petulik330 petulik330 komentáře u knih

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

První kniha od autora kterou jsem četla a rozhodně toho nelituji.
Autor dávkoval napětí po troškách, netlačil tzv. na pilu. Začátek byl trochu pomalejší, což se mi líbilo, protože se čtenáři mohou seznámit s hlavními hrdiny, dějem i samotným odloženým případem který se bude vyšetřovat.
Moc se mi v této knize líbily vsuvky, které ukazovaly osud unesené ženy. mohu jen doporučit

09.10.2021 5 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Po dlouhé době jsem se opět ke knize vrátila, cca asi po třetí a opět nezklamala.
Velmi dobře popsána místa, kde se hlavní hrdinové nacházejí.
Za mě rozhodně plus jako pro ateistů je zpochybnění Ježíše jako boha, ale že jej autor vykreslil jako člověka, který měl manželku a děti s že se jeho rodová linie dochovala až do naší doby.
Daň Browne rozhodně nikdy nezklame. Ráda se vracím k jeho kniham.

18.10.2022 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Další s děsivé knihy o sériovém vrahovi který řádí v Los Angeles.
Tentokrát se detektivové Robert a Carsia vydávají po stopách brutálního vraha, který si s nimi hraje na kočku a myš.
Odhalení vraha bylo pro mě naprosté překvapení. Ani v nejmenším jsem to nečekala. Po vysvětlení důvodu, proč vraždy páchal se ani moc nedivim. Policie o FBI vraha zklamala a teď se snaží o to, aby ho odhalili. Nakonec se to podaří, ale několika lidí to bude stát život.
Kniha je opět velice napínavá, nechybí jí brutalita, jak jsme u toho autora zvyklí a také plno hádanek, které mají pomoci odhalit vraha. Mě se to ale nepodařilo. Klobouk dolů kdo vraha odhalil než hlavní hrdina. Můžu jen doporučit. Jen to není pro slabší povahy.

05.03.2021 5 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Kdo by neznal legendárního britského detektiva Sherlocka Holmse. Buď knižního nebo filmového. Já jsem se ke knize o tomto geniálním detektivu dostala až teď, což je ostuda.
Kniha byla sice psaná jazykem zastaralým, což se místy špatně četlo, ale jak si čtenář na tento jazyk zvykl četlo se to poměrně snadno.
Ke knize se nedá nic jiného napsat že je to naprosto skvělé napsaný román, který člověka potěší i po tolika letech.

11.01.2024 5 z 5

Konečná diagnóza Konečná diagnóza Arthur Hailey

Opět perfektně propracovaný román od skvělého autora. Pan Hailey napsal knihu, kterou si ráda přečtu i pětkrát a nebude mi to vadit.
Na této knize se mi líbilo, jak se osudy hlavních hrdinů propojují a proplétají. At´se jedná o hlavního patologa, jeho nového kolegy či laboranty.
Autor opět ukázal, že ví o čem píše. Málo který dnešní autor se připravuje na knihu jakopan Haily.

26.05.2020 4 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Tohoto aoutora mám velice ráda. Jeho knihy obsahují vše co se mi líbí: hádanky, hledání v minulosti a tajemno,tajné spolky a podobně.
Tato kniha se ni četla pomalu sama. Od první stránky jsem se od ní nedokázala odtrhnou jakmě příběch profesora Langdona a Sofi zaujal.
Konec je podle mě naprosto perfektní.

29.05.2020 5 z 5

Archerův hlas Archerův hlas Mia Sheridan

Přečtené za jeden den. Autorka popisuje jak snadné je někoho odsoudit jen na základě toho že je jiný. Stává se to často, ale hlavní hrdinka se nedala odradit a vytrvalá za což se jí dostalo lásky.
Proč by měl být člověk, který nemůže mluvit duševně zaostalý nebo blázen? Člověk vy si měl nejprve ověřit tvrzení než mu uvěří, což autorka v této knize dokázala.
Můžu doporučit.

07.06.2021 3 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

(SPOILER) Třetí kniha od tohoto autora čo jsem četla a popravdě byla i na můj vkus dost krvavá a brutální.
Člověk až žasne, co dokážou způsobit děti a jejich šikana svým obětem. Byla jsem překvapená důvod váhovým důvodem proč tak brutálně vraždil své oběti.
Jako vždy byl Robert Hunter skvělý detektiv se skvělými instinkty. Přirovnala bych ho l novodobému Sherlocku Holmesovi.

02.03.2021 5 z 5

Hotel Hotel Arthur Hailey

Od samého začátku Vás děj vtáhne a autor vás pomalu provázícelým dějem tak, že máte někdy pocit, jako byste tam byli.
Knihy od Arthura Haileyho mám opravdu velimí ráda, protože každáje velmi propracovaná.

26.05.2020 5 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Napínavý děj od samého začátku a pokračuje to po celou dobu. Kniha čtenáře napíná pachatelem, který nebude jen tak lechko k dopadení.
Je taky skvěle zvolený hlavní hrdina, který je upoután na lůžku a taky hlavní hrdinka,který je očima na místě činu hlavního hrdiny.

08.06.2020 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Další kniha o dvojici detektivů, kteří řeší ty nejhorší případy s nejhorších.
Tentokrát jim pachatele nechá na místě činu sochu, kterému vrhá stínový obrázek. Ten vypráví vrahův příběh.
I tentokrát mě kniha nezklamala a jako vždy jsem byla překvapená rozuzlením případu a odhalením vraha. Jak jsme u pana Calrera zvyklí, obsahovala kniha dost brutálních popisů vražd, až se člověk musí divit, kde na takovéto nápady autor chodí. Kniha byla podle mě dobrá, ale dám si na čas od autorových knih pauzu. Žaludek ani mysl to už nezvládá.

06.03.2021 5 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

GeRaltzRivie01: neberu to tvůj názor na tuto knihu, ale nelíbí se mi jak nazývaš hlavního hrdinu. I když jde jen o fiktivní postavu, můžeš o něm mluvit slušně.
Je mnoho skutečných lidí, kteří jsou na tom stejně nebo podobně a nejsou to žádní kriplové ale lidé co měli prostě smůlu a stal se jím úraz. Tak prosím trochu úcty.

28.11.2020 5 z 5

Alfa samec Alfa samec Vi Keeland

Při čtení této knihy jsem se dost na smála. Již od začátku kdy se hlavní hrdinové setkají. Bylo hlavně tím, jak Drawe mluvil. Nebrat se servítky.
Kromě tohoto bylo v knize dost romantiky a erotiky. Ale hlavně tě romantiky.

04.04.2021

Překroč svůj stín Překroč svůj stín Katie McGarry

Na dívčí román to bylo opravdu silné téma, které mě dostalo. Oba dva mladí hrdinové toho měli ve svém mladém věku dost za sebou a museli se prát s osudem.
Echo byla simpaticka mladá dívka, která si prožila peklo které si nepamatuje. Další úskalí jo čeká ve škole, ve které je označována za podivínku.
Co se týče Noacha... tak trochu namyšlený frajer, který hulí trávu a o nic se nestará. Opak je ale pravdou. skrývá svou bolest s strach za pózu frajera, což se mu daří dokud nepotká Echo.
Oba dva hrdinové se setkali, aby si navzájem pomohli a mohu pokračovat ve svých životech.
Když jsem začínala číst, měla jsem strach aby kniha neměla plytký děj a hlavní hrdinové nebyli povrchní puberťaci. To se naštěstí nestalo a já knihu můžu jen vřele doporučit.

05.12.2022

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Kniha nebyla špatná, ale pro mě docela zamotá. Další následující kapitola a novými hrdinkami se propojil s tou předcházející, až jsem se dostala do bodu kdy jsem se naprototo stratila.
Za to ubírám jednu hvězdičku.

10.10.2021 4 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Kniha mě zaujala hned od první strany. Příběh byl velice dobře čitelný a velice napínavý.

04.03.2021

Drakula Drakula Bram Stoker

Kniha mě vtáhla do děje tak, že jsem někdy měla pocit, že vidím před očima to, co autor popisoval.
Co se mi má knize líbilo bylo to, že byly pasáže napsané jako deníky hlavních postav. Doktor Wan Helsing byla svérázná postava, která vzala od začátku svého působení v knize vedení dalších činů.

30.01.2021 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

kniha se mi velice líbil. Dokonce i babičce se líbil kousek co jsem ji četla tak po mě chtěla koupit audionkihu protože nevidí.
Moc poučná a taky smutná. Párkrát jsem si i pobrečela.

20.05.2020

Dneska už se tomu směju Dneska už se tomu směju Adina Mandlová

Autobiografie mě moc nebaví, ale život Adini Mandlové zaujal. Patří mezi mé oblíbené herečky tehdejší doby.
Kniha byla napsána s vtipem, což se mi moc líbilo. Byla jsem překvapená, kolik komplikací musela paní Mandlová ve svém životě ustát a jak to nakonec zvládala.
Obzvláště se mi líbila pasáž o tom, jak ji obviňovali z kolaborace s Němci a to jen proto, že se uvolnila natáčet film v Německu. V knize to paní Mandlová napsala výstižně. Nejvíce udávali ti, čl měli nejvíce másla na hlavě.

22.02.2021 5 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Knihu jsem četla až po přečtení šifry mistra Leonarda a trochu mě zklamala. Podle mě byla šifra o trochu lepší než andělé a démoni.
Opět bylo hlavním tématem tajné společenství plno záhad jak jsme u tohoto autora zvyklí.
Profesor Langdon je zavoláme do Vatikánu aby pomohl najít ukrytou bombu, která by mohla vybuchnou. Mezitím se má konat konkláve na volbu nového papeže, alrvto se zkomplikuje, protože dochází k vraždám.
Jak jsme u toho autora zvyklí, v knize se objevují tajemné symboly, společenství a celé je to propletené s vraždami. Děj opět docela rychle ubíhal, byl napínavý, ale něco mi tam chybělo. Šifra mi sedla lépe. Rozdodně je podle mě tato kniha lepší než další autorova díla.

20.01.2021 4 z 5