Pettinka Pettinka komentáře u knih

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

Z Parizske svadleny jsem byla nadsena, takze jsem vzala do ruky i tuto knihu a jsem unesena. Libila se mi i mnohem vic. Jasne, porad jde o trochu odpocinkovy cteni a milostny romanek, ale moc ctivy a hezky. Nicmene byly momenty, kdy musel clovek premyslet, jestli mu neuteklo neco, podle ceho by mohl identifikovat starenky a opravdu jsem netusila, kdo je kdo. Ze je pribeh vypraven i zpetne a prolina se s pritomnosti, mi vyhovuje. Take jako zenska, co miluje hadry ocenuju propojeni s modnim svetem a Diorem :D Muze, prosim, napsat dalsi knihy?!

30.12.2021 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Po dlouhé době kniha, která mě opravdu dojala! Krásný příběh. Hlavní hrdinka mi byla hrozně sympatická. I další hrdinové, i když ne všichni měli uplně kladné vlastnosti. K tehle knize se moc ráda vratim!

28.11.2018 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Ani nevím, kde a kdy jsem na Eleanor narazila, každopádně jsem knihu koupila kvůli hodnocení, které měla už tenkrát moc pěkné. Ne že bych teda dala na hodnocení, ale když má kniha hodně % od hodně lidí, znamená to jenom jedno - je prostě dobrá. Což teda Eleanor fakt je! Hlavní hrdinka je prostě skvělá. Je to takový mimoň, až se na ní nemůžete zlobit a kolikrát mě upřímně od srdce rozesmála. Hned jsem si jí zamilovala. Kniha není teda žádný drobeček, ale i tak jsem jí hltala jenom 2 dny. Je tak čtivě napsaná a vy prostě potřebujete vědět, kde je ten háček a jaký má Eleanor tajemství, takže čtete a čtete a jste opravdu nevrlý, když Vás někdo od čtení ruší! :D...Musím říct, že takhle pěknou knížku jsem dlouho hledala!! Kdybych mohla, dala bych i víc jak 5 hvězdiček!!

08.07.2018 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Zatim nejlepsi knizka, kterou jsem od Colleen cetla. Opravdu jsem ji precetla jednim dechem, napjata. Neco bylo teda teda predvidatelne, ale stejne urcite zvraty nastaly, podle meho. Na dovolenou idealka :)

09.07.2020 5 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Pribeh me teda nakonec chytnul! Tim, ze sama miluju knihy mi hlavni hrdinky a pointa pribehu byla velmi blizka!! Styl psani je mi taky blizky. Jojo me hold zatim nikdy nezklamala!!!

08.01.2022 5 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Já tu Jojo MILUJU! Další skvělá knížka od ní!

03.01.2018 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Za mě TOP! Poutavý obal, krásné a vtipné ilustrace, perfektni myšlenky, názory, životní moudra a to vše podané s humorem a lehkosti! Knížku jsem si musela šetřit a vychutnávat si ji po částech, byla by škoda ji zhltnout za den. Rozhodně jsem ji nečetla naposledy a budu jen a jen doporučovat! Děkuju Aně za další oblíbenou topku :)

02.05.2017 5 z 5

Poslední výkřik Poslední výkřik Alice Clayton

Pro mě fajn zakončení série. :) Mám ráda, když se dozvím příběhy ostatních hrdinů. Tento dil se vlastně zmiňuje o každém. Což já oceňuji :). A pokud někomu tato kniha přijde nudná a spisovatelky styl je takový a makový - tak to nečtěte. Ale ono, když jste se dočetli až k tomuto dílu, tak zas tak hrozné to nebude, že :) takže za mě fajn oddechovka! Doporučuji :)

20.06.2016 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Já opravdu jen hltám. Občas teda se ztrácím v nějakých těch cizích slovech nebo procesu v rámci sklenitu, ale to je možná tím, že příběh fakt hltám. Letim hltat 3. díl!

31.07.2021 5 z 5

Když jsi odešel Když jsi odešel John Marrs

Moc zajimavy a zamotany pribeh :) Trochu vic me bavil pohled Catherine nez Simona, ale bavilo me preskakovani z pritomnosti do minulosti. Jako dobry :)

01.02.2020 5 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Na tohle tema mam nacteno uz pomerne dost a dlouho me kniha takhle nezaujala a nedojala.

01.05.2021 5 z 5

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Já nevím, ale asi jsem podle hodnocení a obalu knihy (ano, jsem ten typ, co vybírá knihu i podle vzhledu, jak na mě působí :D) a popisu příběhu, čekala víc. Nějak jsem tomu na chuť nepřišla. Jako moc zajímavá zápletka, ne že ne. Ale na mě moc těžko psané, odborné právnické prostředí taky není nic na mě. Nevím no. Tématiku války, holocaustu mám ráda, ale tohle bohužel :/

15.02.2020 2 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Knížka, která neurazí, ale že bych si jí dala na seznam TOP knih, které musím mít ve své vlastní knihovně, abych je mohla číst pořád dokola každý rok, se teda říct nedá. Ale jako jo, příběh zajímavý, napínavý to taky bylo, ne že ne. Čtivý, chvílemi i chytlavý. Dokonce jsem byla i zvědavá, jak to vše dopadne a v jednu dobu jsem opravdu netušila, kdo a s kym a jak. Pokud přemýšlíte, co na pláž, tak tuto oddechovku klidně. Zas neříkám, že by to byl takový průser :)

05.07.2019 4 z 5

Vždycky je to manžel Vždycky je to manžel Michele Campbell

Mně se příběh líbil. Nicméně to šlo napsat na mnohem méně stran, pak by to možná byla ještě lepší kniha. Nicméně já nelituji. Samozřejmě jsem četla daleko lepší knihy, ale i horší. Měla jsem ji přečtenou za den, protože jsem četla jak drak, abych se dozvěděla, co a jak teda a kdy přijde ten zvrat. Podle mě to taková tragédie nebyla.

08.06.2019 3 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Za mě 100% lepší než Dívka ve vlaku. Napínavé, čtivé. :)

30.06.2018 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Nemám dech. Zase pecka. Čtivé a zajímavé. Mám ráda téma 2. světové války a myslím, že takovéhle knihy bychom měli v dnešní době pořád a pořád číst, aby jsme si uvědomili, že se máme jako prasata v žitě a jak se máme chovat jeden k druhému. Toto byla moje druhá knížka od této úžasné spisovatelky a musím říci, že na mě zapůsobila mnohem více než Sůl a moře, která určitě stojí taky za přečtení! DOPORUČUJU!

07.01.2018 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Toto byla moje třetí knížka od Jojo a musím říci, že každá knížka je snad lepší a lepší! Vždycky mě tam něco překvapí, dojme. Spisovatelka hlavně píše velmi pěkně, čtivě. Takže já jdu na další knížku od ní. Určitě doporučuju!! :)

30.12.2016 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Bábovky jsem si koupila skoro hned po jejich vydání, protože se mi příspěvky Radky Třeštíkové na Facebooku velmi pěkně četly a také jsem se nasmála. Nakonec jsem se k nim dostala až teď a rozhodně jsem nebyla zklamaná. Knížku jsem měla během 2, 3 dnů přečtenou a kdybych měla celý den volno, je po ní ještě ten den.
Příběhy jsou plné lidské reality, absurdních náhod a přesto jsou napsané vtipnou formou. Každý určitě najde v jedné z postav nějakou osobu, ze svého okolí (nevěrného manžela, nemoc, nechtěné těhotenství, kariérismus, důchodce co má rád předváděčky a kupuje věci, které ani nefungují, homosexualitu apod.).
Co se mi opravdu líbilo bylo jak se spisovatelka vracela k předešlým hrdinkám a já se vlastně během dalšího příběhu dozvěděla, jak dopadla hrdinka předešlá. Někdy jsem byla dokonce zmatená, kdo byl kdo a to mě nutilo přemýšlet a nebo si to znovu dohledat. Mám ráda knížky, u kterých musí dávat člověk pozor a přemýšlet. To člověka přeci jen víc baví!
Těším se na další knížku!
P.S. Kdyby bylo po mým, dám víc jak 5 hvězdiček, ale bohužel :)
Příjemné čtení

02.10.2016 5 z 5

Exodus Exodus Kate Stewart

První kniha se mi líbila, druhá je o 100% lepší a pohltila mě do příběhu mnohem víc! Tak snad se máme u té třetí na co těšit!

22.01.2023 5 z 5

Těžká noc Těžká noc Lenka Lanczová

Lenka je muj oblibenec, nicmene, pokud cekate jako velky wow, tak Vas to zklame. Najednu stranu, co ma furt vymyslet za zapletky? Ale za me jo, mne se to libilo, mam rada takovyhle oddechovky a Lenky styl psani.

12.09.2021 5 z 5