pip11 pip11 komentáře u knih

Cesta za láskou Cesta za láskou Mary Balogh

Příběh Violy, která má potřebu neustále utíkat před sebou i ostatními a to od doby, kdy ‚ovdověla‘. Utápí se v pochybnostech myšlenek i pocitů, se kterými si neumí poradit. Bylo to pěkné, i když ze začátku trochu rozvláčné.

18.03.2022 4 z 5

Horúce objatie Horúce objatie Mary Balogh

Moc pěkný příběh, tentokrát se odehrávající v Bathu. Děj se věnuje nejen vnějším okolnostem ale také vnitřnímu poznávání a uvědomění hlavní hrdinky. Opět se zde schází celá rodina Westcottových a o zážitky není nouze.

16.03.2022 5 z 5

Tajuplná zahrada Tajuplná zahrada Jayne Ann Krentz

Příběh z Křišťálové zahrady se mi líbil, je to příjemné oddechové čtení, kde nechybí tajemno a padouši.

14.03.2022 4 z 5

Zlověstný úplněk Zlověstný úplněk Nora Roberts

Tento příběh mě mile překvapil, byl skvěle čtivý, poutavý a napínavý. Tory má od narození silný dar vidění, který jí ale nepřináší nic pěkného. Teror ze strany vyšinutého otce, matka bez zájmu, nevšímavé a lhostejné okolí… Pouze kamarádka Hope byla blízký člověk, dokud nebyla zavražděna. Tuto událost v sobě Tory nosí celý život a tak se vrací, aby našla vraha.

11.03.2022 5 z 5

Má mě rád, nemá mě rád Má mě rád, nemá mě rád Sally Thorne

Hodně vtipná kniha, u které se příjemně pobavíte. Komedie od začátku až do konce, který byl moc pěkný. Někdy to ale bylo až příliš praštěné, ovšem Lucy i Joshua byli sympatičtí.

11.03.2022 4 z 5

Zmizení Zmizení Amanda Quick (p)

Jeden únos, nějaké vraždy a spousta dalšího, jak jsme u Amandy zvyklí. Úvodní díl této série byl příjemný, těším se na pokračování.

04.03.2022 4 z 5

Žena s červeným zápisníkem Žena s červeným zápisníkem Antoine Laurain

Krásný, hřejivý a milý příběh, vyprávěný dokonale lehkým francouzským stylem. Malá, ale skvělá kniha.

01.03.2022 5 z 5

Hvězdy osudu Hvězdy osudu Nora Roberts

První díl se mi velmi líbil, dobrodružství, magie a mytologie. Na další pokračování se už moc těším.

27.02.2022 5 z 5

Noc v Orient expresu Noc v Orient expresu Veronica Henry

Od začátku se seznamujeme s příběhy lidí, kteří pojedou Orient Expresem do Benátek. Je to pomalý, ale příjemný příběh s krásnými popisy těchto legendárních vagonů se vší jejich výzdobou. Také procházky Benátkami se mi líbily. Bylo to moc pěkné a pohodové. Pouze životní příběh Adel byl místy lehce zdlouhavý.

27.02.2022 5 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

K tomuto příběhu nemám opravdu co říct… Dávám jednu hvězdičku za ilustrace.

19.02.2022 1 z 5

Misanhanelojc, proč prosím kopírujete mé příspěvky, konkrétně první polovinu mého komentáře u knihy Lituji, čekají mě?? Zkopírovala a dala jste ho ke čtyřem knihám...(?)

19.02.2022 5 z 5

Sestra Slunce Sestra Slunce Lucinda Riley

Další díl sedmi sester jsem dlouho odkládala, ať se mám na co těšit. Tak jsem konečně sáhla po té sluneční a byl to opět skvělý příběh v obou časových rovinách. Nemám nic, co bych vytkla a rozhodně doporučuji.

18.02.2022 5 z 5

Nádherný život Nádherný život Danielle Steel

Začátek knihy mě málem odradil od dalšího čtení, ale podařilo se mi to překousnout. Celkově byl příběh příjemný a kromě Blaisina prostředí TV reportáží se obsah věnuje jejímu soukromí s dcerou Salimou, která kvůli diabetu v dětství oslepla a potřebuje stálou asistenci, a to je dost podstatné v celém ději.

11.02.2022 4 z 5

Dům v zátoce Dům v zátoce Mary Ellen Taylor

Krásná kniha s dějem odehrávajícím se ve třech časových obdobích. Příběhy žen a jejich osudů se vinou od současnosti, přes 1988 až do doby kolem roku 1916. Bylo to velmi čtivé a poutavé, to rozplétání vztahů a osudů napříč generacemi. Celý příběh krásně plyne a vůbec nevadí, že kloužete stoletím, užíváte si to bez nejmenšího vyrušení.

09.02.2022 5 z 5

V pravý čas V pravý čas Danielle Steel

Tato kniha si mě okamžitě získala. Je to skvělý a krásný, i když celkem smutný příběh dívky, která jde za svým snem stát se spisovatelkou, jak po tom od dětství toužila. Prostředí literárního světa a všeho kolem bylo zajímavé. Užila jsem si každou stránku tohoto neobvyklého příběhu.

07.02.2022 5 z 5

Jak se dědí tajemství Jak se dědí tajemství Barbara O'Neal (p)

Pěkný a příjemně poutavý příběh s trochou tajemna, které se váže k rodinné minulosti a starému rozpadajícímu se sídlu na anglickém venkově. Lehce čtivý a oddechový příběh o problémech s dědictvím a rozplétání záhady.

07.02.2022 4 z 5

Na krídlach lásky Na krídlach lásky Mary Balogh

Další z příběhů této příjemné série se věnuje tentokrát lady Jessice, sestře Averyho, vévody Notherbyho. Jako vždy, moc pěkný díl.

04.02.2022 5 z 5

Já a ty, navždy Já a ty, navždy Jo Watson

Příběh je humorný ale zároveň smutně dojemný, díky tajným dopisům z minulosti. Jako vždy se mi kniha Jo Watson moc příjemně četla. Hodně vtipu, ale tentokrát i dojetí. Těším se, až vyjde další kniha.

02.02.2022 5 z 5

Příběh je vyprávěn lehkým a poklidným tempem a provází nás osudy některých pravidelných návštěvníků jednoho knihkupectví na malém francouzském městečku. Kniha je prolnuta víceméně filozofickými úvahami o životě, předkládanými formou titulů knih a dojmů z nich získaných. Bylo to milé a příjemné, byť poněkud rozvláčné.

01.02.2022 4 z 5

Lituji, čekají mě Lituji, čekají mě Agnès Martin-Lugand

Vždy ráda sáhnu po této francouzské autorce, její knihy se mi líbí. Krásně popisuje myšlenky a pocity daných postav, což bude asi také dáno její profesí. Příběh je příjemný a pohodový. Ukazuje, jak snadné je upadnout do závislosti, která hraničí s posedlostí. Hrdinka měla štěstí na přátele a rodinu, kteří ji pomohli najít cestu zpět. Kapka štěstí se mi líbila o něco více.

29.01.2022 4 z 5