Malá mořská víla

Malá mořská víla https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386629/mid_mala-morska-vila-IfY-386629.png 4 70 18

Malá mořská víla vypráví o tragické lásce mořské bytosti k pozemskému princi. Víla obětuje kvůli lásce to nejcennější co má - svůj hlas a život.

Literatura světová Pohádky Pro nejmenší
Vydáno: , Aventinum

Eventyr og Historier , 1837

Emik87
13.02.2024 3 z 5

K Andersenovým pohádkám musí člověk dospět. Jsou na první pohled hodně depresivní, ale na další se teprve pomalu jejich krása vynořuje. U malé mořské víly mi to objevování trvalo dlouho.

Hakate
23.08.2022 4 z 5

Krásná pohádka z pera H.CH.A,

bea.mari
09.03.2022 4 z 5

Andersen prostě píše takové pohádky.

radimch
08.11.2021 3 z 5

Chybí tomu šťastný konec

Kontryhelka
01.12.2020 5 z 5

Pohádka hezká, ale dost smutná a depresivní. Jak již jsem psala, Andersenovy pohádky jsou krásné, ale nejsou pro každého.

Zumaan
23.11.2020 4 z 5

U této pohádky jsem vždycky jako malá brečela a když jsem měla 9-10 let, tak jsem ji shledávala jako zábavnou, protože kdo by se mohl tak tupě zamilovat? Teď u ní nebrečím a ani se nesměju. Asi stárnu...
Mě se líbí, jak Andersen dává problémy lidstva do pohádek pro děti, takže je skoro všichni lidé znají a i přesto máme tolik zlomených srdcí (malá mořská víla), tolik únosů (perníková chaloupka), či neříkáme a nevysvětlujeme dětem skutečná nebezpečí (šípková růženka)

Adelhyskova
30.10.2020

Smutná, ale krásná. Mojí sestřence (6 let) se sice moc nelíbíla (právě kvůli tomu konci), ale já tento příběh mám prostě ráda.

MinaHawke
23.10.2020 5 z 5

Moc hezká pohádka se smutným koncem.

inachisio
06.09.2020 4 z 5

Roztomilá pohádka, jíž jsem četla už jako starší, ale líbila se mi. Nejdřív se mi do ní nechtělo kvůli všeobecné propagandě, ale nakonec to bylo hezké a milé.

verka5083
30.04.2020 5 z 5

Krásná, ale hodně smutná pohádka. I když, na druhou stranu je to dobře, aspoň budou děti vědět, že ne vždy musí vše skončit dobře.

heliiinka
24.04.2020 4 z 5

Příběh vlastně není tak smutný, jak jsem očekávala. Je to klasika a líbí se mi ta malinká světlá naděje na konci.

Jessica007
23.04.2020 5 z 5

Krásná, ale smutná pohádka.

Peleus
10.04.2020 4 z 5

Vždy mě pobaví vysoko zdvižené obočí lidí, kteří se konečně dozvídají, jak tato pohádka skončila doopravdy.

Pryč jsou mýty stvořené Waltem Disney se zpívajícím krabem Sebastianem.

P.S. Takových čtenářů je mi nakonec skoro až líto.

lucie0874
20.02.2020 5 z 5

Moc krásná, ale smutná kniha.Velmi se mi líbil popis mořské hlubiny a světa na zemi.

Romanka40
13.01.2020 5 z 5

Dcerka byla nadsena

freejazz
25.02.2018 5 z 5

prvý kontakt s Andersenom, to už ani nie je pravda. pamätám si, že sa mi vtedy veľmi nepáčili ilustrácie - čo som ja ako decko mohol vedieť Brunovskom!:)

niki-chan
01.01.2018 4 z 5

Malá mořská víla je krásná pohádka, stejně jako ostatní Andersena, která je i smutná, přesto patří k mým nejoblíbenějším.

LuiCJ
09.11.2017 5 z 5

Druhá tvár Hansa Christiana Andersena. Táto kniha ponúka úplne iné rozprávky než na aké sme od dánskeho rozprávkara zvyknutí. Nedávno som si od neho prečítal knihu a zároveň rozprávku Sněhová královna a tá mi dala naozaj veľa. Nechala ma rozmýšľať na postavami, nad ukončením, ale hlavne nad myšlienkou. Hans Christian Andersen je známy svojimi filozofickými rozprávkami a príbehmi a v tejto knihe je 29 z nich. Každá je iná a na prvý pohľad rozprávajú jednoduché príbehy o ľudoch, zvieratách a predmetoch. Avšak potom zistíte, že je v nich oveľa viac. Nechajú vás premýšlať o živote, o vašom doterajšom konaní. A to je na nich najkrajšie. Aj napriek tomu, že väčšina rozprávok sa končí "smutne", nie je to úplne tak. Každý príbeh má svoje posolstvo.