Pindrushee Pindrushee komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Velmi čtivé a smutné.

02.08.2022 5 z 5

Zpěv drozda Zpěv drozda Walter Tevis

K této knize se velmi ráda vracím, vždycky mi připomene jak je život proměnlivý a jak se z tupé ovce může stát někdo mimořádný. Přečteno třikrát a ne naposledy.

10.05.2017 5 z 5

To vážně lidi potřebujou snůšku otřepaných citátů k tomu aby si uvědomili jak se mají chovat k ostatním a k sobě?

15.03.2015 odpad!

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Právě jsem jí po třetí dočetla a plakala jsem v tramvaji. Tahle kniha mě vždycky dostane.

24.10.2015 5 z 5

ADA ADA Jan Těsnohlídek ml.

Píšu Adě, že jí miluju, a myslím tím vesla k lodi, most přes řeku, myslím tím podanou ruku, studnu na poušti, iglů za polárním kruhem, myslím tím chatrč v lese, talíř s jídlem, deštník, když prší, myslím tím moře a teplo a sushi a všechno pěkný, všechno co má Ada ráda. Ale Ada čte moje miluju tě jako provazy, jako pouta a kámen přivázanej k noze, čte to jako vězení a já s tím nemůžu nic dělat.

15.05.2017 5 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

(SPOILER) Spoiler alert:
U nebe a pekla nejde vůbec o nějaký geograficky rozdíl. Lidé v nebi například nemusí platit daně, sbírat výkaly po psech, nejsou nikdy nemocní ani smutní nebo depresivní, mají vždy dostatek peněz, v MHD je nechytají revizoři. Jejich “život” tady je zbaven všech nepříjemností. Naproti tomu lidé v pekle všechno tohle musí dál absolvovat, a tak se jim vlastně ani po smrti neuleví. Nebe a peklo je obojí stav mysli, stejně jako na zemi.
Knížečka milá, jednoduchá. Ale pojetí posmrtného života mě hodně bavilo.

04.01.2023 3 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Dala bych i deset hvězd, kdyby to šlo.

12.07.2017 5 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Nejslabší díl z celé ságy, tak trochu ušitý horkou jehlou. Ale i přesto byla celá sága skvělá a bude se mi stýskat. A mimochodem, nacpat vedle sebe vinice Pomerol a Vermentino je barbarství..:)

28.03.2016 4 z 5

Spolčení hlupců Spolčení hlupců John Kennedy Toole

Zajímavé je, že před deseti lety mi tahle kniha přišla jako nesmyslná sračka a teď jsem jí přečetla jedním dechem a je výborná.

27.03.2015 5 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Velmi čtivé, takové nenáročné scifi na nedělní odpoledne.

16.02.2019 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Takové severské Vzhůru do oblak..:) Skvělost

01.04.2016 5 z 5

Osamělá holubice Osamělá holubice Larry McMurtry

Jedna z těch knih, u kterých se mi chce plakat protože končí.

26.10.2023 5 z 5

O mé rodině a jiné zvířeně O mé rodině a jiné zvířeně Gerald Durrell

Milá oddychovka.

26.07.2020 4 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Tohle by si měl v dnešní době přečíst každý.

26.08.2015 5 z 5

Noc trifidů Noc trifidů Simon Clark

Jako den trifidů je jasně lepší, ale určitě považuji Noc Trifidů za kvalitní scífko hodné přečtení..

15.04.2014 4 z 5

Věčná válka Věčná válka Joe Haldeman

Tak vojenská, válečná a plná násilí a přitom tak lidská. Jedna z nejlepších sci-fi co jsem kdy četla...

15.04.2014 5 z 5

Majonéza k snídani Majonéza k snídani Markéta Lukášková

Autorka píše velmi čtivě, knihu jsem přelouskala za jedno marodící odpoledne a nemohla jsem se odtrhnout. Její styl je jako její Podcasty. Je zábavná a veselá, má boží hlášky a přitom chytne za srdce.

05.01.2023 4 z 5

Amy, má dcera Amy, má dcera Mitch Winehouse

Příjemně napsaná kniha o užasné a talentované ženě, ale trochu mi to přišlo jako kdyby se autor ospravedlňoval před světem, že to dopadlo jak to dopadlo...

28.10.2014 4 z 5

Tři měsíce Florencie Tři měsíce Florencie Mary Carter

Chtěla jsem oddechovku a tu jsem dostala. Kniha se sice dobře čte, ale příběh je předvídatelný a hlavní hrdinka je bláznivá. Nic moc.

22.09.2023 2 z 5

Kniha napsána tak, aby se prodávala. Hodně omáčky, méně faktů. Zpočátku jsem byla spíše skeptická, ale nakonec mě kniha přece jen bavila a vzala jsem si z ni hodně.

14.03.2023 3 z 5