Petulla72 Petulla72 komentáře u knih

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Chris a jeho dokonalé brutální vraždy, naprosto propracované! Dynamický, přímočarý děj, žádné zbytečné kličky a odbočky. Velmi se mi líbí autorův styl psaní, každá kapitola, i když je třeba jen stránková, je zakončena tak šikovně, že vás navnadí a vy musíte pokračovat ve čtení!
Upřímně jsem se bála odložit knihu, jak mě to bavilo! Napětí, díky kterému člověku nezbývá než hltat řádek za řádkem!
Jo a moje poznámka: Když už máte pocit, že je někdo ve Vašem domě...první místo, které MUSÍTE zkontrolovat je místo pod postelí!

A ještě jedna moje malá vsuvka. Další kniha od Chrise Cartera musím říct, že existuje jenom jeden spisovatel, který je mi stejně blízký, jako právě Chris Carter a to je Stephen King. Oba jsou to mistři toho co dělají. A děkuji jim za napětí, strach a potřebu číst dál! ♥

26.03.2019 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Malého prince jsem dostala už jako osmiletá a tehdy jsem význam knihy úplně nechápala, nebo rozhodně ne celé jeho "poselství" znovu jsem se k této knize dostala, když jsem dělala "zkoušku dospělosti" a musím říct, že mě ta kniha tak nadchla, že jsem jí četla nejméně 5x a pořád se jí nemohla nabažit. Je to sice krátká kniha, ale skrývá obrovská tajemství a potenciál.
Malý princ je zkrátka, jako stvořený pro snílky a pro všechny, kdo knihu CHTĚJÍ PŘEČÍST ne ji jenom tak prolétnout, protože pokud se tak stane, uteče Vám pravá pointa knihy a to by byla škoda.

15.03.2019 4 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Stane se mi jenom občas, že jak přečtu jeden díl z nějaké série hned jdu na druhý (ráda měním autory a tím i styly psaní) nicméně, když jsem dočetla Dvojitý kříž, byla jsem tak očarovaná, že jsem musela jít hned na druhý díl a jak jsem čekala, nezklamal mě!
Robert a Garcia jsou prostě sympatičtí detektivové se srdcem na pravém místě, vrah je na druhou stranu pořádný psychopat, který se ničeho neštítí - nu dovolím si poznámku, na to jak výborný vrah byl a jak skvěle naplánoval vraždy do sebemenšího detailu, tak se nechal dost snadno rozhodit - čekala jsem, že to bude poněkud komplikovanější.
No z knihy celkově jsem měla skutečně dobrý pocit, strašně se mi líbí styl, jakým Carter píše a jak dokáže popsat i tu nejšílenější vraždu na Světě...
A ne tohle si prostě neodpustím "Vím, co tě na smrt děsí"

15.03.2019 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

První knihu kterou jsem od Chrise četla byla Galerie mrtvých (tudíž poslední díl) téměř okamžitě jsem si ho zamilovala a musela přečíst další knihy od něj.
Přímo tato kniha je skutečně moc dobrá, děj není nijak zbytečně natažený, stupňové napětí a dvojka skvělých detektivů (do kterých jsem se okamžitě zamilovala) přijdou mi takový novodobý Sherlock a John Watson, rozhodně budu číst další díly a knihu vřele doporučuji.

05.03.2019 5 z 5

Kniha o biči Kniha o biči Vladimír Páral

No, když jsem to přečetla, řekla jsem si "co jsem to sakra přečetla?" tohle, že je Páral? Tohle byl jenom hodně slabý odvar toho, co Páral umí a vlastně to pro mě bylo celkem zklamání.

19.02.2019 2 z 5

Město malérů Město malérů Ellery Queen

Jsem zvyklá na trochu, jak to říci tvrdší detektivky. Kniha mi přišla dosti nudná a dočíst jí byl více než nelehký úkolů.
Rozumím, že kniha je vydána roku 1976 a tak je na ní potřeba nahlížet, mnoho postav, podivné chování.

19.02.2019 2 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Musím říct, že první díl mě bavil o mnoho více než druhý. Skvělá myšlenka a námět, ale zbytečné natahování kapitol. Trochu mi vadilo, že se zase mluví o rodině Holgena, příběh by přeci dával smysl i bez toho a co už nemohu vystát je Mii nekonečné žít či nežít. Měla by se v příběhu již nějak posunout. Hlavní "záporák" by podle mě mohl dostat trochu více kapitol.
Někomu se může zdát, že má kniha hodně stránek, ale čte se skoro sama, je to hodně oddechové čtení.

19.02.2019 4 z 5

Nataša Nataša Matěj Novobilský

Tato kniha rozhodně není můj šálek kávy, nicméně byla docela čtivá. Na druhou stranu moc ve mě nepodceňovala emoce...

06.02.2019 3 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Tak tohle byla moje historicky první kniha od Cartera a musím říct, že vůbec nelituji!
Kniha je úžasně čtivá, čtenáře nechá v napětí od začátku až do konce. Promyšlené dílo s detailními prvky, rozhodně to není poslední kniha, co si od něj přečtu! (Už teď objednávám další!)

06.02.2019 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Nemohu říct, že mě tahle kniha nezasáhla. Silný příběh chlapců, bojující ve válce. Spíše jak o válku, jde o vztahy chlapců a jejich city a pocity.
Remarque Vás donutí vžít se do kůže jiných osob a prožívat společně s nimi jejich strasti a utrpení - donutí Vás společně s postavami krvácet, hladovět, přinutí Vás topit se v krvi a špíně a pak sledovat, jak Vaši nejbližší přátelé (téměř rodina) umírá.
Až děsivě přesně popisující strasti mladých chlapců. A i kdyby nepadli na bojišti, stejně by svůj život ztratili, jak Remarque naznačuje.

03.02.2019 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

O knize jsme se bavili nesčetněkrát na základní škole, poté i na střední škole. No musím říct, že její krásný význam a jisté pochopení jsem pro tuhle knihu našla až za pěkných pár měsíců po střední škole.
Mácha byl rozhodně snílek, pesimista toužící objevovat svět, verše plné bolesti a nenaplněné lásky... za svého života nepochopený za toho mého oslavovaný a po přečtení jeho děl - tuším, že každý chápe proč.

28.01.2019 5 z 5

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

Skvělé zakončení trilogie!!
Neskutečné, jak se Vám postavy dostanou pod kůži a do hlavy a teď nemluvím, jenom o Bradym.
Detektivka se Kingovi povedla a jak, žádné zbytečné natahování příběhu, naopak jsem se díky tomu mohla více ponořit do děje a celkově do emocí všech postav.
Nu musím se přiznat, že mi Bill a Holly budou neskutečně chybět. Nebojím se říct, že si na 100% zaslouží tahle kniha, tento poslední díl 5 hvězdiček!

13.12.2018 5 z 5

Kroky v temnotě Kroky v temnotě Michelle Paver

Kniha jedno velké zklamání, jednoduchý děj, kde se vlastně ani moc neděje.
Dočetla jsem jí jenom obtížně, není moc zajímavá a jako "hrůzostrašný příběh" bych jí rozhodně nenazvala.

18.11.2018 1 z 5

Já, Monstrum Já, Monstrum Dan Wells

Popravdě je to druhý díl a já ho četla, jako první nebyl v tom téměř žádný problém, knihy na sebe víceméně nenavazují (a když už ano, je to vysvětlené, že pochopíte, i když jste první díl nečetli).
Určitě bych řekla, že je to zajímavá kniha, naneštěstí snad až moc předvídatelná.

Ledové oči Ledové oči Karin Stehle

Kniha byla vcelku taková zmatená, žádný složitý děj nečekejte. Myslím, že styl psaní nemusí každému sedět, knihu jsem přečetla asi za 45 minut (hrubý odhad - autor se snaží říct, že je to jednoduché na čtení a nemá to moc stránek).
Rozumím o co autorce šlo a skoro by se jí to i povedlo, stačilo by jenom trochu prohloubit děj, více myšlenkových procesů, více popisování...

18.11.2018 3 z 5

Pijou mi krev aneb Upírkou na vlastní nebezpečí Pijou mi krev aneb Upírkou na vlastní nebezpečí Kimberly Pauley

Méně náročná kniha o upírech, takový jednodušší děj, chybí mi tam napětí a nějaké zvraty a omyly, chytí tomu šťáva, nějaké koření - zkrátka rozumíme si ne? Nejsem přesvědčená že nadchne milovníky upírů, natož ty co si s nimi moc nerozumí...

18.11.2018 2 z 5

Smrtící chaos Smrtící chaos Matt Dickinson

Kniha byla rozhodně k zamyšlení - spojitostí věcí, které si vlastně ani neuvědomujete.
Rozhodně se nejedná o knížku z rozsáhlým nebo složitým dějem. Spíš oddechová knížka u které není potřeba moc přemýšlet.

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Když bych měla porovnávat PRÁVO NÁLEZCE s PAN MERCEDES (což mám v plánu) musím říct, že jsem byla asi maličko zklamaná. Na rozdíl od prvního dílu jde děj víceméně stejným napínavým tempem, hodně se řeší, jak myšlenky detektiva tak "pachatele". Naopak v PRÁVO NÁLEZCE začíná takovým pomalejším dějem a až na konci graduje. Spíš se jedná o oba "zloděje" a jejich myšlenky #NoSpoiler
Teď přímo ke knize. Dějová linka je skutečně zajímavá, takové shody okolností, King si dal skutečně práci a jelikož je skvělý vypravěč hltala a věřila jsem každému slovu. Hodně napínavých scének, do varu vás rozhodně dostane posledním pár kapitol, které čtete a najednou jste na konci.

18.11.2018 5 z 5

České nebe České nebe Zdeněk Svěrák

Knihu nebo spíše divadelní hru jsem měla v rámci maturitní zkoušky. Rozhodně nelituji.
Oddechová divadelní hra u které není potřeba přemýšlet, jen si vychutnávat děj. Vtipná a výstižná charakteristika každé postavy ve hře. Věřím, že je to klenot a bude se o knize/divadelní hře mluvit a učit ještě dlouho.

04.11.2018 5 z 5

Dobytí severního pólu Dobytí severního pólu Zdeněk Svěrák

Ke knize, nebo spíše ke hře, jsem se dostala v rámci povinné četby k maturitě. Oddechová divadelní hra u které není potřeba přemýšlet, jen si vychutnávat děj. Věřím, že je to klenot a bude se o knize/divadelní hře mluvit a učit ještě dlouho.

04.11.2018 5 z 5