Ráďa505 Ráďa505 komentáře u knih

Bez citu Bez citu Neal Shusterman

Neal Shusterman jeho knihy jsou čtivé, svižné, sledují poměrně dost hrdinů a hlavně námět je vždy velice originální. Bez citu je pokračování Bez šance - a musím říct, že i přes velký časový odstup mezi vydáním, knížka nezklamala. Čte se dobře a příběh jede. Těším se na pokračování.

17.02.2023 5 z 5

Nic není svaté Nic není svaté Dennis Lehane

Příjemná detektivka, která se velice dobře četla. Obálka šílená - kdybych autora neznala díky "Prokletému ostrovu" a "Sbohem, baby" knížku bych nevzala :)

09.02.2023 4 z 5

Zvuk ozvěn Zvuk ozvěn Eric Bernt

Knížka se mi líbila. Dobře se četla, jen příběh byl trochu jednodušší. Celá zápletka, která vypadala tak složitě, se nakonec vcelku velmi snadno vyřešila, aniž kdokoliv přišel k úhoně. Byla to taková oddychovka :) Také se klaním k názoru, že první díl byl lepší.

24.11.2022 3 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Knihu jsem náhodně vybrala v knihovně - a musím říct, že pecka. Čtivá, napínavá, drsná, svižná a hlavní postavy velmi sympatické. Určitě zkusím od Cartera další kousek.

07.11.2022 5 z 5

Kočár do neznáma Kočár do neznáma Hana Marie Körnerová (p)

Pohodové, romantické a milé počtení. Tato autorka je jistota, když člověk potřebuje oddychovku. Stránky rychle ubíhají, postavy jsou sympatické (až na výjimky) a příběh "pohádkový" ...

27.10.2022 4 z 5

Zaříkávač koní Zaříkávač koní Nicholas Evans

Když jsem se pouštěla do této knihy, říkala jsem se o kolik se bude lišit závěr oproti filmu, který mám ráda. Ale takový konec by mě tedy nenapadl ani ve snu. Příběh se jinak četl dobře a Annie mi byla o maličko sympatičtější než ve filmu.

05.10.2022 4 z 5

Hranice zoufalství Hranice zoufalství Nicholas Evans

Hezký a čtivý příběh, kde každá postava z rodiny dostává svůj malý prostor. Někdo mi byl více sympatický, někdo méně. Celý příběh byl uvěřitelný a Abbie mi bylo líto. Jak snadno se lze dostat na scestí - jedna špatná osoba, která Vás ovlivní - a pak už to všechno jede...

12.09.2022 4 z 5

Duše mrtvých nemluví Duše mrtvých nemluví Roxann Hill

Po knížce jsem náhodou sáhla v knihovně - líbila se mi obálka :) Autorku neznám. Tím, že jsou krátké kapitoly se to četlo velmi rychle, ale to je tak vše. Celý příběh pro mě byl zklamáním. Vůbec mě to nevtáhlo do děje, který byl navíc takový o ničem. Takový styl psaní není pro mě a další knížku už určitě nevyhledám.

23.08.2022 2 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Ano, i já souhlasím s tím, že nebinární je v dnešní době velké téma - tak velké, až je ho všude nějak moc a začíná mě to už docela štvát. V prvních dvou dílech tam žádná zmínka nebyla a myslím, že ani v závěru to tedy nebylo nutné. Je škoda, že nebylo více věnováno Citře a Rowenovi - myslím, že by si to zasloužili. A celkově, jak mi během četby přišly některé pasáže trochu zdlouhavé, tak konec byl zbytečně useknutý. Pár vět o osudech důležitých hrdinů a hotovo. Za mě byla absolutně nejlepší Smrtka a Zvon se mi četl nejhůře. Přesto musím říct, že autor má neuvěřitelnou fantazii a jeho příběhy jsou originální a zajímavé. Těším se na další :)

25.05.2022 4 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

(SPOILER) Kniha se četla velice dobře - je napínavá, originální a člověk musí s postavami soucítit, a to i přesto, že sympatičtí úplně nejsou (prostě puberťáci).
Ten konec - to je ale kapitola sama pro sebe. Náhle se vše vyřešilo (to co vlastně řešení původně ani pořádně nemělo), dokonce nezemřelo ani tolik lidí (to mě překvapilo asi nejvíc), protože všechno zavádělo spíš směrem, že hlavní hrdinové budou jedni z mála, kterým se přežít podaří - a to ještě velmi těsně. Takže propracovanější konec by kniha rozhodně zasloužila.

04.05.2022 4 z 5

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

I mě se zalíbil seriál na netflixu a říkala jsem si, že se musím podívat po knížce (která bývá ještě lepší). Nezačala jsem ale správnou knihou. Chtěla jsem vědět jaký příběh bude třetí - a ten mě bohužel neoslovil. Příběh "Popelky" jsem vůbec nečekala a nějak mě za srdce nechytil. Takže jsem knihu dočetla, ale vím, že se k ní v budoucnu vracet nebudu. Určitě zkusím, ale další příběh - třeba bude lepší.

19.04.2022 2 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Skvělá knížka - přečetla jsem ji jedním dechem. Pravda nad koncem člověk musí trochu přimhouřit očko, ale za mě naprostá spokojenost. Hlavní postava je velmi sympatický a až neuvěřitelně chytrý vědec kterého snad ani nejde nemít rád. Celý příběh jede neskutečným tempem a já se tedy velice těším, že si od autora půjčím další dílo :)

04.08.2020 5 z 5

Rychlost zvuku Rychlost zvuku Eric Bernt

Velice příjemná, zajímavá a čtivá kniha. Musím přiznat, že myšlenkové pochody Eddieho mě fascinovaly :) Těším se, že si přečtu druhý díl.

29.07.2020 4 z 5

Oživovatel Oživovatel Seth Patrick

Velice zajímavé a originální téma. První polovina knihy mě opravdu bavila a četla se dobře s očekáváním, co se z toho vyvine. Druhá polovina byla ale taková nepřehledná, zamotaná a "zrychlená"... Otevřený konec se dal předvídat.

19.03.2020 3 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Moc příjemné počtení.

12.02.2020 4 z 5

Špatná dcera Špatná dcera Joy Fielding

Kniha se dá přečíst. Nečte se sice jedním dechem a děj také nechytí tak, že byste zapomínali dýchat - ale přečte se. Přiznám se, že hlavní hrdinka Robin mi k srdci moc nepřirostla. Je to žena, která má většinu knihy problémy sama se sebou a svými záchvaty paniky - a to je terapeutka, která má pomáhat lidem. A její sestra Melanie - tak ta mi sedla ještě méně. Nikdo ji není schopen usadit :)

02.02.2020 2 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Na tuto knihu jsem narazila v knihovně zcela náhodou, a protože kolegyně mi autorku doporučovala, tak jsem ji vzala. Přestože malinká knížka s trochou stránek, měla jsem problém ji dočíst. To, že je kniha z pohledu muže mi nesedlo. O tom jaký ten muž je, se ani zmiňovat nebudu - jen upřímně doufám, že moc podobných exemplářů po světě nechodí :) Celkově příběh o ničem, nemohu si pomoct. První a s největší pravděpodobností poslední kniha, kterou jsem od autorky četla.

21.11.2019 1 z 5

Beze svědků Beze svědků Lisa Jewell

Knížku jsem si vybrala náhodně a musím říct, že super. Napínavý příběh, který je dobře a čtivě psaný. Většina postav mi byla sympatická a soucítila jsem s nimi. Knihu jsem přečetla jedním dechem a těším se, že si od autorky půjčím další.

14.11.2019 5 z 5

Nevěsta ze zámoří Nevěsta ze zámoří Hana Marie Körnerová (p)

Tuto autorku mám ráda - píše velmi čtivě a většinou sáhnu po její knížce, když mám náladu na trochu romantiky. Tento příběh mě ale nezaujal a postavy a jejich život, se mi pod kůži nedostaly...

23.09.2019 2 z 5

Povídej, co vidíš Povídej, co vidíš Joy Fielding

První kniha, kterou jsem od autorky četla a asi i poslední. Nebyla jsem schopná se do knihy začíst, žádná z postav mi nepřirostla k srdci - spíš naopak a děj v podstatě žádný. Za mě zklamání.

04.09.2019 1 z 5