Petulla72 Petulla72 komentáře u knih

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Když jde o knihu, kde je hlavní téma vražda pak je to moje téma! Ale když jsem slyšela o knize, kde jde o vraždy šestiletých holčiček byla jsem trochu v rozpacích. Přeci jen zrovna takové téma může být...řekneme dosti ošemetné.
Naštěstí se toho Samuel Bjork naprosto bravurně chopil! Za pěknou dlouhou dobu jsem si konečně mohla přečíst pořádnou detektivku! Napínavé, výborně napsané, skvěle popsané scénky !! Rozhodně si přečtu další jeho díla a vřele doporučuji.

29.09.2018 5 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Když sáhnu po jakékoliv knize Kinga, tak vím, že nebudu zklamaná. Nicméně, jeho povídky jsou prostě něco neskutečného.
U všech čtyřech povídek jsem měla husí kůži, každá byla dokonalá a strašidelná jiným způsobem, řekla bych, že každá svým způsobem popisuje temné zákoutí lidské mysli či povah.
Moje nejoblíbenější? Nedokážu přesně určit, která z nich mě dostala nejvíce, jelikož každá mi nahnala strach jiným způsobem, Touha po majetku, ten pocit "co z toho budu mít já" a potřeba zadostiučinění. Vypůjčení si času od někoho jiného. Fakt, že s někým žijete takovou dobu a vlastně ho ani neznáte.

16.08.2021 5 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Hodně slabý díl. V lese visí anděl byla skvělá kniha, Sova byla ve směs to samé, ale Clona mě docela zklamala.
Celou dobu se dej táhl a konec byl naopak odfláklý a za mě trochu nesmyslný.

27.07.2020 3 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Co k tomu říct.
Lidé jsou zvracení, a kdyby měli možnost volby v reálném světě, dopadlo by to úplně stejně.
Děsivá představa.

09.09.2019

Kniha o biči Kniha o biči Vladimír Páral

No, když jsem to přečetla, řekla jsem si "co jsem to sakra přečetla?" tohle, že je Páral? Tohle byl jenom hodně slabý odvar toho, co Páral umí a vlastně to pro mě bylo celkem zklamání.

19.02.2019 2 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Musím říct, že první díl mě bavil o mnoho více než druhý. Skvělá myšlenka a námět, ale zbytečné natahování kapitol. Trochu mi vadilo, že se zase mluví o rodině Holgena, příběh by přeci dával smysl i bez toho a co už nemohu vystát je Mii nekonečné žít či nežít. Měla by se v příběhu již nějak posunout. Hlavní "záporák" by podle mě mohl dostat trochu více kapitol.
Někomu se může zdát, že má kniha hodně stránek, ale čte se skoro sama, je to hodně oddechové čtení.

19.02.2019 4 z 5

České nebe České nebe Zdeněk Svěrák

Knihu nebo spíše divadelní hru jsem měla v rámci maturitní zkoušky. Rozhodně nelituji.
Oddechová divadelní hra u které není potřeba přemýšlet, jen si vychutnávat děj. Vtipná a výstižná charakteristika každé postavy ve hře. Věřím, že je to klenot a bude se o knize/divadelní hře mluvit a učit ještě dlouho.

04.11.2018 5 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Příběh je napsaný dokonale, ačkoliv jde o spisovnou češtinu čte se to krásně. Jde vidět že pan Doyle měl bohatou slovní zásobu. Můžeme vidět rozdíly mezi knížkou a filmy/seriály jak v chováni Watsona tak v chování Sherlocka.

23.10.2018 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Knihu jsem četla v rámci povinné četby, jelikož je to drama četlo se to téměř samo. Jedná se o dílo sice krátké zato neskutečně výstižné. Nadčasové dílo!

23.10.2018 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Tato kniha patří mezi první mnou čtené knihy a musím říct, že je to jedna z těch díky kterým jsem si Kinga zamilovala. Napětí, nadpřirozeno, nevysvětlitelné myšlenky. To co vám nedá spát. To je přesně ono.

09.07.2018 5 z 5

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Když bych měla porovnávat PRÁVO NÁLEZCE s PAN MERCEDES (což mám v plánu) musím říct, že jsem byla asi maličko zklamaná. Na rozdíl od prvního dílu jde děj víceméně stejným napínavým tempem, hodně se řeší, jak myšlenky detektiva tak "pachatele". Naopak v PRÁVO NÁLEZCE začíná takovým pomalejším dějem a až na konci graduje. Spíš se jedná o oba "zloděje" a jejich myšlenky #NoSpoiler
Teď přímo ke knize. Dějová linka je skutečně zajímavá, takové shody okolností, King si dal skutečně práci a jelikož je skvělý vypravěč hltala a věřila jsem každému slovu. Hodně napínavých scének, do varu vás rozhodně dostane posledním pár kapitol, které čtete a najednou jste na konci.

18.11.2018 5 z 5

Tyrolské elegie Tyrolské elegie Karel Havlíček Borovský

Četla jsem v rámci povinné četby a musím říct, že nelituji. Jak dokázal pan Borovský podat humornou ironickou formou své vlastní vyhnanství je pro mě skutečně záhadou.
Před touhle knížkou musím doporučit něco málo se dozvědět přímo o Karlu Havlíčkovi Borovském.

04.11.2018 5 z 5

Colorado Kid Colorado Kid Stephen King

Jsem trochu zmatená z některých komentářů... Jistě je to každého názor a ano skutečně se nejedná o typickou Kingovku. Nicméně, co se mého názoru týče, příběh se netáhl, postavy pokládaly skutečně zajímavé otázky, na které je dobré zkusit si odpovědět dřív než budete pokračovat ve čtení.
Je to krásná ukázka ze života, nic není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá a rozhodně nic není tak jednoduché, jako v kriminálce Miami nebo v to je vražda napsala...
Nu, pravda... pokud čekáte krev, horor a další prvky, tohle určitě není kniha pro vás.

12.10.2018 4 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Kniha Pan mercedes nebyla ani zdaleka mezi prvními od krále hororu, nicméně jsem z knihy byla nadšená, jak když jsem četla svou první.
Je to rozhodně něco jiného, než na co by byl fanoušek zvyklí, nicméně kniha zaujme a nepustí, takže prostě musíte vědět, co je na konci příběhu! Sice chybí nadpřirozeno, ale kniha rozhodně nezklamala!

09.07.2018 5 z 5

Ledové oči Ledové oči Karin Stehle

Kniha byla vcelku taková zmatená, žádný složitý děj nečekejte. Myslím, že styl psaní nemusí každému sedět, knihu jsem přečetla asi za 45 minut (hrubý odhad - autor se snaží říct, že je to jednoduché na čtení a nemá to moc stránek).
Rozumím o co autorce šlo a skoro by se jí to i povedlo, stačilo by jenom trochu prohloubit děj, více myšlenkových procesů, více popisování...

18.11.2018 3 z 5

Růženky Růženky Stephen King

Po přečtení recenzí jsem z knihy měla docela strach, ale musím říct, že byla v celku dobrá. Ano, po prvních pár stránkách bylo jasné, že Stephen nepsal dílo sám a řekla bych, že chtěl synovi dát prostor (části ve kterých by se King normálně "vyblbnou" jako pocity a psychologie postav byla ponechána stranou, což je trochu škoda).

Oddělené světy mužů a žen bez škatulkování, bez kategorických soudů, úplně nový život pro obě strany, Ano pravda pro muže nijak dlouhá. V knize je vidět, jak oba Kingové vidí svět a komu fandí (ano mužům fandí o něco méně) skvěle a hlavně bez iluzí popsali genderovou situaci.

Vadily mi jenom dvě věci. Zaprvé chyběl mi tam pořádný záporák v téhle knize to měli být muži (hlavně tedy Frank Geary a Don Peters) a těch mi bylo spíš líto než abych z nich měla pocit, wau to je ale psychopat!
A druhá věc, podle mě naprosto neKingovská je ten konec. Ženy se vrátí a je happyend. To mi prostě po všech jeho knihách přišlo naprosto matoucí a bylo vidět, že to nepsal sám.

Moje shrnutí - jako fanoušek Kinga musím říct, že sólo mu psaní jde 100x lépe, na druhou stranu, kdyby dílo bylo od jiného autora asi bych si řekla, že je to dobré. Nicméně neuspokojilo to moje představy o knize. Těším se na další knihu, kterou (snad) již bude psát jen a pouze náš král hororu.

14.05.2019 4 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Knihu jsem četla, jako jednu z 20 povinných. Kniha mě nijak extra nezaujala, je psána úzce spisovným jazykem a to i přímé řeči, čemuž se moc "nedá věřit" když to řeknu takhle, snad žádný náctiletý nemluví úzce spisovnou češtinou. („Dnes si patrně po prvé myslím," řekl, „že i na válce je něco dobrého."
„Och nemluvme o ní! Je to tak protivné!")
Na druhou stranu je to rozhodně nádherné zpracování pravé lásky, kontrast mezi láskou a válkou, strachem a štěstím.

23.10.2018 2 z 5

Vražda na blatech Vražda na blatech Catherine Shepherd

Kniha slouží k odpočinku, čte se dobře a člověk se u ní nemusí nějak extra zamýšlet nad dějem, jelikož děj, zápletka či postavy nejsou nijak složité.
Některé části působí napínavě, ale většina je jednodušší.
Nicméně pokud bude mít někdo zájem o knihu, může mi napsat. Mám doma a již nevyužiji

30.07.2021

Metodika vyšetřování vražd Metodika vyšetřování vražd Jan Stach

knihu sháním, kdyby někdo měl napište mi prosím.

09.03.2020

Dobrou noc Dobrou noc Walt Disney

Když jsem byla malá maminka mi jí vždy četla před spaním (takže jsme jí projely klidně celou za jeden večer). Pak se mi ztratila, ale nedávno jsem jí zase dostala, jako dárek.
Musím říct, že je pořád tak krásná, jak si jí pamatuji, ale pokud jí chcete, jen na čtení (nikoliv jí prodávat dál nebo jí mít "do sbírky") potom doporučuji na uloz.to v pdf verzi, abyste si mohli také zavzpomínat.

17.02.2020 5 z 5