Armáda

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Bakly na minulost nezapomněl, smířil se s ní. Žije stranou od lidí, stará se o jediného člověka na světě, na kterém mu ještě záleží, o svou dceru Zuzanu. Někdo udělá chybu a ohrozí její život. Byla to jeho poslední chyba, nezastavitelné monstrum je zpět. Čím víc nepřátel zabije, tím má Zuzana větší šanci na přežití. A zabíjení – v tom je nejlepší....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426923/big_armada-t7e-426923.jpg 4.486
Série:

Bakly 8.


Žánr:
Romány, Literatura česká, Fantasy

Vydáno: , Triton
více info...
Nahrávám...

Komentáře (28)

Kniha Armáda

Hwaelos
20. září

Kde jsou ty doby, kdy povídka z koniášovsko-baklyovského cyklu znamenala dobrý příběh sám o sobě. Většina toho, co je v nové knížce otištěno, je prostě jen více či méně dobře popsaná řezničina bez jakýchkoli důsledků. Bakly přijde, Bakly zmasakruje, Bakly jde dál. Jedinou výjimku tvoří Návrat zabijáka, kde můžeme sledovat jednak trochu komplexnější pokus o příběh, jednak jde o stěžejní bod motivace stárnoucího (z čtenářského pohledu "současného") Baklyho, tj. navázání spolupráce s Koniášem. U Holýma rukama a Anděla bez slitování můžeme alespoň doufat, že se Cveng, Wing nebo malý Tomáš objeví v nějaké budoucí roli, jakkoli samostatné povídky (původně kolibří novelky) nestojí za mnoho.

Zdaleka největší smutek ale mám z toho, že svazek shrnuje 4 už starší povídky a pouze jednu novou - a paradoxně je právě ta nová nejhorší, protože nepřináší nic nového a nemá vůbec žádnou důsažnost pro budoucí vývoj ságy.

Racek213
06. dubna

Hmm, jako skoro všichni. Koupil jsem si to kvůli jedné povídce, kterou neznám. Bohužel, tento osud jsem neočekával. Nezmínit se v anotaci je od editora docela podraz.


Kory98
26. ledna

Chudák knížka si musela na moje přečtení počkat, podařilo se mi ji rozečíst a z nedostatku času odložit. Ale začala jsem číst znovu od začátku a o to víc jsem si to užila. Pro mě je Bakly takovým barbarem Conanem z pera českého mistra sci-fi a fantasy. Možná je v příbězích více syrového boje a méně čar a kouzel, ale ani tak to neubírá na jejich přitažlivosti. Bakly má prostě cíl a způsobem jak jej dosáhnout je většinou boj. I přes všechny krutosti je mi hrdina sympatický, což on sám by určitě nechtěl :-) a v tom je možná jeho kouzlo. Už se těším na další knihy s ním v hlavní roli, které čekají v mojí knihovně.

NemmamSlov
27.08.2020

Návrat zabijáka (5*)

Bakly, Zuzana a Koogan cestujú z mesta do mesta, aby Bakly získal pre Zuzanu, svoju dcéru, knihy s magickou tématikou. No do cesty im vstupujú lovci ľudí s čarodejníckym talentom, a to Zuzana rozhodne je. Bakly používa znova svoje skúsenosti z arény pri čom tečú potoky krvi, lietajú odseknuté údy a hlavy.

Zo série Bakly je to 2. príbeh, čo pán Žamboch napísal, preto sú hrdinovia o čo si mladší. Príbeh vyšiel ešte aj ako malá knižôčka, ktorá sa ľahko zmestila do vrecka.

Anděl bez slitování (5*)

Tento príbeh sa točí hlavne okolo Zuzany. Je to tak tiež poviedka zo série Kolibrík, čo sa mne osobne nepodarilo pridať do mojej knižnice, a preto vďačím za knihu Armáda.

Zuzana pracuje pre Vévodu a pomáha mu získavať ľudí s čarodejnou silou, pri čom sa snažia oslabiť ich nepriateľa, samotného cisára. Zuzana sa infiltruje do dediny, ktorú okupujú cisársky lovci čarodejov a snaží sa zachrániť mladého čarodeja Andreasa. Samozrejme tu nechýba ani Bakly, ale tu vystupuje len ako vedlajšia postava.

Krátká zastávka na dlouhé cestě (5*)

Bakly je opäť vo svojom živle a po vražde čarodeja uteká žoldnierom, ktorý ho prenasledujú naprieč pralesom. Vyčerpaný sa zastavuje na farme, kde za jedlo a strechu nad hlavov vypomáha s prácou na farme. Keď si už Bakly myslel, že sa nič neprihodí prichádzajú výpalníci, ktorý strpčujú Krankelovi život. Bakly neváha a pomáha ako najlepšie vie.

Najkratštia poviedka tejto zbierky. Dokonca som ani nevedle, že vyšla v časopise Pevnosť. Ďaľší dôvod, prečo siahnúť po tejto knihe.

Holýma rukama (5*)

Bakly znova ukazuje svoje obrovské znalosti v boji z blízka. Tento krát spolupracuje s Lasičkou, pri záchrane čarodeja Cvenga a jeho rodiny. Zatial čo Lasička uteká s Cvengovou rodinou pred cisárovími ninjami, tak Bakly bojuje proti veľkej presile holými rukami, kde siaha až za svoje hranice.

Inkognito (5*)

Táto poviedka prežíva svoju premiéru v tejto knihe a Bakly sa ocitá na mori. Vévoda ho opäť posiela zabiť cisárovu spojku, a ani tento krát to nemá ľahké. Čeliť musí nie len nepriateľom, ale tento krát aj spojencom.

Sirael440
16.08.2020

Moc jsem si knížku užila, teprve se s Baklym seznamuji.

Eyghon
20.07.2020

Pět povídek ze života Baklyho. Všechny zábavné a vysoce nadprůměrné.

Pigleti
30.06.2020

Miluji všechny příběhy "hrdiny" BAKLYHO. Za poslední týdny jsem po dlouhé době znova přečetla všechny knihy o něm vyšlé a těšila se jako malá na tuto NOVOU. Jaké bylo moje zklamání, když jsem zjistila, že co čtu již znám (až na Inkognito)! Povídky všechny sou pěkné, mám ráda BAKLYHO, jeho přímočarost a styl by(i)tí. Bohužel ani tato skutečnost nemůže změnit, že jsem čekala něco čistě neznámého k objevení - proto jen 4 hvězdičky (samotné povídky co znám si zaslouží plný počet). Kdo povídky nezná a nebo se ještě vůbec s BAKLYM nesetkal, vřele knihu doporučuji, je to takový průřez cesty Řezníka z Kletikonu:)

hanzmb
24.06.2020

Po zoufalém 6. a 7. díle jsem přemýšlel, jestli mám zkoušet i tento. Ale protože autor patřil léta k mým velkým oblíbencům a mám ho přečteného celého, neodolal jsem. A ono se mi to líbilo. Tedy do okamžiku, než jsem si uvědomil, že ten text znám. Nemá cenu psát o někom, kdo zjevně ztratil autorskou invenci a snaží se to zachránit exhumací starších kvalitních věcí. Navíc nemá ani tolik slušnosti, aby upozornil kupujícího, že 80% knihy už zná. To samé platí pro autora anotace, kde se o této skutečnosti taky nic nedovíte. Podle textu mám navíc dojem, že četl jen 1. povídku. 1* je za 1 novou povídku z 5.

1