petrulka petrulka komentáře u knih

0.4 – Soumrak civilizace 0.4 – Soumrak civilizace Mike Lancaster

(SPOILER) Tohle ale vůbec nebylo špatné. Je to taková jednohubka, spíš povídka. Upgrading lidstva je neotřelá, zajímavá teorie, vcelku chvílemi mrazivá "nespatřili jste někdy něco koutkem oka, co tam nebylo, když jste se podívali zpříma?".
No a řekněme si upřímně, není už na nějaký ten upgrade nejvyšší čas?

03.08.2023 4 z 5

Amazonie Amazonie James Rollins (p)

Super výlet do Amazonského pralesa, napínavé, zajímavé i poučné - při přípravě potomka na maturitu z biologie jsem zazářila s priony :-D

30.05.2023 5 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Na rozdíl od prvního dílu, zde jsem okamžitě naskočila do příběhu a prostě se jen bavila. Některé plány i jejich provedení bylo chvílemi až moc, ale je to žánr, jaký je a netřeba jejich logičnost i naději na úspěch nějak podrobněji rozpitvávat. Závěr knihy zabolí i potěší, z některých postav jsem měla vyloženě škodolibou radost, z některých opravdovou a upřímnou, z některých zabolelo u srdce. Dle mého skromného názoru se jedná o velmi zdařile napsanou sérii, každá z postav je originální a každou si svým způsobem čtenář zamiluje.

25.01.2023 4 z 5

Jenom nestvůra Jenom nestvůra Vanessa Len

Po počátečním zděšení, co jsem to proboha začala číst, přišlo příjemné překvapení. Zajímavá zápletka, poměrně fajn postavy, prostředí..a konec, to je tedy nářez, takový jsem nečekala ani ve snu. Doufám, že další díl vyjde co nejdřív :-D

22.12.2022 4 z 5

Samotka Samotka Alexander Gordon Smith

Tak tohle bylo něco. Dostala jsem hodně málo odpovědí, zato otázek by bylo čím dál tím víc. Konec je perfektní. Doufám, že brzy vyjde další díl:-)

07.11.2022 5 z 5

Královská hraničářka Královská hraničářka John Flanagan

Je třeba se s mířit s tím časovým posunem a pak je to ok :-) bylo takové zvláštní se se všemi setkat až po oné události a neprožít jí s nimi. Moc jsem se nedokázala do Willa vcítit. Ostatní dospěláci se knihou tak nějak mihnou. Maddie se povedla, její pubertální náladičky i postupný přerod v hraničářku. Ale jak už zde bylo řečeno, stará parta byla top.

25.10.2022 4 z 5

Převorství u pomerančovníku Převorství u pomerančovníku Samantha Shannon

Přesně jak je psáno v recenzích. Epický rozměr v jedné knize. Naprosto s přehledem by z takového příběhu šla sestavit trilogie. Je to příběh pro nadšence do jmen, rodů, vládců a jejich dvorů, do spletitých vztahů a zákulisních intrik. Je to příběh i o bojovnících, lépe řečeno bojovnicích, ale o jejich výcviku a zkouškách se moc nedozvíte. Dočtete se i o dracích, kteří jsou tentokrát velmi zajímaví - východní, západní, hodní, zlí, malí, velcí...vybere si každý. Ale opět mi chybělo něco víc, hlavně o zrodu, skutcích a motivacích západních draků, hlavně o Bezejmenném se nedozvíme téměř nic. V tomto směru malé zklamání, nicméně pro nadšence do epických fantasy příběhů je tato kniha příjemnou záležitostí.

07.09.2022 4 z 5

Králové Clonmelu Králové Clonmelu John Flanagan

Tato série je prostě knižní láska. Ačkoliv například pro mě byl tento díl víceméně odpočinkový, sem tam nějaké překvápko, ale víceméně nic strhujícího, přesto mi tahle parta lidiček tak přirostla k srdci, že si užívám každé slovo. Dialogy jsou geniální, napsané s takovou lehkostí a přitom se do nich promítá tolik přátelství, nadsázky, vtipu i obav, že čtení ubíhá, ubíhá a najednou je konec. Naštěstí ne úplný, další díl připraven :-)

01.06.2022 4 z 5

Nebezpečná podoba Nebezpečná podoba Sandra Brown

Přiznám se, že jsem čekala víc. Zápletka je skvělá, bohužel není vytěžená tak, jak by mohla být. Nejen, že je od určité chvíle těžko uvěřitelná, ale i chování postav, včetně těch hlavních je nelogické a často iritující. Nicméně jako oddechovka, nad kterou raději moc nepřemýšlet, proč ne.

01.04.2022 3 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Průměr. Jelikož na víly, elfy, skřítky a podobné bytosti "trpím", těšila jsem se na parádní exkurzi do jejich světa. Což o to, nadpřirozených bytostí se v knize najde dostatek. Ale chybí magie. Chybí atmosféra kouzelného světa. Hlavní hrdinka je nesympatická až na půdu, k neuvěření schopná v boji a taktickém uvažování, na druhou stranu naivní, až to bolí. Ať přemýšlím jak chci, žádná z postav mi nepadla do oka. Jelikož samozřejmě chci vědět, jak to celé dopadne, čtu dál, ale že bych se nemohla dočkat, až knihu znovu otevřu, to nehrozí.

07.02.2022 3 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Za mě je to nejlepší kniha z celé série. Není to jen omílané a stereotypní nacházení mrtvol s co nejodpornějším způsobem zohavená, žasnutím ve dveřích místnosti, kde se oběť nachází, ochranných obleků, rukavic, nekonečných otázek šéfové a klidnému objasňování, leckdy i zcela jasných věcí fenomenálním Hunterem. Ne, tady je opravdu příběh, napínavá zápletka, geniální protivník a opravdové nebezpečí. Tohle je opravdu dobrá detektivka, nejen krev a vnitřnosti. Pro někoho možná zklamání, pro mne příjemné překvapení.

08.04.2021 4 z 5

Kacířka Kacířka Bernard Cornwell

Dávám hodnocení za celou sérii. Po knihách jsem sáhla, abych si odpočinula od fantasy a to se tedy povedlo. Nevěda, do čeho jdu :-) jsem jen zírala na detailně popisované bitvy, stránky a stránky o mečích, dělech, zbrojích a hlavně lucích. Je to neskutečně dobře napsané, ale k hrdinům knihy není lehké si najít vztah. Autor má odstup a nesnaží se, aby se zalíbili za každou cenu. Oceňuji i mnoho historických faktů a reálných popisů skutečných událostí.

30.11.2020 4 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Dalo by se říct, že tento žánr patří k mým "oblíbeným". Nikdy by se takové knihy neměly přestat psát, číst by je snad mělo být povinné. Velmi těžce zvládám osudy dětí a tahle kniha, ačkoliv je sama o sobě popisem čiročirého šílenství, obsahuje pár stran, na které nezapomenu do smrti.

09.01.2020 5 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Xemerius. Xemerius. Xemerius. A pak teprve to ostatní. Vtipný, mockrát mě rozesmál. Roztomilý. Akční. Prostě hlavní hrdina celého dílu :-)

22.03.2019 4 z 5

Mechanický princ Mechanický princ Cassandra Clare (p)

Plný počet za parádní pokračování. Knížka má spád, ani jedna z postav není plytká nebo odfláknutá, všichni jsou svým způsobem a fajn a neleze to na nervy. Největší oblíbenci: Magnus a Jem.

30.01.2019 5 z 5

Avilion Avilion Robert Holdstock

Na jednu stranu jsem ráda, že se něco částečně objasnilo, vysvětlilo, na straně druhé nedokážu pochopit, co se stalo. Kouzlo prvních tří dílů je nedostizne, přesto je tento závěrečný díl až moc velkým ústupkem fantazii a obrovskému dobrodružství počátku série. Mnoho osudů zůstalo nepovsimnutych a jejich neobjasnenost mě trápí. Některé jsou naopak zmiňované až příliš, až je to lehce obtěžující. Těžké loučení, na tyto knihy se nedá zapomenout, ať tak, či tak.

23.12.2018 3 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Původně jsem tuto knihu vzala na dovolenou jako oddechovku. Přečteno jsem jí měla za dva večery a ačkoliv jsem při četbě neustále vnímala příslib toho, že vše bude dobré, i tak mi bylo chvílemi smutno. Pro milovníky zvířat se najdou nervy drásající okamžiky. Pro ostatní příjemná jednohubka.

05.09.2018 5 z 5

Koralina Koralina Neil Gaiman

Přečteno za jeden večer. Líbila se mi moc, vůbec mi nepřipadala jednoduchá či plochá. Právě naopak. Vůbec by mi nevadilo dozvědět se víc.

20.06.2018 5 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Mě se líbila moc, vůbec nevadí, že je trochu jiná. Hlavní záporák není až tak hlavní a ani až tak záporák. Nic veselého.

21.05.2018 4 z 5

Vzpomínka na světlo Vzpomínka na světlo Robert Jordan (p)

Tak...a je konec. Po několika letech, kterými mě v kratších či delších intervalech tato sága provázela, nastává ticho. Fantasticky vystavený příběh, pestrá paleta hlavních hrdinů, kde si každý najde "toho svého" a bude-li mít štěstí, právě on přežije. Poslední díl je hlavně obrovskou, epickou bitvou. Je plný bolestných ztrát i vyplnění nadějí, které se zdály být nesplnitelné, překvapení v přerodu některých postav a úplně nakonec KONEC. Trochu smutné, s pocitem promarněné šance, přesto asi nejlepší řešení, na jaké Brandon mohl připadnout. Svoboda....

01.02.2018 5 z 5