radimch radimch komentáře u knih

Cesta pokojného bojovníka Cesta pokojného bojovníka Dan Millman

40 let stará motivační kniha - velmi inspirativní, Dan Milliman magicky vypráví vlastní příběh.

Moderation is lukewarm tea, the devil's own brew! strana 126

31.01.2024 5 z 5

Čísla ohromující a ochromující - Jak se nenechat zmást matematikou moderního života Čísla ohromující a ochromující - Jak se nenechat zmást matematikou moderního života William Hartston

Výborná kniha, srozumitelně napsaná, místy vtipná. Doporučuji.

02.12.2023 5 z 5

O češtině s Karlem Olivou O češtině s Karlem Olivou Ivana Karásková

Přečteno jedním dechem.
Kromě obsahové stránky chci podtrhnout lehkost, bohatost a hlavně srozumitelnost vyjádřování Karla Olivy. Jeho odpovědi jsou ligvistickým zážitkem.
Milovníkům češtiny a jazyků vůbec vřele dopročuji.

11.11.2023 5 z 5

Budiž voda: Izraelská inspirace pro svět ohrožený nedostatkem vody Budiž voda: Izraelská inspirace pro svět ohrožený nedostatkem vody Seth M. Siegel

Vynikající kniha. Obdivuji Izraelce za to co dokázali svou pílí vybudovat. Kdyby každá skupina lidí jako oni proměnila jeden malý kousek pouště v takto téměř soběstačnou jednotku, bylo by na světě o něco lépe.
Kniha je nabitá zajímavými informacemi, pěkně se četla.

22.10.2023 5 z 5

Gottland Gottland Mariusz Szczygieł

Spousty podnětných postřehů. Doporučuju.

25.08.2023 5 z 5

Kniha kódů a šifer Kniha kódů a šifer Simon Singh

Skvělé! spousta historických souvislostí.

17.08.2023 5 z 5

Neznámá společnost: Pohledy na současné Česko Neznámá společnost: Pohledy na současné Česko Pavel Pospěch

Velmi dobrá kniha otvírající spouty témat. Bavila mě.

26.06.2023 5 z 5

Krajinou Karla IV.: S Otcem vlasti Prahou, Čechami a Moravou Krajinou Karla IV.: S Otcem vlasti Prahou, Čechami a Moravou Otomar Dvořák

Naprosto skvělá procházka nejen po Česku a Moravě. Klobouk dolů pánové.

13.06.2023

Temná dcéra Temná dcéra Elena Ferrante

Ten konec, ten byl opravdu zajímavý.

11.09.2022 3 z 5

Planeta opic Planeta opic Pierre Boulle

Kniha zajímavě promyšlená a taky k zamyšlení, nemá tak úderou pointu jako film, ale zase má nenafilmovatlné zarámování do meta příběhu. Pěkné, klasické dílo.

26.08.2022 4 z 5

Božská rovnice: Hledání teorie všeho Božská rovnice: Hledání teorie všeho Michio Kaku

Krásný historický průlet fyzikou!

27.07.2022 5 z 5

Román o růži Román o růži Vlastimil Vondruška

Oddychové, zábavné, v porovnání s ostatními Vondruškovými knihami slabší

07.05.2022 3 z 5

Ptákovina Ptákovina Milan Kundera

Růženka: moc je nejsladší, když je úplně nepřiměřená - když blbec vládne moudrému...

23.02.2022 4 z 5

Já, rytíř Já, rytíř František Niedl

(SPOILER) Jihlavské stříbro a Wolframova lest, zemský sněm v Domažlicích, Beneš prodává koně a epický závěr ve jménu svaté Eulálie.

26.01.2022 5 z 5

Enola Gay Enola Gay Gordon Thomas

Velmi napínavě zpracované, příjemně mě to překvapilo.

20.12.2021 5 z 5

21 lekcí pro 21. století 21 lekcí pro 21. století Yuval Noah Harari

Není to vůbec špatná kniha, ale Harariho předchozí kusy, hlavně Sapiens - Stručné dějiny lidstva, mě oslovily daleko více.

14.12.2021 3 z 5

dvanáct krátkých odpočinkových příběhů

04.12.2021 3 z 5

Jak voní tymián Jak voní tymián Marcel Pagnol

Krásná kniha

26.11.2021 4 z 5

Slečna Julie Slečna Julie August Strindberg

Propracované, na malém prostoru tady Strindberg odhaluje člověka.

21.11.2021 5 z 5

Malá mořská víla Malá mořská víla Hans Christian Andersen