protokol protokol komentáře u knih

Hrad fantomů Hrad fantomů Vasilij Michajlovič Machanenko

znova skvelé naozaj sa mu to podarilo niet čo dodať .
napínavé ako guma v trenkách - vtrenkách mravenci najlepší názov postavi :) :)
postup ako sa dostať do hradu a nasledne situácie ktoré s toho plinuli boli akosi chaotické . len ma mrzelo že úloa s pirátmi akosi ne....

ale aj tak plny počet hviezd moj oblubený autor teším sa na šachovnicu

15.08.2019 5 z 5

Chvastovzácný sok Chvastovzácný sok John Ringo

nie proste nie je to strašné prvích 5 kapitol sa sumarizuje dej predchádzajúcich kníh a potom to siahodlhé obkecávanie . to moje nervi už nedajú a ten preklad knihy no fuuuj končím stouto sériou a j stýmto autorom mažem knihy
nikdy viac

15.08.2019 odpad!

Vorpalový meč Vorpalový meč John Ringo

nie je to tak dobré ako 1 diel ale dá sa
je tu veľa novéhoo za čo by som autora pochválil.
ale je tu aj veľa otrasne nudních a príšerne iritujúcich vecí za ktoré by som autora uškrtil .

ale čo mi najviac vadilo bol ten otrasný nervi trhajúci preklad knihy
neviem či len ja alebo aj iný mali knihu preloženú tak že vulgarizmi boli nahradené iným nezmislom pri počúvaní knihy to trhalo nervi s tela chcel som dať len 1 hviezdu ale nakoniec autor za to nemože že preklad je dementný :)

13.08.2019 2 z 5

Střežit a bránit Střežit a bránit Vince Flynn

ooooo toje ale volovina
typický americko hrdinský blábol

nestojí to ani za cenu papiera na ktorom je to natlačené

13.08.2019 odpad!

Za zrcadlem Za zrcadlem John Ringo

celkom podarený kúsok len mi vadili dosť dlhé úvahy o fungovaní bozónov a tie serepetičky okolo fyziky inak skvelá kniha

12.08.2019 4 z 5

Tajemství Temného hvozdu Tajemství Temného hvozdu V. Mahaněnko (p)

vav

tak to som nečakal . t´to cesta je čím ďalej tím viac zábavná .
len mi chýba večia interakcia mahana a jeho brata povečine sa objaví drako len aby ho ukázal niekomu alebo aby komentoval pár udalostí ale inak skvelé som sa bavil

vrelo odporúčam

05.08.2019 5 z 5

Šeptající lesy Šeptající lesy Clayton Emery

prví diel skvelí ale tento diel otrasná kravina bože ten autor sa asi náhodne zcvoknul keď dokázal stvoriť takúto hlúposť a ani dejovo to nesedelo podla deju by toto mal byť prví diel a nie druhí .

no za mňa sklamanie je to ako detská rozprávka s prvkami absurdity " cunami, robot, hubosaurus " pripadá mi to ako by mu došla fantázia

26.07.2019 odpad!

Aréna Aréna William R. Forstchen

Skvelé genialne jednoduché a tak pútavé .
hrdina si delá prdel zo všetkých a ten jeho kámoš čo sa drží pravdy že jeden kúpel do roka je naozaj dosť a čo neni strážené je verejne ukradnutelné .
naozaj som sa skvelo bavil len akosi my tam prekážal ten mega zloduch v inich dimenzích no a obor od hnedích ktorí mal iq tikve ale hlavne že je silný .
JEDNA S KNÍH KDE JE NAOZAJ MÁGIA NIE AKO NIEKTORE KNIHY KTORÉ MAJÚ V NÁZVE MÁG, ČARODEJ a,t,d a v knihe žiadne kúzla alebo len jedno na celú knihu

VRELO ODPORÚČAM

23.07.2019 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

O chvala bohu že sa našla zatial jediná žena ktorá ma dostala svojov SF knižnov ságov :) už som ani nedúfal na túto knihu som sa naozaj úprimne tešil
ako audiokniha mala asi 18 hodín ale zmákol som ju za 3 dni skvelé pokračovanie predošlého deja. napínavé miestami hororo al príbeh plinul krásne ďalej potencial má ešte veliký no a čo nás bude čakať za prechodom do .....
no už sa neviem dočkať

22.07.2019 5 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

tu sa ukazuje že ženy nevedia písať SF takúto trolovinu som už dávno nevidel

nikdy viac :)

22.07.2019 odpad!

Armageddon Armageddon Thomas Sniegoski

Je to k smiech viem že to je fikcia ale jeto tak dementne opísané postavi sú pri najmenšom charakterovo nestabylné hold tato kniha je horkým sklamaním

21.07.2019 odpad!

Válka starého muže Válka starého muže John Scalzi

pekná scifi velké a rozmanité množstvo mimozemštanov aj dostatok akcie občas humor proste kvalitné scifi
spoiler: dej sa odohráva na začiatku skupina dochodcov sa rozhodne že ich už nebaví len prežívat z nedokonalími opotrebovanými telesnými schránkami tak sa nechajú naverbovať do kolonialnej armády čakajú od toho že armáda omladí ich staré kosti ale realita je iná dostanú nové telo niečo ako hulk skrížený s s dokonalími mmodelmy výsledok zelený manekíni a tak začína ích vícvik a nasadenie v boji

doporučujem fanušikom SF jediné m´=inus sú medziplanetárne súboje je ich nenej a sú stručné

18.07.2019 4 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

O MOJ BOŽE TO JE KRAVINA
tak nejak by som začal hrozne naivné šialene nudné a úplne zmeočné
ani som to nedopočúval hned som to zmazal
koniec

16.07.2019 odpad!

Magie spaluje Magie spaluje Ilona Andrews

jednotku som nejak prežil ale dvojka 3/4 nuda až odpor ku knihe ako može byť niekto tak dementný ako hlavná hrdinka a tie ostatné postavi ďalší obyvatelia cvokhauzu no chcel som isť aj na 3 knihu ale nie radsej to skončím kým sa nezcvoknem aj ja
a nepriatelia nato aký boli chitrí pri ukrití kotla tak boli hlúpi pri záverečnom boji

15.07.2019 odpad!

Magie mrtvých Magie mrtvých Ilona Andrews

Príbeh starej dievky ktorá sa nebojí ničoho a nikoho v jej žilách koluje magická krv , každá rana alebo úder ktorí schitá zvláda zlahkosťov no ale keď zbadá alebo sa zoznámi z jej pohladu krásnym mužom mení sa na žvatlavú prváčku .
proste by ho aj fikla ale ona je drsnačka a tak nesmie

prví diel je viac menej višetrovanie vraždy jej blískeho človeka kde jej vídatne asistuje všeliaka verbež " mne sa celkom páči ako pomenovali jednotlivé zveri pridali i k názvu koncovku dlak a bolo " no krvo cucky sú trocha nezáživné postavi nakolko tu fungujú len ako živé drony
no a tak milá keit pomali rozplieta vraždu pričom po nej idú ako nepriatelia tak nápadníci
a príde aj na tesárske práce hold ked niekto nevie príst dveramy tak oprava dieri v streche je potrebná :-)

kniha na pohodu neurazí občas pár nudních miestale dá sa

12.07.2019 3 z 5

Armada Armada Ernest Cline

celkom podarená scifi nič pri čom by sme si mali povedať vav
ale na oddychové čítanie to ujde

ani zďaleka to nemá na knihu "redy player one "

ale ani neurazí
dej je sice trocha uponáhľaný viac menej sa celí odohrá asi tak za pár dní ale aj tak dá sa :-)

11.07.2019 2 z 5

Řeka zmrtvýchvstání Řeka zmrtvýchvstání Philip José Farmer

prvých 6 kapitol som netušil čo tím autor chce povedať plno nechutností divných dialógov o ničom proste nuda ďalší diel už nebudem

07.07.2019 odpad!

to snáď nemyslia vážne
viem že to má biť divadelná hra ale toto je otrasné
malí albus a skorpio malfi prechádzajú časom ale tak otrasne popísané vedlajšie postavy a ani tie hlavné nič moc
dej je dosť trápny a forma písaná pred každov hláškov nám napíšu kto to povie je to kniha no pre fanúšikov HP

sklamanie

07.07.2019 odpad!

Nadace Nadace Isaac Asimov

moje nervy to je kravina
veď to nemá hlavu ani petu
strašná nuda je to skorej popis nejakého procesu z nejakým vedcom a následný dej už mi tak liezol na nervy že som to ani nedočítal

05.07.2019 odpad!

Noční klub. Díl druhý Noční klub. Díl druhý Jiří Kulhánek

Tak a hotovo
čo dodať koniec bol v celku vydarený príbeh bol trochu predvídateľný ale čo mi najviac vadilo neustále odkazy na autorove knihy bolo to dosť rušivé a bolo to trocha urýchlené preto len 3 *

05.07.2019 2 z 5