Válka starých duší

Jmenovala se Claire… tedy až do chvíle, kdy zemřela. To auto se vynořilo odnikud a srazilo Claire ve chvíli, kdy sledovala, jak neznámý útočník vraždí jejího manžela. Claire zemřela na místě, jenže její duše odmítla opustit svět, dokud nepomůže milovanému muži – nebo ho alespoň nepomstí. A tak se Claire místo smrti probouzí v těle Lene von Bechsteinové, bohaté podnikatelky a čerstvé sebevražednice. Jenže Lenino tělo bylo posledním krůčkem v pečlivě připravovaném plánu mocné staré duše, která si chtěla život Lene ukrást pro sebe. Plánu, který Claire nechtěně překazila. Plánu, který ji zatáhne přímo doprostřed války mezi putujícími dušemi, jejichž pozornost znamená smrt, před jakou nelze utéct ani se schopností stěhovat se z těla do těla. Claire bude muset našlapovat opatrně, pokud se chce vyhnout starým duším, fanatikům a intrikám svého nového života a hlavně splnit úkol, který si předsevzala: ochránit svou rodinu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/376697/valka-starych-dusi-EXp-376697.jpg 4.220

Exkarnace (1.)

Krieg der Alten Seelen (2014)

Literatura světová, Horory, Thrillery
Vydáno:, Fantom Print

Kniha Válka starých duší

Eyghon
29.12.2018

Moje první kniha od Heitze a musím říct, že to bylo velmi dobré. Putující duše měnící těla, dlaci, upíři, lovci, superschopnosti, ještě lepší superschopnosti, záhady. Už se těším na druhý díl.

SONP
05.11.2018

Heitz je prostě řemeslník. Vezme zajímavý nápad (nebo ho dostane zadaný) a pak jede a vystřihne knihu. Bohužel výsledný produkt už na mě poslední dobou nefunguje - v závěru série o dětech Jidášových už jsem se docela nudil a tohle dílko na onu sérii (a ne jen na ni volně navazuje). Bylo by lepší, kdyby bylo pro nezasvěceného na první pohled patrné, že se nejedná o novou samostatnou sérii, ale o pokračování jiných Heitzových knih.
Docela zajímavě rozjetý příběh bohužel následně upadl do vyjetých kolejí, v nichž tajné organizace á la ilumináti usilují o své cíle. A to jsou typy příběhů, které mne zkrátka už nebaví... Možná někoho, kdo má rád svižný a bojovně laděný thriller, kniha potěší, ale mě potěšilo už jen zasazení děje do luxusních kulis. Soukromých tryskáčů, opulentních sídel, parfémů i drahého oblečení si tu užijeme dostatek a funguje to. Ten zbytek mne ale za srdce nevzal. 60%

whiolet
25.08.2018

Tato knížka nás provází životem Claire,která se po své násilné smrti opět objeví na scéně,ale v jiném těle a tím začne kolotoč převtělování duší,kde nic není tak jak se na první pohled zdá.
Tato dějová linka mě bavila a příběh jsem četla s chutí.
Naopak druhá dějová linka s Ericem,kterého fandové znají z knížek Ritus a Sanctum mi po několika stránkách přišla postavená na hlavu a to říkám jako velká Ericovo fanynka. Tam se mimochodem také objevuje Sia z dětí Jidášových.
Takže pokud jste nečetli předchozí knížky můžete být lehce zmatení o co,že tam vlastně jde.
Heitz by udělal lépe,kdyby tyto dva příběhy nespojoval,ale dal jim prostor v samostatných knížkách.

Bisdog
21.08.2018

Moje první kniha od autora a musím přiznat ,že mě vtáhla do sebe .Zajímavý pohled na duše zemřelých , napínavé od samého začátku .Doporučuji a těšim se na pokračování.......

polly23
01.08.2018

Velmi mě v této knize nadchla myšlenka ohledně putování duší.
Když jsem tuto knihu začala číst,tak jsem absolutně nečekala jakým se ubere směrem a byla jsem velmi překvapená,dá se říct i mírně šokovaná.
Dávám plný počet bodů,protože pro mě to byla fajn duchařina s mírně hororovými prvky.
Těším se na pokračování.

Highlander
04.06.2018

Marku, ty jsi to opět dokázal. :)
Autor rozehrál nádhernou partii a já se už nemůžu dočkat pokračování. :)

Hodně se mi líbí ta myšlenka ohledně duší, dokonce je to i uvěřitelné. :) Nebudu to moc rozebírat kvůli spoilerům, protože v knize se to odhaluje postupně. ;)

KAREL6725
19.05.2018

Tak že otevřený konec nevadí , protože to bude mít pokračovaní. Za mě Heitz v nejlepší formě , velice zajímavé téma a velice dobře zpracované. Heitz dokázal , že pořád psát umí , plný počet je jasná volba. Spokojenost pro mě pořád pan spisovatel. Tohle je rozhodně lepší než některé knihy od Kinga. Prosím další díl, kdo nečetl tak doporučuji .

pip11
19.05.2018

Toto je má první kniha od Heitze, byla jsem zvědavá jak mi sedne.
Kniha se mi ze začátku četla trochu ztuha, než jsem se celkem dostala do děje. Poté, co jsem se dostala dál, mě to už chytlo. Je to pohled na duše, znovuzrozování a dobro - zlo. Záhrobí bez nebe a pekla, prostě pouze duše. Nemůže to urazit ani věřící, i když je to odlišný pohled. Claire zažívá nepředstavitelné, ale s celým příběhem roste její ,,poznání”. Klidně tuto knihu doporučím, myslím že se bude/může líbit. O napětí není nouze. Jen mi vadí ten otevřený konec, když ještě není pokračování.

Markus Heitz

Markus Heitz