Hlava nehlava

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Osud pittsburskému rodákovi Augustenu Burroughsovi nadělil dvojí – neuvěřitelně bláznivý život a mimořádný vypravěčský dar. Autor dokázal obojí skloubit tak, že sobě zachránil zdravý rozum a čtenáře vyléčil z pocitu, že už nelze o ničem novém – zvláště pak o vlastním životě – nijak nově psát. Vybrané epizody svých pubertálních let strávených v Massachusetts líčí s dovednou lehkostí a svérázným vtipem, jako by se ve dvanácti letech neocitl v domě potřeštěného psychiatra, kam ho odložila jeho duševně nemocná matka, ale žil úplně normálně. S naprostou samozřejmostí vypráví, jak nechodil do školy, hrál si s přístrojem na elektrošoky, důvěrně se přátelil s pedofilem, krotil blázny a v rámci své absolutní svobody zažíval nejneskutečnější příhody. Svižné vyprávění nabízející inteligentní zábavu prostou pitvorného humoru lze číst i jako návod na to, jak si za všech okolností uchovat duševní zdraví....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15720/hlava-nehlava-1DS-15720.jpg 4.460
Žánr
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno, Argo
Orig. název

Running with Scissors, 2002

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (10)

Kniha Hlava nehlava

Přidat komentář
Lady Jane
10.11.2018

Knihu jsem dostala kdysi jako dárek od kamarádky a jsem jí velmi vděčná, protože jsem se neskutečně pobavila...ani se mi nechtělo věřit, že tohle je opravdu něčí skutečný příběh...někdo jiný by mohl tohle téma zpracovat jako těžké depresivní drama, autor ho pojal s velkým osobitým humorem a nadhledem a jsem přesvědčená, že příběhem o svém poněkud netradičním dospívání pobavil zástupy čtenářů na celém světě...

Rhodos
12.04.2018

Knihu jsem si vybrala jako oddychovku a ani jsem netušila,že se u ní tak zasměju...I když Augustenův život nebyl zrovna procházka růžovým sadem,jeho vylíčení všech událostí bylo pro mne zábavné a zároveň zarážející...co všechno se děje kolem nás,aniž by jsme to tušili.Určitě se budu zajímat i o jeho další tvorbu.


_Blackie_
29.10.2015

Jedna z mých nejoblíbenějších knih, kterou jsem kdysi dostala vlastně omylem. Tato náhoda mi přinesla chvíle zábavy, inspirace, porozumění a souznění, což nejspíš znamená, že se buď pohybuji ve společnosti "pošahaných" lidí, nebo jsem taková sama, protože mi Augustenův život nerealistický ani šílený nepřipadal :)

RA-dushe
28.10.2015

Nevybavím si jinou knihu, u který bych se víc pobavila. Je to už delší dobu, co jsem jí četla, ale chystám se udělat repete. Doporučuju všem nekonzervám;)

Denisa.knizky
19.11.2014

Kazdy ma nejspis obcas pocit typu proc se to stalo zrovna mne a co jsem komu udelala a tohle by snad ani nikdo nevymyslel... po precteni (nejen) teto knizky vim, ze se nenormalni a mnohem vic nez nenormalni veci ale I zvracene a pro sirokou verejnost nechopopitelne deji vsude kolem. Velmi ctiva kniha psana velmi specifickym zpusobem i slovnikem. Vtipne pripominky i smutne kazdodenni zivotni situace. Doporucuji, clovek se nejen pobavi ale i se mu odkryji ruzne nevidane zazitky a zkusenosti z jinych zivotu.

4xab
09.10.2011

Fakt psycho:-) Jestli je to fakt autobiograficky, tak mazec!

Aries
03.08.2011

Vtipné, šílené i zarážející...četla se skvěle

kapllu
21.03.2011

Čteno v originále. Running with Scissors je krátce a jednoduše neuvěřitelné. Ale v určitém bodě se má nevíra zlomila a už jsem jen poulila oči. Asi nejzábavnější (ale i k hlubokému zamyšlení) biografie vůbec.

1

Autor a jeho další knihy

Augusten Burroughs
americká, 1965

Kniha Hlava nehlava je v

Přečtených74x
Čtenářské výzvě6x
Doporučených9x
Knihotéce25x
Chystám se číst59x
Chci si koupit8x
dalších seznamech2x