Válka starých duší

Jmenovala se Claire… tedy až do chvíle, kdy zemřela. To auto se vynořilo odnikud a srazilo Claire ve chvíli, kdy sledovala, jak neznámý útočník vraždí jejího manžela. Claire zemřela na místě, jenže její duše odmítla opustit svět, dokud nepomůže milovanému muži – nebo ho alespoň nepomstí. A tak se Claire místo smrti probouzí v těle Lene von Bechsteinové, bohaté podnikatelky a čerstvé sebevražednice. Jenže Lenino tělo bylo posledním krůčkem v pečlivě připravovaném plánu mocné staré duše, která si chtěla život Lene ukrást pro sebe. Plánu, který Claire nechtěně překazila. Plánu, který ji zatáhne přímo doprostřed války mezi putujícími dušemi, jejichž pozornost znamená smrt, před jakou nelze utéct ani se schopností stěhovat se z těla do těla. Claire bude muset našlapovat opatrně, pokud se chce vyhnout starým duším, fanatikům a intrikám svého nového života a hlavně splnit úkol, který si předsevzala: ochránit svou rodinu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376697/big_valka-starych-dusi-EXp-376697.jpg 4.142

Exkarnace 1.

Literatura světová, Horory, Thrillery

Vydáno: , Fantom Print

Krieg der Alten Seelen, 2014

Kniha Válka starých duší

Knihomolka97

Ze začátku mi chvilku trvalo se zorientovat v tom množství postav, ale potom už to jelo. Upozorňuji, že na konci knihy je glosář, který doporučuju přečíst před čtením.
Kniha je rozdělena na více dějových linek. Zjistila jsem až po dočtení, že části, které mi tu moc neseděly, jsou převzaty z jiných autorových knih. V druhém díle to bude dávat pravděpodobně větší smysl. Jestli jsem správně pochopila, tak je to jakoby 3v1. :D
Je trochu škoda, že o tom v anotaci není zmínka, aby nezasvěcený čtenář jako já nebyl zmatený. :D
Více mě tedy rozhodně bavily části s Claire, kterou jsem si moc oblíbila. Opravdu silná duše.
Moc se mi líbí autorův nápad s převtělováním duší, má to vše perfektně promyšlené. Vlastně hlavně kvůli tomuto tématu jsem si chtěla knihu přečíst.
Nebylo to předvídatelné, vůbec jsem nevěděla, co bude dál, komu věřit a hltala jsem stránku za stránkou.Překvapil mě důvod, proč byl zabit Finn (manžel Claire) a vlastně i samotná Claire. Čekala jsem všelicos, ale toto ne.

Druhý díl určitě nevynechám!

ludek.n
18.11.2021

Markus Heitz ve své dilogii Exkarnace, jehož je Válka starých duší prvním dílem, přišel se zajímavou teorií převtělování duší. Explozi nápadů, které z ní vytěžil, nestojí nic v cestě a celé je to postaveno na poměrně silných a pevných základech. Markus ostatně nezůstal jen u toho, nýbrž spojit téma putujících duší ještě se sérií Jidášových dětí, přestože linie lovce dlasků Erica a upírky Sii Sarkowitzové není se zbytkem knihy v přímé koherenci, alespoň prozatím. To mu samozřejmě nebrání naplno rozvinout potenciál zajímavé zápletky. Dvě o moc soupeřící skupiny a mezi nimi „nevinné“ oběti, vláčené okolnostmi a uzurpující si právo na vlastní rozhodování, do toho několik tajemných postav a záhadných událostí, pár bestií v rouše beránčím, to vše obalené lehkým oparem mystiky, přejeté hrubým smirkovým papírem, nataktované na vysoký kmitočet, a ejhle - je tu příběh, který dokáže strhnout. Přestože je jasné, že v této knize se konečného účtování nedočkáme, není finále ztrátou. Heitz nabídl pár řešení, ale současně si připravil si půdu pro další dění.

Meg1
13.07.2021

Kniha má zpočátku hodně dějových linek a bylo mírně složité se v nich zorientovat. Zároveň se linka přerušila vždy v napínavém bodě a začala jiná od začátku. To byla trochu nuda :-). Postupně se jednotlivé děje propletou a začnou na sebe navazovat. To už nuda rozhodně nebyla. Příběh má spád a dopředu nikdy nedokážete odhadnout co se stane. Moc dobrá kniha, nyní čtu už druhý díl, který bezprostředně navazuje a nemůžu se odtrhnout. Dám vědět :-)

Monkas1
25.02.2021

Doporučuji za mě ano .

Luigi1
16.09.2020

Jsem rád,že jsem sehnal tyto knihy od Heitze.zajímavý nápad o zápase duší o přežití v jiném těle mě zaujal.Je to pěkné čtení,hurá na další díly.

Janadvorackova
30.07.2020

Námět zajímavý.
Ale... některé ingredience, tedy poté, co se děj trochu rozjel, mi zkazily celkový dojem a v kontextu ostatního působily přeplácaně.

iiiccc
04.10.2019

Zaujal mě název, obálka i anotace. Na začátku mi trochu dělalo problém se začíst, ale pak mě kniha pohltila. Líbilo se mi, že je v knize vše vysvětlováno a čtenář se tak nemusí dlouho pachtit za nějakým neuchopitelným tajemstvím. Trochu mě mrzela smrt některých oblíbených postav a ten konec taky nebyl úplně ideální. Do dalšího dílu se asi pouštět nebudu, odrazuje mě braková obálka - co to tam z té Claire jako hodlají udělat?

Turlogh
21.08.2019

Povedená knížka od známého autora M. Heitze. Působivé dobrodružství o proměněných duších. Čte se velmi dobře, akční děj a spád, lze doporučit. Momentálně čtu druhý díl Umírání duší, tak uvidím, jestli to bude stejně dobré.