Malá mořská víla

Malá mořská víla vypráví o tragické lásce mořské bytosti k pozemskému princi. Víla obětuje kvůli lásce to nejcennější co má - svůj hlas a život.

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386629/big_mala-morska-vila-IfY-386629.png 4.459
Literatura světová, Pohádky, Pro nejmenší

Vydáno: , Aventinum

Eventyr og Historier, 1837

Kniha Malá mořská víla

bea.mari

Andersen prostě píše takové pohádky.

radimch
08.11.2021

Chybí tomu šťastný konec

Kontryhelka
01.12.2020

Pohádka hezká, ale dost smutná a depresivní. Jak již jsem psala, Andersenovy pohádky jsou krásné, ale nejsou pro každého.

Zumaan
23.11.2020

U této pohádky jsem vždycky jako malá brečela a když jsem měla 9-10 let, tak jsem ji shledávala jako zábavnou, protože kdo by se mohl tak tupě zamilovat? Teď u ní nebrečím a ani se nesměju. Asi stárnu...
Mě se líbí, jak Andersen dává problémy lidstva do pohádek pro děti, takže je skoro všichni lidé znají a i přesto máme tolik zlomených srdcí (malá mořská víla), tolik únosů (perníková chaloupka), či neříkáme a nevysvětlujeme dětem skutečná nebezpečí (šípková růženka)

Adelhyskova
30.10.2020

Smutná, ale krásná. Mojí sestřence (6 let) se sice moc nelíbíla (právě kvůli tomu konci), ale já tento příběh mám prostě ráda.

MinaHawke
23.10.2020

Moc hezká pohádka se smutným koncem.

inachisio
06.09.2020

Roztomilá pohádka, jíž jsem četla už jako starší, ale líbila se mi. Nejdřív se mi do ní nechtělo kvůli všeobecné propagandě, ale nakonec to bylo hezké a milé.

verka5083
30.04.2020

Krásná, ale hodně smutná pohádka. I když, na druhou stranu je to dobře, aspoň budou děti vědět, že ne vždy musí vše skončit dobře.