Pitbullka Pitbullka komentáře u knih

Město duší Město duší Martina Čekalová

Svět v Městě duší je zajímavě vymyšlený a musím uznat, že originální. Možná by chvílemi neškodilo, kdyby nám autorka některé věci vysvětlila trošku více, ale určitě to není tak, že byste se při čtení vyloženě ztráceli. Samozřejmě se nevyhneme ani milostné lince v příběhu, ale byla spíše v pozadí a vlastně mě v příběhu bavila. I když některé dialogy mi přišly tak trošku navíc a zbytečné, neměla kniha vyloženě nějaká hluchá místa, u kterých by se čtenář nudil.

05.05.2020 4 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

I když jsem od Baletek nic nečekala, jsem nadšená a nemohla jsem se od čtení odtrhnout. Příběh o dospívání, snech, vůli, píli, drilu, ale také o hledání sama sebe. Surové vyprávění bez příkras. Konec si zasloužil možná trošku více prostoru, ale i tak to bylo skvělé čtení.

28.04.2020 5 z 5

Panství zášti a lásky Panství zášti a lásky Sara Holland

První díl byl naprosto skvělý, ale tohle? Neustále pronásledování mezi Jules a Caro a vlastně nic moc dalšího se nestalo. Milostná linka byla předvídatelná už od prvního dílu. Za mě obrovské zklamání a vlastně jsem ráda, že série nemá víc dílů. Škoda.

25.04.2020 3 z 5

Sledovat Ládíkovo putování je zajímavé, ale přijde mi to hodně takové ve stylu někam jde, opije se, jde dál a zase potká někoho, s kým popije. Dozvěděla jsem se pár zajímavostí, ale vypadá to, že ani tato knížka ze mě nadšeného fanouška cestopisů neudělá.

23.04.2020 3 z 5

Ačkoliv mi chvilkami trošku vadil ten jazyk, tak mě to prostě baví a je to nápadité.

21.04.2020 4 z 5

Dolanův cadillac Dolanův cadillac Stephen King

Musím říct,že se mi to líbilo a bylo to čtivé. Některé povídky byly lepší než jiné, ale to se dá čekat.

21.04.2020 4 z 5

Mezi námi lháři Mezi námi lháři Caroline England

Čekala jsem víc thriller. Tohle bylo hodně táhlé a moc mě nezaujal styl psaní autorky.

15.04.2020 3 z 5

Čtyři mrtvé královny Čtyři mrtvé královny Astrid Scholte

Svižné, čtivé a musím říct, že myšlenka fantasy světa byla fajn. Jen mě trošku zklamalo odhalení vraha, které jsem odhadla.

14.04.2020 4 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Ačkoliv to bylo čtivě napsané, kniha na mě měla dost pomalý rozjezd a neustálá šikana ze strany Cardana mi už vadila. Ani závěr prvního dílu to příliš nevylepšil. Bohužel další díly pravděpodobně číst nebudu, protože pro mě je kniha takový průměr.

07.04.2020 3 z 5

Sexy hoteliér Sexy hoteliér Alice Clayton

Tohle bylo něco tak absurdního a plné laciného klišé. V knížce se defacto nic nestane, kromě neustálých popisů hotelového vybavení. A upřímně, popisy erotických scén autorka za mě teda taky zrovna neovládá. Ale jo, bylo to čtivý, to tomu nemůžu upřít.

04.04.2020 1 z 5

Čaroděj a sklo Čaroděj a sklo Stephen King

Ou, tak tohle mi příliš nesedlo. Dlouhé, rozvlečené Rolandovo vzpomínání. Příběh jako takový se téměř nikam neposunul. Tenhle díl šlo shrnout klidně na 200 stran.

29.03.2020 3 z 5

Dům fúrií Dům fúrií Madeleine Roux

Od autorky jsem četla Asylum, které mě moc nenadchlo. Dům fúrií byl rozhodně lepší. Ačkoliv měl průběh jisté mezery, bavilo mě to. Ano, je znát, že je kniha pro mladší čtenáře, ale byl to pro mě příjemný temný román, za horor to úplně nepovažuji.

25.03.2020 4 z 5

Tokijský ghúl 2 Tokijský ghúl 2 Sui Išida (p)

Druhý díl, kde zase o něco víc pronikáme do světa ghúlů. Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat dál. Na můj vkus trošku pomalejší rozjezd.

22.03.2020 4 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Upřímně musím říct, že je to spíše Young adult příběh než YA thriller, jak se všude píše. Je to svižný příběh, ale bohužel se mi podařilo odhadnout konec. Na můj vkus bylo v příběhu zbytečně moc postav.

22.03.2020 3 z 5

Kdo chytá v síti Kdo chytá v síti Marika Pecháčková

Kniha, která zpracovává důležité téma a je určitě výborným doplněním dokumentu. Ten si však líbil více. Ne všechny rozhovory v knize mě zaujaly. Ale určitě to stojí za přečtení.

22.03.2020 4 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Měla jsem od knihy vysoká očekávání a bohužel se moc nenaplnily. Začátek byl slibný, ale průběh Prokletého roku mě tak trošku zklamal. Milostná linka za mě byla už hodně přitažená za vlasy. A konec takový, no, na půl cesty. Fajn čtení, ale výsledek jsem čekala mnohem lepší,vzhledem k ohlasům a reklamám. 3,5*

21.03.2020 3 z 5

Kocour v klobouku Kocour v klobouku Dr. Seuss (p)

Tohle mě příliš nenadchlo, Grinche od autora byl mnohem lepší. I ten překlad zde mi nepřišel příliš povedený.

21.03.2020 3 z 5

Rose Madder Rose Madder Stephen King

První polovina knihy skvělá a napínavá, od půlky mě to trošku přestalo bavit a přišlo mi to takové monotónní a snové.

18.03.2020 4 z 5

Dokonalá manželka Dokonalá manželka J. P. Delaney (p)

Tohle je zklamání. Thriller s umělou inteligencí? Vážně? Bylo to zmatené, zdlouhavé a vlastně ne příliš zajímavé a napínavé, což je u thrilleru problém. Přišel mi to takový zmatený mix všeho možného a ve výsledku se čtenáři dostane kniha, která mu nic nedá.

14.03.2020 3 z 5

Zaslíbená Země Nezemě 6 Zaslíbená Země Nezemě 6 Kaiu Širai

Tenhle díl mě hodně bavil, přišlo mi tam hodně zvratů a démonů. Těším se na další.

14.03.2020 5 z 5