pufina pufina komentáře u knih

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Pokořeno 1151 stran (zbytek jsou rodokomeny), uff. Ze začátku se to zdá dlouhé, předvídatelné, ale nikdy jsem neměla problém se začíst a vplout mezi postavy, bojovala jsem se Starky a Jonem, skoro umřela s Tyrionem, zoufale se modlila se Sansou a Samem. Proklínala jsem onoho slavného autora, jenž mi před očima bez milosti zabíjel oblíbené postavy a s radostí jsem přihlížela, když zabil mé méně oblíbené. G. R. R. Martin stvořil neuvěřitelný svět, ve kterém si to se svou fantazií naprosto užívám.

26.10.2012 5 z 5

Posedlost Posedlost Emily Maguire

Posedlost sexem a člověkem napsala Emily M. velmi působivě. Nebyl pro mě ani tak šokující vztah učitele se žačkou jako spíš to, co za následek to na nich obou zanechalo, což názorně i skvěle později autorka ukázala čtenářům. "Ale koneckonců život je jen soustavné odumírání možností. Některé zmizí se životem lidí, které milujete. Jiné necháte jít, s lítostí a nechutí s hlubokým, hlubokým smutkem. ale za neprožité životy existuje kompenzace v opojné radosti vědomí, že život, který máte - právě teď a právě tady - je ten, který jste si vybrali. A v tom je síla a naděje."

03.03.2013 4 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Kniha plná emocí, strachu, pověr a slepé víry. Ironií je, že i dnes se lidé drží spousty pověr, dovedou se nechat zmanipulovat mocnějšími a při pomyšlení na peníze by zaprodali i vlastní rodinu. Skvěle vykreslené postavy, s děkanem Lautnerem jsem sympatizovala od začátku do konce a naopak Boblig se mi od samotného začátku nesnesitelně hnusil. Na hranici s tebou, Bobligu!

27.03.2012 5 z 5

Kde končí duha Kde končí duha Cecelia Ahern

Musim zdůraznit jeden důležitý fakt a to, že já příliš ty "romány pro ženy" nečtu, tedy skoro vůbec.. Where Rainbows End je obrovská vyjímka a nezbývá mi nic jiného než říct, že je svým stylem naprosto úchvatná.. Prostřednictvím dopisů a e-mailů se čtenář dostává do vztahu Rosie a Alexe.. Tak jednoduše napsaná kniha a přitom tak krásná..

07.02.2012 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Dávno předtím, než přišla mánie Twilight a dřív, než všechny náctileté slečny z republiky objevily a začly číst tuhle knihu (a jen díky celosvětovému povyku), měla jsem ji dávno dvakrát přečtenou. Stephanie Meyer píše velmi působivým a čtivým stylem - alespoň před těmi lety mi to tak přišlo. Ano, přiznám se, že tenkrát mi bylo 15/16 let, co jsem knihu četla a nápad jsem považovala za originální. Poté přišla šílená mánie (a natáčení filmů) a říkala jsem si, že si knížku přečtu znovu, abych si osvěžila paměť, než půjdu na film do kina. Omyl, začla jsem číst a úžas opadl, knihu jsem zavřela. Film jsem viděla a nikdy nezapomenu na kamarádky a naše záchvaty smíchu. U Twilight jsem ráda za jednu jedinou věc, naučila současné "mladé make-upové" slečinky číst.. Jsem ráda, že jsem knihy prodala, protože by mi dřív nebo později zaleptaly ostatní knihy tím medem, který z knih přímo proudí, žble!

03.02.2012 1 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Lituju, že má kniha pouhých 108 stran. Ale je nutno říct, že stačí "pár stran" a máme tu jedno úžasné dílo. Knihu provází nejedna moudrá myšlenka a i po těch letech je to stále aktuální..

07.02.2012 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Vítejte v Bradavicích! Harry zažívá své první dobrodružství, jako mladší jsem tomu neodolala. Harry Potter je má milovaná knižní sága. Když už mám chuť se pustit znovu do čtení a "zajet si do Bradavic", tak už se k prvním dílům nevracím, přesto se dá Kámen mudrců přečíst na jeden nádech, i když kniha už není po ty odrostlejší..

06.02.2012 5 z 5

Louis de Funès: Moc o mně, děti, nemluvte! Louis de Funès: Moc o mně, děti, nemluvte! Patrick de Funès

Louis de Funes byl - a pořád je (!) - jedním z největších francouzských komiků. Sotva jsem začla chodit a mluvit, pak jsem sedávala u televize a můžete hádat, jakého herce jsem si zamilovala už v dětství - Louise! Tato kniha psána jeho syny je naprosto neuvěřitelná, nádherná a dozvíte se spoustu věcí o tomto velkém muži, kterým bez pochyb Louise de Funes byl!

18.12.2011 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Velmi poutavá kniha. Myslím si, že více knihu ocení náctileté čtenářky/čtenáři. Je to hodně podobné spoustě knih, které se zaměřují na vlkodlaky, upíry a podobné fantasy postavy. Nicméně hl. postavy jsou o něco poutavější než např. postavy v Twilight sáze. Pro oddechnutí doporučuji. Pokud se do knihy pustíte s tím, že následně budete hltat každou stranu a zamilujete si další sérii, neviděla bych to tak optimisticky. Zvážím, jestli v sérii pokračovat, jak píši, pro oddech a čtení na cestách, je to ideální.

09.10.2013 3 z 5

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

213 stran je poměrně málo, ale zároveň na utrpení až nesnesitelně moc. Kniha mi přišla nekonečná, nudná, šíleně nezáživná a bez atmosféry. Levin a jeho Rosemary mě nepřesvědčili. (Ale jedno velké plus tomu připisuji, už dlouho jsem neviděla film, co je tak věrný knize jako Rosemary - to určitě čtenáře potěší, pro mě bylo oboje sotva snesitelné.)

07.03.2012 2 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Kulhánkův styl je osobitý, zajímavý a od knížky jsem se neodtrhla. Bohužel jsem se nikdy nedostala dál než přes Noční klub I. a II., alespoň ten Noční klub můžu posoudit. Dřív než svět zachvátil lesklý upír Edward (od Stephanie Meyer), upírský humor zachvátil české milovníky knih s fantasy tématikou.. Měla jsem to štěstí a četla dřív než Twiligh, Noční klub je nejen zajímavý svým příběhem (který je velmi čtivý a svěží), ale hlavně tím úžasným vtipem!

29.01.2012 4 z 5

Hostina pro vrány Hostina pro vrány George R. R. Martin

Ač se Hostina pro vrány zaměřila pouze na pár postav (Cersei, Jaime, Brienne, Arya, Samwell, Sansa.. ) je i tato kniha hodně propracovaná a zajímavá (i když možná ne tolik jako díly přechozí). Dříve mě např. Cersei tolik nezaujala, Hostina pro vrány ve mně vyvolala větší zájem a to nejen o postavu Cersei, ale i ty ostatní, které jsem dříve neměla tolik v oblibě. I když oceňuju zaměření na tyto postavy v širší míře, tak mi ostatní (Jon, Daenerys, Bran a další) moc chyběli. A příběh kolem postav, co bojují o "Trůn z naplaveného dříví" mě vůbec nezaujal.. Každopádně celkový dojem mi to nezkazilo, těším se na další díly.

06.03.2013 4 z 5

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Střet králů a že králů v Sedmi království tam rozhodně nedostatek nemají. Hltala jsem každou kapitolu a trnula, kdy konečně k onomu střetu dojde. Závěr byl strhující, napínavý a obzlášť mě mrzí, že některé postavy "odešly" do věčných lovišť. Těším se na další díly a na další nové postavy nebo na ty staré, kterou přejdou do popředí. Trochu nechápu stížnosti na vypisování detailů a všemožných "zbytečných" věcí, ale bez toho by Martinovo psaní nebylo takové, jaké je ;-)

26.09.2012 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Než jsem se pustila do čtení, viděla jsem prvních pár dílů seriálu - díky čemuž jsem trochu tušila, do jakého příběhu se pouštím. Seriál na mě zapůsobil dojmem, že bez nálady to nemá cenu si ani pouštět, tak jsem pochybovala o tom, jestli mě dovede kniha zaujmout a udržet si mou pozornost. A hle, mám dočteno a zhltla jsem to jako malinu. Krásné čtení, plno fantastický detailů, propracované postavy, které si zamilujete nebo je budete silně nenávidět. A to je teprve první díl, unikátní čtení, pokračuju a doporučuju dále :-)

14.09.2012 5 z 5

Gargantua a Pantagruel Gargantua a Pantagruel François Rabelais

Rabelais mě svým dílem uchvátil a také svým slovníkem. Pro renesanci mám silnou slabost. Gargantua a Pantagruel je nádherné dílo!

09.02.2012 5 z 5

Z celé ságy můj nejnejnejoblíbenější díl! Princ dvojí krve, ah.. milovaný díl.. Harry má soukromé hodiny u Brumbála, opravdu velké a nečekané překvapení byly viteály, to mohla vymyslet skutečně jen Rowlingová, fantastické! Každou stránku jsem hltala a moc jsem doufala v to, aby ta knížky nikdy neskončila.. A na závěr můžu říct jen jedno: Snape, Snape, Seeeverus Snape!

06.02.2012 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Opět další dobrodružství v Bradavicích, napínavý děj, dobrá zápletka, ale přesto je to pro mě nejslabší díl. Některé pasáže bych naprosto vystřihla a možná by to o to bylo svižnější a líbilo by se mi to víc.. Ale pořád je to dobrý díl, jen v mém žebříčku oblíbenosti zaostává..

06.02.2012 4 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Rozebírání "hovna" jsme na semináři řešili hodinu a půl! Nakonec jsme se dozvěděli, že náš Mgr. v sexuální oblasti hovnům příliš neholduje. Ale abych se vrátila ke knize, některé pasáže byly neskutečně čtivé a zajímavé, když posoudím dílo celkově je to dobrá četba, ale podruhé bych si to v knihovně nepůjčila..

02.02.2012 4 z 5

Květy zla Květy zla Charles Baudelaire

U Květ zla jsem byla jako červ na rozkládající se zdechlině u silnice - "žrala" jsem to od začátku do konce..

02.02.2012 5 z 5

Orchideje - Praktický rádce pro zdraví rostlin a krásu květů Orchideje - Praktický rádce pro zdraví rostlin a krásu květů Brigitte Goede

Jedna z nejzajímavějších příruček o pěstování orchidejí. Jasné, stručné a výstižné povídání a rady k orchidejím. Jde vidět, že Brigitte Goede tuto knihu zpracovala s láskou k orchidejím a snahou poradit nám pěstitelům.

30.01.2012 5 z 5