Pistácie - Příspěvky

HanaHanaA. Mornštajnová

Další úžasná kniha od Mornštajnové, která mi vyrazila dech. Neskutečně skvělé čtení od začátku až do konce. Celé to má úžasný a rychlý spád, neustále se prolínající příběhy jednotlivých postav a retrospektivy, které do sebe krásně a bezchybně zapadají jedna po druhé. To mě na tom všem neskutečně baví. A to téma druhé světové války a tématiky židovství, které by se zdálo byť už mnohokrát ohrané, a přesto autorka dokazuje, že ani v nejmenším není. Baví mě všechny její knihy, ale tahle je jednoduše skvostná. Příběh mě pohltil jednoduše tím, jak je promyšlený a vše tak skvěle navazuje. Jsem šťastná, že jsem na tuhle autorku narazila. Za mě je tohle její nejlepší počin.

14.04.2017

Osvětimská knihovniceOsvětimská knihovniceA. G. Iturbe

Po pěti dnech po dočtení a pořád jsem plná emocí. Nedá se popsat, co všechno se v této knize mísí za příběhy, témata, lidské osudy a zvrácené pohnutky. Je toho v jedné knize tolik, že jsem to u žádného jiného díla stejného tématu nikdy nikdy nezažila. Mám tolik ráda tohle téma, neboť žádné jiné ve mě nevyvolává tolik emocí, rozporů, otázek, ale i husí kůži v jednom. Díky za tohle dílo. Měl by si ho přečíst každý, kdo se aspoň trošku zajímá o to, co se dělo v minulém století za války nejen u nás.

Zlodějka knihZlodějka knihM. Zusak

Jedna z TOP knih, která se mi kdy dostala do rukou. Už dlouho jsem nebyla nějakým příběhem tak fascinovaná. Zpočátku mě počet stran odrazoval. Příběh mě natolik fascinoval a vzal, že jsem ke konci litovala, že už dočítám knihu.. nakonec bych brala i tlustší verzi. Něco tak neskutečného. Člověk by si před čtením neměl dělat předsudky, protože ho pak kniha tak neskutečně zaujme a nebo i dojme. Pak lituje toho, jak negativně se k tomu zprvu stavěl.
Téma 2.sv.v, holocaustu, Židů, Hitlera, koncentračních táborů a dalšího, takových knih je tu spousta podobných. .Tahle je jiná. Dává nám něco navíc. Dává nám aspoň pro mě dosud nevídaný pohled. Příběh z pohledu nečekaného vypravěče. Kdyby se mě někdo před začátkem četby zeptal, kdo nás knihou provede, jen těžko bych to uhádla. O to víc mě to vtáhlo a zaujalo. Mělo to něco do sebe. Opravdu, těsně po dočtení a jsem plná dojmů, plná emocí a zážitků, jako už dlouho z ničeho ne.

24.10.2014

Norské dřevoNorské dřevoH. Murakami

Dala jsem jí druhou šanci a jsem za to ráda. Nezklamala. Naopak, jsem z ní nadšená. Příběh mě po pár kapitolách vtáhnul a já se nemohla odlepit. I když je příběh někdy ponurý, někdy zdlouhavý a hodně popisný, i tak mě bavil. Postavy mi spíše přišly bez života, že pořád na něco čekají, něco oddalují a chybí tomu pořádná akce. I tak to bylo místy dost okořeněno erotickými scénami, které se tam jednoduše hodily. Nejvíc na mě z knihy ulpily dvě jasně definované role muže a ženy. neustále narážky na vlasy, a na sponky. Snad každá japonka má kratší sestřih a nosí sponku? A je tak vyhublá, jemná, a bezbranná? A muži jsou ti, kteří jsou silní a ochranářští, ale zároveň myslí jen na to jedno, a nevěra je pro ně denní chléb? Pořád mě to nutí myslet na všechny a všechno, co jsem ještě před chvílí měla rozečteno. I tak mě to pohltilo, a těším se na další Murakami literaturu.

19.09.2017

Než jsem tě poznalaNež jsem tě poznalaJ. Moyes

Nejprve jsem viděla film a až poté jsem se dopracovala ke knize. Ale to mě ani v nejmenším neovlivnilo ji zhltat až do konce skoro bez dechu. Ani mě to nezastavilo před pláčem na konci. Nebo před myšlenkami na to, jak bych se měla vykašlat na všechny problémy a jednoduše žít. Nejen přežívat, ale opravdu žít. Další z těch děl, kdy člověk sotva popadá dech a přemýšlí při tom i o svém dosavadním žití.

21.02.2017

40 dní pěšky do Jeruzaléma40 dní pěšky do JeruzalémaL. Zibura

Bavila mě od začátku až do konce. Láďův humor mě jednoduše pokaždé nakopne. Je skvělé, jak si dělá srandu ze sebe v jakékoliv životní situaci. Jak všecko dokáže brát s nadhledem. Jasně, nevíme, jak vše doopravdy vnímal, jak ve stresu byl, když šlo, naštěstí málokdy, do tuhého. Ale i tak, jeho humor mě opravdu baví, nemůžu se dočkat dalších knih. Věřím, že jeho přednášky naživo musí být prostě skvělé. Snad se na jednu z nich dostanu a obohatí mi tak zážitky z knihy o své vyprávění.

13.03.2017

Poslední aristokratkaPoslední aristokratkaE. Boček

Pořád přemýšlím, co smysluplného bych k této knize napsala. Je to svým způsbem dost zajímavé čtení, u kterého člověk opravdu nemusí přemýšlet. Jednoduše čte, a nechává se unášet příběhem, který není nijak silný, ani pozitivní, ani negativní. Příběh prostě plyne, a nechává nás si o něm myslet to své. Líbilo se mi to, některé pasáže více, jiné méně. Ale upřímně mám hodně ráda příběh formou deníkových zápisků. A tohle to splnilo do puntíku.
I když jsem někdy netušila, co si o některých postavách myslet, na některé se mi neustále měnily názory. Ale i tak jsem nejvíc sympatizovala s hlavní hrdinkou, která vše dokáže vylíčit tak humorně, že jsem se kolikrát musela, opravdu musela smát. Akorát si moc nedokážu představit, co dalšího se může dít v dalších dílech, pokud vůbec něco.

03.04.2017

SlavíkSlavíkK. Hannah

Jsem ráda, že nacházím knihy, jako je zrovna tahle. Myslela jsem, že válečná témata jsou už tak vypsaná, že mě nic nepřekvapí, ale pořád se o nich dá psát. A hodně. Baví mě příběhy na pozadí války, které nastiňují příběhy několik postav, kde se jejich osudy prolínají. Je to naprosto skvělá kniha. Musím říct, že jedna z těch nejlepších, co se mi dostala do rukou.

25.10.2017

JezeroJezeroB. Bellová

Knihu jsem dočetla včera, ale pořád nevím, co napsat. Rozhodně ve mně zanechaly dojmy, smíšené a neuspořádané. I po dočtení na ní myslím, a to je znak dobré knihy. Nenechala mě chladnou ani po dobu četby, ale vyvolávala ve mě neustále proměnlivé pocity. Autorčin styl psaní je osobitý. Ihned mě vtáhla, a nepustila, a to je také dobře. Sice mě ta její druhá půlka bavila o poznání méně, ale i tak jsem měla neustále nutkání ji mít u sebe a číst při každé příležitosti. Hlavní hrdina mi nebyl sympatický, až spíše ke konci knihy, ale líbilo se mi jeho putování. Připravte se, že je to něco jiného. Ale v dobrém slova smyslu.

Dešťová hůlDešťová hůlJ. Hájíček

Hájíček mě opět přesvědčil o tom, že je můj nejoblíbenější český prozaik minimálně za poslední dva roky. Každá jeho kniha je naprosto skvělá. A tahle není výjimkou. Potvrzuje pravidlo, že je skvělý autor, který už byl za svůj talent oceněn. Těším se do budoucna na jeho další skvosty a díla, která vydá. Bezvadná kniha, kterou mohu jen doporučit.

20.11.2016

Černobílý světČernobílý světK. Stockett

Nic lepšího jsem už dlouho nečetla. Nejen, že jde o podobné příběhy, které se odehrávaly v minulosti. Jaké strasti a těžké osudy zažívali muži, děti, ale především ženy z černošských rodin. Co museli zažívat, jak sloužili, starali se o bílé rodiny. Vychovávali bílé děti, jako by byly jejich vlastní. Černošské hospodyně si prožily pro většinu z nás asi nepředstavitelné.
To, co měli hlavně v 60.letech zakázáno a jak se s nimi zacházelo, o tom nemáme ani potuchy. Skvělá kniha, která otevřela a navrátila se možná k dávno zapomenutému tématu.
Kniha je jak droga. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Naprosto skvělé čtení. Navíc, když vím, že autorku vychovávala černoška. Sama věděla, o čem píše. I když to pro ní v některých chvílích muselo být těžké popisovat myšlenky a pocity černošek. Když sama netuší, jaký život to musel být pro ně, pro hospodyně.

25.08.2014

Vzpomínky na jednu vesnickou tancovačkuVzpomínky na jednu vesnickou tancovačkuJ. Hájíček

Další velmi zajímavé dílo. Jedná se především o sebrané povídky z jeho dosavadních sbírek. Mnoho z nich jsem již četla. I tak mě podruhé čtené povídky chytly a nepustily. Jeho povídkové příběhy se čtou sami. I když jsou některé veselé a druhé smutné, jeho styl psaní nadchne a já osobně mám pocit, že musím přečíst všechny jeho knihy :) Jednoduše mě jeho psaní baví.

18.12.2014

Zázračný úklid – Pořádek jednou provždyZázračný úklid – Pořádek jednou provždyM. Kondo

Knížka mě nadchla. Není to žádná beletrie, ale pořádně a celkem podrobně popsané kroky, jak dobře a efektivně uklízet. Ano, i mě to připadalo zpočátku zvláštní. V Japonsku existuje profese, která navádí lidi, jak správně a efektivně uklízet vlastní domov. Když se nad tím člověk zamyslí, není to tak zcestné, naopak si myslím, že víc než dost lidí má s touto oblastí velké problémy.
Nemyslím si, že se někdy ve velkém budu řídit radami uklízet hned a vše, neuklízet po pokojích, ale po kategoriích. I tak mi kniha dala hodně. Přesvědčila mě o tom, že vlastním mnoho zbytečností a věcí, které mi už dávno nejsou k ničemu. Donutila mě přemýšlet a díky tomu jsem protřídila spoustu předmětů a zbytečností, které mi zabíraly místo.

30.11.2015

Selský barokoSelský barokoJ. Hájíček

Další skvělá kniha od úžasného spisovatele. Bavi mě nejen jeho příběhy ale i to, jak je dokáže zasadit do skvělého prostředí a propojit s historií. Za mě opět boduje a baví mě čím dal víc.

17.12.2015

Deníček moderního páru aneb ženy jsou z Venuše a muži jsou debilDeníček moderního páru aneb ženy jsou z Venuše a muži jsou debilD. Landsman

Nevím, jestli je to pouze smutné, nebo i k pláči, ale nebavilo mě to. A to vypadal začátek tak slibně, a říkala jsem si, jak to začíná vtipně a poutavě. Ne. Kniha mě spíše odradila. Dočetla jsem spíš proto, abych si mohla udělat celkový názor. Přišlo mi to spíše urážlivé. Nevím, kdo je vykreslený jak větší debil, jestli muž, nebo žena. Každopádně, kdybych měla takový vztah, jdu se asi rovnou odstřelit. Je mi jasné. že se to musí brát s nadsázkou, a třeba na to nahlížet ironicky? Ale něco nešlo. Dvě hvězdy za to, že jsem se občas pousmála, ale vážně ne. Kdyby takhle smýšlela každá žena, a každý chlap se takhle skutečně choval, nevím, kam by naše lidstvo opravdu spělo :D nechci radši domýšlet.

06.09.2017

Kladivo na čarodějniceKladivo na čarodějniceV. Kaplický

Tohle je neskutečně silné téma. O to hůř a emotivně se to čte, když si člověk uvědomí, že takové procesy a upalování "čarodějnic" existovalo. U mě to bylo o to emotivnější, protože jsem kraj Jeseníků a Petrových kamenů navštívila. V Jeseníku jsem dokonce navštívila expozici čarodějnických procesů, ze kterých šel docela mráz po zádech. A do toho, když si člověk přečte tuhle téměř autentickou knihu, tak je to opravdu zajímavé. Na film jsem zatím neměla nervy, ale věřím, že to zvládne málokdo. Mě už kolikrát stály vlasy hrůzou jen při čtení. Ale rozhodně je to těžké téma, které stojí za studování a přemýšlení.

MalinkaMalinkaD. Táborská

I tohle mě opět utvrdilo, jak moc mě baví psychologické romány. Daleko víc, než jasně nalajnované zamilované příběhy se šťastnými konci. Protože taková realita běžně nebývá. Nic není jen růžové, veselé a barevné. Životní příběhy jsou mnohdy spíš složité, někdy černobílé, a nehezky končící. A tak to je. A takové knihy mě osloví, a ihned vtáhnou do děje. A taková, realisticky pojatá je i tahle kniha. Která líčí jednotlivé příběhy postav, které do sebe krásně zapadají. Jsou logické a přirozené, na nic si nehrají, nic neskrývají, a ukazují, jaký dokáže být život.

15.12.2017

Harry Potter a Kámen mudrcůHarry Potter a Kámen mudrcůJ. K. Rowling

V 25 letech jsem poprvé přečetla první díl HP. Vážně. Nekecám. A nestydím se za to. Jediné, co mě mrzí je, že jsem začala filmy, a postupně se nyní dostávám ke knihám. Což je velký hřích a za to se opravdu stydím. Každopádně jsem si zvolila číst knihy v originále, a je to super. Nejhorší je, jak to teď srovnávám všechno s filmovou verzí, a představuju si ty samé scény, co už jsem viděla, co se nyní přede mnou odehrávají v knize. Přijdu si trošku ochuzená. Ale zároveň tu jsou i momenty, které se do knihy nevešly, a to mě na tom všem neskutečně baví.

Autismus & ChardonnayAutismus & ChardonnayM. Selner

Jsem ráda, že existují knihy, jako je tato. I člověk, který se běžně s autisty nesetkává, se aspoň na pár stran dostane do jejich světa. A aspoň hodně hodně vzdáleně si může představit, jaké je to s nimi být a pracovat. Těžko si představíme, jaké je to být autistou, to asi ani neví on sám. Ale autor nám aspoň nechal na tu dobu, co se ponoříme do knihy, nahlédnout do jeho práce, do jeho světa s autistickými dětmi. Díky za tuhle knihu.

Listy z ProvenceListy z ProvenceM. Horníček

Opravdu zajímavé a nevšední čtení skvělého Miroslava Horníčka. Jen si nemyslím, že je to pro každého. Člověk musí mít opravdu vztah nejen k Provence, ale i k určitým básníkům, spisovatelům a umělcům, ke kterým se pan Horníček obrací. I tak jsem si v tom našla spoustu krás a nevšedních zážitků. Chvilkami jsem měla pocit, jako bych se také ocitla na tomto kouzelném místě a procházela se místy v Provence.

02.09.2016

Božský bastardBožský bastardC. Lauren

Je škoda, že to vyšlo až po 50 odstínech ... každý má teď tendenci srovnávání. Ono na jednu stranu si to je dost podobné. Ale nemyslím si, že by odstíny mohly nějak konkurovat. U ničeho jsem se dlouho tak neodreagovala, nepobavila a zároveň mě to tolik nevzrušovalo, nemyslela jsem u ničeho tolik na svého přítele jako tady. Bylo zde pár roztodivných a naivních scén, ale to se dá čekat téměř u každé knihy této tématiky. Za mě rozhodně skvělé čtení na odreagování. Do reality vztahů, chování na pracovišti a vztahy mezi šéfy a podřízenými to má asi daleko, ale proč ne ... na představivost a vzrušení to není špatné .... :)

08.11.2014

HotýlekHotýlekA. Mornštajnová

Už dlouho jsem nečetla tak chytlavou knihu, od které jsem se pokaždé musela doslova odtrhnout. Ze začátku jsem se trošku nutila, ale pak se děj rozjel naplno a bylo těžké přestat číst. Člověk se musí víc soustředit na čtení. Příběhem nás provází spoustu postav a jmen. Ty je nutné si pamatovat po celou dobu. I tak doporučuji všem. Za mě jedna z nejlepších knížek, který se mi dostala do rukou. Je vidět, že současná česká próza má silné autory. Těším se, až poznám další z nich.

21.09.2015

AnežkaAnežkaV. Hanišová

Pro některé z nás jen těžko představitelné, jak žijí lidé z rozvrácených rodin, romské děti, adoptované děti, děti v dětském domově, jaké to je zažívat šikanu a podobně. Jsou to velmi křehká témata, o kterých bych řekla, že se moc v knihách nedočteme. Nebo já tolik knih aspoň neznám. Tohle je opravdu skvěle napsaná kniha, i když velmi smutná a tak opravdově napsaná. Někdy se mi až tají dech a chlupy mi vstávají hrůzou a šokem z toho, co musí některé děti zaživat. Je to smutné, ale je to realita některých dnešních rodin. Bohužel. Je mi z toho ouzko.

30.12.2015

Kafe @ cigárkoKafe @ cigárkoM. Doležalová

Kniha je opravdu zajímavě zpracována. Krásný design a grafika. Působila na mne vskutku dobře. Četla se sama. Možná mně přesvědčila o tom, občas mrknout na hereččin blog, až se dá opět k psaní. Uvidíme.

13.01.2016

Dobrodruzi hlavního prouduDobrodruzi hlavního prouduJ. Hájíček

Co dodat. Další skvělá kniha s úžasným příběhem. Miluju tohle proměnlivé vyprávění, které plyne celkem svižně kupředu a popisuje jednotlivá období z naší minulosti. Do toho zasazené příběhy postav, které se prolínají v určitých fázích jejich životů, rozchází a opět schází po letech... to můžu. A Hájíčkova tvorba je nezaměnitelná a naprosto famózně čtivá.

19.03.2016

Zvuk slunečních hodinZvuk slunečních hodinH. Andronikova

Neskutečná kniha pro náročné čtenáře. Mrzí mě, že jsem ji četla v době, kdy jsem byla nemocná a tudíž jsem se na ní nesoustředila na 100%. Spoustu věcí mi tam nedocházelo, unikalo a musela jsem si na ně přijít až v průběhu, nebo ke konci. Opravdu neskutečné proměny vypravěčů, jednotlývhc období, přímých i polopřímých řečí. Tak náročnou a dobrou knihu zároveň jsem dlouho nečetla. Tématika války a koncentračních táborů je tak ožehavé téma a přesto mě nepřestává bavit.

25.04.2016

BábovkyBábovkyR. Třeštíková

Bábovky nebyly vůbec špatné. Takové spíše oddechové čtení hlavně pro nás ženský, které se potýkáme s ruznymi životními příběhy. Příběhy se dokážou otisknout do zivpta mnoha z nas. Je to lidske a především zebske. proto to bavi tolik ctenarek. Není to špatné. Ale i tak je kniha taková, jak jsem očekávala. Celkem předvídavý hned první příběh ženy. Neberuji ji jako bestseller, ale dobré oddechové čtení pro celkem jasné cílové čtenáře, nebo spíše čtenářky.

30.08.2016

Opráski sčeskí historje. Zmikund vs. Huz – paralenní žitovopisiOpráski sčeskí historje. Zmikund vs. Huz – paralenní žitovopisiJaz

Opraski a všecko co je s nimi spojené mě provází už nějakou dobu a pokaždé se neskutečně babím. Je to skvělý humor, ktery jsem si oblíbila. Zmikund a Huz jsou nejlepší dvojka.

03.01.2017

Pěšky mezi buddhisty a komunistyPěšky mezi buddhisty a komunistyL. Zibura

Skvělé dílo od Ladislava, které mě bavilo od začátku až do konce, a po dočtení mi bylo i celkem líto, že už tohle putování skončilo. I přesto že je to jiná forma cestovatelského popisování a putování, bavilo mě to asi víc než, kdyby někdo psal klasický cestovatelský deník. To, jak popisoval své příhody, okamžiky, strastiplné i veselé příhody s místními lidmi, vypisoval jednotlivé zážitky s Nepálci i Číňany, bylo zábavné a někdy také obdivuhodné. Jen málokdo by dokázal zvednout zadek a vydat se na pouť do neznáma, a úplně sám. Opravdu smekám, a těším se na další cesty a knihy. Aspoň na okamžik, co jsem knihu učetla, jsem prožívala to, jako bych tam byla s ním. Jako by mě vzal sebou a odkrýval zajímavé trasy a příběhy.

01.03.2017

Všechny malé zázrakyVšechny malé zázrakyJ. Niven

Kniha, která mě dojala a dostala, opravdu a jednoznačně. Zpočátku jsem si myslela, že jde o klasické dílo pro teenagery. Ale čím víc jsem četla, tím víc jsem si uvědomovala, že to má hloubku. Že je v tom něco víc. Ukryté poselství, zpráva a vlastně i poučení. Poučení hlavně pro nas všechny, abychom nezavirali oči před ostatními, ale všímali si jich. A řešili s nimi cokoliv, jakékoliv trapeni i sebemenší problém. Ale i pro ty z nás, kdo v sobě řešíme cokoliv, abychom se nebáli svěřit druhému. Opravdu to skrývá hluboké zamyšlení pro nás všechny. Nebojme se otevřít druhým lidem. Opravdu silný emoční příběh. Díky za něj.

28.03.2017

Sběratel motýlůSběratel motýlůD. Hutchinson

Příběh je to opravdu napínavý, tajemný a plný očekávání. Ale nebyl to takový krvák, thriller a trhák, jak jsem asi čekala. Myslela jsem si, že tam bude daleko více drsnosti, krveprolití a hrůzných scén. Neříkám, že mne to zklamalo, ale přijde mi to celkem povrchně popisováno. Nejde to tak do hloubky, jak bych asi čekala. I tak mě příběh bavil. I když už je konec celkem prozrazen ze začátku, a postupně se odkrývá výpovědí dívky, která retrospektivně vzpomíná, i tak se postupně odkrývalo mnoho nového a hrůzného.
Těším se na další dva díly, které věřím, že autorka posune ještě o něco dál.

26.09.2017

Noc v Central ParkuNoc v Central ParkuG. Musso

Čekala jsem různá rozuzlení, ale tohle ne. Autor umí psát a umí šokovat a s další knížkou to jenom potvrzuje. Jeho styl mě baví a každá knížka je parádní. Baví mě a těším se na další příběhy.

31.10.2017

Harry Potter a Tajemná komnataHarry Potter a Tajemná komnataJ. K. Rowling

Druhá kniha a zase jsem o krok blíž k tomu dočíst celou sérii :) Baví mě to a pořád mě to nepřestává překvapovat. Líbí se mi scény a příběhy, které se ve filmech neobjevily. Pořád mám v knize co objevovat. Je to super. Baví mě to číst anglicky a snad nepřestane do posledního dílu. :)

Vyhnání Gerty SchnirchVyhnání Gerty SchnirchK. Tučková

Moje druhá kniha od této autorky a snad ještě o něco více mě nadchla než Žítkovské Bohyně. Téma 2.sv. války, Němců a Židů je už hodně zpracované, ale to, co se dělo s Němci po válce, a hlavně s německými dětmi, ženami a starými lidmi žijícími v Česku (Brně a dalších městech) už o něco méně. Chvílemi velmi detailní, šokující, ale pravdivé popisy a vyprávění, o lidech, kteří si museli projít peklem.... četla se mi jedním dechem, i když pojednává o velmi smutné minulosti.

17.09.2013

Šťastná knihaŠťastná knihaB. Šťastná

Nebýt toho, že zde autorka často popisuje svoji rodinu, děti a manžela (a já zatím svobodná a bez rodiny), měla bych pocit, že mě zná, a popisuje mě samotnou. Opravdu životní témata, která se dotýkají snad každé ženy v osobním životě. Nejde, aby ses tam neviděla. :) Skvělé. Bavila jsem se od začátku až do konce.

21.07.2014

Vyhoštěná smrtVyhoštěná smrtJ. Šiklová

Kniha ve mě zanechala velký dojem. Konečně se někdo nebál napsat to, na co se každý z nás bojí sebevíc jen pomyslet. Smrt je součástí života. Je tu, ať už si to přiznáme, nebo ne. Jednoho dne k ní dospějeme každý z nás. Je opravdu zajímavé, jak se chápání, pojímání a vnímání smrti za celá staletí měnilo a vyvíjelo.
Dříve jí lidé brali jako něco běžného. Byla součástí jejich životů. Dnes se jí snažíme ignorovat. Je pravda, že když jsme nemocní, něco zásadního nás trápí, málokdy se někomu svěříme. Zato, když se jedná o malichernosti, dokážeme si stěžovat naplno.
Neříkám, že bychom si o ní měli povídat denně. Ale umět se o ní bavit s dětmi, dokázat je připravit na to, co je čeká... pohřby, smutky, nešťastné události a okamžiky v rodině. To by se nemělo zamlčovat a ignorovat. Lidé by se o tom měli umět mezi sebou bavit. Přesně o tom je kniha. Vyslovila to, co je pro nás téměř nevyslovitelné. Dnes spolu už skoro nekomunikujeme mezi sebou. O to méně o tomto tématu. Za mě skvělá kniha, která má co říct.

10.10.2014

AndělíčkářkaAndělíčkářkaC. Läckberg

Mnoho postav a příběhů, které spolu nejdříve zdánlivě nesouvisí. To provádí četbu po více jak půl knihy. Musíte vydržet, snažit se zapamatovat, kdo je kdo, co kdo dělal a dělá a s kým v příbězích vystupuje. Až se dostanete za půlku, příběhy, fakt a hlavně souvislosti se začnou objevovat. Pro mě skvělá detektivka. Věděla jsem, že přijde velké rozuzlení, kterého jsem se na konci i dočkala. Šokující odhalení, případ, který by mě ani ve snu nenapadl. Mě osobně to bavilo. Propojování minulosti a přítomnosti skvělé. A když se dostáváte k rozuzlování, k tomu, že současnost a minulost před x desítkami, stovkami let spolu vlastně souvisí a ti lidé mají mnoho společného, začne vám to zapadat a baví vás to víc a vic :) těším se na další detektivky od této autorky.

20.02.2015

Pod sněhemPod sněhemP. Soukupová

Soukupová opět nezklamala. Další z jejích naprosto parádních knih. To, že jsou její knihy a příběhy lehce depresivní, mě nepřekvapilo ani tentokrát. Naopak, její příběhy jsou jasné, ze života. Každý se v nich může najít. V různých konkrétních postavách, příbězích a knihách, které píše. Mě osobně kniha nadchla. Autorka opět ukázala, že umí psát. Nenudila jsem se ani chvíli. Konec sice nenadchne, ale ani nezklame. Alespoň u mě to tak bylo. Celkově mám více než pozitivní dojem.

06.05.2015

Slepá mapaSlepá mapaA. Mornštajnová

Ani nevím, která kniha od autorky se mi líbí víc. Obě si jsou dost podobné, mají stejný styl vyprávění a jednoduše mě nadchly. Čtení mě bavilo od začátku do konce, neustále, možná ke konci ještě daleko více. Není to jen vyprávění několika generací žen z jedné rodiny, kde hlavní hrdinkou je ta nejmladší z nich. Ale je to i skvělý příběh, který se odráží v minulosti a historii. Jak se vyvíjí příběh, mění se i historie, doby, klima, podmínky, válka a režimy. Zajímavé sledovat i tuhle linii naší, ne vždy veselé, historie.

03.10.2015

Kde se líbat v Praze?Kde se líbat v Praze?M. Riebauerová

Člověk pořádně nepozná Prahu, dokud si nepřečte tuto knihu. Nabízí opravdu nevšední a zajímavý pohled na naše hlavní město. Popisuje různé tajemné, záhadné, zastrčené uličky a místa, kam by se šel podívat jen málokdo, kdo Prahu nezná tak dobře. Rozhodně mě to utvrdilo v tom, že je ještě víc míst, která chci poznávat a zkoumat, než jsem si doposud myslela. Těším se, až se vydám s knihou v ruce, po stopách. I když třeba sama, a nezakusím zákoutí, kde se skrývají a líbají páry. I tak má Praha co ukázat, a nabídnout víc, než jen hlavní, slavné památky a historická místa, nebo nebo naopak moderní budovy a obchoďáky. Je toho mnohem víc.

08.11.2015

1 2 3 4 5 >