prestiggio prestiggio komentáře u knih

Černobylské dívky Černobylské dívky Anne Blankman

Hodnotenie dávam asi týždeň po prečítaní a stále si pamätám pocity ktoré som mala z knihy. Po dlhej dobe opäť jedna skvelá kniha a skvelý príbeh. Pocit umocnil asi aj fakt ze si pamatam keď sa havária stala a hovorili o tom v TV a druha vec, boli vojenské sprievody. Otec bol vojak z povolania tak sme na takéto lampionove sprievody chodili tiež. Možno bola vtedy ťažká doba , ale ja som bola dieťa a vtedy sa mi to páčilo.

22.02.2023 5 z 5

Prudký vzlet Prudký vzlet Bianca Iosivoni

Prvá časť sa mi páčila, vzhľadom k tomu ze takýto štýl nečítam.
Chcela som si hneď prečítať aj druhú časť, pretože som bola zvedavá na pokračovanie.
Ale teda to vám bola taká kravina... Asi tak do polovice som čakala, ze sa niečo bude diať. Strany som doslova preskakovala.

17.05.2022 2 z 5

Americká zem Americká zem Jeanine Cummins

Knihu som čítala pretože bola vyhlásená knihou mesiaca v Čitateľskom klube Martinus na FB. Priznávam že inak by som sa po nej ani neobzrela. Najmä keď ma tu na databázi také nízke hodnotenie.
Napriek tomu vôbec neľutujem že som ju čítala. Dej popisuje cestu matky so synom ktorá má negatívnu skúsenosť s kartelmi a mafiou v Mexiku. Nie je núdza aj o napínavé a zivotohrozujuce momenty, ale zažijú aj chvíle ktoré im dávajú nádej.
Pre mňa bolo neuveriteľné a zarážajúce že sa to deje aj v skutočnom svete. Veľakrát pozeráme na migrantov ako na príživníkov a darmožráčov, no často si ani len nedokážeme predstaviť co museli zažiť aby odišli zo svojich domovov a išli niekam, kde ani netušia ako budú žiť a co ich tam čaká.

30.12.2020 4 z 5

Maminka neříká pravdu Maminka neříká pravdu Michel Bussi

Ze by to bol extra napínavý thriller sa nedá povedať, ale inak áno, dobre sa to čítalo.

14.11.2020 4 z 5

Mrtvý klíč Mrtvý klíč D. M. Pulley

Pod pojmom thriller si predstavujem niečo iné. Ale aj napriek tomu sa mi kniha veľmi páčila. Páčilo sa mi striedanie deja vtedy a teraz.

19.04.2020 4 z 5

Mischling Mischling Affinity Konar

Pribeh dvojčiat o sile ich vzťahu je určite niečo zázračné. Prostredie a veci ktoré prežívali, pre nás, ktorí sme rozmaznaní modernou dobou a prístupom k životu "všetko chcem hneď" nepredstaviteľné. Môžeme prečítať stovky kníh a stále si nebudeme vedieť predstaviť co zažili. Važiť si co mame. No napriek umeleckosti a stylu akým je pribeh napisany, alebo možno práve preto, sa mi kniha nepáčila.

13.04.2020 2 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii, nic moc.. Dala som ale druhu šancu a neľutujem. Bolo skvelé čítanie.

02.04.2020 4 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Premýšľam akým nedopatrením vyhrala táto kniha ocenenie na goodreads. Nič zvláštne sa tam nedeje, a aj tá trocha akcie je popísaná len tak vágne. Knihu som ale aj tak chcela dočítať. Či už kvôli ženskej zvedavosti, alebo mojej monkovskej posadnutosti dočítať každú knihu do konca som to nevzdala. A potom to prišlo. Okamih ktorý všetko vyvážil. To uvedomenie si pravdy som si musela prečítať viackrát.

22.03.2020 5 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Netuším aké sú kritériá pre udelenie cien Magnesia Litera, takže neviem či táto kniha získala ocenenie právom. Každopádne však čestne môžem potvrdiť, že toto bola jedna vydarená kniha, ktorá ma veľmi bavila.

05.08.2018 4 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Velmi pekné. Druhá od autorky. Obľúbila som si asi všetky postavy. Samozrejme tie kladné. Verím že Josie sa splnilo po čom túžila a našla šťastie.

22.06.2018 5 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Dej plynul svizne, stale som bola v napati. Dokonca aj keď som nečítala, premýšlala som kto za tým stojí. Musím priznať že som mala záblesk a podozrievala som aj tuto osobu, ale prišlo mi to nepravdepodobné.

10.03.2018 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Klaciský Brown, ale mne sa kniha veľmi dobre čítala. Najviac som si obľúbila Winstona. Toho kto je za všetko zodpovedný som začala tušiť relativne skoro. Aj keď najskôr som tomu neprikladala vyznam. Považovala som to za moju vlastnu konšpiračnú teóriu. Páči sa mi, že knihy majú aj vzdelávací charkter. Neviem ako ostatné knihy, ale tie čo som čítala sa venujú nejakému umeleckému dielu. A ja žena zvedavá hneď googlim.

04.02.2018 5 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

No mohol to byt zaujimavy thriller. Bohuzial nie velmi dobre napísaná kniha. Do čítania som sa doslova musela nutit, a ani ten prekombinovaný koniec to extra nevylepsil.

28.01.2018 3 z 5

Noc v Central Parku Noc v Central Parku Guillaume Musso

Vyborna, super, skvela. Uz davno som pri citani nic podobne nezazila. Napinave, plne zvratov a zauzleni. A rozuzlenie? Genialne.

28.12.2017 5 z 5

Černé lekníny Černé lekníny Michel Bussi

Tak toto sa mi pacilo. Myslela som si, že viem a ono to bolo uplne inak.

12.12.2017 4 z 5

Prach Prach Hugh Howey

Tak trochu som cakala ohromujucejsi zaver. Ale inak fajn.

29.10.2017 3 z 5

Turnus Turnus Hugh Howey

Myslim ze sa mi citala lepsie ako prva cast. Viac suvislostí zacalo davat zmysel. Uz viem co bolo pred silami. Dufam ze posledna cast mi odpovie na otazku preco.

08.08.2017 4 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Z diskusie som vycitala ze kniha sa hodi na temu o Prahe. Hmm...Česká fantasy o upíroch? To nejako zvládnem. V čítaní fantasy som nováčik a upíri ma neberu. Ale, toto bola bomba! Krvi tam bolo naozaj dost, ale vdaka humoru hrdinu mi to vobec nevadilo. Našťastie som mala k dispozícii aj druhu cast.

28.05.2017 5 z 5

Mrazivé ticho Mrazivé ticho Wulf Dorn

Napisane dobre. Napriek mojmu casovo nabitemu planu som ju precitala relativne rychlo. Dosť dlho som nevedela kto je ten zly. Knihu ale neradim do kategorie "precitam si ju znova". Čítala som uz aj napinavejsie knihy.

25.03.2017 4 z 5

Špinavá hra Špinavá hra Sandra Brown

Veľmi dobre napísaná kniha. Od S. Brown som čítala iba romance, toto bolo oveľa lepšie. Nebol to ale typ knhy ktorý by som nevedela odloziť. Vnímam ju skôr ako oddychovku.

19.03.2017 4 z 5