Petronela16 Petronela16 komentáře u knih

Dokonalá lítost Dokonalá lítost Helen Fields

Keď som čítala anotaciu na tento nový krimi román, nebola som vôbec nadšená, nakoľko bombové veci ja nemusím.O to viac bolo moje prekvapenie väčšie, keďže nie je bombový útok ako bombový utok Fakt, úplne skvelý super napínavý počin od Helenky Fieldsovej. Budem netrpezlivo čakať na ďalšiu knihu .Odo mňa teda za plny počet* a idem kuknúť do výzvy, či mi niekam nezapasuje.

22.04.2023 5 z 5

Pád do tmy Pád do tmy Wendy Dranfield

Po 58 kapitole to nadobro vzdávam! Zdá sa mi, že dej strašne ale strašne stagnuje, nič sa nedeje, len rozhovory o všetkom a o ničom.... Nudí ma už len pohľad na knihu .Je mi to veľmi ľúto, lebo to vyzeralo zo začiatku nádejne, ale toto skutočne nejde ďalej.Takže :mne osobne sa kniha nepacila a po vzore jasminy idem aj ja pre inu knihu...sorry Wendy

21.04.2023 1 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Dala som si od Klevisovej pohov na par rokov, naposledy som citala Zmizela v mlze, ale tento návrat sa mi teda páčil.Presne , ako som si ju pamätala, poklidné čítaníčko, aj keď na, že poklidné, mŕtvol tam bolo teda dosť.
Páči sa mi, že autorka krásne zakomponuje do svojho diela opis prirody.Je vidieť, že k nej musí mať určite silnú väzbu.Asi aj preto ma to bavilo čítať, lebo povedzme si úprimne, keby tam bola len ta krimi téma, to bolo šup šup opísané.Tou prirodou to krásne okorenila. Stojí za to si prečítať!

07.04.2023

Přiznat vinu Přiznat vinu Martin Goffa

Moja prva kniha od autora a celkovo sa mi páčila.Pocuvala som ako audioknihu.Hlavne postavy mi boli sympatické, určite aj vďaka profesionálnemu načítaniu.Pacilo sa mi aj to, že dej sa odohrával sčasti v 90.rokoch min.storočia a táto doba je pre mňa velkou nostalgiou, nakoľko je to doba "mého mládí".
Určite si od autora vypočujem aj ďalšie jeho diela, v podstate ich už mám prichystane v mojej audioknižničke na audiopoličke pekne v rade .

07.04.2023 4 z 5

Takové maličkosti Takové maličkosti Claire Keegan

Taká jednohubka by som to nazvala. Pri čítaní tejto novely som mala zvlastny pocit, že som stále v 19.storočí.Nechcelo sa mi veriť, že takto žili ľudia v 80.rokoch minuleho storočia.Samozrejme som nemala ani poňatia o Magdalénskych práčovňach.Zaujimave, dojímavé až neuveriteľné čítanie na dnešnú drsnú dobu.Trochu ma neuspokojil ten koniec, ale asi si ho má každý domyslieť podľa seba.
Pre mňa oddychové čítanie medzi 2 krvakmi.

02.04.2023 4 z 5

Pro tebe všechno Pro tebe všechno Josefin Schygge

(SPOILER) Súhlasím s predošlými komentármi, že toto nebola ľahká téma a autorka sa s ňou popasovala po svojom. Čo sa týka tých dejových opisov,to som uz mierne mala nervy, lebo zase povedzme si uprimne, čítať stale dookola, čo Malin ako vstala,ako fotila,ako ....furt to isté. Este ta jej minulosť,to bolo zaujímavé, ale tiež nedotiahnute do konca, čo bolo ďalej, keď ušla od T? Paralelná linka o Fatime bola v pohode, ale neukončena, možno pokracovanie?
Záver bol úplne predvídateľný.Suma sumarum, ak aj bude pokracovanie asi nebudem čítať, už s tymto som sa namordovala týždeň.Zbytocne dlhe, mohlo byť aspon o tretinu kratsie. A dej podľa mňa slabší priemer

30.03.2023 2 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Samozrejme, akonáhle bola nová kniha od Cartera k "mání", už aj som sa tešila na tento skvelý knižný pokrm .A že to bol pokrm hodný 5* ! Predjedlo, hlavné jedlo, zákusok všetko v jednom. Veľmi som si užila tento diel, aj keď musím podotknúť, že kto nemôže brutal scény, radšej nech s čítaním ani nezačína.Nuz, holt sú jedlá, ktoré ani ja nejem, ale od Cartera by bola dupľa dobrá.Musime si počkať.

24.03.2023 5 z 5

Šibumi Šibumi Trevanian (p)

Priznávam sa hneď na začiatku, že som počúvala ako audioknihu v podani genialneho M.Stranskeho. Určite aj to malo svoj vplyv, ze som to vôbec počúvala, nakoľko takyto štýl kníh nečítam, ale počúva sa to fajnovo.Moja druha kniha zo špionážneho prostredia (prva bola Ja, poutnik), ale musim povedať, že super.Dozvedela som sa veľa novych veci napr.o Baskicku....tie špionážne veci okolo toho ma až tak nebavili, ale keď to človek pocuva, tak sa nedá preskakovať stránky a počúva už vsetko.Velmi mi bol sympatický ani nie tak hlavný hrdina Hel, ale jeho baskicky kamoš Le Cagot.V konečnom dôsledku sa mi tento román veľmi páčil a to ak má človek ešte rád romany so spionaznou tematikou, tak určite toto bude pre neho lahôdka.

23.03.2023 5 z 5

Ďábel si počká Ďábel si počká Maxime Chattam (p)

Ach, jaj...a tak som sa tešila na tuto knihu Musim, bohužiaľ skonštatovať, že o to bolo moje sklamanie väčšie.Nevravim, že úplné zlé, ale také amplitudy, že raz super čtivé, že ani na záchod som nešla, ale následne ďalšia kapitola skapal pes, nuda ...Od polovice som už kde- čo preskočila, nebavili ma dlhé opisy o ničom.Suma sumárum: dám ešte inokedy autorovi šancu, ale tentokrát slabé .

16.03.2023 2 z 5

Hloubka nenávisti Hloubka nenávisti Sharon J. Bolton

Takže v skratke - mne sa to nepáčilo, vôbec som sa nemohla zacitat a ked som bola pri 13.kapitole, tak som to vzdala.Mozno je Bolton dobrá spisovateľka, ale mne tento moderný žáner manipulácie cez sociálne siete nesedel. Nechápala som ani niektoré pasáže, ktoré mali určite súvislosti s minulosťou, ale tu som ja nepoznala.Asi som nebola cielova skupina , takže, bohužiaľ tentokrat mi to nevyšlo.

06.03.2023 1 z 5

Satanovo sousto Satanovo sousto Mons Kallentoft

(SPOILER) Veľmi by som chcela, ale plný počet * tentokrát nemôžem dať.
Niežeby som nechcela, ale , bohužiaľ, tento diel sa mi páčil asi najmenej zo všetkých so sériou s Malin. Od polovice sa to tak strašne vlieklo, že som sa premáhala v čítaní.
Oceňujem, že aj napriek veľkej chuti, sa Malin alkoholu ani nedotkla.Mám však veľké obavy, ako to zvládne, lebo vyzerá to tak, že ten jej frajer je nie celkom taký, za akého sa vydáva.....no bude to mať dievča ešte ťažké, si myslim
V tomto dieli sa mi , napodiv, viac páčila linka so vzťahom Malin,Zekeho a Karin ako dektektivna zapletka.Tá bola podľa mňa slabučka a nezáživná.
Mons to vie aj lepšie.Takže čakám na ďalší diel.

23.02.2023 3 z 5

Křik k nebesům Křik k nebesům Mons Kallentoft

(SPOILER) Veľmi som sa potešila ďalšiemu pribehu s Malin! Tentokrát to bola sice trošku posmutnejšia téma, nakoľko smrť dieťaťa je vždy tragédia.To by ale nebol Monst, keby to neokorenil sukromím Malin. Tá to vydrží celý napínavý pribeh bez chlastu, aj keď chuť by bola, pridá sa aj trocha sexu s novou známosťou, no a v neposlednom rade sú tu trable jej dcérenky.
Milí čitatelia, určite sa máte na čo tešiť a potom sa budete, ako ja , triasť na ďalší v poradí 13.diel s názvom Satanovo sousto.To moje sousto už na mňa pekne čaká v podobe vypožičanej e-knižôčky.
Viac sa napísať nedá, u mňa je Mons Kallentoft záruka dobrého čítania....

16.02.2023 5 z 5

Později Později Stephen King

Poviem pravdu, túto knihu som si vybrala kvôli ČV. Zdala sa mi nepríliš dlhá a vybrala som si audioknihu, nakoľko Kingove knihy sa mi zdajú príliš hrubé.Ja mám síce rada objemné knihy, len u Kinga mi vadí vždy "kopa omáčky", kým sa objaví prapodstata veci, čo sa u audioknihy dá v pohode aj prepočuť.Dej knihy ma celkom bavil, veľmi sa mi páčilo to, že americké dieťa dokáže byť vcelku slušne a úctivo vychované.Už menej sa mi páčilo to, čo vyšlo najavo na konci s tým strýkom....ale nechcem spoilerovať.
V každom pripade neviem vyhodnotiť, či je to jedno z jeho lepších alebo horších diel, nakoľko ich mám za sebou cca 5, ale hodi sa mi do výzvy a pokiaľ niekto tiež nie je veľký fanúšik Kinga , ale chce niečo poradiť, tak toto dielo sa urcite da zvládnuť.

06.02.2023 3 z 5

Umění smrti Umění smrti David Fennell

Samozrejme, že som brala do úvahy anotacie na knihu, ale niekedy je to vlastne nepodstatné.Začitavalo sa mi málinko horšie, ale potom to už išlo.Jasné, že som sa niekedy pristihla, že niektoré kapitoly ma nebavia a sú zbytočne, ale čím viac so blížil koniec, tym viac ma to už bavilo.Prispeli k tomu aj kratke kapitoly, takže postupom deja ma to už veľmi bavilo. Určite ešte od autora nieco skusim.

06.02.2023 4 z 5

Ostrov duchů Ostrov duchů Klára Wang Tyl

Toto sa mi teda veľmi páčilo! Krátke, veľmi príjemné poviedky, nie nudné....na konci krásne všetko zapadá do seba.
Niekedy nie je treba siahodlhych románov, aby bola krásne zachytená podstata.
Určite budem nielenže sledovať ďalšie počiny autorky, ale aj túžobne očakávat. Mňa osobne toto kratke dielo doslova očarilo.

29.01.2023 5 z 5

Lucia Lucia Bernard Minier

Moja prva kniha od tohoto autora. Som toho názoru, že zo začiatku je to super, v strede to pokulháva a koniec je zamotaná motanica nad motanicu.Neviem ako ostatným, ale mne to prišlo celé také rozpačité a zbytočne príliš dlhé.Nehovoriac o tom že hlavná hrdinka Lucia mi nie je 2xsympaticka...tak uvidím, či tomu ešte dám šancu.Zatial hodnotim ako priemer.

19.01.2023 3 z 5

Dáma kontra strelec Dáma kontra strelec Dominik Dán

(SPOILER) Ach, znovu som si povzdychla, keď som počula staré známe : za kanceláriu 141 sa s vami lúči..... dúfame, že sa vám nahraVka páčila..."
Toto je tak dobré na počúvanie, že aj keby som chcela, určite sa nevratim ku klasickému citaniu DD.Neskutočne super to vie ten Martin Mňahončák podať.
O deji sa asi ani veľmi nemusím rozpisovať, aby som nespoilerovala, len poviem, že tentokrát sa vlastne hneď na začiatku vyrieši niečo z minulosti a plynule to krásne prejde do niečoho súčasného.Pacilo sa mi, že to bolo tentokrát trošku akoby odlahčenejsie, myslim žiadne kruté vraždenie.
Veľmi dobré, ako napokon vždy, dávam plný počet*, keby sa dalo dam viac

17.01.2023 5 z 5

Symetrie odplaty Symetrie odplaty Tim Weaver

Jedným slovom :jednohubka na par hodin.Zo začiatku ma to extra nebavilo, potom som si povedala, že si to treba vychutnať, lebo je to krátke.Chviľu sa objavil Raker, urobil, čo mal....a tak ....koniec si už každý domyslí.
Ako vravím, nie celkom typický Weaver, ale tak ani jednohubka nemá človeka nasýtiť, iba navnadiť.

11.01.2023 4 z 5

Host na večeři Host na večeři B. P. Walter

Akože dobre sa to začína, stále tam je napätie a zahada, prečo, ako, kto atď, ale pre mňa to prestalo byť zaujímavé akonáhle sa objasnila vražda.Asi preto hodnotim aj nižšie, lebo akosi mi to celé nedávalo logiku, že niekto ide dobrovoľne do basy za vraždu, ktorú nespachal len preto, lebo ju mal v plane spáchať, ale bol predbehnuty.Zamerne nepíšem kto, ze keď už spoilerujem, nech nie moc.
Týmto činom sa u mňa kniha posunula o priečku nižšie, aj keď musím uznať, že sa to čítalo dobre.

08.01.2023 3 z 5

Služebná Služebná Alicja Sinicka

Ja zase pôjdem "proti"prúdu ", nakoľko mne sa táto kniha zdala úplne začiatočnícka.Taka obyčajná zápletka, nevravím, že nie originálna.Jedine, čo bolo nové bola tá záľuba v historickych veciach, to som ešte nepočula o takomto hobby.Všetko ostatné mi prišlo také jednoduché, priam primitivne.Celý čas som čakala na ten wau efekt, že sa to dramaticky obrati a ono nič.Všetko sa dialo a bolo presne také, ako sa to napisalo.Asi preto ma to nebavilo.Veľmi dlhé a niekedy absurdné a nelogické opisy....skratka pre mňa ešte menej ako priemer.Viac čítať od autorky určite nebudem.

28.12.2022 1 z 5