Pheonix Pheonix komentáře u knih

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Pravdou je, že tuto recenzi budu psát s velkým odstupem, co jsem knihu přečetla.
Jojo je má milovaná autorka, četla jsem už skoro všechny její knihy a vždy jsem z nich nadšená.
Co se týče této knihy Jako hvězdy v temné noci, s touto jsem malinko bojovala, nemohla jsem se začíst. Hlavní postavou je zde Alice, která si idealizuje svůj život, vdát se, mít děti a krásný jednoduchý život. Opak se stane pravdou, když se s mužem, kterého si vezme, odstěhuje do Kentucky. Útěk od všednosti se pro ní stane Koňská knihovna, kde se stane dobrovolnicí. Zde se seznámí s dalšími ženami, spřátelí se a společně projíždí krásné okolí a šíří osvětu o knihách. Nejlepší přítelkyní se jí stane Margery, se kterou to není vždy jednoduché, ale je to úžasná a silná žena, která je bohužel poznamenána špatnou pověstí.
Pokud chcete vědět, jaký spád vezme Alicin život, s čím se bude muset potýkat Margery a jaké osudy čekají ostatní obyvatele budete si tuto knihu muset přečíst.

03.02.2023 4 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

(SPOILER) V této knize jsme se ocitli zpět ve světe Hladových her v době, kdy byl mladíkem Coriolanus Snow.
Jestli se vám zdály hry drsné v té podobě, v jaké jsme je poznali v předešlé trilogii, tak na tuhle knihu asi rovnou zapomeňte. Zde se v prostředí her více lační po krvi, je tu spletitá síť intrik a zápletek. Všechny události v knize vás nutí číst dál a dál, abyste přišli celému příběhu na kloub.
Pravdou je, že jsem byla na mládí našeho záporáka Snowa velmi zvědavá. V knize se nám krásně odkrývá to, jak se jeho charakter vyvíjel do podoby, kterou známe. Velmi ho ovlivnila válka, o které jsme v předešlých knihách získaly pramálo informací a spousta věcí je zde krásně vysvětlena.
Nebudu zde moc zabíhat do detailů, protože spousta informací je napsáno v anotaci knihy a tu si umíte každý přečíst. Co bych chtěla opravdu vyzdvihnout je to, že Suzanne Collins opět nezklamala, její popis děje je famózní a cítíte se opravdu tak, jako byste byli přímo uvnitř Hladových her. Sem tam mi běhal mráz po zádech a naopak, v některých pasážích jsem byla velmi rozněžnělá nad poutem, který vznikalo mezi Korjou a Lucy Gray. Dalším světlým momentem knihy bylo, když se zde objevila Tigris, kterou si jistě všichni pamatujete jako tu, kdo ukryl Katniss a celou výpravu, když se proplétali Kapitolem v knize Síla vzdoru.
Konečně jsme se dozvěděli něco o původu písně o oběšencově stromě, kterou všichni tak dobře známe, jak ji zpívala Katniss.
Aby tu nebyly jen samé superlativy, tak je pravda, že něco mi v knize trochu nesedělo a to, v co vyústil vztah Korji a Lucy Gray, ale to vám rozhodně neprozradím a budete si to prostě muset přečíst.

10.03.2021 4 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Nemám slov, knihu jsem přečetla za jediný den, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Někomu některé věci mohou přijít uměle vykonstruované, ale nemyslím si, že by události uvedené v knize nemohly být reálné. Válka je vždy plná překvapení, zvratů, intrik apod. Konec možná není podle něčích představ a asi i já s odstupem, co jsem knihu četla, musím říct, že možná měl příběh skončit trochu jinak, ale má dušička v tu chvíli, kdy jsem knihu dočetla, tak jásala štěstím... :)

13.01.2020 5 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Knihu jsem právě dočetla a vůbec nemám ponětí, co si o ní mám myslet. Nejsem z těch, co by knihu odsuzovali a většinou se snažím ji i za každou cenu dočíst. Tuhle knihu jsem sice neměla nějak chuť odložit a nechat nedočtenou, ale zároveň to pro mě upřímně není žádný trhák a to mě docela zamrzelo. Po tom, co jsem všude viděla kladné ohlasy, recenze a po tom, co přišel do kin i film, jsem doufala, že to bude vážně BOMBA a ono se tak bohužel nestalo. Co musím nejvíc vyzdvihnout, tak to jsou samozřejmě ilustrace, ty jsou naprosto dokonalé a zvedá to úroveň knihy, nepopsatelně. Postavy jsou takové neutrální a mají celkem dost nerozvinutý charakter, opravdu jsem čekala mnohem více, nakonec se mou oblíbenou postavou stal asi Netvor, ten se tam totiž projevil nejvíce. :)

02.05.2017 3 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Právě jsem dočetla a pořád jsem nedokázala vstřebat ten konec...

Tato kniha ve Vás vzbudí spoustu emocí, ať už to bude smutek, vztek, pláč, pochopení apod., rozhodně si myslím, že Vás nezanechá chladnými. Ze začátku jsem úplně nechápala proč je svým způsobem kolem knihy takové pozdvižení, je to přece jen kniha o Holocaustu, těch už je napsaných celkem dost a každý jsme se o těch hrůzách učili ve škole. Každopadně tato kniha mě hodně rychle vyvedla z omylu, že by byla jen obyčejným popisem těch hrůz. Má to hluboký a strhující příběh, má to šmrc a na každé straně Vás to nutí číst dál a dál, aby jste věděli, co se vlastně stane. Dnes si události této doby, podle mě, vůbec nedokážeme uvědomovat a je to špatně, měli bychom být vděční za to, co máme a můžeme, ale i dnes jsme na pokraji těch samých hrůz a doufám, že se postupem času někdo nedopracuje ke stejnému řešení, jako kdysi.

Autorka tuto knihu napsala naprosto famózně a konec mě naprosto dostal!

07.04.2017 5 z 5

Láska z Paříže Láska z Paříže Alexandra Potter

Krásně napsaná kniha. Taková, řekla bych, oddechovka s velmi poutavým příběhem. Byla to má první kniha od této autorky a velmi mile mě překvapila, čekala jsem jen nějakou obyčejnou "romanťárnu". Ze začátku příběh začíná úplně obyčejně v životě trochu ztřeštěné Ruby, ale jak se to celé vyvíjí poté je skvělé, postupně se nám začnou otevírat životy steré sedmdesát let. Já osobně tohle prolínání současnosti, do minulosti mám velmi ráda a určitě to doporučím těm, kteří jsou na tom stejně, lidem kteří rádi čtou o nespravedlivé a komplikované minulosti s trochou toho tajemstvíčka.

28.03.2017 5 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

O knize už jsem nějakou chvíli věděla, ale pořád jsem měla na programu si přečíst něco jiného. Poté, co se dostalo do kin filmové zpracování se musím přiznat, že mě to dost nalákalo.
Kniha má úžasnou myšlenku a jelikož jsem pejskař a psy miluji už od mala, tak pro mě některé pasáže byly vyloženě vtipné a úplně sem v některém jednání viděla svého psa :D. O to víc si teď uvědomuji, i když to zní asi absurdně, jak se k němu chovám, jak s ním mluvím a strašně ráda bych taky někdy věděla, na co asi myslí :D. Psí poslání je skvělá kniha a určitě ji doporučuji všem věkovým kategoriím, myslím si, že každý v ní něco hezkého, co ho zahřeje u srdce objeví. Film jsem zatím neviděla, ale stoprocentně se na něj chystám, stejně tak na druhou knihu od autora.

13.03.2017 5 z 5

Díky za vzpomínky Díky za vzpomínky Cecelia Ahern

Na knihu jsem se velmi těšila, její anotace mě hodně nalákala, ale i tak sem nevěděla přesně, co od ní očekávat. Cecelii mám ráda, její s Láskou Rosie mě naprosto uchvátila a film miluji také. Díky za vzpomínky je kniha, která Vás rozhodně chytne za srdce, bohužel pro ni, ji podle mého názoru dost lidí odsoudí hned na začátku, má velmi pomalý rozjezd a já sama jsem dost uvažovala o tom, zda ji dočtu. Do takových 70-90 stránek jsem si říkala, že se nic neděje a děj byl takový jakoby nijaký. Poté se to vše rozjelo a já nemohla přestat číst, příběh je to krásný a to jak mě na začátku, dá se říct, kniha "nebavila", tak poté jsem si v knihách označila asi čtyři až pět vět nebo odstavců, které mě vážně chytily za srdce! Knihu bych doporučila čtenářům, kteří rozhodně stojí o milý, ale trošinku komplikovaný příběh, kde se na první pohled zdá, že se snad hlavní hrdinové spolu ani nesejdou, přesto že o sobě ví a mají tolik vzájemných vzpomínek.

03.03.2017 3 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Za mě určitě kniha, co stojí za přečtení.
Asi nebude po chuti úplně každému, to se dá očekávat, autorka má dobrý a osobitý styl psaní. Trochu mě ze začátku překvapilo to, jak kniha začala v přítomnosti a následně pokračovala v minulosti, ale po časem jsem si zvykla a byla ráda, za to, že se nám vlastně objasní proč a co se vlastně stalo v průběhu řady let, než se dostaneme do přítomnosti kde kniha začíná a následně i končí. Nedávám pět hvězdiček, protože jsou pro mě asi jiné knihy lepší, ale rozhodně jsem moc ráda, že sem ji přečetla celou. Tato kniha je rozhodně dobrá k zamyšlení, o tom, jak to asi chodilo za války. Není to stoprocentní biografie člověka, který válku prožil, ale objevují se zde prvky, které tomu nasvědčují.

21.02.2017 4 z 5

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Musím říct, že každý by s narůstajícím počtem knih v sérii čekal, že dějová linka bude opravdu upadat a dost lidí to tu i zmínilo, ale podle mě je opak pravdou. Vůbec se mi nezdálo, že by děj nějak upadal, naopak, dozvěděli jsme se mnohem více o samotných vidoucích, o celé Citadele atd., celý děj podle mého názoru krásně rozkvétá a vše do sebe hezky zapadá, vztah mezi Paige a Strážcem mě velmi těší a moc se těším, jak bude pokračovat. Konec byl pro mě, jako pro ostatní tady, velmi šokující a jak tu někdo napsal, nechápala jsem, že na další straně nic nepokračuje :D opravdu se nemohu dočkat dalšího dílu a děsím se koho autorka zabije, jelikož v jednom rozhovoru uvedla, že zabije nějakou z hlavních postav, tak to jsem zvědavá...

13.02.2017 5 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Ze začátku mě kniha nějak neoslovila, než jsem se přiučila novým slovům a pod., po přečtení několika kapitol jsem zjistila, že je na zadních stranách knihy slovníček :D to pro mě bylo docela velké překvapení :D, když jsem ho objevila už jsem ho nepotřebovala, na slova jsem si přivykla a odvodila.
Co se týče knihy jako takové, jak jsem psala začátek byl pro mě trochu těžší na rozjezd, ale po chvíli mi stránky ubíhaly ani jsem nevěděla jak! Musím říct, že jsem stále nevěděla, co od knihy čekat a celý její vývoj byl pro mě velkým překvapením, konec trochu smutný a proto se hnedka vrhám na další díl, abych věděla jak to bude se Snílkem a Strážcem dál!

02.02.2017 5 z 5

První konec První konec Lauren James

Skvělá kniha! Postavy mi byly velmi sympatické, všechny dějové linie mě bavily a už se těším až s druhou knihou pochopíme celý příběh :)

25.01.2017 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Knize davam celych pet hvezd. Jak se tu psalo uz mnohokrat, hodne z Vas pripada, ze je kniha "nastavovana kase". Ja jsem opacneho nazoru. JIste, pokracovani takovych skvelych knih jako je Nez jsem te poznala, jeste s tak tragickym koncem, je velmi obtizne napsat, aby to opet chytlo za srdce. Pro me byla kniha velmi poutava, protoze si myslim, ze je presne takova jaka by mela/mohla byt. Kazdy asi mame jiny nazor na to, jak by se clovek mel/muze vyrovnat se smrti, tak blizke osoby, jako byl Will pro Lou. Kazdopadne, ja s jejimi pocity, upadky a zase vstavanim, souhlasim. Uplne si nedokazu predstavit, ztratit takhle blizkeho cloveka, jak bych se po tom asi chovala. Jeji zivotni cesta rozhodne nebyla jednoducha a ja jsem s koncem knihy moc spokojena a libil se mi. Je to opet celkem dobre promyslene otevreny konec.

30.11.2016 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Ráda bych knize dala celých pět hvězdiček, ale bohužel nemohu. Je to první kniha Jojo a já ji četla jako poslední ze všech, i když to už není pravda, protože se právě chystám na Život po tobě a těším se na knihu moc! Bohužel jsem tak namlsaná všech knih před touto, že jsem čekala hnedka něco úžasného, což tato kniha je stejně jako ty po ní, každopádně dost špatně se mi do ní ze začátku začítalo. Trvalo jí trochu déle, než se rozjela a celý příběh dával smysl, ale postupem času mi opět potrhala srdce, jak je to u Jojo zvykem :D. Spojení s přírodou a zvířaty, to je přesně něco, pro mu dušičku! Určitě moc doporučuji, ale za ten pomalý rozjezd, bohužel dávám hvězdy jen čtyři.

20.11.2016 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Na knihu jsem měla velká očekávání, vzhledem k tomu, jak se o ní všude mluvilo, psalo atd atd. Lidé mi po jejím přečtení říkali, že to zas taková "bomba" není a že se dost ztráceli v postavách, moje kamarádka si dokonce psala na papír, kdo s kým jak souvisí :D. Každopádně do čtení jsem se pustila i tak s nadšením a doufala jsem, že je vážně tak dobrá, jak se ve většině recenzí píše. A opravdu je! Bábovky mě opravdu dost překvapily, svou promyšleností a spojením postav, je to naprosto brilantní, smála jsem se, bylo mi smutno, na některé charaktery postav sem byla naštvaná. Prolnulo se ve mně dost emocí. Knize, ale i tak dávám čtyři hvězdy asi proto, že jsem opravdu u některé postavy musela zalistovat zpět, abych si vzpomněla, jak spolu vlastně souvisí s tou, o které právě čtu, jinak jí asi nemám co vytknout a určitě ji doporučuji ke čtení!

06.11.2016 4 z 5

Sto jmen Sto jmen Cecelia Ahern

K teto knize se stavim dost rozpacite, ze zacatku me kniha vubec nebavila a nemhola jsem se do ni vubec zacist, dokonce jsem ji na par dni uplne odlozila a necetla. Kdyz jsem se konecne dostala za pulku, zacinala jsem se do ni vice a vice zacitat, zacala me bavit a cely pribeh dostal novy rozmer. Poslednich par kapitol jsem uplne zhltla a nemohla se odtrhnout, jen abych konecne zjistila, co bude s postavami a jaky vlastne bude konec. Bohuzel i presto jak se mi kniha od druhe pulky zalibila udavam pouze tri hvezdicky.

06.06.2016 3 z 5

Lásku, ne válku Lásku, ne válku Danielle Steel

Úžasná kniha, šáhla jsem pro ní náhodně do knihovny, protože jsem pospíchala a neměla co číst a jsem za tuto náhodu vážně vděčná.
Kniha jse naprosto brilantně napsaná, má děj, od kterého se Vám jentak nebude chtít odejít, téma války není zrovna radostné, ale určitě si v této knize každý najde kousek "něčeho". Hlavní hrdivky mi bylo strašně líto, v tom co se jí celý život stávalo za příhody, vždy jsem jí fandila, aby jí to konečně vyšlo a vždy se stal nějaký zvrat, který jí to štěstí zhatil. Ke konci, kdy jsem opravdu přestala doufat, se stal konečně zázrak!

29.05.2015 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Nádherný příběh, který jsem hltala až do konce, trvá sice než se do příbehu člověk opravdu dostane, zvlášť když se propojuje minulost s přítomností. Zápletky opravdu ze života, člověk soucítí s hrdiny, protože to co se jim dělo byly opravdu naschvály života.

11.05.2015 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

To, že se zžívám s hrdiny z knížek není přece nic překvapivého, ale tahle kniha ve mě zanechala obrovskou díru. Soucítila jsem naráz s oběma hlavními hrdiny, samozřejmě asi víc s Lou, protože je to žena, ale i s Willem, protože je pro mě pochopitelné, proč to vlastně všechno chtěl udělat. Když sem knihu dočetla, a je to právě jen pár minut, cítím se smutná a rozervaná na kusy, byla to první kniha, kterou jsem od Jojo Moyesové četla a určitě se pustím i do těch dalších, jsem moc zvědavá, co se mnou provedou TY! Knihu určitě doporučuji, svým způsobem mi zas něco pozměnilo pohled na svět ;)

03.04.2015 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green