Pjater Pjater komentáře u knih

Jen jeden život Jen jeden život Sara Blædel

Jedna z těch slabších knih, které jsem poslední dobou četla. Téma mě sice zaujalo, ale moc se mi nelíbilo přílišné vykreslování postava a vztahů. Knihu bych proto spíše nedoporučila, ale momentálně čtu první díl, tak možná změním nazor na tuto autorku.

22.02.2017 2 z 5

Zimní královna Zimní královna Hana Parkánová-Whitton

Kniha se mi moc líbila a určitě ji doporučuji všem, kteří hledají jednoduchou a nenáročnou četbu s trochou historie a také špetkou romantiky.

13.02.2017 4 z 5

Celá v bílém Celá v bílém Mary Higgins Clark

Zase jedna z těch lepších knih od této oblíbené autorky. Moc dobře se čte, má spád a opravdu se těžko odhaduje kdo by mohl byt vrah. Určitě doporučuji.

Poslední hra Poslední hra Federico Axat

Skvělá kniha u které jsem až do posledních stránek nevěděla jak to dopadne. I když jsem se občas ztrácela a nebyla si jistá co je realita a co je pouze představa. Určitě mohu všem doporučit.

09.02.2017 4 z 5

Anna Česká: Dcera Karla IV. na anglickém trůnu Anna Česká: Dcera Karla IV. na anglickém trůnu Hana Parkánová-Whitton

Historický román, který se ne vždy úplně drží faktů. Mě osobně to tedy vůbec nevadilo, jelikož jsem nechtěla číst literaturu faktu, ale odpočinkovou knihu. Svůj účel to splnilo a určitě se chystám i na další knihy od této autorky.

Gataca Gataca Franck Thilliez

Zajímavé téma i když místy trochu komplikované. Knihu jsem četla ve slovenském jazyce, takže mi to sice chvíli trvalo, ale jsem moc ráda, že vím jestli se dvojčata našla a také jestli spolu Franc a Lucie zůstanou. To byl pro mě vlastně důvod proč jsem si chtěla knihu co nejdřív přečíst. Mohu jen říct, že to stálo za to.

31.01.2017 4 z 5

Děvčátka v modrém Děvčátka v modrém Mary Higgins Clark

Jedna z těch slabších knih od této autorky. Nesedl mi tento typ příběhu, protože nevěřím na propojení dvojčat a podobně. Jediné co mě nadchlo bylo když jsem na konci zjistila kdo je Krysař.

22.01.2017 3 z 5

Strážci příběhů Strážci příběhů Mechthild Gläser

Po dlouhé době jsem vybírala knihu podle obalu. Na jednu stranu se mi příběh moc líbil a přiznám se, že jsem opravdu netušila kdo stojí za vraždou a spiknutím na ostrově. Jediné co mě zklamalo a kvůli čeho nemohu dat víc než tři hvězdy je nedokončený příběh. Vadí mi kdyz autor něco nakousne (například pokus o vraždu, vztah dcera-otec-matka) a pak neprozradi co bylo dál. Pokud však hledáte příjemnou odpočinkovou četbu, vřele doporučuji.

20.01.2017 3 z 5

Syndróm E Syndróm E Franck Thilliez

Kniha se mi moc líbila a obě hlavní postavy mj byly velice sympatické. Knihu mohu určitě doporučit. A pokud se vám nechce čekat na druhý díl,kupte si knihu ve slovenštině jako jsem to udělala já.

18.01.2017 4 z 5

Syndrom Anastasia Syndrom Anastasia Mary Higgins Clark

Kniha mě moc bavila a všechny povídky mi přišly povedené. Určitě doporučuji přečíst.

13.01.2017 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Skvělá kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem. Začala jsem příběhem Veroniky a jsem za to ráda. Za mě je to nejlepší kniha od českého autora(doposud na tom místě byl Malý pražský erotikon). Všem mohu vřele doporučit.

05.01.2017 5 z 5

Tiché dívky Tiché dívky Eric Rickstad

Kniha se mi moc líbila a určitě můžu všem doporučit. Jen doufám, že už se brzo dočkáme pokračování.

02.01.2017 4 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Na pokračování jsem se moc těšila, ale jak už tady psali jiní vadilo mi zbytečné natahování děje. Naopak zápletka byla skvělá a to je to jediné proč jsem dala knize 4 hvězdičky.

28.12.2016 4 z 5

Třetí hlas Třetí hlas Rolf Börjlind

Skvělá kniha, ale doporučuji přečíst nejprve prvni díl, aby měl čtenář jasno v postavách. Zajímavá zápletka a samozřejmě otevřený konec, takže se moc těším na další díl.

23.12.2016 4 z 5

Miovo blues Miovo blues Kristina Ohlsson

Skvělé pokračování ve kterém se konečně dozvíme kdo je Lucifer a proč tolik touží po tom, aby Martin trpěl. Podotýkám, že je nutné přečíst nejprve prvni díl Lotosové blues.

23.12.2016 5 z 5

Neklidný muž Neklidný muž Henning Mankell

Jsem celkem zvyklá, že severské detektivky jsou víc surové, ale v tomhle případě mě to opravdu rozesmutnilo. Nechci, aby můj oblíbený detektiv stárnul a aby umírali lidi, které má rád. Bohužel to asi v tomhle případě jinak nešlo. Jinak knížka je velmi čtivá jako vždy, dávám však o hvězdičku míň, protože na mě tam bylo až moc politiky.

14.12.2016 4 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Zajímavá kniha, kterou bych doporučila spíše ženám.Konec knihy mi přišel trochu moc "americký". Nějak jsem nepochopila jak se z obyčejné profesorky stane ze dne na den profesionální uprchlík, ale jinak dobrý.

02.12.2016 3 z 5

Pyramida Pyramida Henning Mankell

Skvělá kniha krátkých povídek, ve kterých můžeme nahlédnout do života mladého Kurta. Určitě doporučuji všem, kteří si chtějí doplnit informace o jeho životě a nemají nic proti krátkým povídkám.

02.12.2016 5 z 5

Tropická deprese Tropická deprese Jeff Lindsay (p)

Kniha mě moc nenadchla. Hlavní postava mi sice byla velice sympatická, ale tak nějak mi nesedla zápletka knihy. Ke konci mi to přišlo už moc přes čáru a taky moc nemusím takové ty vynucené americké "happy endy". Knihu bych spíše nedoporučila, protože v regalech knihkupectví jistě najdete něco čtivějšího :)

21.11.2016 2 z 5

Pod rouškou noci Pod rouškou noci Mary Higgins Clark

Jedna ze slabších knih teto autorky. Naštěstí překvapivý konec vyvazuje celkem nudný začátek. Doporučuji jako knihu na cesty pripadne na dovolenou.

17.11.2016 3 z 5