pip11 pip11 komentáře u knih

Polámal se mraveneček Polámal se mraveneček Josef Kožíšek

Jedna z mých prvních knih, krásný příběh o mravenečkovi, který se líbí asi každému.

26.01.2022 5 z 5

Zimní zámek Zimní zámek Alexander Stainforth (p)

Zimní zámek je můj první příběh od tohoto autora, takže jsem byla dost zvědavá. Mé očekávání to dokonce ještě předčilo, jde o velmi čtivou knihu, kterou vůbec nemáte chuť odložit. Od začátku až do konce zde čekejte tajemství, napětí, spoustu lží a děsivých odhalení. Pěkná obálka (i když krásně souzní s dějem) svádí k domněnce, že jde o miloučký příběh, což je naprosto mimo. Skvěle napsané a poutavé čtení.

26.01.2022 5 z 5

Na hraně Na hraně Amanda Quick (p)

Skvěle čtivé a poutavé pokračování této série, kde opět nechybí napínavá zápletka. Období krásného Art deca si zde velmi živě představím už jen díky prostředí klubu, kde to jistě tímto stylem oplývalo. Už se moc těším na další díl od mé oblíbené autorky.

24.01.2022 5 z 5

Dáma na útěku Dáma na útěku Amanda Quick (p)

Třicátá léta v Kalifornii, malé městečko plné slavných a úspěšných. Adelaide se zde ukryje po útěku z nechvalného sanatoria a najde si práci v čajovně. Příběh byl moc povedený, svižný a detektivní zápletka zajímavá. Líbilo se mi zasazení děje do tohoto období, příjemně jsem si to užila.

22.01.2022 5 z 5

Taková je vražda Taková je vražda Ann Granger

Dobrá detektivka, nicméně vraha jsem podezírala po většinu příběhu, takže žádné velké odhalení jsem nezažila.

20.01.2022 4 z 5

Kapka štěstí v ranní kávě Kapka štěstí v ranní kávě Agnès Martin-Lugand

Na první pohled mě upoutala pěkná pestrá obálka a jelikož se mi autorčiny knihy líbí, tak jsem neváhala.
Kniha má příjemně ubíhající děj z prostředí pařížské taneční školy, poté se přesouvá na jih Francie, ale stěžejní téma tance zůstává. S touto hezkou knihou jsem příjemně strávila čas, navíc se hodí do výzvy.

17.01.2022 5 z 5

Kolotoč přání Kolotoč přání Nora Roberts

Konečně jsem se dostala k třetímu a poslednímu dílu série z malebného hotelu. Další příjemný příběh, který se mi opět velmi líbil.

15.01.2022 5 z 5

Jednou snad Jednou snad Debbie Johnson

Krásný, avšak smutný a velmi dojemný příběh plný zoufalství a samoty. Střídající se naděje a radost se smutkem při cestě po stopách z dopisů od Joea. Silný příběh, který rozhodně stojí za to si přečíst, doporučuji.

11.01.2022 5 z 5

Láska k Vánocům Láska k Vánocům Karen Schaler

Opět milý a sladký příběh z Vánočního tábora, oplývajícího tradicemi a zvyky. Pěkná pohádka na zimní období.

08.01.2022 4 z 5

Láska ako sen Láska ako sen Mary Balogh

Další z příběhů série ‚těch, co přežili‘ se mi moc líbil. Všichni si odnášejí pozůstatky z války a po dlouholetém léčení se snaží najít nový smysl života. Každoroční setkání přátel se tentokrát odehrává na panství Vincenta, neboť se mu právě narodil potomek. Bylo to opět pěkné a pohodové čtení.

06.01.2022 5 z 5

Vianoce v Ivy Hille Vianoce v Ivy Hille Julie Klassen

Krásný Vánoční příběh, ve kterém se vracíme do Ivy Hill spolu s nezdárným synem domů na svátky. Příběh má dokonalou vánoční atmosféru, kterou jsem si skvěle užila. Moc pěkná obálka mě přímo nalákala ke čtení a kniha splnila mé očekávání.

04.01.2022 5 z 5

Tvůj perfektní rok Tvůj perfektní rok Charlotte Lucas

Zajímavý příběh, ale v podstatě jsem ho vnímala jako celkem smutný. Sice je prokládaný zábavnými částmi a konec je pro většinu postav pozitivní, ale i tak…

03.01.2022 4 z 5

Pastýř Pastýř Frederick Forsyth

Kouzelně laděná knížečka o pilotovi, který se ztratí při cestě domů na Vánoce. Krátké čtení, ale velmi pěkné, navíc doplněné sugestivními ilustracemi.

01.01.2022 5 z 5

Vzácné dary Vzácné dary Danielle Steel

Moc příjemné a pohodové čtení plné cestování po krásných místech. Kniha má sice nízké hodnocení, ale mě se velmi líbila.

01.01.2022 5 z 5

Osudový dopis Osudový dopis Vi Keeland

Tyto autorky čtu poprvé a netušila jsem, jak mi sednou. Příběh to byl hezký a milý, líbily se mi Sadie-iny pošetilosti, které napáchala. Zábavné i dojemné, a spolu s povedeným závěrem knihy to bylo moc pěkné čtení.

29.12.2021 5 z 5

Vánoční intriky lady Osbaldestoneové Vánoční intriky lady Osbaldestoneové Stephanie Laurens (p)

Čtvrtý díl z vesničky Little Moseley byl trochu více špionážní a o to méně vánoční, proto o hvězdičku méně.

26.12.2021 4 z 5

Nekonečná pláž Nekonečná pláž Jenny Colgan

Pokračování z ostrova Mure bylo o hvězdičku níže. Příběh se mi už nelíbil tolik jako ten předchozí. Další díly si ale přečtu, tedy pokud vyjdou.

21.12.2021 4 z 5

Kavárnička na pobřeží Kavárnička na pobřeží Jenny Colgan

Flora nedobrovolně odjíždí z Londýna na rodný ostrov, kde má pracovní záležitost. Postupně, i přes nevoli usedlíků, se začíná její pobyt obracet k lepšímu… S přibývajícími stránkami je příběh lepší a poutavější. Také zde byla krásně vykreslená příroda spolu s počasím, a to mě nadchlo. Kniha mi pěkně sedla a hned se pouštím do pokračování.

17.12.2021 5 z 5

Anděl pro Emily Anděl pro Emily Jude Deveraux (p)

Vtipná a zábavná pohádka, kde hlavními postavami jsou knihovnice s andělem, kterým sem tam asistují duchové. Nenáročná a oddechová kniha.

14.12.2021 4 z 5

Dům Dům Danielle Steel

Moc pěkný příběh, který se točí kolem krásného a velkého starého domu, jak napovídá název. Sára má úspěšnou kariéru, ale jinak její život nestojí za nic. Stanley na ni naléhá, aby nepromarnila čas tak jako on a nabádá ji, ať udělá změnu, která se jí nezamlouvá. Po jeho smrti se však vše začíná měnit a události strhnou i Sáru. Ta se sice vytrvale brání, ale postupem času podléhá. Hezké pohodové čtení, u kterého si jen tak relaxujete.

09.12.2021 5 z 5