Pijou mi krev aneb Upírkou na vlastní nebezpečí

Pijou mi krev aneb Upírkou na vlastní nebezpečí https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56498/pijou-mi-krev-aneb-upirkou-na-vlastni-nebezpeci-56498.jpg 3 174 32

Pořád mi pijou krev série

Mina vyrůstá ve zdánlivě normální rodině. Její rodiče chodí do práce, na nákupy, platí účty a sledují televizní zprávy jako jiní. Ale přece je na nich něco zvláštního - přejí si, aby byla Mina mrtvá, tedy spíš neživá. Rodiče jsou totiž upíři a Mina dostane měsíc na rozmyšlenou, jestli chce opustit kamarádky z nudné střední školy a přejít na upírskou akademii.... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Alpress

Sucks to be me , 2008

Lenka_S
31.12.2020 3 z 5

Poměrně naivní příběh o dívce, která se musí během krátké doby rozhodnout zda se stane upírkou. Nenadchne, ale ani neurazí.

Gabetka
21.04.2020 3 z 5

Četla jsem v rámci čternářské výzvy. Nemá cenu si nic nalhávat, jde veskrze o odpočinkovou zábavnou četbu pro náctileté okořeněnou špetkou upírství. Musím však přiznat, že mě postavy zaujaly natolik, že si pokračování přečtu. Překvapuje mě docela nízké hodnocení. Hlavní hrdinka je sice trošku povrchní a ostatní až příliš posuzuje podle vzhledu, ale jinak je docela fajn, a strýčka Mortyho si prostě oblíbíte. Pobavily mě vtipné komentáře mýtů o upírech na úvod každé kapitoly. A hodně mě zaujal rozbor Stokerova Drakuly, kterého rozebírali v hodinách literatury (jak příhodné ).

evik91
20.02.2020 4 z 5

Je to skvělá oddechovka. (•‿•)

Kacennnka
10.11.2019 2 z 5

Trochu jiný pohled na upíry, oddychovka každým coulem, po dočtení už si na ni nevzpomenete.

lucie2371
31.08.2019 4 z 5

Klasická kniha pro Teenegerky. Ale i když už do této věkové kategorie nespadám, musím říct, že kniha nebyla špatná.

Petulla72
18.11.2018 2 z 5

Méně náročná kniha o upírech, takový jednodušší děj, chybí mi tam napětí a nějaké zvraty a omyly, chytí tomu šťáva, nějaké koření - zkrátka rozumíme si ne? Nejsem přesvědčená že nadchne milovníky upírů, natož ty co si s nimi moc nerozumí...

makynka911
25.07.2017 1 z 5

Na oddech dobrý, ale jako vážně? To se mi i to Twilight četlo asi líp...

leleia
30.06.2017 odpad!

Už jenom obálka mi měla být varováním. Knihu bych popsala jedním slovem: omyl.

DK197
18.06.2016 3 z 5

Knih o upírech je hodně. Tahle patří k těm méně náročným. Prostě romantická oddechovka, která je o upírech spíš jako zpestření. Chybí mi detaily a dostatečná atmosféra upířích knih.

Ale pokud tíhnete k upírům, máte rádi zamotané lovestory - ta byla vážně pěkná - a je vám míň než mně, pravděpodobně budete nadšení. :-)

Luciluc
09.04.2016 2 z 5

Knihu jsem objevila v knihovně, celkem mě upoutal název, ale obálka mi přišla hrozná a po přečtení knihy se mi ani ten název ke knize moc nehodí. Celkově bych knihu hodnotila jako horší průměr. Žádná zápletka, dějově to byla celkem nuda, předvídatelný konec. Alespoň, že tam bylo občas několik vtipných hlášek, ty jediné to zachraňovaly. Druhý díl už asi číst nebudu.

*Pájuše*
13.09.2015 1 z 5

No...co můžu očekávat od něčeho, co se podle anotace tváří jako nevinná oddechová knížka a přitom je to jedna katastrofa?
Mína je teenager každým coulem. A proto, když má ve svém životě čelit velice důležitému rozhodnutí, její první reakce je naprosto teenagerovská - hodí to jen tak za hlavu. Za začátku se mi to líbilo, ale když tohle prakticky dělá celou knihu, moc hezký obrázek o ní si neuděláte. Nehorázně mě štvalo, že jediné, co řešila je "ten nejúžasnější kluk na světě" - bleh! Má v tom mozku taky něco jinýho?? Tohle nemohla napsat rozumově vyspělá osobo, ale naprostý puberťák. To už i Edward má lepší charakter, než slečna Mína-povrchní.
Do druhého dílu se v blízké době pouštět nebudu, jestli vůbec!

Evule114
16.04.2015 4 z 5

Knížka byla fajn, bavila mě a zas je to něco jiného než jsem četla o upírech, ale jsou lepší knížky..

Hoshi
07.03.2015 5 z 5

Před pár lety jsem dostala druhý díl.. Od té doby jsem hledala ten první, až jsem na něj konečně narazila. Jediné, co mě na téhle knize zklamalo, byla obálka, které vůbec nesedí na hlavní hrdinku.
Hlavní hrdinka - Mina, je obyčejná dívka, které stojí před volbou - buď se stane upírem a bude s rodinou, nebo bude nadále obyčejný člověk, zůstane se svojí nejlepší kamarádkou Serenou, ale přijde o rodinu. Každému je již od začátku jasné, jak se Mina rozhodne, ale i tak je to hezké počteníčko - oddechovka. Celá kniha nám dává jiný pohled na upíry. Mně osobně se kniha líbila, odpočinula jsem si ... A přečtu si znovu druhý díl, protože to není nic těžkého na přemýšlení :)

1v8na
24.02.2015 4 z 5

Příběh se mi velmi líbil. Sice to byla tak trošku spíš oddechovka, ale stála za to přečtení. Jsem zvědavá o čem bude druhý díl.

kamolka
12.12.2014 3 z 5

Příběh byl pěkný, ale konec byl jasný už od začátku. Zápletka žádná, přecto celkem dobrá oddechovka. :D

Roselunda 1928
03.08.2014 4 z 5

Hele, kde jako byla zápletka? Příběh byl hezký, ale nic moc se tam nedělo. **** dávám jenom proto, že jsem se u toho pobavila, a dozvěděla se zase něco o "jiném druhu upírů" :p ale jo, kniha je celkem dobrá....)

Katee
18.07.2014 4 z 5

Ze začátku mě to nijak moc nenadchlo, ale potom už mě to začalo moc bavit :) Hlavně teda v druhé polovině knihy. I když děj byl aspoň pro mě hrozně předvídatelný, myslím tím vztahy :)

Erummeldë
21.05.2014 3 z 5

„Když už psát knihu, tak o upírech. To se všem líbí.“ Je zajímavé srovnávat, jak vidí upíry ten a jak tamten. Líbilo se mi, čím byly doplňované začátky kapitol. Knížka byla místy zábavná, ale někdy jsem nevěděla, co si o hlavní hrdince myslet. I tak jsem ale zvědavá na další díl.

lusinka.9
09.11.2013 5 z 5

Moc dobrá kniha na čtení

Linu
14.10.2013 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, určitě si koupím druhý díl.

upíři pro dospívající mládež (young adult)

Kimberly Pauley
americká, 1973
2010  66%Pijou mi krev aneb Upírkou na vlastní nebezpečí
2011  71%Pořád mi pijou krev

Kniha Pijou mi krev aneb Upírkou na vlastní nebezpečí je v