pkweb.eu pkweb.eu komentáře u knih

Divadlo Járy Cimrmana: Dodatky Divadlo Járy Cimrmana: Dodatky Zdeněk Svěrák

DJC mám rád a v historii jsem se dočetl několik faktů, které jsem nevěděl. Druhá část s rozborem díla mě nebavila.

31.03.2015 3 z 5

Vzhledem k úspěchu knihy jsem se obával velkého očekávání, které se nenaplní. A zpočátku se mi to i vyplňovalo. Jenže, jak se děj rozvýjel, kniha mě vtáhla a parádně pobavila. Shodou okolností jsem těsně po přečtení knihy viděl i film, ale ten se knize nevyrovná ani z poloviny.

02.03.2015 5 z 5

Steve Jobs Steve Jobs Walter Isaacson

Ač nejsem fanoušek Applu, tak Jobs má můj respekt. A stejně tak i autor této knihy. Parádně zpracovaný životopis IT legendy s poodhalením zákulisních vztahů i bojů významných firem v IT i filmu. Každopádně zajímavé čtení (pro mě to byl poslech) o moderních technologiích, marketingu, vedení firmy i drsném jídelničku.

27.02.2015 5 z 5

Jděte po schodech: 7 kroků ke skutečnému úspěchu Jděte po schodech: 7 kroků ke skutečnému úspěchu Rory Vaden

Kromě ceny (cca 1/3 oproti ostatním srovnatelným) kniha nikterak nevybočuje s klasických motivačních knih. A to i přes to, že kniha nezaujme názvem (ač je v souladu s obsahem) ani obalem - alespoň mě na první pohled nic z toho neupoutalo.
S tím, že cesta za úspěchem je dlážděna dřinou a podmíněna silnou vůlí nelze než souhlasit.

07.02.2015 4 z 5

Mladík v odboji Mladík v odboji C. D. Payne

Docela jsem se pobavil. A že jsou příhody přetažené za vlasy? To už tak u humorných knih bývá.

28.01.2015 4 z 5

Cvičení s říkankou pro malé děti Cvičení s říkankou pro malé děti Helena Vévodová

Paráda. S říkankami cvičíme s dcerou cca od 1,5 roku a moc jí baví. Moc hezký nápad i zpracování.

19.01.2015 5 z 5

Jak být líný Jak být líný Tom Hodgkinson

Knihu jsem vlatně nedočetl. spíše jsem ji celou letmo prolétl. Asi na její čtení (jak píše charlizee) potřebujete jiné rozpoložení. Přišlo mi to spíš jako přehledná historie lenošství (spousta dat, jmen a citátů), která mi moc nedávala. Nechci říct, že jde o špatnou knihu, ale chce to jinou náladu na její čtení

16.01.2015 3 z 5

Nejznámější bajky Nejznámější bajky Jana Eislerová

Kvalita bajek je různá a růjné jsou i jejich žánry. Zatímco většina končí dobře, některé (tuším že od Krylova) jsou na děti spíše drastické a končí smutně. Vysvětlit pojem "medvědí služba" příběhem, jak medvěd zabije svého lidského přítele při odhánění mouchy, je podle mě pro malé děti nevhodné. Jinak byla kniha bajek fajn a až bude dcerka větší, asi se knim i vrátíme.

14.01.2015 3 z 5

Cashflow Kvadrant Cashflow Kvadrant Robert T. Kiyosaki

Poslechnuto při cestování jako audiokniha. Po bohatém tátovi přinese tato kniha jen drobné rozvedení stejné myšlenky. Z jedné strany motivační, z druhé až nebezpečnou. Jako jeden z názorů na svět každopádně dobré.

08.01.2015 3 z 5

Po dlouhý době knížka, kterou jsem nedočetl a odložil. Ani vtipné, ani překvapivé a pohádka už vůbec.

05.01.2015 1 z 5

Skála Skála Peter May

Četl jsem s velkým očekáváním, která bohužel kniha nenaplnila. Ač autor vše barvitě popisuje, většina knihy nenabídne téměř nic jiného než popis života na ostrově. Ač byla rozvinutá hra se slovy jakkoliv krásná, mě už to po čase nudilo a myslím, že kdyby se vynechaly všechny zeměpisné a přírodopisné popisy, je z toho poloviční tloušťka knihy. Kdo čeká napětí, dějové zvraty, překvapení, tak nejspíš bude zklamán jako já. Autor se vše snaží dohnat v poslední čtvrtině knihy, což je málo.
Nechci tím říci, že jde o špatnou knihu, jen je na popsaný příběh dlouhá a z velké části nezáživná. Na druhou stranu se mi dlouho nestalo, abych si hledat na internetu videa a fotky z míst popisovaných v knize.

05.01.2015 3 z 5

Jako cool v plotě Jako cool v plotě Karel Plíhal

Tyhle básničky mám rád. Dokud nebyla knížka, měl jsem jich několik vytištěných z internetu. Dosud se mi básně neomrzely a rád se k nim vracím.

02.01.2015 5 z 5

Co se ve škole neučí Co se ve škole neučí Zuzana Klofátová

Jako zamyšlení nad psychologií dítěte to může posloužit. Ale závěrečná vize školy mi tedy přišla dost bláznivá.

12.12.2014 2 z 5

Keep Calm and Speak! Kondicionály Keep Calm and Speak! Kondicionály Jiří Janda

Malá brožurka s vysvětlením kondicionálů. Obsah knihy by se vešel na 3 stránky. Navíc zpracování e-knihy je dost odbité.

05.12.2014 2 z 5

Povídky z jedné kapsy Povídky z jedné kapsy Karel Čapek

Příjemná oddychovka.

02.12.2014 3 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

První co jsem s Holem přečetl, byl sněhulák. Ten mě zaujal natolik, že od té doby pokračuji. Zatímco levhart mi přišel částečně okopírovaný sněhulák, přízrak je jiný. jiný a přitom stejný. Styl vyprávění, střídání pohledů, atmosféra (a bohužel i Bondovské schopnosti hlavního hrdiny). Kniha je čtivá takřka do posledního slova a krom hlavního příběhu se je velmi zručně posunut i celkový příběh Harryho. Parádní čtení.

10.11.2014 5 z 5

Bratrstvo Bratrstvo John Grisham

Možná jsem udělal chybu, když jsem si přečetl stručný náznak děje. - SPOILER - Fakt, že jsem se v jedné recenzi dočetl, že příběh pojednává o třech zavřených soudcích, kteří pomocí inzerátu v gay časopise vydírají bohatší homosexuály, kteří svou orientaci tají až chytnou velkou rybu – výrazného kandidáta na prezidanta USA, mi nejspíše celé pokazil (a Vám teď taky). S tímto náznakem děje jsem si totiž vystačil prakticky celou knihu. Sice to bylo barvitěji popsáno a rozvedeno a to i s bližší charakteristikou postav, ale dějově se nic více neděje. Když si zpětně přečtu, že v popisu knihy je napsáno, že se jedná příběh z federálního vězení plný překvapení, musím to dementovat. Za sebe mohu říci, že po celou dobu knihy se žádné překvapení nekoná.

05.11.2014 2 z 5

Jak trénovat mozek Jak trénovat mozek Lawrence Katz

Kniha není niktera silná a navíc čtení veli rychle ubíhá a to hlavně z důvodu, že není třeba (pokud vás tedy nezajímá mozek z lékařského hlediska) číst text do hloubky a řádky můžete jen prolétnout. Nic zásadního Vám neunikne. První část je věnovaná teorii fungování mozku podle autorů, pak popis, co jsou neurobní cvičení, dále několik možných praktických návodů a v závěru je zmínka o některých vybraných studiích s komentáři.
na celé knize je tedy důležité to, že podle autorů lze mozek trénovat neurobními technikami, ostatní je už jen omáčka s vysvětlením a možnými cvičeními. Pokud nevíte, co je neurobní cvičení, tak vězte, že se jedná o zapojení všech smyslů. Pokud více zapojíte chuť, hmat i sluch a vyhnete co nejvíce stereotypu, bude Váš mozek produkovat nové vazby a bude jen mládnout.
Pokud by Vás o knize a konkrétních cvičeních zajímalo více, knihu si pořiďte a přečtěte. Pokud však nevěříte, že například čištění zubů se zavřenýma očima, posilovalo mozek, knize se vyhněte, jelikož ničemu jinému, než podobným cvičením se nevěnuje.

31.10.2014 2 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Celkem typická Svěrákovina. Vážný příběh s humornými scénkami. Už se těším na film.

21.10.2014 4 z 5

Dostalo se ke mě nějaké rozšířené vydání s komentáři a musím říct, že zdlouhavost byla až neúnosná. Rady jsou celkem logické a v některých případech určitě mohou fungovat. Ve všech zdaleka ne.

21.10.2014 3 z 5