ptoček ptoček komentáře u knih

Zlomené duše Zlomené duše Simone St. James

Tak tohle bylo něco! První co mě zaujalo byl přebal knihy a když jsem přečetla anotaci, bylo jasné, že ji zařadím do seznamu "Potřebuji přečíst". Od prvních stran mě nepustila, musíte číst dál a dál, části o Mary Há mi přivodily po dlouhé době mrazení v zádech. Postupné odkrytí příběhu Sonii a Ravensbrücku, prolínání příběhu z minulosti a současnosti a hlavně rozuzlení - všechno perfektní! Úžasný příběh, skvělý styl psaní, tohle není na 5 * ale nejméně na 10!!!

25.02.2019 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Ano, téma dobré, zápletka zajímavá, odhalení ok, uplny konec knihy už mi přišel až moc pritazeny za vlasy (až zoufalá snaha o ten slibovaný šok). Šlo to, ale že by to byl perfektní trhák? Bestseller? Strhující thriller? Opět přehnaná mediální masáž.

27.04.2017 3 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Mám ráda příběhy, u kterých se mi občas svírá hrudník a při čtení večer nedokážu zhasnout. A tohle je přesně ten příběh, kdy mi mráz běhal po zádech. Jednu * srážím za občasné přehánění, které tam díky navození dokonale tajemné atmosféry být nemuselo. Moc se mi líbil konec a podle mě by vůbec nebylo špatné filmové zpracování.

02.03.2019 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Kříďákovi dávám palec nahoru za obálku - pecka. Za námět taky, nápad dobrý, to ano. I anotace zněla slibně tajemně. Jen mi tam něco chybělo. To waaaauuu. Rozuzlení zvláštní. Nepřišla jsem mu na chuť.

07.11.2018 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Po přečtení anotace jsem vůbec netušila jak silný dojem na mě Hana udělá. Knihu jsem koupila formou audioknihy a nelitovala jsem. Se zatajeným dechem jsem poslouchala vyprávění i za pochodu, v autě, doma dlouho do noci...nebudu se tajit tím, že takovou úzkost jako u poslechu Hany jsem zažila stejnou při nedávné návštěvě Terezína...možná díky tomu svírání u srdce jsem si uvědomila, jak malicherné jsou občas naše "starosti". Takhle kniha ve mě nechala nesmazatelnou stopu.

06.10.2018 5 z 5

Byly tady, a už nejsou Byly tady, a už nejsou Haylen Beck (p)

Tak tohle bylo něco!!! Svírá se mi hrudník po dočtení. Téma "darknetu" trefa do černého, přidejte děti, zoufalství, napětí a máte tuhle knihu. Za mě plný počet, tleskám.

03.04.2018 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Od prvniho dílu mě případy Kim baví. Knížky chytnou id prvnich stran a nepustí, takové to "ještě jednu kapitolu" a najednou jsou 3 ráno. MODLITBA za mě zatím nejlepší! Konec překvapivý a subjekt 3 pro mě velké překvapení. Zaslouženě 5* a tesim se na další případ

03.11.2017 5 z 5

Nebudete se bát ničeho zlého Nebudete se bát ničeho zlého John Searles

Tak tohle bylo něco pro mou dušičku!!! Čtivé od začátku do konce, skvělý námět, pomalé odkryvani tajemství, závěr perfektní, plný počet *

06.09.2017 5 z 5

Tokio Tokio Mo Hayder

Tak tohle bylo něco...dlouho jsem Tokio odkládala, nezaujal mě popis, ani první stránky, nakonec, po přečtení všech knih Mo, jsem si řekla, že Tokio konečně musím přečíst...začátek pro mě celkem nudný, trvalo mi než jsem se zacetla, ale pak...nemohla jsem přestat číst, potřebovala jsem vědět jak to dopadne, jak s Jepici, tak v druhe dějové linii s Nankingem, četla jsem i za pochodu, u vaření, dlouho do noci a konec, ten mě dostal. Bez studu přiznávám že jsem u něj bulela. Tahle knížka mě regulérně vyděsila, konec rozbulel, donutila mě zjistit si více o masakru v Nankingu. Pro mě překvapivě nejlepší knížka Mo, která musí v každém něco zanechat

30.01.2016 5 z 5

Náhradník Náhradník Princ Harry (p)

Harryho mám ráda od jakživa. Připomíná mi Dianu víc než William. A po téhle knize mi ji připomíná ještě víc a mám ho ještě radši. Kniha je napsaná s citem, pokorou a úctou. Nějaké špinění královské rodiny se nekoná. Prostě část života Harryho tak, jak ji vnímal. Kniha mě bavila.

29.05.2023

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Po Rekonstrukci druhá kniha spisovatelky a musím říct, že jsem se zase nemohla odtrhnout. Otevřený konec je asi jediné malilinkate mínus, ovšem jen pro mě, protože jsem zvědavec a vždycky chci vědět jak to dopadlo. Styl psaní mi neuvěřitelně sedí, z knihy mi bylo ouzko, zaslouží 5* a ráda se vrhnu na Anežku

11.07.2019 5 z 5

Černooké Zuzany Černooké Zuzany Julia Heaberlin

Upřímně nevím....anotace skvělá, obálka perfektní, nápad dokonalý....ovšem to zpracování pokulhává. Trvalo mi než jsem se začetla, než jsem se zorientovala, pak fajn, od půlky knihy napětí, zvědavost...a konec? Zvláštní, nedotažený, nedomyšlený, přitažený za vlasy. Za mě 3* a to ještě s bídou

18.07.2017 3 z 5

Kameník Kameník Camilla Läckberg

Sérii s Patrikem a Erikou čtu "napřeskáčku" a Kamením mě nezklamal. Bavily mě 2 dějové linie a rozuzlení perfektní, tipovala jsem jiného vraha.

27.03.2019 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Hodně jsem se na Šelmu těšila...a pak jsem ji držela v ruce a říkala si Bože!!! Ta obálka??? Dokonalost!!! Přečteno za 2 dny, chytí a nepustí, jedna z těch "ještějednukapitoluapujduspat" knih. Námět moc fajn, zpracování perfektní, jedna hvězda mínus za dle mého až moc rychlý konec. Profesor Theo by si zasloužil rozhodně další díl.

14.10.2018

Krotitel Krotitel Camilla Läckberg

K spisovatelce Läckberg jsem zabloudila díky poslední knize Čarodějnice. Do té doby jsem její knihy měla v ruce v knihkupectví několikrát, ale vždy jsem je nakonec vyměnila za jinou. Teď vím, že mám novou oblíbenou autorku. I Krotitel mě nesmírně bavil a utvrdil mě v tom, že tenhle styl psaní mě baví. I když na přeskáčku - jdu se začíst do další knihy ze série Erika & Patrik. Za mě plný počet *

13.06.2018 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Perfektní!!!! Kniha baví od začátku do konce, zase trochu jiné téma, za mě plný počet

27.09.2017 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Po skvělé "prvotině" V lese visí anděl, jsem se na Sovu neskutečně těšila a počítala dny, kdy se do ni konečně budu moct začíst. Musím říct že vůbec nezklamala, naopak! Od začátku mě kniha chytla a ja tradičně četla stylem - ještě jedna kapitola....skvělý námět, do poslední chvíle jsem netušila kdo je ona Sova. Obě knihy mi připomínají sérii s J. Cafferym oblíbené Mo Hayder. Budu opět netrpělivě vyhlížet další dil

21.09.2016 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Tak tohle já můžu, skvělá detektivka!

22.08.2016 5 z 5

Ptáčník Ptáčník Mo Hayder

Jedním slovem DOKONALOST :-) za 2 dny přečeno, nešlo přestat, napínavé, šílené...opět jsem chvílemi zapominala dýchat. V polovině knihy si člověk myslí že VÍ, a nakonec neví vůbec NIC. Šílené téma, mrazilo mě stejně jako v Pečovateli, Unesené, Rituálu a Panence.

10.10.2015 5 z 5

Pečovatel Pečovatel Mo Hayder

Šílená!!! Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, četla jsem v noci za svetla baterky pod perinou :-) šílena ale skvělá. Paradoxně mě ke konci nezajímal ten uchyl tak moc jako to jak to dopadne s Ewanem. Jdu na další knihu od Mo, tahle paní je moji novou závislostí :-)

23.07.2015 5 z 5