oběť. A další. S každým hrůzným nálezem vzrůstá Nikkina nervozita. Na celém případu ji znepokojuje i něco víc než jeho nepopiratelná morbidita. V té chvíli ještě netuší, jak nebezpečně blízko pravdy se ocitla – a jak děsivé následky to pro ni bude mít. Vrah se ji totiž rozhodl vtáhnout do své zvrácené hry...... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Domino

The Morning After , 2004

musivila
14.03.2024 5 z 5

To bylo zas počteníčko. Lisa nezklamala. I když nemusím v knihách ty ambiciozní novinářky. Tady jsem to dokázala zkousnout. Nepostrádalo to napětí, zvrácenost, krutost ani špetku romantiky. Zas mi v hlavě běhaly různé teorie mohl by to být ten a nebo že by ten :) Neodhalila jsem nic, až když autorka sama chtěla.
Jen Sylvie Morrisettová mi nepřirostla k srdci již v prvním díle a ani v tomto jsem na ni bohužel názor nezměnila.

Radimka
04.07.2023 3 z 5

Posledních asi 50 stránek už jsem věděla, kdo to udělal. Ale stejně mě to nikterak nechytlo. Nebylo to špatný, ale žádná pecka.

Aligi
01.06.2023 5 z 5

Hrobař byl moje první kniha od Lisy a od té doby je Lisa Jackson jedna z mých nejoblíbenějších autorek. Mám od ní všechny knihy.

Pavlína2019
18.02.2022 3 z 5

Napínavé. Výborné téma, brr. Jak to u této autorky bývá - poněkud zdlouhavé, aspoň pro mě. Její knihy čas od času čtu, mohly by být kratší, ale zajímavé a napínavé jsou...

Georgine
26.01.2022 5 z 5

Velice ctiva kniha, těžko se odtrhavalo od čtení. Určitě jedna z těch lepších této autorky. Proto pak zklamání z pokračování, ale to už patří hodnotit jinam.

Atara16
16.01.2022 3 z 5

Druhá knížka od autorky co jsem četla mě se nezaujala taková nemasná , neslaná, dlouhá.

cukrovka
09.12.2021 5 z 5

Čtivé a napínavé čtení. Zajímavý námět. Hlavní hrdinka mi zpočátku přišla dost otravná a zaměřená pouze na svou kariéru, pro kterou by udělala vše. Až když vidí své povolání z druhé strany trochu prozře.

Pavlina50
13.10.2021 4 z 5

U Lisy Jackson to mám trochu jako na houpačce, z některých knih jsem byla nadšená, ale některé mě trochu i zklamaly. Do každé její knihy se proto pouštím trochu s očekáváním, do které kategorie mi nakonec spadne. Hrobaře řadím spíš mezi ty první. Čtivost, napínavá zápletka, přesná míra surovosti a děsivosti, která k žánru thrillerů určitě patří, ale taky trocha romantiky, která toto všechno vyvažuje, vcelku všechno jsem tam našla – takže za mě spokojenost, takový trochu lepší standard.

Tammy11
28.09.2021 5 z 5

Uffffff! Čteno jedním dechem!

Olous1
21.06.2021 5 z 5

Tak zase jednou kvalitní počteníčko. Knihu jsem přečetla na jeden zátah. Hrozná představa být zaživa pohřbená. Chvilkami mě až mrazilo. Určitě stojí za přečtení,toto je kvalitní detektivka. Za mě 100%.

Arev122
22.04.2021 5 z 5

Napínavé čtení , děj měl spád a nevšední zápletku a do poslední chvíle nebyl znám" Hrobař"

Markethe
13.03.2021 5 z 5

Musim uznat že pro trio Morrisettova Reed a Niki Gilletova mam prostě slabost.

Ophelie
06.02.2021 5 z 5

Tak tohle tedy byla jízda! Od první stránky až dokonce se nenudíte, ba naopak. Trnete s každou přečtenou stránkou, napětí stále přibývá a když už se zdá, že je jasné, kdo je Hrobař, vše může být nakonec úplně jinak. Tak brilantní thriller s dávkou napětí, nechutností, zla i s (alespoň pro mě) zcela překvapivým a nečekaným rozuzlením jsem dlouho nečetla. Dobrých thrillerů je na trhu spousta, ale tuto knihu musím zařadit mezi ty špičky a jedničky. Je to skvělá kniha, kterou byste rozhodně coby milovníci napětí a thrillerů neměli vynechat ;)

Katulinka69
07.09.2020 3 z 5

Už beru další díl. Super

Zlatinka.Emilly
07.02.2020 5 z 5

Zajímavě a přitom nechutně nám Lisa nabízí příběh, který zatřese i se silnějšími náturami. Celou dobu jsem byla přesvědčena o tom, že jeden z mých dvou potenciálních týpků musí být ten úchyl, ale mýlila jsem se. I když jsem v knize objevila více nereálných možností, knihu mohu doporučit, četla se fakt dobře. Večer jsem 2x kontrolovala okna, dveře a nejraději bych zalezla pod psací stůl, kde bych si ustlala. Ale už se začínám otrkávat :)

postrach
10.01.2020 5 z 5

Síla.Tahle kniha je opravdu napínavé čtení.

monte
16.10.2019 5 z 5

No, to bylo napínavé. Super detektivka

petraj30
30.08.2019 5 z 5

Velmi čtivá a napínavá kniha, chvílemi mě i mrazilo. Souhlasím, že tento díl je lepší něž první.
Měla jsem dilema, jestli se mám podívat dozadu na jméno vraha, podezírala jsem úplně všechny, ale vrah mě i přesto překvapil. Ale musím napsat, že jsem rozuměla, proč to dělal, svým způsobem mi ho bylo líto.
Reed mi připadal hodně uzavřený a nečitelný, no ale když měl za zadkem tak otravnou stíhačku, tak to ani jinak nešlo. Nikki konečně na konci pochopila, jaké to je a snad se postaví na vlastní nohy. Moc se těším na další díl, kde se bude rozvíjet jejich vztah
Kdo mě štve díl od dílu víc je Sylvie Morrisettová - nějak mi tam nepasuje.
Teď doufám, že nikoho neurazím, ale přijde mi, že na veškeré knihy napsané ve stylu krimi, detektivky, thrillery a horory jsou lepší jako spisovatelky ženy (na takového muže jako spisovatele jsem ještě nenarazila). Podle mě jsou knihy více emočně i citově propracovanější.
Kniha byla opravdu výborná, určitě mohu jen doporučit

Lenkafrankova
22.07.2019 5 z 5

Druhý díl série je asi ještě lepší než ten prvni.

Martina1805
23.05.2019 5 z 5

Dech beroucí příběh. Nečekané rozuzlení, kniha se četla skvěle. V určitých okamžicích mi běhal mráz po zádech.