Za zrcadlem

Za zrcadlem https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31308/bmid_za-zrcadlem-ESs-31308.jpg 4 41 11

Zrcadlo série

1. díl >

Když Univerzitu centrální Floridy zničí šedesátikilotunová exploze, první podezřelý je terorismus. Ale teroristé za sebou málokdy nechávají otevřené dveře do jiného světa. Čas je důležitý, takže ministr obrany zapojuje do práce nejbližšího fyzika s dostatečně vysokým bezpečnostním pověřením. William Weaver, PhD. má doktoráty z oborů od jaderné fyziky až po elektroinženýrství a je vědátor až do morku kostí. Na druhou stranu je díky schopnostem sahajícím od jízdy na horském kole až po hru na elektrickou kytaru dostatečně rychlý a tvrdý na to, aby přežil situaci, kdy mimozemské brány začnou chrlit "démony". Zdá se, že jako bleskové rozhodnutí je právě on tou nejlepší volbou: chytrý, schopný a odolný. Jen kdyby dokázal dát do pořádku věci se svou přítelkyní, zbavit se svého šéfa a zaplatit účet za mobil. Jo, jasně - a ještě přijít na to, jak zabránit těm bráním v dalším otevírání. Brány se ale šíří a nepřátelští mimozemšťané se šíří s nimi, takže je na Weaverovi a poddůstojníkovi jednotek SEAL Millerovi, aby zjistili, jak si s tím vším poradit. Potíž spočívá v tom, že jediný způsob, jak zachránit Zemi, je v podstatě její zničení. Pak už by ale nebyly žádné přítelkyně, ani mobily, ani šéfové... Tak dobře, dvě z těchto tří věcí jsou špatné. Je třeba určit nějaké ty priority. Takže předpokládejme, že Weaver s Millerem prostě nejdříve zachrání svět.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Válečné , Sci-fi

Vydáno: , Brokilon
Originální název:

Into the Looking Glass , 2005


více info...

Komentáře (11)


Brejlovec213
Brejlovec213
08.01.2024 4 z 5

Tento komentář píšu ve chvíli, kdy mám přečtené všechny čtyři díly.
První díl je moc dobrý. Z počátečního chaosu vykrystalizuje příběh, který zaujme, má spád a už jsem se nemohl dočkat dalšího dílu.
Všechna ta omáčka kolem, která se někomu nelíbí je jednoznačně nutná, aby si čtenář udělal patřičnou představu.

Dalibor1980
Dalibor1980
20.01.2023 2 z 5

priveľa fyziky a predvídateľný dej


YorikB
YorikB
27.12.2021 2 z 5

Primitivní, předvídatelný příběh, postavy tak nevýrazné, až mě překvapuje, že se je autor vůbec obtěžoval pojmenovat a těžký americký nacionalismus. Ale jako oddechovka se to dá.

protokol
protokol
12.08.2019 4 z 5

celkom podarený kúsok len mi vadili dosť dlhé úvahy o fungovaní bozónov a tie serepetičky okolo fyziky inak skvelá kniha

Svářeč
Svářeč
02.01.2018 5 z 5

Teda to je ale blbost! Být fyzikem, tak bych tomu musel dát minimálně brak, nicméně naštěstí fyzik nejsem... Takto jsem si mohl vychutnat parádní akční jízdu, která vám nedovolí ani na chvíli vydechnout. Přečteno za dva dny. Vážně, takhle jsem se už dlouho nepobavil, některé věci jsou sice mírně postavené na hlavu, ale... :-)

B4LU
B4LU
13.12.2017 3 z 5

Asi do poloviny knihy jsem přemýšlel, že ji prostě odložím. Šlo v podstatě o přímočaré military SF (byť s poměrně neotřelou ústřední myšlenkou) s velkým přehledem amerických palných zbraní a velkým množstvím postav (zpravidla amerických vojáků) plochých jak deska stolu - samozřejmě vyjma doktora Weavera, supermuže, kterému naopak k dokonalosti chybí už jen laserový zrak a červený plášť.
Jakmile pak lidstvo potká Adary, nastane určité zlepšení a knihu to v mých očích posouvá do takového slabšího průměru. Jako oddechovka by to asi šlo a nic jiného kniha v zásadě ani neslibuje.

lampernaqui
lampernaqui
09.10.2017 4 z 5

Od Johna Ringa mám za sebou jeho Pochod (společně s Weberem) a Odkaz Aldenaty. Do Zrcadla jsem se pouštěl opatrně, protože jsem se bál, že se znovu - jako v Aldenatě - budu ztrácet v ději a mezi jednotlivými vojenskými týmy. Naštěstí je tento první díl přehledný a nic podobného nehrozí. A hlavně je to zábavné military scifi, které ačkoliv je první ze série, tak zde máme hlavní příběh ukončený... to snad není spoiler.

vajglik
vajglik
14.08.2016 4 z 5

Ano, stará dobrá sci-fi: zlí mimozemšťani, výbuchy, technologie... Uvidíme, jak se bude série vyvíjet dal...

BroDan
BroDan
03.05.2016 4 z 5

Knihu som si kupoval viacmenej naslepo, zaujala ma hlavne obálka, no kúpu vôbec neľutujem. Knihu som zhltol za pár dní, čo je u mňa anomáliou. Téma ma neskutočne zaujala, boje s mimozemskými bytosťami boli vždy mojou šálkou kávy, a celkový námet bol skvelý. Kniha bola aj napriek odborným pasážam ľahko čitateľná a vtipných hlášok bolo taktiež dostatok. Občas mi však prekážala príliš častá zmena tempa, keď po nadupanej akčnej časti, kedy chcete aby sa dej ešte viac vyhrotil, príde 50 stranové opisovanie a obkecávanie. Taktiež sa mi nepáčili časti, keď autor podľa mňa zbytočne vysvetľoval na 4 stranách, prečo má úplne nedôležitá vedľajšia postava, ktorá sa v knihe objavila len na chvíľu, prezývku "bombarďák" a pod. Tieto veci sú jediným dôvodom, prečo hodnoteniu uberiem 1 hviezdičku. Ale uvažoval som nad tým veľmi dlho a nevedel som sa rozhodnúť, či dať 5 alebo 4 hviezdičky, no ak by sa dalo, dal by som 4,5. Možno aj 4,7 ak by sa dalo hodnotiť ešte presnejšie :D Inak to bolo skvelé, a teším sa na čítanie ďalších častí. Všetky ma už čakajú na políčke.

Khagrael
Khagrael
16.11.2014 5 z 5

Knizka je velmi ctiva, uz se tesim na dalsi dil ;)

lanusinka
lanusinka
26.10.2012 5 z 5

Jak to může mít tak nízké hodnocení! Je tam všechno - kvantová fyzika, kočičky, hromady zbraní včetně atomovek, emzáci, vojáci, sympatický hlavní hrdina, to všechno zabaleno do úhledného balíčku se spoustou hlášek! Tahle kniha mě prostě nadchla...

Štítky knihy

válečné sci-fi

Autorovy další knížky

John Ringo
americká, 1963
2017  85%Grunge
2007  92%Ve službách Meče
2017  86%Hříšníci
2007  86%Pochod vnitrozemím
2019  91%Světci

Kniha Za zrcadlem je v

Přečtených58x
Doporučených3x
Knihotéce48x
Chystám se číst9x
Chci si koupit10x
dalších seznamech2x