Hydra

Hydra https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500213/bmid_hydra-CLX-500213.jpg 4 7 3

Šesť príbehov série

< 2. díl

V jednu chladnú novembrovú noc v roku 2014, v malom meste na severozápade Anglicka, dvadsaťjedenročná Arla Macleodová kladivom ubila na smrť svoju matku, otca a mladšiu sestru. Teraz je uväznená v psychiatrickom ústave, odkiaľ poskytne exkluzívny rozhovor Scottovi Kingovi, investigatívnemu žurnalistovi, ktorého podcast Šesť príbehov sa stal internetovou senzá-ciou. Kinga úplne pohltí komplikovaný prípad, v rozhovoroch s piatimi svedkami a s Arlou sa snaží zistiť, či zníženie jej zodpovednosti za zločin bolo správne. Ako postupne rozpletá zamotané príbehy, spozoruje, že sám sa stal obeťou internetových trollov a vydierania. Ocitne sa vo svete zakázaných „hier“ a záhadných čiernookých detí, ktorých existencia, zdá sa, ďaleko presahuje halucinácie vrahyne...... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Lindeni

Hydra , 2017

Dani25
Dani25
31.12.2023 4 z 5

Predchádzajúca kniha ma bavila viac, to ale neznamená, že táto bola zlá. Veľmi aktuálna téma trollov a šikany na internete je ukázaná veľmi zaujímavým spôsobom.

Petronela16
Petronela16
14.12.2022 5 z 5

Bola som veľmi zvedavá ako napreduje tento spisovateľ, ktorého prva kniha sa mi veľmi páčila.
Kniha sa mi do cca 2/3 zdala až neskutočne výborná, ale pravdupovediac v poslednej tretine som začala mierne nechapat.Na môj vkus sa to príliš zamotávalo.Problem ale bol, že tato 'novodoba' téma trollovania apod.bola pre mňa trošku neznáma, nakoľko sociálne siete sú pre mňa irelevantné, tak som musela málinko doplniť svoje vedomosti.
Ani by som si, predtým ako som čítala túto knihu, nebola pomyslela aké veľké je nebezpecenstvo trollovania, cybersikany....Pre mňa určite veľmi poučná kniha, ktorá však mala výbornu dejovu liniu.Velmi sa mi páčil aj štýl pisania autora, to podcastové poňatie.Istotne si zaobstaram aj ďalšie jeho knihy.
Napriek prvotnému zaskočeniu touto témou davam plný počet, pretože ma kniha donútila zamyslieť sa nad nebezpecenstvom prichadzajucim cez internet.

beata-betsy2310
beata-betsy2310
06.12.2022 2 z 5

V druhej knihe Matta Wesolowského sa ponoríme do príbehu 21 ročnej Arly Macleodovej, ktorá na smrť ubila svoju matku, otca a mladšiu sestru. Arla skončila doživotne uväznená v psychiatrickom ústave. Investigatívny žurnalista Scott King sa rozhodne vstúpiť do Arlinej mysle, aby mal aspoň vzdialenú predstavu o tom, čo sa dialo pár mesiacov pred masakrom a prečo spáchala taký násilný zločin. Okrem rozhovoru s Arlou, získa Scott King do svojho podcastu pohľad aj od ďalších 5 ľudí, ktorí poznali Arlu pred masakrom, aby sa s ich pomocou pokúsil objasniť dôvod jej konania.
Dalo sa vražde predísť?
"Arline údery kladivom zaduneli už dávno, no ešte stále sa ozýva ich ozvena."

Po prečítaní prvej knihy Šesť príbehov (ktorú som doslova zhltla za 1,5 dňa) som sa pustila do 2 knihy Hydra. Autor napísal moderný horor, ktorý sa dotýka citlivých tém súčasnosti ako sú nebezpečné hry na internete, trolling, či šikana. No moje očakávania z tejto knihy boli iné a tak som bola z nej mierne sklamaná. Kým prvá tretina knihy sa "čítala sama" s pribúdajúcimi stranami som už mala problém nezaspávať nad stránkami. Príbeh sa začal vliecť, ďalšie a ďalšie rozhovory v podcaste už mi pripadali ako "výplň" a mala som pocit, že sa motám v kruhu. Takže nakoniec som bola rada, že som po týždni knihu dočítala.

2021  64%Šesť príbehov
2022  71%Hydra