Petronela16 Online Petronela16 komentáře u knih

Zvuk zla Zvuk zla Vincent Kliesch

(SPOILER) Ďalšie pokračovanie z dobre ozvučenej série Auris ma nesklamalo.Samozrejme som mala veľké očakávania, ako napokon vždy od tejto dvojice autorov a oplatilo sa .
Nechcem spoilerovať, ale tým pádom už vlastne ani nemám veľmi čo napísať.No tak ok, tak teda malinký spoilerik: potešilo ma, že sa na chvíľu mihol v knihe aj Moritz a aj keď sa dej s ním veľmi nerozvinul, je tu aspoň prísľub, že táto seria ešte nekončí.
A ešte niečo, niektoré veci mi pripadajú ako totalna sci-fi, ale aj tak som to všetko zožrala aj s navijakom.

04.12.2022 5 z 5

Žena v našem domě Žena v našem domě Andrew Hart

Asi najviac sa stotožňujem s hodnotenim Lenky 0007, pretoze som sa,koniec koncov, zariadila podla jej hodnotenia.Idem od zaciatku: kniha začínala vcelku fajn, dalo sa mi lahko zacitat.Ako dej postupoval, zacala som si uvedomovať, že niektoré sceny, slová, sa opakujú , akurat v inom prevedení, Tiež ma prestavili baviť tie siahodlhé opisy uplne jednoduchych, banalnych skutočností, ktore mohli byt opisane kratsie.Mozno keby bola cela kniha o aspon tretinu kratsia...No nebudem špekulovať, hned napisem, ze po polovici knihy som sa presunula, rovno na stranu 340 , kde som pekne krasne všetko pochopila a vobec mi nechybalo nic medzi tym.
Nikdy viac takúto nudu.Idem aspon mrknut na vyzvu!. Možno...

15.03.2022 1 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

(SPOILER) Ani neviem, čo mám napísať na margo tejto knihy a či aj mam niečo písať.Mam veľmi rozporuplné pocity, lebo také dieťa, ako sa tu v knihe "vyskytlo" ,to nie je len nočná mora, ale úplne neuveriteľné zlo samo osebe.Tí rodičia su tiež nejakí divní, hlavne otec je debil, ale v podstate sa ešte stále daju nejako vtesnať do rozmedzia normality.Najviac ma napajedilo, ze sa to na konci vôbec nevysvetlilo, preco bolo to decko také satansky zle.A prosím vás, vysvetlite mi niekto, čo ma názov knihy spoločné s celým dejom knihy? Evidentne som to nepochopila, tak sa nebudem tu robiť múdra, asi bola kniha určená náročnejšiemu čitateľovi.Iba ak ,ešte by mohlo byť, ze menej naročnejsiemu.No nebudem mudrovať, za mňa dnes slabučké, aj keď potenciál to malo, mohlo to byť zaujímavé, ak by bolo nejaké záverečné vysvetlenie.Hlavne uveriteľné vysvetlenie.Takto len - nič moc.

26.01.2022 1 z 5

Sára Sára Dominik Dán

Sára, Sára, no čo mám povedat...ono je to asi v živote tak, že aj keď sa už na každú sviňu voda varí, nie vždy tú H2O práve použijeme.Tak touto si teda zalejem kávu a hor sa do hodnotenia.
Knihe a dejú ako takému nemám čo vytknúť,lebo ja skrátka tieto Danovky môžem.Je to mne blízka doba aj keď už (nedávno )minulá, proste aj keby sa mi niečo v knihe nepáčilo, tak už z princípu dám plný počet za nostalgiu, ktorú vie vo mne vyvolat.Takisto za láskavý aj keď niekedy drsný humor tejto mordparty.Dopočúvala som si Marianka Geišberga s akousi miernou obavou, lebo bola posledná v poradí ako audiokniha, ktorú som ešte nepočula. U mňa určite najlepší interpret kníh DD, ale tak život ide ďalej, nikto tu nie je večne.
Odporúčam všetkými desiatimi.

24.11.2020 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Jáj, no tak toto bola divoká jazda.Vynikajuca detektívka, ktorá má všetko , čo dobrá detektívka má mať.Šialena jazda, kedy sú už všetci podozriví.Ozaj super a podľa konca čakám pokračovanie.

12.05.2020 5 z 5

Když jsi odešel Když jsi odešel John Marrs

(SPOILER) Na rovinu-najhoršia Marrsova kniha, ktorú som čítala .Teda počúvala ako audioknihu.Inak by som to určite nezvládla.Len preto, že som sa chcela dozvedieť, čo bolo motívom Simonovho odchodu som túto audioknihu dopočúvala aj keď s obrovským sebazaprením.Postavy totálne nesympatický, priam bezduché, domýšľavé..... Veď už len to, že počujem niečo divné z izby má prinúti tam ísť, či? Ďalšia blbosť, ktorú vyslovil Simon, že len kvôli deťom, z toho druhého manželstva ,nechcel odísť, lebo boli malé a bezmocné, hoci mali 17 a 13, či tak nejak, ale z prvého manželstva deti, ktoré mali vtedy cca okolo 5-6 rokov, tak to ho nezadržalo.
U mňa táto kniha nezabodovala, iba z úcty k autorovi a predošlým prečítaným dielam nedám odpad, aj keď to nestálo za veľa, čo mi je veľmi ľúto.

20.03.2024 1 z 5

Vězni pohledů Vězni pohledů Mons Kallentoft

Napriek tomu, že Malin mám rada a aj cela seria je fajn,musim povedať, že tentokrát ma to veľmi nebralo.Pridavam sa k nazoru poniže, že možno by bolo treba novú seriu s novými postavami.Ako vravi klasik :"bolo to dobré, ale bolo toho dosť!" Nič sa nedá robiť, keďže to nebolo nič strhujúce, hodnotim ako priemer a možno aj to len preto , že Mons Kallentoft.

21.12.2023 3 z 5

Kukačka Kukačka Camilla Läckberg

Veľmi dobré pokračovanie série s Erikou.Sice je tu rozobratá trans tematika a súhlasím na plnej čiare s Didi15, že je toho niekedy už cez príliš, ale Camilla je natoľko geniálna, že ešte aj túto tému dokázala spracovať na fantastickú psychologickú detektivku . Všeobecne ma pri jej knihách baví perfektný psychologický rozbor osôb.
Zhrnuté a podtrhnuté : Camilla vo svojej najlepšej kondícii, dúfam, že bude písať a písať a písať..... Môžem jedine na plný počet stars a moje obligátne:100 bodov a tuš!

10.11.2023 5 z 5

Ďábel si počká Ďábel si počká Maxime Chattam (p)

Ach, jaj...a tak som sa tešila na tuto knihu Musim, bohužiaľ skonštatovať, že o to bolo moje sklamanie väčšie.Nevravim, že úplné zlé, ale také amplitudy, že raz super čtivé, že ani na záchod som nešla, ale následne ďalšia kapitola skapal pes, nuda ...Od polovice som už kde- čo preskočila, nebavili ma dlhé opisy o ničom.Suma sumárum: dám ešte inokedy autorovi šancu, ale tentokrát slabé .

16.03.2023 2 z 5

Host na večeři Host na večeři B. P. Walter

Akože dobre sa to začína, stále tam je napätie a zahada, prečo, ako, kto atď, ale pre mňa to prestalo byť zaujímavé akonáhle sa objasnila vražda.Asi preto hodnotim aj nižšie, lebo akosi mi to celé nedávalo logiku, že niekto ide dobrovoľne do basy za vraždu, ktorú nespachal len preto, lebo ju mal v plane spáchať, ale bol predbehnuty.Zamerne nepíšem kto, ze keď už spoilerujem, nech nie moc.
Týmto činom sa u mňa kniha posunula o priečku nižšie, aj keď musím uznať, že sa to čítalo dobre.

08.01.2023 3 z 5

Vyděšená k smrti Vyděšená k smrti Rachel Amphlett

Pre mňa úplne priemerna krimi a poviem pravdu, že píšem hodnotenie cca po týždni a už si ani presne nepamätám detaily Takže viem , že začiatok ma zaujal, len potom sa to nejako divne motalo a vrah nebol vrah ale niekto iný.Čo ja viem, také sa mi to zdalo všetko neosobné, nemalo to žiaden ráz .
Nemyslim, že by som v budúcnosti ešte niečo vyskúšala od tejto spisovateľky Pre mňa nič moc.

21.12.2022 2 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Knihu som si prečítala, lebo som si sľúbila, po prečítaní knihy Zitrek ti nikdo neslibil, že ešte budem sledovať počiny autorky.Bola som však mierne sklamana, toto dielo bolo oveľa slabšie.Neviem, ale zdalo sa mi zbytočne naťahovane, stacila by aj novela...Plusom len to, ze kapitoly boli kratke a velke plus :originalne a hlavne nie nadprirodzene vysvetlenie toho, co sa tam dialo. Chvilami som sa bala, že autorka bude chcieť napodobniť Trhlinu, ale veľmi oceňujem, že išla vlastnou cestou.
Takže záverom konštatujem, ze aj keď to malo svoje trhliny, autorka je ešte mladá a ma určitý potencial, ja ju ešte nebudem uplne zatracovať.Dnes teda 50:50.

11.08.2022 3 z 5

Štvanice Štvanice Nicolas Lebel

Aleže dobré to bolo! Málinko mi to to pripominalo Grangeho Posledni lov, ale ozaj len malinko.
Velmi ma bavilo čítanie tohoto krimi romanu, len musim uprimne priznať, že niekedy som sa tak trochu stratila v tych postavach,alebo v casoch,musela som sa vrátiť,aby som všetko pochopila.
Myslim, ze autor ma potencial, a keďže záver tejto knihy bol taky, aky bol, budem čakať minimalne na pokracovanie.

10.07.2022 4 z 5

Nechtění Nechtění Kristina Ohlsson

Tuto knihu som uz mala dlhsie v mojej virtualnej knihovnicke, tusim som ju dostala ako darcek k nejakej objednavke, ale akosi som sa k nej nemala.Vzdy bolo nieco ine uprednostnene na citanie.A čo čert nechcel, nastal okamih, že nič ine nebolo naporúdzi a ja som sa vám, milí databazisti,tak začítala,ze ani neviem ako som to za 2 dni zmakla.Musim povedať,citalo sa to fajnovo, ľahúčko,dej bol zaujímavý, takže urcite skusim od autorky pokračovanie tejto serie.

29.06.2022 4 z 5

Námesačný Námesačný Sebastian Fitzek

(SPOILER) Tentokrát ma p.Fitzek tak trochu sklamal.Čitanie mi spôsobovalo mierne ťažkosti, niekedy sa mi to zdalo ako čistá psychiatria.Prelinaju sa tam nieže 2 linie, ale dokonca 3:skutočnosť, sen a ešte aj stav namesačnosti.
Prave preto sa mi tento roman až tak nepacil, lebo som sa v ňom miestami strácala.Miestami skoro stále.Uz som bola rada, keď som sa blížila ku koncu, čo sa mi pri "Fitzekovkach" nestáva často.
Zhrnuté a podčiarknuté: aj keby som neprečítala, o nič nepridem.
Bohužiaľ tentokrát nenadchlo .Slaby priemer, ale viem, ze autor to dokáže aj lepšie, preto ho nezatracujem.

16.06.2022 3 z 5

Jezevec Jezevec Fredrik P. Winter

Asi som si chcela po nejakom čase znovu zgustnut na nejakom psycho aj horrore, preto som sa začítala do tejto knihy.Čož o to, začítat išlo zo začiatku veľmi ľahko...tak do polovice knihy.
Potom nastalo u mňa veľké trápenie, ktoré nemalo konca kraja. Nebyť mojej túžby dozvedieť sa podstatu, už by som to dávno vzdala.Postavy mi boli viac menej nesympaticke, hlavne Annika, pôsobila na mňa nevyspytatelne.V profesijnom živote veľká bojovníčka za svoje idealy a v súkromí uplna hysterka.
Kniha mi prišla zbytočne rozťahaná, mohla byť o tretinu kratšia.A zase mam s horrormi na čas utrum.Alebo aspoň s nepodarenými.Tento autor ma absolútne nenadchol,zrejme uz ho nechám odpočívať v pokoji v mojej e-kniznici niekde na zapadnutej e-poličke.
1 * Davam za peknu obalku a začiatočné rychle vtiahnutie do deja, inak by to bolo zrelé do koša.

26.05.2022 1 z 5

Kurátor Kurátor M.W. Craven

Vyborna detektivka, radost si pocitat....Ako uz bolo napisane, povazujem tuto knihu za malinko menej podarenu ako predošlú (Cerne leto), napriek tomu fajn počteničko.Hlavne postavy su mi stale sympaticke, dej stale rovnako dobre graduje...Napriek tomu sa musim opakovať: stale mi tam chyba to niečo, co neviem pomenovať , ale je to ta neskrotna tuzba stale ďalej citat a čítať a neprestávat. Ja však neprestavam verit ze raz to pride a dam plny pocet *

11.01.2022 4 z 5

Bez tváře Bez tváře Rob Ashman

Kniha ma ,spočiatku, veľmi zaujala, takpovediac vcucla, svojim rozprávaním z pohľadu vraha a z pohľadu detektívky.Po cca 200 stranách , keď ma to už mierne prestávalo baviť, sa to opäť "rozjelo" a znovu ma to vcuclo.Myslim, že to bude celkom fajn detektívna rada, ako som už napísala, mierne zaváhanie však hodnotím *dole.Uvidime, čo bude ďalej a podľa ďalšej knihy sa rozhodnem.

22.09.2021 4 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

(SPOILER) Hneď na úvod podotýkam, že som mala vypočutu audioknihu.
Dala som sa na nu iba kvôli výzve a tiež , že bola zdarma na stiahnutie.Urcite by som ju inak nepočúvala, o čítaní nehovoriac.Dedinu mám stále rada, nakoľko odtiaľ pochádzam, ale táto sa mi vôbec nepáčila . Všetky postavy boli tak nejak negatívne vykreslené,nemôžem si pomôcť.Jedine, čo sa mi v nej páčilo bolo opisanie dedinskej zabíjačky.Myslim, či moravská alebo slovenska dedina naturou sú si podobné, ale určite by si bola Dvořakovej Dedina zaslúžila aspoň jednu jedinú optimisticky naladenu osobnosť.Chvilami sami zdalo, že na tej jej dedine žijú sami "morousove".No čo vám poviem, asi to mala byť humorno realistická kniha, ale pre mňa veru nebola.Davam teda jednu* za tú zabíjačku a tiež, že si ju dám do výzvy.A s Dvořakovou si dám utrum.Aspon zatiaľ!

24.06.2021 1 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Nemám rada ani filmy ani knihy s tematikou špionáže, terorizmu, politiky ...no a toto všetko sa v tejto knihe našlo, zosúladilo a bolo z toho super čítanie.Noooó vlastne počúvanie, aby som bola úprimná. Začalo to vlastne len tak, že z núdze cnosť, nebolo nič iné poruke na počúvanie a vidíte.Aj majster tesár sa utne a aj ja som sa zahlbila a započúvala do niečoho, čo by som v živote nepredpokladala.Urcite k tomu prispel aj M.Stransky, ktorý to úplne geniálne "namluvil".Na začiatku som mala taký maličký chaos v zaradení, že kto je kto, ale potom to už šlo.Ani mi nevadilo spisovateľovo miestami akoby odbiehanie od hlavného deja, pretože to potom neskôr všetko krásne do seba zapadlo a zrazu malo všetko svoj zmysel.A ani to mi nevadilo, že to bola hrubá kniha, lebo pri počúvaní to bola skôr výhoda.(ó keby ste videli koľko km2 som pri tom povysavala koľko kg prachu poutierala...) Skrátka a dobre, keď ja, taký zarytý antispionazny čitateľ napíše ,že to bola pecka, tak tomu verte, že bola.Davam všetky * a určite budem zvedavá na ďalšie literárne počiny tohoto autora.

30.04.2021 5 z 5