Kladivo a kříž

Kladivo a kříž obálka knihy
Mé hodnocení:

Co kdyby… … se bohové Asgardu utkali s křesťany o budoucnost lidstva? 865 n. l. Britským ostrovům vládnou drobní, neustále se svářící králové, těmto králům však vládne církev, hrozící zatracením všem, kdo se jí postaví na odpor. Pouze obávaní Vikingové ze Skandinávie si troufnou postavit se církvi na odpor. Shef, nemanželský syn norského piráta a zajaté anglické dámy, je zmítán rozporupolnými pocity a poháněn podivnými vizemi, které jako by mu sesílal sám Odin. Jako kovář a válečník se sám odváží navrhnout nové zbraně a rozvinout strategie, jež mu dopomohou vytvořít nové království – a spustit strašlivou válku mezi…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28298/kladivo-a-kriz-28298.jpg 4.457

Kladivo a kříž 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Návrat

The Hammer and the Cross, 1993

Kniha Kladivo a kříž

avalonek

Wow,tak tohle opravdu stalo za to.Vikingy mám ráda a tohle pojetí stálo fakt za to.Shef je zajímavá postava a zajímá mě,co dál nás čeká.Takže mi konečně otevřete ty knihovny,potřebuju číst!!

Luigi1
31.10.2020

Skvěle napsané i poutavé,moc dobře se to četlo.Boje mezi Vikingy a Anglií,poslední slovo měla stejně církev.Zajímavé a doporučuji

Disease
23.04.2020

Sice se to místy trochu táhne, ale určitě je to nadstandardní kniha o alternativní historii. Je vidět, že autoři mají staré dějiny Anglie a Vikingů načtené. A samozřejmě také husitskou válečnou taktiku :-)

Boby17
09.12.2019

Svižná knížka z kruté doby plné bojů mezi Vikingy a Angličany. V podstatě by i mohl fungovat křehký mír, to by ale nesměla veškeré dění v zemi nesmiřitelně a fanaticky řídit církev. Víra jako taková není špatná, problém je církev jako mocenská instituce. A té se postavil náš hlavní hrdina, a také mnohým válečníkům stojícím na barbarské a temné straně příběhu. Bez váhání dávám všechny hvězdy.

MartinF71
01.12.2018

Inovátor ve stagnující společnosti. Planety smrti jsou skvělé, toto je BOŽÍ.

KAREL6725
11.11.2017

Čteno několikrát, historie Británie když ještě nebyla jednotná. Kdo četl tak se musel líp orientovat v seriálu Vikingové. Vikingové, staří bohové versus křestanství. Pro mě pecka. Shef otrok versus Sigurd Hadí oko.

astroweb
13.07.2016

Super sci-fi, alternativní historie skvěle napsaná, dobrodružně, napínavě, ale i k zamyšlení.

adam0773
02.03.2015

Jeden z Harrisonových nejlepších příběhů z alternativní historie. Co kdyby vikingové nebyli poraženi Alfrédem Velikým. Co kdyby získal Alfréd Jih a Seveřané Sever Anglie... jak by zareagovala raně středověká společnost na "novou" kulturu a jak by se křesťanství vyrovnalo se starogermánským náboženstvím, které by bylo zašťíťováno silným státem? To jsou otázky na které tato kniha odpovídá a dělá to s klasickým Harrisonovým umem. :-)

PS: Pro znalce Harrisona, je to jako každý jeho jiný román. Geniální hrdina, všechno zná, všude byl :-D