Pitbullka Pitbullka komentáře u knih

Hlídka v Bezčasí Hlídka v Bezčasí Marisha Pessl

Hlídka v bezčasí mi neuvěřitelně sedla, skvělý námět i styl zpracování. Spousta postupných odhalení, bylo těžké odhadnout, co se bude dít dál. Opravdu mě to bavilo.

11.06.2020 5 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Od příběhu jsem čekala pořádnou duchařinu u které se budu bát. Teda aspoň komentáře zde tomu nasvědčovaly. Přijde mi, jako bych četla snad jinou knihu. Já se totiž u knihy nudila. Příběh mi přišel poměrně nezáživný a když už se něco dělo, bylo to hodně přehnané. Knihu Zimní lidé bohužel doporučit nemohu.

09.06.2020 2 z 5

Srdcerváči. Kniha 2 Srdcerváči. Kniha 2 Alice Oseman

I druhý díl byl milý, svižný a bavil mě. Těším se, kam se bude příběh ubírat dál.

08.06.2020 5 z 5

Vzdelaná Vzdelaná Tara Westover

Ano, jedná se o silný příběh, který Vám bude místy připadat až neuvěřitelný. Bohužel, mně místy přišel hodně naivní a některé pasáže mě nebavily. Shawn mi neuvěřitelně lezl na nervy a nad některými věcmi jsem opravdu jen nevěřícně kroutila hlavou.

08.06.2020 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Kniha byla hodně čtivá a líbilo se mi, jak si autorka pohrávala se čtenářem, který opravdu do konce netušil, kdo je vlastně vrah. Jediné, co mi trošku vadilo, byly šablonovité postavy. Rozhodně se mi Jeden z nás líbilo víc než Manželé odvedle.

05.06.2020 4 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Trošku mě zklamal ten konec, ale jinak hodně silný příběh. Obdivuju, jak autorka dokáže depresi a trauma tak skvěle převést na papír.

27.05.2020 4 z 5

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Komiks jsem četla v angličtině a velká spokojenost. Je to taková feel good gay romance, která je hodně čtivá. Těším se na další díly.

18.05.2020 5 z 5

Temnota na okraji města Temnota na okraji města Adam Christopher

Oddechová detektivka, která se četla rychle a lehce. Pasáže El s Hopperem byly milé a dodávaly příběhů na čtivosti. Ačkoliv to se světem Stranger things příliš nesouvisí, bylo fajn dozvědět se více o Hopperovi.

18.05.2020 4 z 5

Město zrady Město zrady Martina Čekalová

Kniha je hodně založená na rozpadu společnosti, politice a také intrikách. Město zrady je plné zvratů a nečekaných událostí. Super nápad mi přijdou i zakázané souboje lidí a duší. Zároveň Raven je v tomto díle taková dospělejší a byla mi o dost víc sympatická než v prvním dílu. Romantická linka je zde dost potlačená, takže fanoušci romantických příběhů si v tomto případě příliš radosti neužijí, ale já jsem zrovna typ čtenáře, který romantiku za každou cenu v příběhu nemusí.
V prvním díle mi chybělo více informací o světě a fungování společnosti a myslela jsem si, že autorka si nechává prostor pro tyto informace do druhého dílu. To se bohužel moc nestalo a některé věci i v druhém díle zůstávají nevysvětleny.

18.05.2020 4 z 5

Belzebubové Belzebubové JP Ahonen

Pro Antikrista pána! Vydařený komiks o jedné rodince, která například jede na dovolenou do Inferna, pije deathpresso a dětem vykládají pohádky O třech malých šestičkách. Opravdu skvělé, vtipné, ironické a do detailu promyšlené.

15.05.2020 5 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Tuhle sérii miluju. Ten svět, zvraty, neuvěřitelně moc mě to baví a těším se na další díl. V tomto dílu bylo hodně politiky, ale i přesto si to udrželo svižné tempo a čtivost.

14.05.2020 5 z 5

Vox Vox Christina Dalcher

Tak skvělý námět a tak nudně zpracovaný. Začátek mě ještě celkem bavil, ale pak bylo vidět, jak postupně autorce docházel dech.

13.05.2020 3 z 5

Opráski z historje svjeta – Ževlička, Ěžíž apár kikotú Opráski z historje svjeta – Ževlička, Ěžíž apár kikotú Jaz

Některé stripy opravdu vtipné, ale bohužel jich bylo dost, které mě moc nebavily.

13.05.2020 3 z 5

Garfield přibývá na váze Garfield přibývá na váze Jim Davis

Garfield mě bavil už jako malou holku a pořád baví. Něco je opravdu vtipné, něco trošku slabší, ale ve výsledku to čtenáře potěší.

13.05.2020 4 z 5

Střet králů. Svazek první Střet králů. Svazek první Landry Q. Walker

Ačkoliv knihy a seriál miluju, toto zpracování mě moc neoslovilo. A kresba mě bohužel moc nezaujala.

12.05.2020 3 z 5

Možnosti milostného románu Možnosti milostného románu Jan Němec

Tak tohle mi moc nesedlo. Pasáže o vztahu mě relativně bavily, ale nějak mi hlavní hrdinové k srdci nepřilnuli. Ty zbylé pasáže mi přišly chvilkami úplně mimo a nebavily mě.

12.05.2020 3 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

První jsem viděla seriál a knihám jsem se dlouho vyhýbala a teď konečně přišel čas a musím říct, že nelituju. Příběh měl pár slabých míst, ale bylo to hodně čtivé a plně akce a určitě si přečtu další díly, které snad budou ještě lepší.

11.05.2020 4 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Ačkoliv začátek mi přišel slabší, tak pak jsem se nějak začetla a začlo mě to neskutečně bavit. A poslední třetina knihy byla opravdu silná. Tento typ knih moc nevyhledávám, ale knihy Colleen si ráda přečtu, vím co od nich můžu čekat a je to taková záruka kvality.

10.05.2020 5 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Ačkoliv nejsem velký fanoušek sci-fi, Nyxia byla skvělá. Dej hodně rychle ubíhal a postavy byly hezký vykresleny, takže i když bylo postav celkem dost, dobře jsem se orientovala. Jediné, co bych knize vytkla je to, že trénink adeptů na Eden zabíral na můj kus moc prostoru a některé věci se tam opakovaly. Další díly si rozhodně přečtu.

08.05.2020 4 z 5

Město duší Město duší Martina Čekalová

Svět v Městě duší je zajímavě vymyšlený a musím uznat, že originální. Možná by chvílemi neškodilo, kdyby nám autorka některé věci vysvětlila trošku více, ale určitě to není tak, že byste se při čtení vyloženě ztráceli. Samozřejmě se nevyhneme ani milostné lince v příběhu, ale byla spíše v pozadí a vlastně mě v příběhu bavila. I když některé dialogy mi přišly tak trošku navíc a zbytečné, neměla kniha vyloženě nějaká hluchá místa, u kterých by se čtenář nudil.

05.05.2020 4 z 5