piliticek piliticek komentáře u knih

Dračí náhrdelník Dračí náhrdelník Vlastimil Vondruška

Teda tohle bylo vážně překombinované.

31.01.2019 2 z 5

Extáze: Román o Almě Mahlerové Extáze: Román o Almě Mahlerové Mary Sharratt

Moc hezká kniha, hvězdičku ubírám za četné tiskové chyby a do očí mě uhodila i jedna pravopisná. Je škoda, že nekvalitní korekce potom knize uškodí.
Jinak uceritelne postavy i příběh, hltala jsem Almin osud a velmi chápala, proč se chovala tak, jak se chovala.

15.01.2019 4 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Tato Třeštíkové kniha mě tedy nezaujala. O čem to bylo? Unikla mi asi pointa. Nuda na 400 stránkách.

27.12.2018 2 z 5

Třísky Třísky Iva Pekárková

Kniha se mi velmi líbila, téma pro mě coby terénního pracovníka v sociálně vyloučených lokalitách bylo velmi zajímavé. Hezky popsána xenofobie a myšlenkové stereotypy.
Jediné, co mě osobně dost vadilo při četbě bylo neustálé opakování, slov a frází, když chtěla autorka něco zdůraznit. Pokud se tato technika použije občas, je to fajn, pokud se však opakuje ob stránku, působí to na čtenáře rušivě. Množství vulgarit je takový autorčin kolorit, takže jsem to zkousla lépe, než to věčné opakování slov.
Kniha stojí za přečtení.

17.12.2018 4 z 5

Dravec Dravec Marek Epstein

Top kniha. Krásně napsáno, emotivně, zajímavý pohled všech hlavních aktérů na odžité situace.
Přečteno jedním dechem.

04.12.2018 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Naprosto nechápu vysoké hodnocení této knihy. Je napsána tak jednoduše, že i teenager by se asi nudil. Velké téma a tak mizerně a lacině zpracované. To je samá charita, ale všichni hlavní protagonisté žijí nadmíru materiálně a plýtvají. Hlavní hrdinka je stupidní nanynka, která se vždy rozpláče, když je třeba zahrát na city. Ryle je zas pokaždé tak smutný a zhroucený jako nikdy předtím. No vážně, takový brak jsem dlouho nečetla. Dala jsem si závazek, že to dočtu. Ještě že Lily měla hned jiného partnera po ruce a mraky peněz a úspěchů. Jinak by chudák holka zase hned dlouze brečela. Třeba i několik hodin...
Tak tuto autorku už nikdy.

01.12.2018 1 z 5

Čas vlčích máků Čas vlčích máků Corina Bomann

Dost plytká a prvoplánová červená knihovna.

01.11.2018 2 z 5

Falešná Pařížanka Falešná Pařížanka Kamila Boudová

Autorka je jistě zajímavá žena, kniha mě však nezaujala. Celá by se dala shrnout do jedné kapitoly.

01.09.2018 2 z 5

Vařila jsem pro Picassa Vařila jsem pro Picassa Camille Aubray

Dle mého názoru to byla dost velká slátanina, scénky byly opravdu přitažené za vlasy a těžko uvěřitelné. Zvlášť ve chvíli, kdy se vedle Celine zjevil na letišti její milý Gil, aby jí pomohl z nesnází tím, že jí zajistil soukromý tryskáč, tak jsem se musela vážně smát. Bylo to takové naivní dílko.

19.08.2018 1 z 5

Takovou chujovinu už jsem dlouho nečetla. Zázrak, že jsem se prokousala až do konce. Opravdu stupidní příběh, který snad napsala nějaká nevyzrálá puberťačka. Ke všemu ten jazyk, kterým je to psáno tomu dává korunu. Zajímalo by mě, jestli to v originále zní taky tak uboze nebo dílo zkázy dokonal překlad.

08.10.2017 odpad!

Krásná Filipína Krásná Filipína Brigitte Riebe

Dle mého názoru naprosto mdlá kniha, která nemá žádný spád ani informační hodnotu. Vždy mě velmi zajímalo téma habsburských mesaliancí. Toto však byla jen slabá romance. Obvykle mám ve zvyku knihy dočítat, zde dávám jednu hvězdu za to, že jsem se donutila knihu nakonec přeci jen dočíst do konce, ač jsem uvažovala o tom, že ji odložím již ve třetině.

18.04.2015 1 z 5

Babky na divoko Babky na divoko Milena Holcová

Kniha mě pobavila a donutila zavolat matce ...

20.02.2015 5 z 5

Otcem i matkou proti své vůli Otcem i matkou proti své vůli Zdena Frýbová

Milé, vtipné, ale dost zdlouhavé...

16.01.2015 3 z 5

Kniha, která je od začátku do konce tak absurdní a přitažená za vlasy, že se člověk opravdu pobaví. Byly chvíle, kdy jsem se smála nahlas. Paráda.

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Kniha, kterou jsem chtěla po každé další stránce odložit, kvůli dramatickému tématu. Každá další strana mě však nutila číst dál. Silná kniha, smutná a přitom plná radosti z přítomného okamžiku. Doporučuji k přečtení.

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Na pohled trochu odstrašující tloušťka knihy, zvlášť když si čtenář představí, že ho čekají další tři díly. Byla jsem ale příjemně překvapena, četla se velmi rychle, děj nevázl. Chvílemi mě nudilo velké množství popisovaných bojů, bitev a šarvátek. Díky knize jsem si velmi dobře ujednotila předchozí kusé a nezáživné znalosti z dějin Přemyslovců. Upřímně jsem se těšila, až se v knihovně uvolní druhý díl.