Piškotek_123 Piškotek_123 komentáře u knih

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Jedním slovem PERFEKTNÍ!

03.01.2021 5 z 5

Ptačí tribunál Ptačí tribunál Agnes Ravatn

Málem jsem se nechala odradit recenzemi a nakonec jsem ji měla za 3 večery přečtenou. První, co mě zaujalo, byla obálka. Člověk by čekal sladký romantický příběh, ale tahle vidina se vám po pár stránkách rozplyne. Způsob psaní může být pro někoho nevyhovující (absence uvozovek), ale jde jen o zvyk. Pokud nepatříte mezi příznivce knih, kde vám předem všechno naservírují a od první kapitoly tušíte závěr, a naopak vás baví, když ve vás příběh evokuje rozporuplné pocity a v hlavě máte kolotoč otázek, pak sáhněte po této knize. Doporučuji

27.03.2019 5 z 5

Jen 27 dnů Jen 27 dnů Alison Gervais

Vůbec jsem neměla v plánu ji číst, ale nakonec jsem byla mile překvapená. Postupně se rozvíjející vztah mezi dvěma mladými lidmi z různých společenských vrstev a odlišnými rodinnými pouty se špetkou tajemna. Myslím, že mezi mládeží půjde o velmi oblíbenou knihu.

09.08.2019 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Pro mě byla tahle kniha velkým zklamáním. Nechala jsem se zlákat reklamou. Od začátku jsem tušila, jak kniha skončí a dočetla ji jen abych se o tom utvrdila. Zbytečně překombinovaný příběh, který by jinak mohl být celkem zajímavý a čtivější. Bohužel mě to nepřesvědčilo o tom, přečíst si od autorky něco dalšího z její tvorby.

15.05.2018 2 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Na toto téma vzniklo již mnoho knih i filmů. Původně mi byl doporučen film. Po přečtení knihy a zhlédnutí traileru film rozhodně vidět nechci, neboť je příběh na první pohled pozměněný a určitě by mi pokazil dojem z knihy. Četlo se jedním dechem, a i když jsem závěr knihy (Benův příběh) tak trochu předpovídala, stejně se mi dostal pod kůži víc než jsem čekala a konec jsem probrečela. A to se mi už řadu let nestalo. Doporučuji!

19.01.2018 5 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Jedním slovem "skvělá"!

16.09.2019 5 z 5

Nebe je naše Nebe je naše Luke Allnutt

I když zrovna neprocházíte obdobím, kdy si potřebujete uvědomit, co je v životě skutečně důležité a má neskutečnou hodnotu, pak doporučuji sáhnout po tomto příběhu. Pro mě, matku, to bylo o to citlivější téma a přiznám se, že jsem se přívalu slz mnohokrát neubránila.
Příběh mě natolik vtáhl, že jsem si v půlce knihy začala na internetu vyhledávat informace o tom, zda jde o fikci nebo skutečnost.

15.05.2018 5 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Příběh Milady shůry byl prapodivný, ale kniha se mi jako celek líbila.

21.03.2018 3 z 5

Kryštofovy nebetyčné maléry Kryštofovy nebetyčné maléry Markéta Zahradníková

Knížka mne zaujala už jen obálkou. Přečetla jsem ji jedním dechem a doporučila bych ji nejen dětem (cca kolem 11-12 roku a výš), ale i dospělým. Moc vtipně napsaná a krásně ilustrovaná. Dávám 10 bodů z 5 :-)

15.01.2018 5 z 5

Pan slušňák Pan slušňák Jennifer Miller

Přiznám se, že jsem od knihy čekala mnohem víc ???? Hezká obálka, skvělý překlad, ale děj.... Jak to jen popsat.... Zajímavý nápad, ale příběh je místy zbytečně moc rozvleklý až nudný. První třetinu se téměř nic neděje, v druhé se děj rozjede, a v poslední postupně skomírá. A ten konec? ???? Pokud patříte mezi fanoušky Sexu ve městě, ke kterému je kniha přirovnávána, asi vás čeká stejné zklamání jako mě. Zkrátka nenadchne, ale ani neurazí.

21.09.2019 2 z 5

Strom lží Strom lží Frances Hardinge

Od čtení této knihy mě dlouho odrazovaly recenze a nakonec jsem ji přečetla během pár večerů. Příběh mě nutil přemýšlet, a to je přesně můj šálek čaje. Nadměrné popisování, jak některé recenze zmiňovaly, mi nebylo na obtíž. Ba naopak. Bylo mnohem snazší si mnoho míst a scén lépe představit.
Kniha vypráví o tom, kam až je člověk ve své touze za poznáním ochotný zajít. Jak se z něj během krátké chvíli stane sobec, jemuž je ukradený osud a život ostatních lidí. Jak lehce se nechá zaslepit touhou po moci a s pomocí lží mu nevadí kráčet přes mrtvoly.
Knihu vřele doporučuji.

13.04.2019 5 z 5

Gregor a město pod městem Gregor a město pod městem Suzanne Collins

Nádherná, nádherná, nádherná! ❤
Moc se těším na druhý díl, a doufám, že bude stejně dobrý jako tento. Miluju knihy, které mě do sebe vtáhnou a nepustí, dokud nedojdu na poslední stranu. Chvílemi jsem si připadala, jak Bastien z Nekonečného příběhu - zavřený na půdě, kouše jablko a hltá stránku po stránce. Jako by mi najedou bylo znovu 10 let....krásný to pocit!
Kdyby to bylo možné, udělila bych další hvězdičku za skvělý překlad a práci editorů :). Není nic horšího než kniha plná chyb a překlepů, zejména pro děti, a že jich poslední dobou vychází...
Co mě ale nejvíc překvapilo je, že v angličtině již dávno vyšla celá série, a první díl, který vyšel už v roce 2003, se překladu do češtiny dočkal až v minulém roce. Snad se děti brzy dočkají dalších dílů. :)

13.04.2019 5 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Přes drsný začátek jsem knihu přečetla jedním dechem. Nejen pro příběh samotný, ale také díky pěknému překladu.

21.03.2018 5 z 5

Beze svědků Beze svědků Lisa Jewell

Tohle by byla noční můra každého rodiče.... Místy až mrazivý psychothriller (spíš než thriller). Kniha se čte velmi dobře, má spád. Zhruba v první třetině lze předvídat zápletku, ale i tak vás příběh udrží v permanetním napětí a touze číst dál. Doporučuji.

09.08.2019 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Moje první kniha od Třeštíkové. Po prvních stránkách mě napadalo jediné slovo - drsné. Leč bohužel pravdivé. Jako bych poslouchala své kamarádky. Chvíli mi trvalo, něž jsem se zorientovala v hlavních postavách. Prolnout tolik osob, tolik osudů, tolik dějů a propracovat je do detailu? Klobouk dolů. Jsem ráda, že ji mám odškrtnutou na seznamu, ale už teď vím, že znovu ji číst nebudu. Není špatná, ale na mě příliš smutná. Realita dnešních dní.

30.11.2018 4 z 5

Sundej mi měsíc Sundej mi měsíc Gregory Hughes

V něco tak úžasně napsaného jsem ani nedoufala. Nádherná kniha, nádherný příběh, krásný sourozenecký vztah! Ale stejně tak i ta přátelství! Opravdu krásné čtení i přes ten smutnější konec.

09.07.2018 5 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Bohužel jsem od knihy čekala víc :( První jsem četla Marinu a ta mě nadchla. Tenhle příběh byl pro mě až moc zdlouhavý a něco se začalo dít až posledních cca 100 stran. Zápletka se dala předvídat už od začátku. Velký dík překladatelce, která knihu udělala čtivější.

07.06.2018 3 z 5

Ztráty a nálezy Ztráty a nálezy James R. Hannibal

Bohužel zklamání. Knihu jsem ani ne v půlce odložila. Přišlo mi to jako kombinace Harryho Pottera, Návratu do budoucnosti, Matrixu a já nevím čeho všeho. Mám ráda dětské knížky, ale do této se mi proniknout prostě nepodařilo.

07.02.2018 1 z 5

Ďábel nosí Pradu Ďábel nosí Pradu Lauren Weisberger

Tentokrat film mnohokrat lepsi nez kniha. V pulce jsem se uz zacala trochu nudit a docetla jen silou vule.

04.02.2018 2 z 5

Prokletý ostrov Prokletý ostrov Lauren A. Forry

Pro mě velké zklamání. Přiznám se, že jsem ji dočetla jen proto, abych zjistila, jak z toho pelmelu autorka vybruslila. Dávám pouze jednu hvězdičku a to za myšlenku. Kniha je ale bohužel velmi špatně propracovaná. Nejlépe bych to asi přirovnala k mixu Adéla ještě nevečeřela, Akta X a Ostrov doktora Moreaua. Navíc by kniha potřebovala znovu korektury. Asi 3x se mi stalo, že chyběly odrážky a najednou splývaly dva různé děje, zpřeházená písmenka ve slovech, občas gramatické chyby.

04.01.2018 1 z 5