Predator3313 Predator3313 komentáře u knih

Zvon Zvon Neal Shusterman

(SPOILER) No, takže poslední díl.... byl dobrý.
Ale doufal jsem ještě v něco trošku lepšího.
Čekal jsem, že Nimbus využije Zvon a tím Tonisty v něčem trochu akčnějším, než to bylo.
Trochu mě mrzí, že Rowan už kapituloval. A pro Goddarda jsem si představoval taky trochu víc VIP konec. A konev Rowana a Citry....taky nic moc :D
A ano, taky mě otravoval/a Kapitán/ka která měnila pohlaví podle počasí :D

Nicméně,
celkově vymyšlené dobře. Libil se mi vztah Nimbuse a Zvonu. Nenápadné signály a odpovědi, aby neporušil pravidlo se smrtkama.
Jsem rád že Faraday našel co hledal, a vymyšlená pojistka smrtek mě taky potěšila.
Takže docela důstojné zakončení série, ale rozhodně nejslabší díl.

20.01.2023 4 z 5

Ohrožení Ohrožení Margaret Peterson Haddix

Tak tohle bylo opravdu utrpení.
Jediný důvod, proč jsem vydržel až do konce byl zvědavost, jestli to aspoň nějak skončí ....neskončilo.
první 2/3 knihy byly prakticky úplně o ničem, děti uvažují, co mohou nebo nemohou dělat v minulosti.
Pak se konečně něco začalo dít a byla tam šance tuto sérii ukončit ne úplně tragicky.
Bohužel tato šance nebyla využita.
PS: Podle toho, že se ve 3 knihách vyřešila minulost jen 2 dětí ( z 36ti), autorka pravděpodobně plánovala asi nějakých 30-40 dalších knih? :D

20.01.2023 1 z 5

Lexikon užitkových rostlin Lexikon užitkových rostlin Gunter Steinbach

Velice příjemné překvapení.
Kniha docela podrobně popisuje jednotlivé druhy zeleniny, bylin i ovoce.
Oceňuji především informace o tom s kterými plodinami je dobré co pěstovat a taky po čem pěstovat. Takto sepsáno u většiny druhů zeleniny jsem to zatím ještě v žádné knize neviděl.

20.01.2023 5 z 5

Ruce v mouce: Domácí pečivo s kváskem i droždím Ruce v mouce: Domácí pečivo s kváskem i droždím Iva Trhoňová

Kniha vypadá fakt dobře, sice jsem toho zatím moc neupekl, a co jsem se snažil moc nešlo...ale mam pocit že to nebude knihou :D

20.01.2023 5 z 5

Poslání Poslání Margaret Peterson Haddix

Druhý díl mě už tak moc nebavil.
Rozhodně byl nápad zase zajímavý, prostředí 15. století, nutnost vrátit postavy do původního "postavení" atd.
ale výsledek nebyl podle mě tak dobrý, jak mohl být.

01.01.2023 3 z 5

Setkání Setkání Margaret Peterson Haddix

Knihy jako tahle mě vždy přivede k otázce, proč někdo dělá hlavní hrdiny 12-13ti leté děti. Zákonitě to dle mě vede k situacím, kdy se prostě chovají moc dospěle.
Nečekal jsem od toho mnoho, ale kniha se četla překvapivě dobře.
Žádné terno, ale rozhodně to předčilo očekávání!

01.01.2023 4 z 5

Zlomený meč Zlomený meč Eduard Štorch

Není to špatné, nicméně je to tak trochu moc poučné :D
Hodně jmen, dat atd. Mě osobně to nevadilo, ale nebylo to tak zábavné jako Osada havranů atd.

27.12.2022 4 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Nápad na tuto knihu je naprosto dokonalý, i když dost depresivní.
Zpracování je super, jak se dalo u Neala očekávat.

27.12.2022 5 z 5

3001: Poslední vesmírná odysea 3001: Poslední vesmírná odysea Arthur Charles Clarke

Lepší než třetí díl, horší než první dva.
Díky bohu se děj zase trochu točí kolem monolitů.
Popis budoucnosti mě celkem bavil.
Na konci jsem čekal trochu něco divočejšího.
Slabé 4*

09.12.2022 4 z 5

2061: Třetí vesmírná odysea 2061: Třetí vesmírná odysea Arthur Charles Clarke

Jak již bylo řečeno, kniha je napsaná jinak než předchozí díly, a bohužel o dost hůře.
Mě osobně chybí větší aktivita emzáků :) prakticky tam vůbec nejsou.

09.12.2022 3 z 5

Tak narozdíl od ostatních mě tento díl ze začátku až tak nebavil.
Nebo jinak řečeno nebylo to takové terno
Ale konec super konečně jsem se dozvěděl hodně nových věci oproti filmu.

16.11.2022 4 z 5

Osada Havranů Osada Havranů Eduard Štorch

Můj nejoblíbenější kousek od Štorcha.
Vytáhl jsem z knihovny po 20ti letech a pořád paráda

16.11.2022 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Velmi, ale opravdu velmi dobré pokračování.
Nová linka Nimbusovy "infiltrace" na mě působila napřed trochu depresivně ale nakonec mě zajímala snad víc než Anastázie a spol. Rowana jsem čekal ( nebo doufal) jako většího killera, ale i tak dobrý. Konec mi přišel už trochu moc vyhrocený. Nicméně na poslední díl jsem fakt hodně zvědavý.

08.11.2022 5 z 5

2010: Druhá vesmírná odysea 2010: Druhá vesmírná odysea Arthur Charles Clarke

Druhý díl navazuje přímo na první knihu, tedy přesněji na film, což jsem nepochopil proč...
Nicméně kvalita knihy stejně vysoká jako první díl, což v dnešní době už není pravidlo... Osobně nemám rád "všemocné entity" a tihle neznámí k nim mají už hodně blízko, takže jsem zvědavý, co bude v další knize, když už teď v druhé knize se pustili do planetárního inženýrství :)

02.11.2022 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Druhý díl zase dobrý, ale jednička mě bavila trochu víc.
Pořád je to prakticky stejné jako film, tak jsem zvědavý na trojku :)

02.11.2022 5 z 5

2001: Vesmírná odysea 2001: Vesmírná odysea Arthur C. Clarke (p)

Zajímavý úvod série,
Trochu jsem čekal víc čtení o mimozemšťanech a min o cestě lodi... Ale nakonec dobrý i když se mi to nečetlo úplně hladce a ten konec je takový docela nicneříkající tak jsem zvědavý co se dozvím v další knize.

23.10.2022 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Nakonec jsem šel do toho a rozhodl se přečíst knížky i když filmy znám na zpaměť.
První byla fakt dobrá. Hodně vtipných situací, i když proti filmu jsem čekal víc neznámých informací. Těším se na další díly, ještě že jsou víc tlusté :)

18.10.2022 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Dlouho na mě kniha takhle nezapůsobila.
Nápad je to skvělý a napsané taky dobře, posledních 100 stran je skvělých a i když jsem čekal jiný konec, je to vymyšleno fakt dobře a jdu hnedka sehnat druhý díl.
Zasloužených 5*

14.10.2022 5 z 5

Léčivá vína a likéry pro každého Léčivá vína a likéry pro každého Simona Procházková

Kniha vypadá dobře, líbí se mi že obsahuje i obrázky používaných bylin, škoda že jen některé. Protože něco neznám a kdyby byly obrázky, líp bych se třeba zorientoval.
Taky si myslím že je zbytečně u všeho psát postup přípravy, když je všude stejný. Naopak bych uvítal vlastní postřehy ohledně výsledných chuti atd. Je to vše trochu neosobní, těžko uvěřitelné že autorka tomu fakt rozumí.
Recepty hodnotit zatím nemohu, teprve jdu něco namíchat

08.10.2022

Nakládáme zeleninu Nakládáme zeleninu Claudia Lorenz-Ladener

Teprve jsem přečetl, takže nemám vyzkoušeno ale kniha je napsána velmi pěkně. Hodně vlastních zkušeností to se mi hodně líbí.
Vysvětleny princip kvašení a hodně konkrétních receptů.
Není co bych vytkl.

08.10.2022 5 z 5