Šesť príbehov

Šesť príbehov https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/467201/bmid_sest-pribehov-Opm-467201.jpg 3 16 6

Šesť príbehov série

Prvý diel bestsellerovej série, písanej ako prepis podcastu. Online žurnalista Scott King vyšetruje záhadnú smrť tínedžera spred dvadsiatich rokov a pripravuje podcast, v ktorom vedie rozhovory so šiestimi účastníkmi osudného výletu na Scarclawskú pahorkatinu. Predstavuje poslucháčom šesť rozličných uhlov pohľadu na tragickú udalosť. Mrazivý, nepredvídateľný príbeh so strhujúcim zvratom v závere.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Lindeni

Six Stories , 2016

beata-betsy2310
19.11.2022 3 z 5

Priznám sa, že som si ešte nevypočula žiadny podcast, no pri čítaní tejto knihy som mala pocit, že ho počúvam. Matt Wesolowski podal tento príbeh vskutku netradične. Nakoľko ide o "prepis" podcastov, čitateľovi uľahčil orientáciu v deji vsuvkami so zmenenými fontmi písma, na čo som si po pár stranách zvykla. No bolo tu zopár vecí, ktoré musím vytknúť; ako prerušovanie rozhovorov v priebehu "rozprávania" jednotlivých účastníkov,
a neustále pripomínanie, až nadmerné opakovane informácií „poslucháčom“, ktoré pôsobili na mňa únavne až nezáživne. Ale na druhej strane, keby tento príbeh nebol písaný, ale skutočne nahraný ako podcast, tak opakujúce sa informácie majú svoju logiku, veď každá z postáv nezávisle na sebe rozprávala svoj príbeh. Tiež som bola mierne sklamaná z upútavky na obálke knihy, ktorá sľubovala "Úžasne hrôzostrašné... napätie sa dá krájať..." No nič hrôzostrašné som pri čítaní nezažívala. Možno, ak by som sa do čítania knihy pustila sama v hlbokom lese, tak by mi naskakovali zimomriavky. Každopádne som knihu prečítala rýchlo, pretože sa autorovi podarilo vzbudiť vo mne záujem a túžbu poznať koniec.
"Koho zaujíma môj príbeh? Vás. Vás všetkých, ktorí ste čakali so zatajeným dychom na poslednú epizódu môjho podcastu. Nezazlievam vám to. Je to v ľudskej povahe chcieť poznať koniec, nájsť záver v tom blate, trstine a lístí. "

Dani25
27.11.2021 4 z 5

Mňa to bavilo. Niečo iné - kniha cez podcasty. Každý podcast ukázal povahu a život jednotlivých rozprávajúcich i pohľad na zavraždeného.

lusila
09.11.2021 3 z 5

Pekná obálka. A áno, je to niečo nové, podcasty. Ale pre mňa osobne nič hrôzostrašné, alebo ohurujúce. Možno tí, čo nikdy neboli v prírode sami, sa budú báť.

trudoš
22.09.2021 4 z 5

V první řadě musím pochválit koncept thrilleru, jenž evidentně inspiroval i Courtney Summersovou při psaní románu Sadie. Mám tenhle netradiční přístup k vyprávění rád, o to víc, že představa dokumentárního podcastu a hledání pravdy skrze různé úhly pohledu vysloveně jitří mou fantazii. Matt Wesolowski přitom celou první polovinu udává takřka vražedné tempo, kdy záhada kolem smrti nepříliš oblíbeného chlapce získává s dvacetiletým odstupem silně pochmurný tón. Má to nápad, skvěle zpracované postavy a zápletku dostatečně tajuplnou, aby člověk četbu před spaním nerad odkládal.
Jakmile však dojde na vyložení karet, dopouští se spisovatel té největší chyby ze všech – za každou cenu chce šokovat nečekaným finále, až to celé pokazí lehce překombinovaným vysvětlením. Na druhou stranu uznávám, že řešení celého případu není vůbec marné a při zpětné analýze také čtenářsky nejatraktivnější. Rozhodně by mě ovšem zajímalo, jakým způsobem si autor poradil v dalších knihách z dnes už šestidílné série.

čika
08.09.2021 2 z 5

Najprv chvála - obálka a formát sú dosť podarené a vlastne tie ma nalákali. Inak neviem, sľubované hrôzostrašné napätie sa až tak nekrájalo v mojom prípade, trochu som sa strácala a veľa vecí išlo mimo moju logiku, navyše mi nesedel jazyk. Zápletka je celkom sľubná, avšak rôzne popridávané "elementy" ma dosť unavovali.

Petronela16
02.06.2021 4 z 5

Prosím pekne,mne sa tento príbeh zložený zo 6 príbehov velmi páčil.Uplne niečo iné, štýl písania je netradičný, ale nie zlý, ba práve naopak,veľmi ma zaujala táto forma. Každý príbeh je vlastne subjektivnou výpoveďou jednej z postav a je zaujímave sledovať ich vyjadrenia k rovnakým udalostiam z ich uhla pohľadu.Napriek tomu, že sa na konci nič svetoborné nedeje a dej končí ako je už zrejmé, veľmi ma bavilo sledovat vývoj postáv.Vlastne ani nikto nebol taký, za akého bol považovaný.Skutocne neľutujem ani čas ani peniaze a na 100 péro si od autora ešte niečo zaradim na svoje čitateľské menu.

2021  64%Šesť príbehov
2022  71%Hydra