pingu1 pingu1 komentáře u knih

Pouť oběšenců Pouť oběšenců Pavel Hrdlička

Opět středověká Praha a podrychtář Václav, svižné a pohodové čtení. Historická oddechovka, kterou můžu doporučit :-)

26.01.2022 5 z 5

Úkol pro šaška Úkol pro šaška Pavel Hrdlička

Tento čtvrtý díl se mi líbil o trochu méně, než tři předchozí. Nicméně čte se velmi dobře a v sérii budu pokračovat :-)

26.01.2022 4 z 5

Žebrákova pomsta Žebrákova pomsta Pavel Hrdlička

Moc hezky vykreslená atmosféra středověké Prahy, jako bych tam byla :-) Třetí díl povedené série, čtení nenáročné, ale pěkné :-)

26.01.2022 4 z 5

Opatova protivenství Opatova protivenství Pavel Hrdlička

Tak jsem z celé knihy nějaká rozpačitá. Pavla Hrdličku mám ráda, sérii s podrychtářem Václavem mám celou přečtenou a těšila jsem se i na tuto knihu. Bohužel z ní mám smíšené pocity. Pasáže o založení Milevského kláštera jsou místy rozvláčné, nějaký ucelený příběh mi tam ale chybí. Žádný pořádný děj, žádný vývoj... Pasáže jak z učebnice dějepisu o bojích v celé Evropě mi neseděly a skákání z této linie na děj v samotném klášteře mě vyloženě rušilo. Škoda. V Milevském klášteře jsem byla, je opravdu nádherný. Vřele doporučuji prohlídku :-)

26.01.2022 2 z 5

Geneze Geneze Robin Cook

Robina Cooka jsem měla vždy moc ráda, bohužel čím víc knih mám, tím míň se mi líbí... Tahle byla nějak moc zdlouhavá, nezáživná, postava rezidentky mi lezla dost na nervy. Sotva jsem knihu dočetla. Bohužel za sebe dávám max. 3 hvězdy.

17.10.2021 3 z 5

Temný stín noci Temný stín noci Tess Gerritsen

Mám od Tess Geritsenové všechny knihy, a mám ji moc ráda. Tohle se ale nepovedlo... Těšila jsem se na další skvělou detektivku, místo toho jsem skoro nedočetla změť duchařiny, erotiky a trošku krimi. Hodně špatná odbočka od jejího standardu, škoda :-(

01.06.2021 2 z 5

Zavři očka svý Zavři očka svý Suzanne Redfearn

Za mě výborně napsaná kniha o domácím násilí, přečteno za dva dny.

23.04.2021 5 z 5

Pustina Pustina Stina Jackson

Po přečtení výborné Stříbrné cesty jsem se s chutí pustila i do Pustiny. Musím ale říct, že mi nepřišla už tak dobrá. Děj se tak nějak táhl, konec sice překvapivý, ale některé věci zůstaly nevysvětlené (nebo jsem prostě nepochopila...). Plus dávám za pěkně vykreslenou ponurou atmosféru :-)

11.03.2021 3 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Kniha se četla dobře, ale na můj vkus tam byly některé těžko uvěřitelné náhody, které mi nesedly. Za mě čtyři hvězdy ...

22.11.2020 4 z 5

Na špatném místě Na špatném místě Joy Fielding

Kniha se četla pěkně, postavy byly dobře propracované. I z pohledu vraha, při jehož úvahách běhá mráz po zádech... Asi si dá po přečtení každá z nás pozor, co kde o sobě zveřejní na sociálních sítích či seznamkách. Jednu hvězdu dávám za sebe dolů za konec-nekonec, který byl pro mě nedotažený. Jinak parádní čtení :-)

22.10.2020 4 z 5

Červený adresář Červený adresář Sofia Lundberg

Dojemný a silný příběh, v závěru i slzička ukápla ... Přesto musím napsat, že druhý titul autorky "Otazník je polovina srdce" se mi líbil víc...

08.10.2020 4 z 5

Manželské vraždění Manželské vraždění Éric-Emmanuel Schmitt

Manželské vraždění jsem viděla před pár lety v Divadle Na Jezerce, představení bylo úžasné, velmi reálné, prostě ze života. Kromě skvělých herců byla paráda sledovat i publikum - když řekla něco Nataša Burger, smály se všechny ženy. Když odpovídal Jaroslav Dušek, smáli se muži. Vřele doporučuji. Včera jsem sáhla i po knížce, je malá a útlá, přečetla jsem ji na jeden zátah. Moje smůla, že jsem věděla, jak to dopadne, ale i tak jsem si ji užila :-))

25.09.2020 5 z 5

Otazník je polovina srdce Otazník je polovina srdce Sofia Lundberg

Moc hezký poutavý příběh, ve kterém se prolínají dvě časové roviny. Dospělá uzavřená Elin v přítomnosti a její neradostné dětství na švédském venkově v minulosti. Kniha plná emocí mě fakt dostala. Za mě plný počet hvězd :-)

23.09.2020 5 z 5

Zmizení Zmizení Charlotte Link

Druhá kniha od autorky, četla se dobře. Začátek byl na mě sice trochu roztahaný a lehce jsem se ztrácela v postavách, ale konec to vynahradil :-)

04.09.2020 4 z 5

Maska Maska Taylor Stevens

Čím dál tuto sérii čtu, tím míň se mi líbí. Lovkyně informací byla skvělá, další dva díly ušly, pak už to bylo slabší. Maska se mi líbila nejmíň. Zajímavý byl náhled do japonské kultury, ale jinak jsem se musela spíš nutit, abych ji vůbec dočetla...

04.08.2020 2 z 5

Probuzení Probuzení Amanda Stevens

Téměř žádný děj, spíš shrnutí předchozích dílů... Pro mě celkem zklamání a i když se mi jinak série velmi líbila, tohle se podle mě zrovna moc nepovedlo :-(

08.07.2020 2 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Tak tohle byla pecka :-) Přečteno jedním dechem, jedna z nejlepších knih, které jsem od autorky četla...

08.07.2020 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Autorku mám ráda, ale tahle kniha mě zas až tak úplně nedostala, už jsem četla lepší. Bylo tam víc erotiky, méně děje než obvykle, nějak to tentokrát nebylo úplně to pravé ořechové.... Četla se pěkně, ale 4 hvězdy jsou za mě maximum.

29.06.2020 4 z 5

Odpověď Odpověď Allan Pease

Asi nejsem cílová skupina, protože mě tedy kniha neuchvátila. Motivační věci fajn, ale některé příklady těžko uvěřitelné a hlavně celou knihu se opakující jedno a to samé... Přijde mi, že je to jen další počin těžící z proslulosti autorů a psaná kvůli zisku. Posílám dál, zbytečně by mi doma zabírala místo... :-(

06.06.2020 2 z 5

Dcery čarodějného vrchu Dcery čarodějného vrchu Mary Sharratt

Ke knize jsem se dostala víceméně náhodou a začala jsem číst, aniž bych věděla, co mám čekat. Musím říct, že mě kniha velmi překvapila. Výborně vykreslené postavy i atmosféra tehdejších let, bída a strádání chudých, ze kterého běhal mráz po zádech. Až na konci jsem se dozvěděla, že byla psána na základě skutečných událostí. Za mě plný počet hvězd a doporučuji :-)

06.06.2020 5 z 5