ptacicek ptacicek komentáře u knih

Les, čtyři otázky, život a já Les, čtyři otázky, život a já Tessa Randau

Příjemné čtení, které vlastně ničím moc nepřekvapí, ale je to fajn krátká oddychovka.

06.09.2023 4 z 5

Děti jsou taky lidi Děti jsou taky lidi Zdeňka Šíp Staňková

Jedním slovem je četba této knihy SÍLA. Číst o tom, co se dělo některým z nás a připadalo jim to normální, je hrozné. I já jsem během čtení kolikrát prožila Aha moment, kdy jsem si uvědomila, co jsem prožívala já a zranilo mě to. Kniha není to návod na to, jak vychovávat svoje děti, ale našla jsem tam věci, kterým se chci ve své výchově vyhnout.

16.01.2023 5 z 5

Hezké zpracování, zajímavý seznam zvířat. Určitě fajn rozšíření knihovny na motivy Harryho Pottera a Fantastických zvířat.

04.01.2023 3 z 5

Přečteno jedním dechem. Možná díky tomu, že jsem nejprve viděla film a až poté četla knihu mi její "strohost" nevadila a i tak představivost jela na plné obrátky.

28.12.2022 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Příjemné a pohodové pohádkové čtení. Líbí se mi poznámky Brumbala. Nejednou jsem si během čtení představila, jak ji četla Hermiona :-)

07.11.2020 5 z 5

Z počátku jsem se nemohla do scénáře zacist, přeci jen to není stejne počtení jako u knihy. Ale dej mě strhl. Líbilo se mi cestování v čase, to jaké změny v realitě provedly zásahy v minulosti. Líbilo se mi přátelství Scorpiuse a Albuse, ve finále i Harryho a Draca. Jen Ron byl nějak úplně mimo :-). Vůbec by mi nevadilo přepracovani scénáře do standardní knižní podoby :-) klidně i s tím, že by tam byl detailneji popsán život Delphi.

02.08.2020 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Opět úžasné čtení. I když mě chvílemi to Harryho skuhrani opravdu nebavilo. Ale jako celek opět fajn oddychovka i díky vtipkum na Vrchní vyšetřovatelku :-)

17.06.2020 4 z 5

Jedenáct minut Jedenáct minut Paulo Coelho

Miluju toto: "Na těch nejdůležitějších setkáních se naše duše domluví ještě dřív, než se setkají těla.". Za mě krásná kniha plná námětů k zamyšlení.

08.02.2018 5 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Při hodnocení knihy mě nenapadá nic, co bych jí vytkla. Kniha je úžasně napsaná, čte se sama. Líbí se mi, že je kniha relativně krátká a děj není zbytečně natahovaný. O to líp se to čte.

22.03.2017 5 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

Kniha je napsaná velmi poutavým a srozumitelným stylem. V knize je barvitě popsáno nejen prostředí nově vznikající Narnie ale i postavy- Pro mě (jako pro čtenáře s velkou představivostí) byla četba úžasným zážitkem.

01.03.2017 5 z 5

Otrokyně sadistů: Marně jsem volala o pomoc - nikdo mi nevěřil Otrokyně sadistů: Marně jsem volala o pomoc - nikdo mi nevěřil Silvia K.

Určitě mi nepřísluší hlavní hrdinku nijak soudit, ale občas jsem nechápala její názory a rozhodnutí. Ta brutalita v knize je příšerná. Souhlasím s komentáři níže, životní zkušenosti by nás dle mého měly poučit, abysme se v budoucnu něčemu podobnému snažili vyvarovat. Né každý ale ty životní zkušenosti dokáže využít ve svůj prospěch a poučit se.

05.03.2016

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Písečného muže jsem přečetla jedním dechem. Líbí se mi krátké kapitoly. Kniha je napsaná velmi dobře a dle mého názoru je výborně propracovaná - na to že má necelých 500 stran mi žádná část nepřišla zbytečná (ať už případnými podrobnými popisy či neustálým se vracením jak to bývá u jiných knih). Lars Kepler detektivky umí.

05.03.2016 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

V některých částech pro mě byla kniha zbytečně detailní a dlouhá. Když toto opomenu bylo to napínavé čtení.

01.02.2016 4 z 5

Kašmírový šál Kašmírový šál Rosie Thomas (p)

Úžasné čtení. Kniha je napsaná nenucenym ale velmi poutavým stylem a bavila mě od začátku do konce. Krasne čtivé se v ní prolinaly obě dějové roviny. Vřele doporučuji.

11.10.2020

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

K této knize jsem se vrátila asi po 5 letech, protože to prostě bylo třeba. I když se mi líbila už tenkrát, překvapovala mě i nyní ;) Děj je poměrně složitý a zapeklitý, ale čtenář knihu zhltne jak malinu ;)

12.01.2018 5 z 5

Továrna na sny Továrna na sny Anie Songe

Kniha se četla příjemně a poměrně snadno. Nemůžu ale říct, že bych se k ní ještě někdy vrátila protože pro mě byla občas až moc "jednoduchá". Ale možná je to jen tím že jsem v tuto chvíli na jiné vlně než autorka. Snít by ale měl každý ;)

29.04.2017 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Tato kniha je mým druhým kouskem od této autorky a musím říci, že se četla moc dobře. Líbilo se mi, že to nebyl klasický romantický konec stylu "a žili spolu šťastně až do smrti". Také jsem ocenila to, že byly v knize úseky zaměřené na další osoby a jejich pohled na věc. Možná by mi nevadilo, kdyby jich tam bylo víc úseků zaměřených na myšlenky Willa.

17.01.2017 5 z 5

PS: Miluju tě PS: Miluju tě Cecelia Ahern

Knihu jsem četla již po druhé. Ale opět ve mě zanechala velmi silný dojem. Nikdo z nás neví, jak by se choval v situaci hlavní hrdinky. Ale ani jak bychom se chovali, kdybychom byli v situaci nejlepšího přítele. Kniha v sobě nese poselství a myslím si, že v každém vzbudí úvahy o správnosti některých svých činů či rozhodnutí.
Konec knihy jsem si sice představovala trošku jinak ale i přesto je úžasné. Knihu vřele doporučuji.

28.11.2016 5 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Asi jsem udělala velkou chybu v tom, že jsem se nejprve podívala na film a asi po půl roce jsem si přečetla knihu... I přesto byla ale kniha velmi čtivá. Je obdivuhodné, jaký vztah měli "obě hlavní hrdinky". Bylo úžasné, jak Gréta podporovala Lili v její přeměně. Trošku mě zklamalo, že v knize nejsou více popsány pocity Gréty (kromě jejích vzpomínek na prvního manžela atd.) - myslím si, že její pohled by knihu ještě více obohatil. Každopádně knihu hodnotím kladně, hodně mi toho dala a mohu ji vřele doporučit.

21.11.2016

Kniha vzpomínek Kniha vzpomínek Rowan Coleman

Kniha byla krásná, zábavná, smutná a naučná zároveň. Možná jsem o ní ale čekala malinko víc. Myslela jsem si, že se to bude víc zabývat nemocí a stavy, které ji provází. Z mého pohledu je ale přitom hodně zaměřená na minulost. Zklamaná ale určitě nejsem, kniha je hezká a ráda se k ní vrátím.

11.07.2016 5 z 5