Pod rouškou noci

Pod rouškou noci https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22095/bmid_pod-rouskou-noci-65b7c67e8840e.jpg 4 86 17

Současně s pozvánkou na sraz abiturientů obdrží Jean výhružný anonymní dopis. Týká se její dcery Lily, kterou dala před dvaceti lety k adopci a jejíž existenci tajila. Přes všechna varování odjede do hotelu, kde má sraz proběhnout. Tam se setká také s detektivem, který vyšetřuje záhadná úmrtí pěti spolužaček. Jean netuší, že mezi přítomnými se pohybuje i tajemný vrah a že má políčeno právě na ni.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Alpress

Nighttime Is My Time , 2004

čef
10.11.2022 5 z 5

Na školním srazu po dvaceti létech se setkají otřesní podivíni a naivní blbci. Není divu, že vyplouvají staré křivdy a hříchy, někdo se chce mstíti a další lezou do pastiček. Kdopak to asi unáší a zabíjí? Podezřelých je opravdu dost. Tak asi o tom to tedy je, nic hlubšího jsem nenašel, ale početl jsem si docela dobře.

Zlatinka.Emilly
07.07.2022 5 z 5

Pěkná kniha, tak jak je u Clark zvykem. Zamotané, ukazuje na různé postavy o kterých se uvažuje jako o případném vrahovi, nakonec je stejně všechno jinak. Závěr knihy dobrý, akorát v reálu by to takhle jednoduché asi nebylo. Nejdřív... jé, to byla černota, nakonec je vše průhledné jako sklo. Od Clark se mi líbí, že příběhy jednotlivých knih jsou čtivé již od prvních stránek,. žádné zdlouhavé popisy, jde prostě rovnou k věci.

jarkaska
29.12.2021 5 z 5

Příjemná čtivá kniha.

laura
04.05.2021 5 z 5

Napínavá, tajemstvími prosycená kniha, kdy si připadáte jako na houpačce - nahoru, dolů. Podezřívala jsem snad úplně všechny. Každý měl motiv, každý něco skrýval. Všichni lhali. Vyšetřovatelům, ale i sami sobě. Dávná tajemství, která měla zůstat navždy pohřbená společně s mrtvými...

Opět neskutečně čtivé, do poslední chvíle napínavé a nepředvídatelné (ačkoli vraha jsem nakonec tipla správně...)

marcela0282
19.12.2020 3 z 5

Autorku mam sice rada, ale tato kniha me prilis nezaujala. Psychologie postav mi prisla plocha, zapletka sice docela zajimava, ale tak nejak to bylo vsechno malo vysvetlene a tezko uveritelne. Na druhou stranu jako oddychove cteni je to fajn, rozhodne z toho clovek nema nocni mury.

Alienn
09.04.2020 5 z 5

Pro mě je tato kniha jedna z nejlepších detektivek od této skvělé autorky. Udržela moje napětí až do posledních stránek, doporučuji.

LuluBird179
24.09.2019 4 z 5

Příjemné čtení. Žádná brutita, taková klasická detektivka.

mig20
30.08.2018 4 z 5

Moje první kniha od této spisovatelky. Kniha je velmi povedená a napínavá. Do poslední chvíle jsem nebyla schopna odhadnout kdo za vším stojí. Určitě bych se ke knihám této spisovatelky ráda vrátila.

Godžaver
31.10.2017 5 z 5

Napínavá knížka.

Len2očka
30.10.2017 5 z 5

Další moc příjemná knížka,baví až do konce.

EvikU.
07.04.2017 5 z 5

Odpočinková a zároveň obdivuhodná a napínavá kniha.

Pjater
17.11.2016 3 z 5

Jedna ze slabších knih teto autorky. Naštěstí překvapivý konec vyvazuje celkem nudný začátek. Doporučuji jako knihu na cesty pripadne na dovolenou.

Kateřina1011
18.07.2016 3 z 5

Zvolila jsem tuto knížku jako odpočinkové čtení na dovolené, což splnilo svůj účel. Vypnula jsem mozek a nechala se unést příběhem. Nečekala jsem zázrak, ale zklamalo mě, že vrahem byl nakonec člověk, o kterém jsme se v knize moc nedozvěděli, protože tam sice byl, ale velmi okrajově.

kika 13
17.07.2016 4 z 5

Mě román držel v napětí až do samého konce.Napínavé čtení.

Kailey
10.07.2014 5 z 5

Kniha se hodně zabývala minulostí, a občas bylo těžké se v ní orientovat. Byla tam spousta složitých a přitom nepodstatných jmen, které nakonec neměly žádný význam. Když vrah popisoval své pocity, ..jeho hlad, po její smrti sílil.., bylo to, jako kdyby byl lovec a popisoval štvanou zvěř. Autorka se VELMI podrobně zabývala vrahovy pocity a to bylo na téhle knize jiné. Jean, která byla hlavní hrdinkou, byla oproti jiným celkem obyčejná žena. Většina jejích spolužáků byly nějaké významné osobnosti, jenom ona byla taková “nenápadná“.

koki.veru
09.04.2014 5 z 5

Hezká knížka plná nečekaných zvratů. Do téměř poslední stránky jsem si myslela, že psychopatem a vrahem je někdo úplně jiný :)

WEIL
19.08.2011

Zdá se, že detektivky lidi szále mají rádi.
Jeden detektiv na pět zavražděných, to je ale trochu silná káva.