playada playada komentáře u knih

Postel na nebesích Postel na nebesích Tessa de Loo

Tuto knihu jsem bohužel nepochopila.

18.05.2013

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Ach jo. Řekla bych, pěknej mišmaš. Playada je hloupá, aby tomu porozuměla...

23.04.2013

Jeho království Jeho království Mika Waltari

moc mne to nebavilo...

11.04.2013 1 z 5

Už nikdy spánek Už nikdy spánek Willem Frederik Hermans

Já se také často bojím", jestli druhým " nepřekážím", zda-li se mnou ostatní nemají "jen" potíže a jestli jsem "dost" dobrá...
A pak zjistím, že na ostatní působím " odvážně ", " sebevědomě ", " kurážně" a " neohroženě".
Ale možná nás tyto "domnělé" pochybnosti o nás samotných činí "příjemnými" společníky....
Možná nás tento pokorný postoj k nám samým a k výzvám, kterým musíme čelit, činí lidskými a sympaticky zranitelnými.

01.04.2013 5 z 5

Zázračný Josef Zázračný Josef Mika Waltari

Pro mne je to parafrázovaný překlad Nového zákona. Také jsem měla tu čest ( vždy je to bomba zážitek ) potkat ve svém životě Takového člověka, jako je Josef, a ovlivnilo mne to velmi velice :-). Střetnutí s Takovou osobností je vzácné a odzbrojující.

23.03.2013 5 z 5

Dohra Dohra Mika Waltari

Je to o houževnatosti lidského druhu a co všechno vydrží a v jakých zkouškách musí obstát a že štěsí je vzácné. Spíše člověka provází samé trápení a lopocení.

18.03.2013 5 z 5

Cizinec přichází Cizinec přichází Mika Waltari

Nejprve jsem četla Dohru. Nyní jsem se dostala k Cizinci. Říkám si, hergot, to je ale podobné té Dohře... A čím víc to čtu, tím víc mám pocit, že je to s tou Dohrou nějak spojené. A taky že jóóó! Je to vlastně první díl. A Dohra pokračování. Je to lekce, jak se nenechat ovládnout předsudky a také že šaty nedělají člověka.

18.03.2013 3 z 5

Až delfín promluví Až delfín promluví Robert Merle

Myslím, že je to kniha spíše pro muže... Je tam hodně politiky a špionáže, na což ženské buňky nejsou stavěné ( aspoň myslím...).Ale zas třeba pasáže o delfíní lasce byly šité na míru ženám. Takže pro každého něco...

14.03.2013 1 z 5

Protože tě miluji Protože tě miluji Guillaume Musso

Uff. Nemůžu za to, ale jevilo se mi to jako slátanina :-(. Moc se omlouvám fanouškům tohoto spisovatele. Ale důležité je, že jim se to líbí !!

12.03.2013

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Konec divný , docela zklamání... I když samozřejmě nelze autorce upřít snahu seznámit čtenáře s problematikou Aspergrova syndromu. Dozajista to musí být náročné jak pro nositele této diagnózy, tak pro jeho okolí.

06.03.2013 1 z 5

Srdce africké krásky Srdce africké krásky Alexander McCall Smith

Tato detektivní série z pera pana Mc Call Smitha je neuvěřitelná. Nedivím se, že je to tak populární. Africké příběhy mne znovu a znovu dojímají. Děkuji Sašo ( Alexandře ;-)).

10.02.2013 5 z 5

Pravidla směšného chování Pravidla směšného chování Emil Hakl (p)

Přečteno na jeden zátah. Zajímavý vhled do mužské duše. Pěkný sloh. Spisovatel má bezesporu talent. Dávám palec nahoru.

06.02.2013 5 z 5

Žirafí slzy Žirafí slzy Alexander McCall Smith

To je nesmírně milé a poetické. Je to už třetí kniha z této série a všechny jsou vynikající. Škoda, že ta Afrika nemůže zůstat tak panensky čistá a západní civilizací nedotčená :-(.

06.02.2013 5 z 5

Jumaroro Jumaroro Sylva Lauerová

Je to napínavé. Závěr mne malinko zklamal, proto jen 4 hvězdy.

02.02.2013 4 z 5

Vystěhovalci I. Vystěhovalci I. Vilhelm Moberg

jj, musí to bejt síla, vydat se takhle do neznámých končin... Chce to teda pořádnou kuráž. Začátky nejsou lehký. Knížka poměrně nadupaná ( 700 stran ), ale čte se to dobře.Je to napínavé, jak se jim to povede a jak tam asi dojedou...Najednou jste na konci. Ještě, že tu jsou další díly. Už letím do knihovny ;-).A film bych také chtěla vidět!!

31.01.2013 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Roberte, Roberte. Tys mi dal. Jsi génius. Dávám Ti pět bodů, ale dala bych Ti třeba i deset. Ale pak bych Ti musela nějaké strhnout za ty bezesné noci a sny o mrtvolách. Ale neudělám to ;-).

22.01.2013 5 z 5

Malvína z Bretaně Malvína z Bretaně Jerome Klapka Jerome

Zas jedna nepochopená knížka. To nemám ráda. Snižuje mi to sebevědomí. Jelenicové rukavice nebyly špatné. Takové výchovné... Jakože člověk udělá ( nebo neudělá ) něco, čeho pak lituje, a už to nejde vrátit. To jsme koneckonců zažili všichni a známe to... Ta detektivka " Holá zeď " byla tak trochu Holmesovsky zašmodrchaná. Ale budiž... Malvína ? Nerozluštěná hádanka... Nejprve se objevila jako cca 16 víla. A pak zas najednou byla mimino. A přitom se měla stát ženou... je mi to líto, že mi smysl této povídky zcela utekl :-(

14.01.2013

Židovská válka, Vítězství Židovská válka, Vítězství Henryk Grynberg

Já nevím. Nějak je tý literatury o židech až dost. Já vím, že je to silné téma, ale...Hodnotím, že se autor dokázal oprostit od emotivních obviňování, ačkoliv by na to měl samozřejmě právo. Dávám bodík.

14.01.2013 1 z 5

Jonathan Livingston Racek Jonathan Livingston Racek Richard David Bach

Je to spíše taková brožurka... A je to asi něco duchovního. V podstatě jsem to nechápala...

12.01.2013

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Je to roztomilý. Jako když žvatlaj malý caparti :-). Nápad skvělej a odborná jazykovědná úroveň nezpochybnitelná. Nezbývá než vysmeknout pochvalu autorovi. Nemohl to psát z plezíru. O jazykovědě musel mít širové povědomí. To se cení !!

11.01.2013 5 z 5