pip11 Online pip11 komentáře u knih

Úskalí lásky Úskalí lásky Jane Austen

Neuvěřitelné co dokázala Jane v tomto věku stvořit. Jako již přede mnou, musím taky vychválit Dějiny Anglie, u těch jsem se smála nahlas :D

31.05.2018 3 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Nádhera,pokračování je super. Jen nezačínat číst jako první, bez předchozího naslouchače- vše na sebe do detailu navazuje. Vážně se nemůžu dočkat vydání třetího dílu :) Doporučuji!!!
Už teď se mi stýská a dělám si naděje, že by snad třetí díl nemusel být poslední.

29.05.2018 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Úchvatně napsaný příběh :D Četla jsem ji jedním dechem.
Kniha naprosto předčila mé očekávání. Co jsem ji dočetla, ještě tentýž den jsem běžela koupit Faju.

29.05.2018 5 z 5

První dojmy První dojmy Charlie Lovett

Mé dojmy jsou báječné :) Moc příjemné prolínání minulosti se současností, četla se velmi lehce a svižně. Celý příběh byl moc příjemně vymyšlen i zpracován a mohu pouze doporučit. Prostředí obou úrovní bylo tak zajímavé, jak jen to jde. Určitě brzy sáhnu po druhé knize a doufám, že se budu bavit stejně skvěle. Jen škoda, že zatím vyšly pouze tyto dvě knihy.

24.05.2018 5 z 5

Vražda na faře Vražda na faře Agatha Christie

Poklidně ubíhající život v St. Mary Mead. Vražda nepříjemného chlapíka a pomalé rozuzlování případu. Líbilo se mi to. Doporučuji.

22.05.2018 5 z 5

Válka starých duší Válka starých duší Markus Heitz

Toto je má první kniha od Heitze, byla jsem zvědavá jak mi sedne.
Kniha se mi ze začátku četla trochu ztuha, než jsem se celkem dostala do děje. Poté, co jsem se dostala dál, mě to už chytlo. Je to pohled na duše, znovuzrozování a dobro - zlo. Záhrobí bez nebe a pekla, prostě pouze duše. Nemůže to urazit ani věřící, i když je to odlišný pohled. Claire zažívá nepředstavitelné, ale s celým příběhem roste její ,,poznání”. Klidně tuto knihu doporučím, myslím že se bude/může líbit. O napětí není nouze. Jen mi vadí ten otevřený konec, když ještě není pokračování.

19.05.2018 4 z 5

Opatství Northanger Opatství Northanger Jane Austen

Catherine je milá inteligentní dívka, pouze ke svému věku ještě dost nezralá, důvěřivá až naivní- také je to její první odjezd z domova. Ovšem sourozenci Thorpovi - John a Isabella mi lezli na nervy od samého začátku. Tolik falše, namyšlenosti a podlosti- ano lidé s čistým srdcem, jsou vůči takovýmto zprvu bezbranní, než si uvědomí co jsou zač. Líbí se mi, že Austenová, nemá pouze sebejisté a průbojné hrdinky, takových zase tak moc v reálu není a už vůbec né tehdy. Příběh je milý, poutavý, příjemný a opět končí ,,a žili šťastně”. :)

17.05.2018 4 z 5

Zločiny pro dva Zločiny pro dva Agatha Christie

Odpočinkové čtení, zábavné, lehce napínavé ale příjemné. Pentlička s Tommym jsou mladý veselý a vtipný pár.
Coby mé první seznámení se, s touto dvojicí, mě pobavilo i když jinak něž sl.Marplová nebo Poirot, mohu ale doporučit.

11.05.2018 4 z 5

Pýcha a přemlouvání Pýcha a přemlouvání Jane Austen

Jedním slovem - nádhera. Řadím ji hned za Pýchu a předsudek, opět krásný příběh. Jiná povaha hlavní postavy je osvěžující a celý příběh je poutavý a velmi pěkně čtivý. Styl psaní Jane Austen mi přirostl k srdci.

09.05.2018 5 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Tento příběh je odlišny od Pýchy a předsudku. Není ani horší ani lepší, je jiný. Byl hluboký a krásný, prožívané pocity byly věrně vyobrazeny. Veškeré to zoufalství, naděje, smiřování se s realitou, je tak skutečné…
Rozhodně je to krásná kniha a příjemně strávený čas.

26.04.2018 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Velmi příjemný a tehdejší dobu přibližující příběh. Film jsem nikdy neviděla a knihu jsem četla poprvé. Vůbec jsem neočekávala, že by mě takto mohla zaujmout. Veškeré vztahy, způsob myšlení a vyjadřování mě absolutně nadchl a pohltil. Jsem nadšená, že jsem se odhodlala po ní sáhnout :D Veškerý klid a pomalost je nadmíru osvěžující, při dnešním uspěchaném a přetechnizovaném světě. Určitě si přečtu i některou další knihu od Austenové, jelikož její způsob vyjadřování je mi moc příjemný.Co se týče tehdejšího psaní dopisů, dokonalost sama. Jakým způsobem dokázali popsat každou pohnutku, každý detail… ach nádhera :)
Co se Darcyho a Elizabeth týče , tam asi není co dodávat :) Dokonalý pár v nedokonalém světě. Rozhodně se k této knize jednou opět vrátím .

21.04.2018 5 z 5

Poslední weekend Poslední weekend Agatha Christie

První půle byla velmi nezajímavá, příliš ,,rozlezlý" popis osob. Když už se začalo vyšetřovat, začalo to být konečně zajímavé.

11.04.2018 3 z 5

Není kouře bez ohýnku Není kouře bez ohýnku Agatha Christie

Velmi příjemné počteníčko, výborný příběh. Sice se slečna Marplová objeví až ke konci knihy, ovšem nijak to neubralo na zajímavosti příběhu :)
Tento příběh mám nejoblíbenější.

11.04.2018 5 z 5

Knihy jsou báječné, čtou se úplně samy. Škoda jen že nejsou další pokračování. Velmi mě potěšilo, že je celý příběh mnohem obsáhlejší než filmy. Rozhodně si je přečtu znovu :)

22.03.2018 5 z 5