Zlověstný úplněk

Zlověstný úplněk https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/2443/mid_zlovestny-uplnek-Lm0-2443.jpg 4 163 25

Tory, hlavní hrdinka kouzlem obestřeného příběhu, se po letech vrací do rodného města, kde pod dohledem despotického otce prožila neradostné dětství. Tehdy jí bývala jedinou nadějí a oporou její kamarádka Hope, dcerka zámožných rodičů, tu však někdo brutálně zavraždil. Vrahovi se podařilo uniknout spravedlnosti. Dospělá Tory si ve městě zřídí obchod a navazuje komplikovaný vztah s Hopeiným bratrem, ale marně se snaží zbavit děsivých vzpomínek. Navíc se s neodbytnou jistotou ukazuje, že krutější než vzpomínky je existence neodhaleného vraha malé Hope.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

Carolina Moon , 2000

Babo
21.04.2022

Po několika knihách od N.Roberts jsem dospěla do stádia,že té romantiky na mě začíná být přece jen příliš.
I když jsem chtěla zjistit ,kdo Hope zavraždil,tak mě to neustálé opakování zamilovanosti začalo vadit a tak knihu odkládám.

pip11
11.03.2022 5 z 5

Tento příběh mě mile překvapil, byl skvěle čtivý, poutavý a napínavý. Tory má od narození silný dar vidění, který jí ale nepřináší nic pěkného. Teror ze strany vyšinutého otce, matka bez zájmu, nevšímavé a lhostejné okolí… Pouze kamarádka Hope byla blízký člověk, dokud nebyla zavražděna. Tuto událost v sobě Tory nosí celý život a tak se vrací, aby našla vraha.

Kudík
08.09.2021 5 z 5

Tory byla velice zajímavá postava, a to hlavně co se týkalo jejích schopností senzibila. Avšak její dětství bylo jedním slovem úděsné, osoby v podání otce a matky v tomto případě nelze nazývat rodiči. Naštěstí je zde i mnoho sympatických postav v podání babičky s Cecilem, strýce a tety, Cadea, Wadea, Lilah a postupně se k nim vypracovala i Faith. Zvířecí mazlíci teprve neměli chybu.
SPOILER: Vrah byl pro mě překvapením, protože mi to na něj, hlavně s ohledem na věk a proporcí z doby vraždy Hope, nesedělo. Hannibala jsem vyloučila rovnou a osobně jsem sázela na soudce.

petraj30
21.05.2021 5 z 5

Moc zajímavý příběh. Několik stránek před koncem se událo mnoho věcí a já si říkala, že ten případ nebyl úplně ukončený, celou dobu jsem typovala někoho jiného, ale naštěstí ještě přišel ten velký zlom. Ten můj původní typ se potvrdil, i když mi z toho nebylo zrovna dvakrát dobře. Nebylo mi dobře ani z toho, jak se rodiče v tomto příběhu dokázali chovat ke svým dětem.
Oba hlavní hrdinové mi byli sympatičtí. Faith mi byla na začátku hodně nesympatická, ale na konci přišel úplný obrat a já si ji zamilovala.
Byla to moc zajímavá a pěkná kniha i navzdory tomu, co se tam častokrát odehrávalo. Rozhodně se k ní vrátím.

ArwenAragorn
21.09.2020 3 z 5

Moje první kniha od autorky a jsem spokojená. Romantika s detektivní zápletkou. A vraha jsem si tentokrát tipla správně!

ArwenAragorn
21.09.2020 3 z 5

Moje první kniha od této autorky a jsem spokojená. Romantický příběh s detektivní zápletkou.
A vraha jsem si tentokrát tipla správně!

Tirisa
18.08.2019 5 z 5

Skvělá knížka, pro mě opravdu příjemné překvapení...Byla tu romantika i napětí a to vše velmi čtivě napsáno...Zase jsem se po nějaké době těšila, až budu zase moct začít číst, takže doporučuji.

ospalaa
05.08.2017 4 z 5

Čtivá a napínavá kniha, pachatel mě překvapil... no co dodat, můžu jen doporučit.

Jessybelle
06.08.2016 5 z 5

Paráda,skvěle se četla,měla super zápletku, nechyběla romantika. Mohu jen doporučit.

ritz
09.05.2016 5 z 5

Dost dobré, krásně se četlo, napínavé to taky bylo, super.

postrach
26.12.2015

PŘEČETLA JSEM POLOVINU KNIHY A MOC SE MI LÍBÍ.ZAUJALA MĚ NATOLIK,ŽE SE NEMŮŽU ODTRHNOUT.JSEM ZVĚDAVÁ,JAK TENHLE PŘÍBĚH DOPADNE,KDO JE VRAH.

evin84
15.11.2015 5 z 5

Krasna knizka ktera stoji za precteni.

avad
08.03.2015 5 z 5

Opět nádherné čtení, napínavý děj a nechybí ani láska.

zuzi1162
25.11.2014 4 z 5

Hezky napínavé. Líbí se mi jak autorka umí vtáhnout do děje a jak krásně popisuje prostředí, lépe si pak umí čtenář vše představit. Ale některé momenty mi u téhle knížky přisly maličko přitažené za vlasy, ale jinak dobré.

koki.veru
29.10.2014 5 z 5

Nádherná knížka od Nory, stejně jako mnoho jejích ostatních. Už je to dýl, co jsem viděla film, takže jsem si podrobnosti nepamatovala, stejně tak kdo je vrah. Ale jednoznačně je kniha lepší než film. Prostě nádhera.

he.olca
21.01.2014 4 z 5

Napínavé, příjemné čtení.

Majafa
25.11.2013 5 z 5

Skvělé čtení plné napětí, nebezpečí a lásky od začátku do konce.

rose
03.08.2013 4 z 5

Romantika kam se podíváš. K tomu detektivní příběh, spousta postav obyvatel malého městečka, láska, nenávist, vražda. Skvěle namíchaný koktejl. Čte se to dobře, když člověk přistoupí na to, že nečte literární skvost, ale lehce narůžovělou oddychovku.

inule
20.04.2013 5 z 5

Knížka je rozhodně lepší než film. Navíc autorka má výborné vypravěčské shopnosti, že čtenář si ve své fantazii přehraje celý příběh ve všech barvách. Moc pěkné, napínavé čtení.

Ditula
10.03.2013 5 z 5

Pěkná, čtivá knížka :) hltala jsem si tak, že za 24 hodin byla přečtená :) Napínavá knížka s překvapivým koncem, ale rozhodně si to Tory zasloužila (objasnění starých věcí).

Jižní Karolína

Nora Roberts