PhoebePollard PhoebePollard komentáře u knih

Desátý kruh Desátý kruh Jodi Picoult

Méně čtivé, než jsem u autorky zvyklá, ovšem téma mi připadalo pořád dost zajímavé, takže jsem přes ty nudnější pasáže zuby nehty prokousala. Závěr knihy byl bohužel trochu předvídatelný, což se mi jinak u Picoultové moc nestává, ovšem zato kolem a kolem mi to nepřišlo jako ztracený čas.

10.10.2021 4 z 5

Láska mezi písmenky Láska mezi písmenky Jodi Picoult

Jednoduchá, přímočará Y/A, která moc nepřekvapí, neurazí, ani neoslní. Ale jako pokračování série ujde, rozhodně nejde o nic špatného. Jen to zkrátka není ani skvělé no.

10.10.2021 3 z 5

Láska mezi řádky Láska mezi řádky Jodi Picoult

Tohle je něco jiného, než na co jsme od Jodi Picoultové zvyklí, ovšem to nutně neznamená změnu k horšímu. Ano, příběh je mnohem neuvěřitelnější a z jistého úhlu pohledu i naivnější, ovšem vzato kolem a kolem se jedná o dost zajímavou myšlenku.

10.10.2021 3 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

(SPOILER) Naprosto úžasné zakončení jedné z mých nejoblíbenějších fantasy sérií. A nestydím se přiznat, že konec mě na některých místech trochu rozplakal. Samozřejmě chápu, že bylo třeba přinést jisté oběti a že by autorka asi sotva dokázala najít postavu, jejíž smrt by působila dostatečně významně, a zároveň by nepatřila mezi některé z toho tisíce mých oblíbených... Takže dávám deset bodů z deseti a jdu se utěšit kýblem zmrzliny, protože tahle epická jízda vážně stojí i za ty potoky slz!

10.10.2021 5 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Sarah Maasová je jedna z mála autorů dnešní doby, kvůli nimž jsem ochotná nevylézt celý víkend z postele a doslova celou knihu zhltnou v maratonu. A že to stálo za to! Při prvním čtení jsou první dvě kapitoly trochu zamotanější, ovšem jakmile čtete knihu třeba po šesté v kuse (co jiného taky můžete dělat? Po takovémhle díle se alespoň u mě vždy projeví čtecí krize, tj. neschopnost číst cokoliv jiného) začnete si všímat všech těch malých náznaků, v nichž autorka tolik vyniká. Opět nám jednou potvrdila, že ve světě nemá konkurenci, protože - ruku na srdce - ten naprosto epický konec nikdo z nás nečekal. Nemůžu se dočkat dalších dílů!

10.10.2021 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Nejlepší díl ze série. Feysand je můj nový nejoblíbenější ship, přestože Rhys mi trohcu připomíná Aelin ze Skleněného trůnu, jak se všechno pokouší řešit sám. Taky mi chvilku trvalo se srovnat s tím, že najednou jsou plameny "zlé" a temnota "hodná", když v ToG to bylo naopak, ale stejně, tahle kniha je skvělá.

30.12.2019 5 z 5

206 kostí 206 kostí Kathy Reichs

Krásná kniha. Odhalit pachatele bylo právě tak akorát složité, abych neměla pocit, že je kniha moc průhledná ani moc složitá. Odborné výrazy, kterými tedy autorka rozhodně nešetří, dodávají celé knize punc skutečnosti. Přestože jsem většině nerozuměla, nebylo těžké odvodit jejich význam pro normálního člověka a Tempe byla velmi sympatická. Velmi příjemné čtení a trochu jednodušší podkresová linka Ryan-Tempe, dodávala celé knize ten správný šmrnc.

29.09.2019 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

První díl je rozhodně lepší... tohle byl spíš vysvětlovací díl, ve kterém nestojí zápletka za nic. Styl psaní je však čtivý a já tenhle svět jednoduše miluji, takže mám ráda i tento díl.

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Trochu málo Manon, ale jinak skvělé. Doriana moc nemusím, takže jsem ráda, že zde příliš nefiguroval, i když je pravda, že Aelin tam bylo naopak trochu moc. Škoda, že nepřidali trochu více z Nesryn, ale věřím, že v dalším díle to bude lepší.

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Trochu vycpávkový díl, ale styl psaní je dostatečně čtivý na to, aby to vynahradil. Možná trochu víc akce a bylo by to perfektní.

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

Maličko slabší a ani Clarisse jsem si moc neoblíbila. Přesto čtivé, skvělé, perfektní. Neznám ani dost přídavných jmen, abych tuhle sérii popsala.

29.05.2019 3 z 5

Prokletí Titánů Prokletí Titánů Rick Riordan

Hrozně dlouho jsem si myslela, že tahle série se odehrává po dobu pěti let, než jsem si konečně uvědomila, že tohle byla zimní výprava. Přesto byla skvělá a já jsem moc ráda, že tou hlavní bohyní zde byla Artemis, která je hned po Athéně mou nejoblíbenější bohyní z tohoto božského světa

Bitva o labyrint Bitva o labyrint Rick Riordan

Trošku slabší, než ostatní díly, ale stejně skvělé. Čtivé a člověk se zase dozví něco nového. Například o Kampé jsem neměla ani tušení a to na řecké mytologii ujíždím už od malička. Prostě skvělé.

Poslední z bohů Poslední z bohů Rick Riordan

Velmi velmi dobré. Trochu rozvláčné a klišé závěrečné "fight scény" taky moc nic, ale jinak skvělé po všech stránkách. A hlavně miluju Percabeth...

Kam zmizla Aljaška Kam zmizla Aljaška John Green

Pravděpodobně druhá nejlepší kniha ze všech Greenových knih. Četla jsem i český překlad, ale slovenský se mi líbil více. Obálka je krásně jednoduchá. A většina postav sympatických, nepřikrášlených obyčejných lidí. Moc hezké.

Loď mrtvých Loď mrtvých Rick Riordan

Díky bohům všech mytologií, že už je konec. Nudné, rozvláčné, bez pořádné zápletky, postavy ploché a nedomyšlené... Tohle mě prostě nebavilo. Ani trochu. Ale přidávám pár hvězdiček za občasné dobré hlášky a Hliněnou stodolu, kteří mě alespoň trochu pobavili.

29.05.2019 2 z 5

Neptunův syn Neptunův syn Rick Riordan

Percy je zpátky! Tenhle díl mám asi z celé série nejradši. Trochu víc jsme pochopila základní zápletku celé série, která mi v první díle nebyla úplně jasná. Úžasné.

Prastarý meč Prastarý meč Rick Riordan

Kniha ucházející, ale už to prostě není ono. Strýčkovi Rickovi už prostě dochází nějaké originální nápady, které bych dokázala přečíst bez toho, abych knihu prokládala dalšími sériemi.

Temné proroctví Temné proroctví Rick Riordan

Série špatně začala a špatně i pokračuje. Leův smysl pro humor odjel někam na dovolenou, Kalypsó jako by tam ani nebyla a Apollón je k nesnení. Celkově velmi slabé...

29.05.2019 3 z 5

Utajené orákulum Utajené orákulum Rick Riordan

Mám ráda Rioradnovy knihy i řeckou mytologii, ale Apollónův pád je podle mě propadák. Nudné, neoriginální, rozvláčné... Příšerné... Meg se chová příšerně, Apollón zrovna tak a děj je na nic... Vážně ne.

29.05.2019 2 z 5