Tíha lží

Tíha lží https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404198/bmid_tiha-lzi-gAr-404198.jpg 3 29 10

Na první pohled se může zdát, že Meg Ashleyová má všechno. Je mladá, krásná a život plný večírků jí financuje matka, zbožňovaná autorka hororového románu Kotě. Meg ale dobře ví, že nic není takové, jak se na první pohled zdá. V touze vymanit se z vlivu své matky přijme Meg nabídku k sepsání pamětí a odhalit tak lži, manipulace a osamělost, které provázely celé její dětství. Meg odjede na opuštěný ostrov Bonny Island, kde její matka kdysi psala kultovní Kotě. Snaha o skandální odhalení pravdy se ale velmi rychle promění ve vyšetřování několik desítek let staré vraždy, která se na ostrově odehrála a kdysi se stala předlohou pro napsání Kotěte.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

The Weigh of Lies , 2017

Danago
06.01.2024 2 z 5

Hodně zamotané. Chvílemi napínavé, ale některé pasáže se tak nějak opakovaly, dlouho člověk vůbec neví na čem je. Vysvětlení mi připadalo trochu přitažené za vlasy

bozena3656
01.12.2023 4 z 5

Dobře se čte, napínavé.

Luvy
30.11.2023 5 z 5

Skvělé a napínavé, přečteni za tři večery, od knihy se nešlo odtrhnout. Líbil se mi rytmus děje, místy napínavé, jindy klidné, takové bezčasí. Rozhodně je to odpočinková četba, nic světoborného, ale dobré.

kolacky
29.11.2023 4 z 5

Docela slušně napsané. Lhali všichni, ale na konci se to tak nějak rozmotalo.

Domanovak
16.10.2023 4 z 5

Pomalejší rozjezd, ale potom už k přečtení téměř jedním dechem.

Monuli36
09.12.2020 5 z 5

Nechápu,že má kniha nic moc recenze.Mě se kniha líbila a nešlo se odtrhnout.Doporučuji

Len2očka
09.02.2020 3 z 5

Mě kniha celkem bavila,určitě jsem ji neměla chuť odložit,i když mě občas lecčím dost naivním,až nereálným zaskočila.

MíšaS.
31.08.2019 3 z 5

Mě se kniha celkem líbila. Přiznávám, že někdy od poloviny, už jsem si říkala, jestli by to nešlo zkrátit, ale koneckonců to nakonec nebylo tak hrozné.
První půlka vypadala doopravdy zajímavě a nadějně, pak se to začalo zašmodrchávat a začalo to být možná až moc kýčovité a přehnané, ale i tak jsem si hezky početla. Což se o spoustě dnešních "bestsellerů" říct nedá.
Přiznám se, že se i divím, že má kniha tak nízké hodnocení. Když si vezmu jiné knihy, u kterých já osobně nechápu, proč se to někomu líbí, tahle má alespoň, i přes výtky, nějaký děj a není zbytečně prvoplánová, jako jiné.

mirka2558
08.08.2019 3 z 5

mne sa kniha páčila. malo to dej

Petronela16
23.04.2019 2 z 5

Zo zaciatku slubna zapletka,ale postupne taky zbytocne zamotany dej.Od polovice knihy som tuzobne cakala na koniec.S trapenim som ju docitala ale pre mna kniha uplne o nicom.

tajemství

2019  63%Tíha lží