pip11

Příspěvky

Nevěsta, která měla smůluNevěsta, která měla smůluJanna MacGregor

Ze začátku se příběh slibně vyvíjel, ale s postupujícími stránkami mě nadšení trochu opouštělo. Bylo to celkem příjemné čtení, ale spíše průměrné 3,5*.

včera


Úžasný pan DarcyÚžasný pan DarcyTeri Wilson

Psi a zase psi kam se podíváš :) Tato moderní variace na Pýchu a předsudek se mi líbila, je to milý, jednoduchý a pohodový příběh.

14. září


Dívka, která věděla příliš mnohoDívka, která věděla příliš mnohoA. Quick (pseudonym)

Hezká a pohodová detektivka z třicátých let Hollywoodského světa. Spousta slavných, několik vražd a správná dvojka, která to vyšetřuje. Napínavý děj v příjemném tempu a s poutavou zápletkou.

13. září


S láskou tě nenávidímS láskou tě nenávidímJo Watson

Tenhle příběh nebyl ani zdaleka tak vtipný jako předchozí knihy. Byl hezký, milý a místy zábavný, ale ostatní knihy se mi líbily více. Chyběl mi zde ten nekončící bláznivý humor.

10. září


Záhadná mozaikaZáhadná mozaikaJayne Ann Krentz

Příběh se odehrává ve světě umění a starožitností. Příjemně plynoucí děj s detektivní zápletkou, pohodový a hezký příběh.

06. září


PrísahaPrísahaTamera Alexander

Příběh zakládající se na skutečné události z občanské války - z boje na plantáži Carton, známé jako bitva u Franklinu. Osudy lidí, jejich prožitky, bolesti a naděje. Většina postav jsou skutečné osoby a vyvíjející se děj, jak jen to bylo možné, je zachycen na základě dochovaných písemností. Příběh chytí za srdce, jsou zde drsné okamžiky i spousta krásných a laskavých chvil. Pěkně románově zpracovaný příběh.

03. září


Zkrocený netvorZkrocený netvorA. Quick (pseudonym)

Pěkný a veselý historický příběh s nenáročným dějem plným starých kostí a zlých pomluv. Obě hlavní postavy jsou sympatické a jejich komunikace zábavná. Bylo to příjemných 4 1/2 *.

29. srpna


Šťastní lidé mají snadný životŠťastní lidé mají snadný životAgnès Martin-Lugand

Tak jsem se konečně dostala k druhému dílu a moc jsem si užila další část Dianina příběhu. Bylo to krásné a povedené pokračování, které se četlo skoro samo.

26. srpna


Přísně tajnáPřísně tajnáJanet Evanovich

Má první Stephanie Plum, očekávala jsem zde hlavně humor a toho se mi opravdu bohatě dostalo. Kriminálně detektivní zápletka je zde v odlehčeném tónu. Zábavné a lehounké čtení.

23. srpna


Skandál na spadnutíSkandál na spadnutíJulia Quinn

Dvě třetiny knihy byly hodně zábavné, děj jednoduchý, avšak velmi vtipný. Příběh místy přeskakoval mezi jednotlivými dějovými liniemi bez nastínění toho, co se odehrálo v mezičase, čímž mi zápletka přišla ochuzena o dobré části. Bylo to příjemné čtení, nicméně předchozí knihy mě bavily trochu více.

21. srpna


Ostrov divokých snůOstrov divokých snůJ. Deveraux (pseudonym)

Svižný, napínavý a lehce dobrodružný příběh, ve kterém nechybí tajemství, napětí a neobvyklý děj plný nečekaných zvratů. Četlo se to dobře.

20. srpna


Jako rtuťJako rtuťA. Quick (pseudonym)

Tajemná a temná zápletka z viktoriánského Londýna, šílení zločinci a spousta parapsychologických schopností na straně dobra i zla. Poutavé od prvních řádků, příběh mě nezklamal.

17. srpna


O životO životA. Quick (pseudonym)

Další povedený, poutavý díl ze série Arkány, se sympatickou hrdinkou i sympatickým hrdinou, odehrávající se v současnosti na Havaji. Opět směs paranormálna a tajemných okolností, kde nechybí dávka napětí. Příběh mě ihned zaujal a získal si mě.

17. srpna


Oči ve tměOči ve tměCandice Proctor

Od tohoto příběhu jsem očekávala něco trošku jiného. Čtivé to sice bylo, ale nijak podstatně mě to nenadchlo ani nezaujalo.

13. srpna


První dojemPrvní dojemJude Gilliam White

Příjemný a napínavý příběh, plný všemožných zvratů, tajemství a občas i smíchu. Celkově to byl hezký příběh a těším se další díl.

11. srpna


Nevhodný návrhNevhodný návrhJulia Quinn

Pěkný a miloučký příběh jako by z oka vypadl Popelce, jen s trochu pozměněným příběhem. Bylo to hezké a, jak jinak, se šťastným koncem.

07. srpna


Knihkupectví u jezeraKnihkupectví u jezeraJenny Colgan

První díl se mi moc líbil, takže jsem se radovala, že vyšlo pokračování. Zoe odjíždí se svým malým synkem z Londýna, z jejich velmi neutěšeného stavu, s nadějí na lepší život. Dostává možnost práce ve Skotsku coby chůva tří dětí. Je to moc hezký a milý příběh, který navazuje na předchozí knihu. Příjemně jsem si to užila, emoce se zde střídaly a prostředí Loch Ness bylo poutavé.

05. srpna


Až na popelAž na popelA. Quick (pseudonym)

Sice začínám tuto sérii až třetím dílem, ale myslím si, že to až tak moc nevadí. Hlavní postavy jsou silné osobnosti, které se až neobvykle doplňují. Tajemství, akce a napětí bez nudných částí, prostě příjemné čtení.

03. srpna


Modré z nebeModré z nebeNora Roberts

Mezi prvním a tímto dílem jsem měla rozestup více než rok, takže jsem musela trochu pátrat v paměti a připomenout si postavy. Pokračování se mi líbilo, bylo to milé, příjemné a relaxační čtení.

30. července


Stíny minulostiStíny minulostiA. Quick (pseudonym)

Tak tento příběh mě zrovna nenadchl. Prostředí ani postavy mě nezaujaly tak, jak jsem očekávala. Místy to bylo ucházející, avšak celkově jen průměr.

28. července


Milovat JackieMilovat JackieNora Roberts

Temperamentní, laskavá a veselá Jackie se chystá napsat svou první knihu, kvůli čemuž si pronajme dům na Floridě. Majitel se ale nečekaně vrátí domů, dychtivý užít si klid a pohodu. Příjemně milý a svěží příběh, zábavná a veselá jednohubka k bazénu. Myšlenkové pochody hrdinů byly v první polovině vskutku vtipné.

24. července


Oči plné snůOči plné snůA. Quick (pseudonym)

Moc pěkné a plynulé pokračování, tentokrát o Gwen, která potřebuje najít vraha své postarší přítelkyně. Tento díl se mi opět líbil, bylo zde napětí při pátrání po sériovém vrahovi, příběh nic nepostrádal. Škoda jen, že není třetí část.

24. července


Klíč k tajemstvíKlíč k tajemstvíJayne Ann Krentz

Opět příběh s nadsmyslovým vnímáním, které hrdince umožňuje pracovat se starými zakódovanými knihami. Abby má neobvyklý talent, kvůli čemuž ji rodina považuje za blázna a chovají se k ni příšerně. Od cizích lidí se jí dostává více pochopení. Příběh mě vtáhnul hned na začátku, děj byl příjemně napínavý a hezky mi sedl.

21. července


Letní sázkaLetní sázkaEmily Henry

Dva spisovatelé stižení tvůrčí krizí coby sousedé u Michiganského jezera, kteří spolu uzavřou sázku. Každý je úplně jiný a přece jsou si tak podobní. Příběh se spoustou emocí, vážný i veselý, plný nepochopení i důvěry, smutku i smíchu. Knihu jsem si příjemně užila, byl to čtivý a poutavý román.

19. července


Kouřová clonaKouřová clonaSandra Brown

Toto je druhá kniha, kterou jsem od autorky četla, ale opět mě skoro vůbec nezaujala. Příběh jednoduše plynul a až v závěru přišel zvrat, který mě docela překvapil.

16. července


Keď príde láskaKeď príde láskaMary Balogh

Opět poutavý díl o dalším ze členů této rozvětvené rodiny, mladší dceři zesnulého hraběte z Riverdale Abby.
Postavy mi byly sympatické stejně jako v předchozích dílech. Příjemné, hezké a pohodové čtení.

13. července


Posvěcené zloPosvěcené zloNora Roberts

Lehce napínavé krimi v plynulém, pomalejším tempu. Vraha jsem teda neodhalila, ale četlo se to pohodově.

11. července


Městečko Virgin RiverMěstečko Virgin RiverRobyn Carr

Městečko uprostřed hlubokých kalifornských lesů, kam přijíždí z L.A. Melinda, aby se vyrovnala s osobní ztrátou. Příjemně poklidný příběh, ráda si přečtu i další díl o Pastorovi.

08. července


Dům s minulostíDům s minulostíSandra Brown

Má první zkušenost s touto autorkou. Příběh mě moc neoslovil, ale zkusím nějakou další knihu, snad to bude lepší.

05. července


Město iluzíMěsto iluzíA. Quick (pseudonym)

Závěrečný díl této série byl lehce slabší. Ovšem i tak to bylo čtivé a příjemné.

04. července


1 ...