Posedlost

Sarah je premiantka a bezproblémová dívka ze středostavovské rodiny. Až do dne, kdy jí do života vstoupí Daniel Carr, učitel angličtiny a vzorný otec rodiny. Spojuje je obdiv k Shakespearovi a... sex. Sex plný násilí. Probudí se v nich bestie, která brzy ovládne nejen jejich těla, ale i jejich mysli, životy. A když pak Daniel náhle ze Sářina života zmizí, upne se Sarah k sebezničující snaze jej najít, získat zpátky anebo nahradit. Fyzická vášeň se stává posedlostí a hledání lásky přerůstá v otázku života či smrti. Při snaze zkrotit tu bestii v sobě samé trpí Sářino okolí, trpí Daniel a ze všech nejvíc trpí ona. Skandální téma milostného poměru žačky s učitelem není pro mladou australskou autorku Emily Maguirovou samoúčelné, je prostředkem k dokreslení možných povah sexu, autoritářství, závislosti a posedlosti. Ukazuje, jak jedno setkání či jediný okamžik dokáže změnit celý život....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/95_/95979/posedlost-95979.jpg 3.551
Vydáno, Víkend

Taming the Beast, 2004

Kniha Posedlost

MíšaS.

Mě se kniha líbila, přečetla jsem jí jedním dechem.

Evka3814

No tak trochu ztráta času. Sarah byla sobeckej fracek. Byla to dost zvrácená kniha od A až po Z. Rozhodně nemohu říct že bych Sarah litovala,jelikož si za vše mohla sama a akorát všechny zraňovala. Dočetla jsem to hlavně že zvědavosti a ani mě ten konec nějak nepřekvapil.

Veronika33

Ten to druh literatúry nie je práve môj obľúbený žáner, ale napriek tomu bola kniha celkom pútavá. Postavy boli občas na facku, ale OK k tej téme sa to aj hodilo. Posledná tretina knihy už bola však až moc depresívna a brutálna, takže za mňa taký priemer. Prečítanie knihy neľutujem, ale repete si asi nedám.

Mruskulka
29.07.2018

Popravdě mám smíšené pocity a netuším, jak knihu ohodnotit a popsat. Napsané je to hezky, jen to chování lidí mi přijde nereálné. Tento typ knih nevyhledávám, přesto jsem si ji z tolika knih v knihovně vybrala. Rozhodně nelituji, příběh mě pohltil. Příběh Sáry, která se zamilovala do svého učitele a láska trvala tolik let, než se opět setkali. Období, kdy spolu nebyli, vyplňovala sexem s jinými.

Shaki
04.01.2018

Jak správně vyjádřit, jaký ve mně tato kniha zanechala pocit? Těžko se identifikuje. Na knihu jsem narazila náhodou a rozhodně toho nelutuji. Dostalo mě, že byla hlavní hrdinka taková, jaká byla. Občas jsem se musela při čtení zastavit, abych rozdýchala určité pasáže. Někomu by se možná mohly zdát až nereálné, ale bohužel, opak je pravdou. Před spisovatelkou smekám klobouk, že si toto téma vůbec vybrala a jak ho dokázala popsat způsobem, který dokáže čtenáře vtáhnout do děje a přitom není morbidní, jako samotná daná situace. Konec mě dostal nejvíc, ale s odtupem času si uvědomuji, že to nemohlo skončit ani jinak. Otázkou je, jestli se vlastně nejedná o happy end? Tohle bude asi každý vnímat po svém.
Pět hvězdiček dávám z toho důvodu, že mě kniha rozhodně překvapila a zapůsobila.

Habank
02.12.2017

Dostal jsem ji doporučenou a naprosto netušící a bez očekávání.
Okamžitě jsem se začetl a skoro nepustil dokud jsem ji nedal celou.
Za mě se výborně čte a styl popisující nespotanou vášeň je výnikajicně vkusný.
Být některé části a události hlavní hrdinky jsou možná trochu přehnaná tak jsem se s knihou naprosto sžil a perfektně spojil s vlastní zkušenosti.
Za mě doporučím čtenářům, kteří mají dost lásky a něhy a chtějí pochopit jak může existovat nespoutanost a zalvislost dvou lidi.

čohynka
05.07.2016

Přesně jak píše Damonka, taky jsem si myslela, že to bude super knížka - podle krátkého popisku na přebalu knížky jsem čekala něco jiného.. Občas jsem se u ní i trochu nudila, ale chtěla jsem ji přesto dočíst - tři hvězdičky za přebal, který mě upoutal...

Damonka18
20.01.2016

Tahle kniha mě hodně zklamala. Ten KONEC!!! To je jeden z nejhorších konců vůbec!! A začátek taky nestál za nic. Myslela jsem že to bude skvělá knížka, ale po dlouhé době jsem se spletla. ŠKODA. :(