Petulla72 Petulla72 komentáře u knih

Tyrolské elegie Tyrolské elegie Karel Havlíček Borovský

Četla jsem v rámci povinné četby a musím říct, že nelituji. Jak dokázal pan Borovský podat humornou ironickou formou své vlastní vyhnanství je pro mě skutečně záhadou.
Před touhle knížkou musím doporučit něco málo se dozvědět přímo o Karlu Havlíčkovi Borovském.

04.11.2018 5 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Příběh je napsaný dokonale, ačkoliv jde o spisovnou češtinu čte se to krásně. Jde vidět že pan Doyle měl bohatou slovní zásobu. Můžeme vidět rozdíly mezi knížkou a filmy/seriály jak v chováni Watsona tak v chování Sherlocka.

23.10.2018 5 z 5

Krásně vystihuje moc nacistů a strach židů. Z čtení díla mrazí, ale rozhodně si nesmíme myslet, že takové "hrdinství" jaké ukázala Kateřina bylo normální to ne. A to je jeden z důvodů, proč se o tomto díle a této ženě (která skutečně žila a skutečně dozorce zastřelila) stále mluví.

23.10.2018 4 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Knihu jsem četla v rámci povinné četby, jelikož je to drama četlo se to téměř samo. Jedná se o dílo sice krátké zato neskutečně výstižné. Nadčasové dílo!

23.10.2018 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Knihu jsem četla, jako jednu z 20 povinných. Kniha mě nijak extra nezaujala, je psána úzce spisovným jazykem a to i přímé řeči, čemuž se moc "nedá věřit" když to řeknu takhle, snad žádný náctiletý nemluví úzce spisovnou češtinou. („Dnes si patrně po prvé myslím," řekl, „že i na válce je něco dobrého."
„Och nemluvme o ní! Je to tak protivné!")
Na druhou stranu je to rozhodně nádherné zpracování pravé lásky, kontrast mezi láskou a válkou, strachem a štěstím.

23.10.2018 2 z 5

Colorado Kid Colorado Kid Stephen King

Jsem trochu zmatená z některých komentářů... Jistě je to každého názor a ano skutečně se nejedná o typickou Kingovku. Nicméně, co se mého názoru týče, příběh se netáhl, postavy pokládaly skutečně zajímavé otázky, na které je dobré zkusit si odpovědět dřív než budete pokračovat ve čtení.
Je to krásná ukázka ze života, nic není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá a rozhodně nic není tak jednoduché, jako v kriminálce Miami nebo v to je vražda napsala...
Nu, pravda... pokud čekáte krev, horor a další prvky, tohle určitě není kniha pro vás.

12.10.2018 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Když jde o knihu, kde je hlavní téma vražda pak je to moje téma! Ale když jsem slyšela o knize, kde jde o vraždy šestiletých holčiček byla jsem trochu v rozpacích. Přeci jen zrovna takové téma může být...řekneme dosti ošemetné.
Naštěstí se toho Samuel Bjork naprosto bravurně chopil! Za pěknou dlouhou dobu jsem si konečně mohla přečíst pořádnou detektivku! Napínavé, výborně napsané, skvěle popsané scénky !! Rozhodně si přečtu další jeho díla a vřele doporučuji.

29.09.2018 5 z 5

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

Někdy si chce člověk odpočinout od dlouhých románů, a proto King čas od času vydá nějakou zajímavou knihu povídek. Za mě patří tahle k nejoblíbenějším.
Mrazivé, ale i morální mrazení je na denním pořádku.

21.07.2018 4 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Tato kniha patří mezi první mnou čtené knihy a musím říct, že je to jedna z těch díky kterým jsem si Kinga zamilovala. Napětí, nadpřirozeno, nevysvětlitelné myšlenky. To co vám nedá spát. To je přesně ono.

09.07.2018 5 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Kniha Pan mercedes nebyla ani zdaleka mezi prvními od krále hororu, nicméně jsem z knihy byla nadšená, jak když jsem četla svou první.
Je to rozhodně něco jiného, než na co by byl fanoušek zvyklí, nicméně kniha zaujme a nepustí, takže prostě musíte vědět, co je na konci příběhu! Sice chybí nadpřirozeno, ale kniha rozhodně nezklamala!

09.07.2018 5 z 5