Posedlost

Sarah je premiantka a bezproblémová dívka ze středostavovské rodiny. Až do dne, kdy jí do života vstoupí Daniel Carr, učitel angličtiny a vzorný otec rodiny. Spojuje je obdiv k Shakespearovi a... sex. Sex plný násilí. Probudí se v nich bestie, která brzy ovládne nejen jejich těla, ale i jejich mysli, životy. A když pak Daniel náhle ze Sářina života zmizí, upne se Sarah k sebezničující snaze jej najít, získat zpátky anebo nahradit. Fyzická vášeň se stává posedlostí a hledání lásky přerůstá v otázku života či smrti. Při snaze zkrotit tu bestii v sobě samé trpí Sářino okolí, trpí Daniel a ze všech nejvíc trpí ona. Skandální téma milostného poměru žačky s učitelem není pro mladou australskou autorku Emily Maguirovou samoúčelné, je prostředkem k dokreslení možných povah sexu, autoritářství, závislosti a posedlosti. Ukazuje, jak jedno setkání či jediný okamžik dokáže změnit celý život....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95979/posedlost-95979.jpg 3.457
Vydáno, Víkend

Taming the Beast, 2004

Kniha Posedlost

Myška43

Chápu, proč má kniha tak nízké hodnocení. Toto není romanťárna s dobrým koncem. Je to příběh kontroverzní, bizarní lásky, kterou neskousne někdo jen tak. Musíte se ponořit do příběhu bez předsudků, trochu u postav popřemýšlet, snažit se pochopit jejich chování a nesoudit je. Mě si autorka získala svou originalitou, stylem, kniha je zajímavě rozdělena do čtyř částí a koncem, který nemohl být zajímavější. Kniha určitě stojí za přečtení, není to žádný brak. Myslím, že na tento příběh nikdy nezapomenu a někdy v budoucnu si ho ráda opět přečtu.

anet8843

(+ SPOILER) Myslím, že to je tak 9 let, co jsem tuto knihu četla naposledy. A v té době jsem si myslela, že je to jedna z nejromantičtějších knih, co jsem kdy četla - jo, byla jsem divná. A proto jsem se bála ji číst znovu, že už se mi nebude líbit. Ale není to tak - jasně, dívám se na to už jinak, ale pointa mě stále okouzluje.
První bych chtěla říct, že české vydání je totálně OHAVNÉ, a degraduje knihu na ženský románek. Pokud ji čtete s tímto očekáváním, pak budete zklamaní, zhnusení. Tohle je příběh o opravdové lásce -- ne že ne! Jenom je to láska těžko stravitelná pro většinovou společnost. Dva zvrhlé světy se náhodou potkaly, srazily se a navzájem se pomalu začaly požírat. Je na tom něco nesnesitelně okouzlujícího, jak špatné a zároveň dobré to je, protože Daniel a Sarah jsou pro sebe stvoření, jenom oni se dokážou navzájem snést. Budí v sobě to nejhorší i to nejlepší. Totální odevzdání a závislost jako téma je dle mého ojedinělé, originální.
Je to dechberoucí kniha, která potřebuje čtenáře s otevřenou myslí, že není jenom jeden druh lásky, a to ten dobrý. Z mého pohledu kniha končí happy endem, i když je mi jasné, že jejich životy nebudou mít dlouhá trvání.

tygřímáma

(+ SPOILER) Příběh Sarah, kterou ve 14 letech svedl o hodně starší učitel literatury. Jak se jejich osudy vyvíjí v průběhu 10 následujích let.

Teniskaha

Četla jsem ji dvakrát. Poprvé jsem ji přečetla za jednu noc, po druhé za pět dní. Je mi svým dějem blízká, jelikož jsem byla zamilovaná do svého učitele na ZŠ, ale bohužel-bohudík má touha nedošla naplnění, narozdíl od Sarah. Jen konec je takový... nedotáhnutý. Podle mě. Je to moc uspěchané. Nicméně je to srdcovka, proto to vysoké hodnocení.

aktijnov
22.11.2019odpad!

Asi bych dala do kategorie brak, ale nemůžu autorce upřít, že je kniha čtivá. Daniel těžce zklamal ve své roli učitele a porušil všechny morální normy. Sára je poznamenaná tím, co se stalo. Ona to nazývala láskou... V podstatě všichni něco promarnili, zničili... Nikdo z nich nemá svědomí... Jen ničí všechno kolem.

MíšaS.
23.08.2019

Mě se kniha líbila, přečetla jsem jí jedním dechem.

Evka3814
23.08.2019

No tak trochu ztráta času. Sarah byla sobeckej fracek. Byla to dost zvrácená kniha od A až po Z. Rozhodně nemohu říct že bych Sarah litovala,jelikož si za vše mohla sama a akorát všechny zraňovala. Dočetla jsem to hlavně že zvědavosti a ani mě ten konec nějak nepřekvapil.

Veronika33
15.08.2019

Ten to druh literatúry nie je práve môj obľúbený žáner, ale napriek tomu bola kniha celkom pútavá. Postavy boli občas na facku, ale OK k tej téme sa to aj hodilo. Posledná tretina knihy už bola však až moc depresívna a brutálna, takže za mňa taký priemer. Prečítanie knihy neľutujem, ale repete si asi nedám.

Temná Raven
Temná Raven