Petronela16 Petronela16 komentáře u knih

Vražda v ledu Vražda v ledu Catherine Shepherd

Moje prvé stretnutie s touto autorkou, možno aj nie posledné.Takto by som charakterizovala pocity, čo vo mne vyvolalo toto dielo.Mne sa veľmi páčilo prostredie Kolina n.R. tiež sa mi páčil aj charakter hlavnej hrdinky.Mila a príjemná slušáčka.Viem, že to nebola taká že wau detektívka, ale mne to tentokrát úplne vyhovovalo, že nestrieka krv na každej 2.strane.Tiez sa mi páčilo, že na konci to nebolo zbytočne umelo naťahovane a páchateľa normálne hneď zbalili.Lebo väčšinou to v takýchto prípadoch býva tak, že páchateľ im nejak ujde alebo sa niečo stane a na prvý raz ho nezatknu.U mňa tentokrát fajn detektívka,. Nenudila ,zabavila, tak to má byť.

17.10.2021 3 z 5

Ztracené střípky Ztracené střípky Tim Weaver

Nebudem to naťahovať - kniha sa mi vôbec ale vôbec nepáčila.Ten začiatok je zaujímavý, dobrý námet, všetko super , ako vždy pri tomto autorovi....A potom zisťujem po 150 stranách, že čakám ,že sa začne niečo diať, ale ono to stagnuje až hrôza.Sklamanie veľké, keby to nebol Weaver, tak nedám ani jednu *.Fakt slabé, dúfam že to najbližšie Raker zachráni, lebo s autorom končím.Skoro 600 strán a nuda na skapanie, to teda už fakt nechcem viac.Za mňa e - e .

06.10.2021 1 z 5

Nebezpečná hra Nebezpečná hra Camilla Läckberg

(SPOILER) Tak teda šup šup na hodnotenie:povedala by som - take minimalistické dielko od známej spisovateľky.Nebolo to ani že najhoršie, ale ani najlepšie.Nudit to nenudilo, dej vcelku fajn odsypa a graduje, čitateľ môže tušiť blížiacu sa katastrofu.Trosku drsný koniec, keď ani jeden z hlavných hrdinov nezaplace za svojím mŕtvym rodičom, ba čo viac, stáva sa vykonávateľom ich smrti.Nechcela by som tak dopadnúť, ani ako rodič, ani ako dieťa.Celkom zaujímavý námet, mohla to však Kamilka trošku vyšperkovať a viac rozvinúť aj psychológiu hlavných postáv a aj dej.Za mňa dnes , ako už bolo spomenuté nižšie v hodnoteniach, šedý jednohubkovy horší priemer.

27.09.2021 2 z 5

Bez tváře Bez tváře Rob Ashman

Kniha ma ,spočiatku, veľmi zaujala, takpovediac vcucla, svojim rozprávaním z pohľadu vraha a z pohľadu detektívky.Po cca 200 stranách , keď ma to už mierne prestávalo baviť, sa to opäť "rozjelo" a znovu ma to vcuclo.Myslim, že to bude celkom fajn detektívna rada, ako som už napísala, mierne zaváhanie však hodnotím *dole.Uvidime, čo bude ďalej a podľa ďalšej knihy sa rozhodnem.

22.09.2021 4 z 5

Bremeno minulosti Bremeno minulosti Dominik Dán

Hodnotenie bude strucne, ako vždy super počúvanie v podaní M.Mnahoncaka.Uz ani neviem,čo mám napísať pri hodnotení kníh DD, lebo v podstate je to vždy výborne,pre mňa oddychové počúvanie a baví ma to viacmenej vždy, lebo si pri tom krásne nostalgicky pospominam na staré dobré , a v mojom prípade moje mladé, časy.V podstate mi je už jedno, aký príbeh, kto a kedy a ako, lebo sa mi páčia tieto knihy.

09.09.2021 5 z 5

Neznámí Neznámí C. L. Taylor

Juchuchú, konečne kniha, ktorá má nútila čítať vo dne v noci, doma, v práci....no akosi som sa rozbasnila.Mam radosť, že som siahla po tejto krimi.Zacitat sa nebolo vôbec ťažké, dej sa vlastne strieda s 3 dejovymi líniami, ktoré akoby spolu vôbec nesúviseli.Nechcem unavovat opisom jednotlivých línii, podstatné je, že na konci akosi krásne všetko zaklapne na svoje miesto a nevyriešené sa vyrieši .Po dlhom čase som predsa len natrafila na knihu takpovediac z môjho súdka, preto ju vrelo odporúčam.Myslim, že zatiaľ sa mi od autorky páčila najviac.

03.09.2021 5 z 5

Kontrola - Ne všichni doktoři jsou hrdinové Kontrola - Ne všichni doktoři jsou hrdinové Hugh Montgomery

(SPOILER) Po dlhom čase som dostala chuť na niečo z lekárskeho prostredia, samozrejme zamiešane a prichutene nejakou tou vrazdickou.A veľmi dobre som si vybrala.Pravdepodobne je to prvá autorova kniha, apropo pre mňa absolútne neznámeho, no o to slubnejsieho.Ono niekedy aj prvotina sa vydarí .Zápletka bola zaujímavá, aj keď som tipovala, kto bude ta neznáma vykonavatelka spravodlivosti, len som netušila prečo. Fúha a ešte ma dosť desili tie vnútorné pocity Trencharda, keď som si predstavila, že by som tak mala vegetovat ,vlastne pri zmysloch a totálne nehybna, tak to bolo druha najhoršia predstava.(Prvá je byť uväznená,zasypana pod zemou v truhle,brrrr).No ozaj veľmi dobré, určite si ešte posvietim na autorove diela , ak ešte nejaké budú.Budem veriť, že áno.

30.08.2021 4 z 5

Imitátor Imitátor Daniel Cole

Kniha ma na začiatku zaujala svojou originalitou, vlastne originalitou spôsobu vrážd.Ale to bolo asi tak všetko.Ani sa mi nechce o tom rozpisovať, pravdou však je, že kniha ma už potom viac menej nudila.Sem-tam boli jasnejšie chvilky, keď nastala nová vražda ,ale skutočne som to čítala už len so sebazaprením.Nevravim, že úplne nanič, ale také , že neurazí, ale ani nenadchne.Šedý priemer, čítala som už aj lepšie. V budúcnosti už asi od autora neskúsim nič, lebo ani toho jeho Handroveho panáka som nedočítala a teraz toto.... takže asi tak

18.08.2021 2 z 5

Zákrok Zákrok Robin Cook

Nechcem hodnotiť túto knihu 1*, lebo bude odpad a to by som p.Cookovi nechcela urobiť.Je však pravdou, že som čakala viac.Pocuvala som ako audioknihu, veľmi som sa tešila, lebo už som dávnejšie odkladala túto knihu.V minulosti som prečítala všetky Cookovky, mám rada romány z lekárskeho prostredia , ktoré sú šmrncnuté krimi.Velmi som sa sklamala a po 7 "ťažkej"kapitole, plnej siahodlhych cirátov o biblických veciach som si povedala, že dosť a knihu som nerada, ale predsa poslala do ...koša.Zmazané ,finito, to sa nedalo počúvať. No škoda, lebo autor to vie určite aj lepšie.

17.08.2021

Kožené srdce Kožené srdce Dominik Dán

(SPOILER) Hneď na začiatku som zostala v šoku, že či som toto už čítala, či nie, či čo?No ešteže ma neprešla trpezlivosť a išla som ďalej.Este musím upresniť, že som aj túto Danovku , ako vo väčšine prípadoch, počúvala ako audioknihu.Tentokrat to síce nebol ani Mnahoncak ani nikto známy, ale tak v pohode dalo sa to počúvať, kniha bola nahovorena celkom dobre a ten rozprávač sa aj snažil hlasom intonovat .Zápletka tentokrát netradičná, ani mi nevadil mierny odskok do minulosti a esesacka epizóda.A vysvetlenie koženého srdca na záver bola chuťovka, ako sa na DD patrí.Urcite výborne popocuvanicko, škoda ,že Kukiho citronovnik nakoniec zdochol.No ale to sa dalo zase čakať!

16.08.2021 5 z 5

Kdo je bez hříchu Kdo je bez hříchu Bo Svernström

Mám veľmi, veľmi zmiešané pocity, keď mám hodnotiť túto knihu.Zo začiatku ma to úplne pohltilo, ale po cca 100 stranách som sa začala brutálne nudiť.Nekonečné návštevy svedkov, či už hlavných hrdinov, alebo policajtov, z ktorých niektoré boli totálne bezpredmetné...uf .K čítaniu som sa už potom musela velmi premáhať, sem tam som preskočila stranu a zistila som, že som o nič neprisla . Niektoré kapitoly sú úplne zbytočné.Koniec bol príšerne zamotaný, až neuveriteľný.Jedine pozitívum boli krátke kapitoly, len to je dosť málo pre dobrú detektivku.Skratka pre mňa strata času a ešte aj peňazí.A veruze to nebola lacná kniha! Nepáčilo sa, je mi ľúto.

31.07.2021 1 z 5

Čierne leto Čierne leto M.W. Craven

(SPOILER) Veľmi dobre počteničko, aj keď viaceri písali, že prečítali prvú knihu od autora, ja som začala práve s touto druhou.Hned na začiatku ma to úžasne navnadilo a začítala som sa jedna radosť.Kniha sa mi čítala fajn, aj keď musím povedať ( niekto to v recenziách už tak pekne napísal),že mi tam chýbalo niečo také, ja neviem čo, čo človeka núti čítať ešte aj v hlbokej noci..No a práve toto nutkanie mi tam chýbalo k dokonalosti.Tiez som si nevedela až tak dobre predstaviť tú techniku s tou výmenou krvi, ale možno to bude len nedostatkom fantázie, aj keď všelijakých kníh z medicinsko-krimi mám nacitanych hafo,tak neviem.Ocenujem prostredie a samozrejme sympatickost hlavných postáv.Dokonca mi bola sympatická aj hlavná záporná postava,keďže nebol žiadny tupec.
Určite si na autora posvietim a neodmietnem nejaku ďalšiu krimi.Doporucujem si prečítať.

16.07.2021 4 z 5

Knieža Smrť Knieža Smrť Dominik Dán

Po dlhšej dobe som sa prinavratila k rodnej hrude...ale zase trepem...Znovu...po dlhšej dobe som si opäť našla veľmi fasacke popocuvanicko od DD v podaní už tiež perfektného M.Mnahoncaka.Uz tiež perfektneho preto, lebo dlho bol u mňa na piedestáli M.Geišberg.Nenudilo ma to ani chvíľu, tie hlášky má úžasne bavia.Odporučam a s vervou sa vrham na ďalšie počúvanie.

11.07.2021 5 z 5

Na podpätkoch Na podpätkoch Dominik Dán

No samozrejme, že to bolo opäť fajnove čítanie..Musím však podotknúť, že pre mňa bola toto druhá autorova kniha, ktorú som prečítala tak "normálne, akože naozaj čítala,lebo všetky ostatné mám napočuvane ako audioknihy.A taktiež mi nedá nepovedať, že aj napriek všetkému, stále mi lepšie sedí to počúvanie.Ono u mňa sú knihy, ktoré mám radšej ako audiopočteničko a DD patrí rozhodne medzi nich.Začal to vlastne M.Geišberg- v jeho podaní ma to neskutočne bavilo a jeho ctihodny nástupca M.Mňahončak v ničom nezaostáva.Nemam viac čo dodať na margo tejto knihy, lebo okrem deja, ktorý nebudem prezrádzať, sa viac ako super detektívka z dôb nedávno minulých,nedá viac povedať.Treba si prečítať.

30.06.2021 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

(SPOILER) Hneď na úvod podotýkam, že som mala vypočutu audioknihu.
Dala som sa na nu iba kvôli výzve a tiež , že bola zdarma na stiahnutie.Urcite by som ju inak nepočúvala, o čítaní nehovoriac.Dedinu mám stále rada, nakoľko odtiaľ pochádzam, ale táto sa mi vôbec nepáčila . Všetky postavy boli tak nejak negatívne vykreslené,nemôžem si pomôcť.Jedine, čo sa mi v nej páčilo bolo opisanie dedinskej zabíjačky.Myslim, či moravská alebo slovenska dedina naturou sú si podobné, ale určite by si bola Dvořakovej Dedina zaslúžila aspoň jednu jedinú optimisticky naladenu osobnosť.Chvilami sami zdalo, že na tej jej dedine žijú sami "morousove".No čo vám poviem, asi to mala byť humorno realistická kniha, ale pre mňa veru nebola.Davam teda jednu* za tú zabíjačku a tiež, že si ju dám do výzvy.A s Dvořakovou si dám utrum.Aspon zatiaľ!

24.06.2021 1 z 5

Pacient Pacient Jasper DeWitt

(SPOILER) Kniha sa mi zapáčila, hneď ma zaujala a začítala som sa.Velmi ma to bavilo cca tak do dvoch tretín, no a potom už som to len tak docitavala, ze aby sa nepovedalo, Áno, majú pravdu tí, čo tvrdia, že je to podobné Kingovi, áno majú pravdu tí, čo sa im páčia nevšedné námety, len bohužiaľ ja až tak nemusím "duchariny", preto ma to už ku koncu prestalo baviť.Nechcem ísť do podrobností, určite, že pre istý okruh ľudí to bude pecka , mňa to však až tak nenadchlo.Asi nie som cieľová skupina, uznávam.

14.06.2021 3 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Začnem tým, že knihu som sa pokúsila najprv normálne čítať,l.Vobec sa mi to však nedarilo, nejako ma to nevedelo vtiahnuť. Neskutočne mi vadili tie trápne neologizmy, či ako to mám nazvať.Hrôza ako to špatí ten český jazyk.Neviem , či sa vôbec niektoré tie výrazy aj používajú v hovorovej reči, či to bol len akýsi výmysel autorky.V každom prípade sa mi to nepáčilo.No a keďže som sa náhodou dostala k audioknihe a tá sa mi hodila do výzvy, tak som tomu dala šancu.V podaní P.Batěka to celkom šlo, dej bol v podstate nenarocny a pre mňa zaujímavý , nakoľko mám rada knihy z lekárskeho prostredia.Tak ako hodnotili aj mnohí , pripájam sa aj ja k názoru, že neurazí , ale ani nenadchne.Este skúsim popocuvat autorkinu Dedinu a uvidíme.

12.06.2021 3 z 5

Kuře melancholik Kuře melancholik Josef Karel Šlejhar

Túto knihu som si našla, lebo mi pasovala do výzvy, bola tu zadarmo na stiahnutie ako e-kniha,inak neviem, či by som sa na to dala.Mam z nej veľmi, ale že najviac rozporuplné pocity.Neviem ani,či sa mi páčila, alebo nie, v každom prípade, viem si predstaviť, že táto novela vznikla na základe skutočnej udalosti.Tajne som dufala, že to neskončí tak, ako som niekde vzadu v mojej šedej kôre mozgovej, aj tak vedela ako to skončí .A že to nebol happyend je všetkým jasné.Pred chvilou som napísala hodnotenie na Dextera, tak ma len tak napadlo, že tá nevlastná matka tohoto dieťatka z novely by bola super navnada pre Dextera.Dopriala by som mu ju ako chuťovku.Ved kto už chce týrať malé dieťa?No dosť,lebo mi je z toho nevoľno, aky vieme byt my ľudia zlí!

03.06.2021 3 z 5

Drasticky děsivý Dexter Drasticky děsivý Dexter Jeff Lindsay (p)

Opäť jedna z knih, ktorú keby som neprečítala, teda aby som neklamala, nevypočula, tak sa vôbec nič nestane.Takže takto: možno pre niekoho, kto nevidel seriál (neviem, či vobec niekto taký existuje) by to bola kniha celkom zaujímavá.Ja nepopieram - námet to je skutočne unikátny, zaujme hneď , veď vrah, ktorý svoje vraždiace chúťky ukaja vraždami ľudí,ktorí si to "zaslúžia" je unikát.Vobec sa mi nepáčil štýl písania,bolo to trápne a úplne také prvoplánove.Dexter v tejto knihe mi príde ako samoluby narcis a v seriáli mi pripadal skrátka totálne iný.Knihu som si vypočula ako audioknihu, určite by som ju ako knihu nečítala.Uz aj to počúvanie mi dalo zabrať, ale tak úprimne - pri upratovaní som to nejak zvládla sem tam som vypla príjem zvuku v mojej hlave /o nič som neprišla/ a strašne som sa potešila koncu, ktorý bol tak naaaaa-tiaaaa-hnuuuu-tyyyyyyý , že až.Takze moje rezumé znie- Boh ochraňuj od čítania toho, kto videl seriál. Toť vsjo.

03.06.2021 1 z 5

Šesť príbehov Šesť príbehov Matt Wesolowski

Prosím pekne,mne sa tento príbeh zložený zo 6 príbehov velmi páčil.Uplne niečo iné, štýl písania je netradičný, ale nie zlý, ba práve naopak,veľmi ma zaujala táto forma. Každý príbeh je vlastne subjektivnou výpoveďou jednej z postav a je zaujímave sledovať ich vyjadrenia k rovnakým udalostiam z ich uhla pohľadu.Napriek tomu, že sa na konci nič svetoborné nedeje a dej končí ako je už zrejmé, veľmi ma bavilo sledovat vývoj postáv.Vlastne ani nikto nebol taký, za akého bol považovaný.Skutocne neľutujem ani čas ani peniaze a na 100 péro si od autora ešte niečo zaradim na svoje čitateľské menu.

02.06.2021 4 z 5