Racek213 Racek213 komentáře u knih

Prokletá věž Prokletá věž Michaela Merglová

No jo, vidíte... tak to je ona. Nějak se ke mě dostala (ta kniha, bohužel ne velmi sličná Merglová) a já to přečetl jedním dechem... já starej dědek. a pak jsem to někam zabordelil, netuším kde a zapoměl jak se autorka jmenuje. Takže, jdu do těch dalších. Za mě zatím 4,5 bodu... tak jo, je to hezká holka a navíc češka, tak 5 hvězdiček. A koukám že vydává každy rok jednu. Tak snad jí to vydrží. fantazie má opravdu na rozdávání.
Já starej sexista, heterák, rasista, pravičák a slovanomilec atd... starý zkaženec.

07.08.2021 5 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Mistrovské dílo. Je cítit dokonalostí.

Setkání s Rámou Setkání s Rámou Arthur Charles Clarke

Moc dobré, Clarke v nejlepší formě. No, další díly už byly jen dobré.
Asi to opsal od Součka, myslím. Z jeho staré povídky Válec... :-))

Hvězdy z hlubin Hvězdy z hlubin Arthur Charles Clarke

No, já ocenil tuhle čast až teď, po dvaceti letech po přečtení (a rozhodně se mi právě poslední díl nelíbil, že jsem ho dočetl jen kousek... ) a včera jsem skončil. Je to dobré, ach ano, velmi dobré. A těch nápadů je tam spousta,.. A ten nápad s využitím starších Clarkových povídek je super a samozřejmě, poznámky A.C. Clarka k jednotlivým dílům beru jako povedené.
A že to nemá konec? A proč by mělo, život pokračuje dál, taktéž hlavních hrdinů... většinou a záhady jsou celkem vyřešeny a co dál, to už je jen beletrie... panebože, vždyť se v těch knihách stalo tolik a tolik...
Vidí, že i Liuovu Problém tří těles rozvinul jeho krajan Pao, knížku si šetřím, práve začínám už s třetím čtením Problému, ať to mám spolu, že.

Napětí zlomu Napětí zlomu Arthur Charles Clarke

Před dvaceti lety jsem si to koupil, a docela dobré. Řada dalších dílů už mě tolik nebavila.
No a teď zas po letech si zas dávám Clarka, celého. A došlo u na tuhle sérii. A hele, mě se to moc líbilo. A i ten konec, jak to že jsem si nevšiml už tenkrát, že je vlastně velmi dobrý a prorocký a plný zajímavých technikálií a nápadů, třeba ty černé díry u terramorfingu Marsu, to já rád ... A to rozlousknutí, ufff ... Ach jo. Takže dnes dávám plný počet. Holt jsem to četl moc rychle. Jasně, Sparta ... !!

Kladivo a kříž Kladivo a kříž Harry Harrison

No, po létech jsem to dal znovu, všechny tři díly... ano, moc jsem si pochutnal. A navíc, jsem to mohl přečíst v jednom zápřahu, mám dnes už dost času. Když jsem to četl poprvé moc fantasy mi to nepřipadalo. No po těch 20 letech jsem už znal historii té doby, věděl jsem kdo bylo těch pár historických postav a vychtnával jsem, jak si s tím Harrison hraje.
Jo, jeden z nejzajímavějších autorů co znám. Tahle alternativní historie se mu moc povedla.

Studené světlo hvězd Studené světlo hvězd Pavel Fritz

Uff, to bylo moc dobrý. Někdy docela síla. Musel jsem to číst nadvakrát. Ono to člověk dlouho tráví, že.

Mise na planetě Mise na planetě Michael Mammay

Čte se to dobře, autor dokáže zaujmout a vojna může začít. No jo, já vím, klišé, jako u mnoha takových příběhů, to jo, ale byl jsem spokojen. A to člověk u takových knih čeká, ne?

10.06.2021 3 z 5

Planeta idiotů Planeta idiotů Roman Bureš

No, Bureš je v rámci naší scifi pořád a pořád originální, rozhodně se neopakuje. Ani tady. Jak už psalo několik recenzentů předemnou, je to silné a ještě nějaký čas po přečtení Vás ten pocit neopouští. A tak to přece má být, ne?

V ledovém sevření V ledovém sevření Jakub Mařík

No, dám tedy jen 4 ... první půlka mě trochu zklamala, nějak takové těžkopádné ale pak se autor rozjel ve staré formě z prvního dílu a stálo to zato. No, Máme velmi slušné autory scifi i fantasy, máme. Jsem rád za ně.

10.06.2021 4 z 5

Adept Adept Adam Przechrzta

Ufff, to bylo dobrý!!! Čekal jsem a hlavně se bál spoustu politických narážek ... ale ono ne. Dost objektivní popis doby, řekl bych. Tak nějak u této sorty hrdinů byly důležité osobní vlastnosti a to vždy potěší.. Je to sice trochu taková pospojovaná sbírka povídek, ale dobře to funguje, i u mě, co kratším povídkám zrovna nefandí. A té magie je to akorát a nijak nepřekáží, naopak, je to vše logické a přirozené (jistě, když si to člověk utřídí, ale tady to opravdu nedá práci) ... Zatím plný počet a..těším se na pokračování.

Armáda Armáda Miroslav Žamboch

Hmm, jako skoro všichni. Koupil jsem si to kvůli jedné povídce, kterou neznám. Bohužel, tento osud jsem neočekával. Nezmínit se v anotaci je od editora docela podraz.

06.04.2021 3 z 5

Archa zrůd Archa zrůd Pavel Fritz

No, nemohu říci než předchozí recenzenti. Nápadité, nové, zajímavé dokonce hodnotím výše než Styx. Autorovi asi sedí povídky ještě lépe než románové formáty. Ale to chce trošku času. Výborná kniha.

06.04.2021 5 z 5

Přístav u řeky Styx Přístav u řeky Styx Pavel Fritz

Tak trochu dost jsem čekal na barvitý život v oceánech Europy, jak to popisuje např. A.C. Clarke či jiní. No, bylo to trochu jiné.. Ne že by život tam nebyl. Ale první rychlé přečtení mě troch zklamalo a občas jsem něco důležitého přehlédl. Druhé přečtení bylo lepší a já byl spokojen.
Bohužel, to se mi občas stává, ten pitomý zvyk prvního rychločtení mi občas zabraňuje knihu zcela vychutnat. Napak, dobrý zvyk číst podruhé již poučeně a dkladně mě často mile překvapí. Tak ano, doporučuji.

06.04.2021 4 z 5

Kód 9 Kód 9 Jozef Banáš

No, mé prvé seznámení s Banášem. Odborně dost vybavený autor, postavy s masa a krve, fantastické prvky se neperou od těch reálných, čtivé - docela milý objev. Škoda, že drtivá většina jeho knih je jen ve slovenštině. Za těch 30 let bez ní už jsem stratil sílu ji číst. A přitom jsem dříve čekával v Slovenské knize na novinky, které v češtině nemohly vyjít či nevycházely. No jo, přicházím o dost.

06.04.2021 4 z 5

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Co říci? Opět vynikající. Ono tedy je to vlastně o politice a o jejím řešením jinými, a to násilnými prostředky (jak říká klasik )filosofii a o lidech, jejich tužbách, strastech i slastech, o lásce, zradě a věrnosti, přehlížené schopnosti a vítězné neschopnosti--- a ještě mnoho víc. Ale hlavně o politice. A i znalost mistra Suna autor hbitě využívá... no jo. Lahůdka.

Pondělí začíná v sobotu Pondělí začíná v sobotu Arkadij Strugackij

Chytrá kniha. Četl jsem ji mnohokrát a vždy našel něco nového. Ono to totiž tak na těch výzkumných ústavech chodilo. Možná že ještě chodí... vlastně určitě, pokud vím. A ti soudruzi? No jo, tehdy se tak mluvilo a nevšiml jsem si, že by to moc vadilo. Spíš jsme byli zvyklí. A i v tom je knížka autentická? A ta pohádka, kouzelná, moderní, vtipná a chytrá. Joj, to byla krása si to znovu přečíst. I srdce to potěšilo.

Tachmasib letí k Saturnu Tachmasib letí k Saturnu Arkadij Strugackij

No, není tak dobrá jako předchozí díly, ale pořád i dnes obstojí. Včera jsem jí po mnoha desetiletích zvládl znova.

25.02.2021 4 z 5

Planeta nachových mračen Planeta nachových mračen Arkadij Strugackij

No, zrovna jsem se do toho dal, po asi 30 letech co jsem to četl naposledy ... dostal jsem ji k vánocům cca 1960 asi... a od té doby přečetl asi 70 krát. Moje nejoblíbenější scifi... že. No jo, ten komunismus, jo, tehdy tomu věřilo spousta lidí, řekl bych velká většina.. ale postavy jsou živé, děj úžasný, Venuše holt podle tehdejších poznatků, ale to přece tak nevadí, technika úchvatná, autor podaná tehdy docela moderně a i dnes docela obstojí... no jo, autoři jsou dost optimističtí, takhle rychle se lidé nepolepší a takhle rychle to kupředu nešlo a ani nepůjde ... přesto je kniha docela moderní a dá se číst i po tolika letech... kdy že jsem začal? To už bude 60 let,,,

Nové hranice Nové hranice Joshua Dalzelle

Ale jo, šlo to a docela potěšilo. Tak teda zas dál..

22.01.2021 4 z 5