Napětí zlomu

od:


KoupitKoupit eknihu

První kniha hexalogie Zlatý věk Venuše. Linda byla odmalička chytré a nadané dítě. Toho si všimli její rodiče, když začali s projektem SPARTA. Šlo o zkratku, která znamenala Stanovení a rozvíjení zdrojů specifických nadání. Jednalo se o rozvíjení přirozené inteligence člověka. U malých dětí to funguje lépe, než u dospělých a Lindini rodiče zanedlouho získali grant na provoz menšího vzdělávacího ústavu, kde soustředili ještě několik takových chytrých dětí. Tyto děti se měly v budoucnu zařadit mezi ostatní a žít a pracovat na výsostných postech lidské společnosti. Všechno by bývalo dopadlo dobře, kdyby Linda nezmizela a její rodiče nezemřeli při podivně vypadající nehodě. SPARTA byla rozpuštěna a její nadějní žáci se rozprchli do světa. A Linda byla dlouho pokládána za mrtvou... Nakladatel: Baronet Překladatel: Vladimír Hanák Obálka: Valentino Sani Počet stran: 280...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33066/napeti-zlomu-33066.jpg 4.125
Série:

Zlatý věk Venuše (1.)

Orig. název:

Breaking Strain (1987)

Žánr:
Romány, Sci-fi
Vydáno:, Baronet
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Přidat komentář
Phoenix16.cz
02.01.2013

Kniha vypráví příběh o mladé dívce, která má nepříliš jasnou minulost a pronásleduje ji jedna záhada za druhou. Má jistá "vylepšení", která jí pomohou v boji s neznámými nepřáteli a dostane se i do vesmíru, kde nastartuje dobrodružství, které na první pohled působí jako ucelený příběh, ale teprve v dalších knihách se o jednotlivých událostech dovídáme mnohem více.

helmiczka
01.07.2012

Úvod ma príliš nezaujal, ale potom sa dej knihy absolútne zmenil a začalo ma to baviť. Dostal som niečo úplne iné, než som čakal. A nebolo to zlé.

rodo
26.10.2011

Docela zajímavý rozjezd do hexalogie. Ačkoli je kniha prezentována spíše jako od A. C. Clarka a Paul Preuss je uveden na přebalu knihy menším písmem, skutečnost je opačná. Hlavním autorem je právě Preuss, který sice použil jednu z povedených Clarkových povídek (kdysi jsem jí četl, ale nemohu si vybavit její název), ale rozpracovaný příběh je čistě Preussovým dílem. Jistá inspirace a opojení Clarkovým stylem se ale zapřít nedá. Jedná se o povedenou knihu, která je napínavá hned od začátku. Uvidíme, co nabídnou další díly.

Autoři knihy

Arthur Charles Clarke

Arthur Charles Clarke
britská, 1917 - 2008

Paul Preuss

Paul Preuss
americká, 1942

Uživatelé mají knihu

v Přečtených52x
v Čtenářské výzvě1x
v Doporučených5x
v Knihotéce37x
v Chystám se číst14x
v Chci si koupit5x