Petronela16 Petronela16 komentáře u knih

Uzol Uzol Dominik Dán

Zase jedna knizka,ktoru som nevedela citat ,ale ako audiokniha bola zaujimava.Samozrejme ide aj o to,ci ma clovek rad detektivky z cias minulych.V podstate sa pripajam k nazoru,ze to bola taka ani nie kriminalka ako mozno roman z prostredia ZNB +StB.Ale fajn, pacil sa mi zaver knihy.Niektore kapitoly a opisy sa mi zdali uplne realne, napr.to dennodenne pitie,sikanovanie ludi za emigrovanych pribuznych...ale niektore veci trosku pochybujem, ze mohli tak byt,napr.ze obycajny vysetrovatel si len tak mirnixdirnix vyhlasi mimoriadnu situaciu atd.V podstate fajn kniha,len u mna urcite zavazilo, ze bola audio.A tiez ze to cital perfektny Marian Geisberg.

16.07.2019 4 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Fajn kniha,myslim ze ma bavila najviac zo vsetkych autorovych knih.Sice ma vela stran, ale pokial sa clovek prehryzie takym menej dynamickym rozbehom, caka ho super jazda.Odporucam.

12.07.2019 4 z 5

Krvavý pomaranč Krvavý pomaranč Harriet Tyce

Tak na to, ze to bola autorkina prvotina to nebolo zle.Sem tam trosku menej zaujimavy dej sa striedal zase s akcnejsim.Hlavna hrdinka mi bola spociatku nesympaticka,ale vyklula sa z nej celkom fajn postava.Pacil sa mi zaver.Je mozne ze v buducnosti si este nieco od autorky precitam./Ak napise./

01.07.2019 3 z 5

Byla prý docela hezká Byla prý docela hezká Michel Bussi

No tak toto bolo to najslabsie co som od Bussiho citala!Precitala som to len preto, ze som, ako vzdy ocakavala na konci nejaku *fintu,* a ta samozrejme aj prisla.Ale to bolo to jedine, co tam bolo zaujimave.
Pre mna velmi zdlhave, sklamanie.
Dufam ze pride nieco lepsie.

25.06.2019 2 z 5

Nevyliečiteľný romantik Nevyliečiteľný romantik Frank Tallis

Zaujimava kniha o roznych druhoch lasky.Nedala som viac bodov,lebo uprimne poviem,ze niektore *odborne*pasaze boli prilis dlhe a nudne.Take oddychove citanie na jedno dlhe poobedie.Tak trochu z ineho sudka ako obycajne citam,ale dalo sa.

18.06.2019 3 z 5

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Genialna kniha ako je genialny cely Fitzek!!!Som rada,ze som sa nesklamala v dalsom jeho diele.Neviem, kam ten clovek na tie namety chodi,ale skratka to co on napise je u mna vzdy zarukou vyborneho thrilleru.Tlieskam, davam 100 bodov a ak by sa dalo poprosim aj tuš!
Uz teraz sa tesim na dalsi jeho roman.

11.06.2019 5 z 5

Sběratel hříchů Sběratel hříchů Daria Desombre

Trosku slabsi rozbeh,ale potom ma to celkom zaujalo.A ta historia tiez-chvilami zaujimave a potom zase zdlhave...Ale tak na prvotinu to nebolo zle,ked vezmem do uvahy, ze som uz citala aj horsie a to bolo od autorov,ktori mali uz co-to za sebou.Uvidime s cim pride nabuduce,ved treba dat spisovatelke sancu.Mne sa napriklad pacilo to ruske prostredie,trochu zmena po tych severskych krimi.

06.06.2019 3 z 5

Výkrik Výkrik Nicolas Beuglet

No musim uznat,ze namet je velmi interesantny a pointa ,v ktoru som uz takmer prestala verit ,ze vobec bude, bola pre mna absolutne necakana a v podstate dokonale vystihla vsetko.Super citanie aj napriek jemnemu špionaznemu podtonu a kvapky scifi.Jedna * dole za to,ze niekedy az prilis dokonale vsetko vychadzalo/napr.hlavni hrdinovia nemali problem si z minuty na minutu kupit letenky na
druhy koniec sveta atd/ Urcite si posvietim na dalsie autorove knihy.

27.05.2019 4 z 5

Malé sladké lži Malé sladké lži Caz Frear

Zase som sliapla vedla.Do tretiny knizky som cakala kedy sa to uz rozbehne a prisaham ze som citala len kvoli sem-tam aj vtipnym pasazam.Precitala som to s absolutnym sebazaprenim a priznavam ze poslednych 200 stran som preskakovala vsetky omacky a citala len ked to bolo podstatne aby som vedela ako to skoncilo.Na moj vkus slabucke.Skoda casu a penazi za knihu.

20.05.2019 1 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Aj ked som uz precitala od Kariku par knih (Tma,Strach,Na smrt 1 a 2)necitila som potrebu pridat aj Trhlinu.Nahodou som sa vsak dostala k audioknihe a ta ma teda aj dostala.Suhlasim s tym ze je to skutocna pecka a v pripade audioknihy este okorenena zvukovymi efektami.Tiez som nemala odvahu pocuvat v noci.Vrele odporucam ci uz precitat alebo popocuvat.

14.05.2019 5 z 5

34 dní 34 dní Anita Waller

Celkom slubny zaciatok ale od zhruba polovice knihy som uz len cakala na koniec.Strasne mi vadilo ze vsetko az neskutocne *idealne* zapada do seba.Hlavna hrdinka mi bola spociatku sympaticka a postupne sa mi absolutne znechutila.Kniha mi prisla po precitani taka velmi jednoducha az amaterska...

12.05.2019 1 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Ayobami Adebayo

Velmi pekna kniha,ktora ma donutila si nieco prestudovat aj o Nigerii a taktiez o kosacikovitej anemii.Rozhodne doporucujem precitat!

05.05.2019 5 z 5

Tíha lží Tíha lží Emily Carpenter

Zo zaciatku slubna zapletka,ale postupne taky zbytocne zamotany dej.Od polovice knihy som tuzobne cakala na koniec.S trapenim som ju docitala ale pre mna kniha uplne o nicom.

23.04.2019 2 z 5

Pačinko Pačinko Min Jin Lee

Kniha,ktora ma prinutila citat a citat....a na konci som so slzami v ociach lutovala, ze je koniec.Krasny pribeh, ktory je tak ludsky, ze cloveka prinuti zamysliet sa nad zivotnymi hodnotami.Teda aspon mna prinutil!Uz dlho som necitala nieco tak uzasne.

14.04.2019 5 z 5